صفحه 50 از 56 نخستنخست ... 4041424344454647484950515253545556 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لا

سلام مرحبه اول پس از کمیسیون پزشکی احتمالا زیاد بگن برو بیوپسی کن .
    بیوپسی از ندول : یا همون Fna ، تیکه برداری ، یا نمونه برداری با سوزن هم بهش میگن .
    بعد از بیوپسی میفرستن پاتولوژی میشه . چنانچه جواب پاتولوژی مشکوک ب ندول بدخیم باشه رای معافی رو درجا نمیدن میگن اگ عمل لازمه برو عمل کن بعد عمل رای میدن ک معافی یا ن .
    چنانچه ندول شما بدخیم نباشه . خوش خیم باشه و عمل هم لازم نباشی . معاف رزم میشی در غیر اینصورت چون معمولا توی پاتولوژی نمیتونن صددرصد بگن بدخیمه یا خوش خیمه و اگ گفتن مشکوک به بدخیمه باس عمل کنی . رای معافی دایم رو بعد از عمل میدن .

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

البته ب احتمال زیاد شما ک میگی من اسکن ندول گرم نشون داده . تا اونجایی ک من میدونم ندول های گرم رو نمونه برداری نمیکنن و ندول سرد نمونه برداری میشه .
    پس چنانچه ندول گرمی و بین کم کاری و پرکاری نوسان داری .
    احتمالا گروهت میشه هاشیمیتو . هاشیمیتو معاف دایم میدن . اما معمولا عمل لازم ندارن و تاآخر عمر باس قرص بخوری . ک بازم با تشخیص پزشک معتمد ببین عمل لازمی یا ن .
    معمولا ندول های گرم خوش خیمه و نمونه برداری هم نمیکنن . اگ هاشیمیتو باشی دایم . اگ هاشیمیتو نباشی معاف رزم.
    در غیر اینصورت بررسی میکنن و طبق حد نوسان تیررویید تو رای رو میدن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    باعرض
    معذرت یه آپدیت کنم گفته هامو که موجب اشتباه نشه غلط املایی داشتم
    تمامی نذول های موجود دورگردن رو ندول تیروییدی نام گذاری می کنند . این شد دسته اول که میتونن سرد یا گرم باشن
    هاشیمیتو میتونه ندول داشته باشه میتونه ندول نداشته باشه . لزوما هم عمل نمیخاد بضی هاش عمل لازم نداره
    این ندول میتونه موجب لنفوم بشه . میتونه موجب پی تی سی بشه . که بعد از نمونه برداری میگن عمل کن یا نکن
    ندول لنفوم شده با شیمی درمانی درمان میشه . ندول پی تی سی با ید درمانی .
    جفتش معاف دایم .
    من ندول پی تی سی داشتم . آذر94 معاف موقت شدم 6 ماه . عمل کردم . خرداد95 دایم گرفتم
    من شورای منطقه . شورای عالی مربوط به تهران میشه و اگ اعتراض بزنی میره شورای عالی . دوبار کمیسیون رفتم در حین خدمت . یک بار معاف موقت . باردوم دایم .
    سلام. ممنونم بابت جوابتون. ولی من آخر نفهمیدم که این بیماری هاشیموتو معافیت داره یا نه؟!
    من فقط این رو میدونم که بیماریم از نوع هاشیموتو هست..اینو هم الان بیشتر از یک ساله که زیر نظر دکترم..بعد از حدود یک سال قرص خوردن دکترم با توجه به نتیجه آزمایشها و با معاینه کردن بهم گفت که هاشیموتو دارم...
    چیز بیشتری نمیدنم..چجوری مشخص میشه؟!

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriargr نمایش پست ها
    سلام. ممنونم بابت جوابتون. ولی من آخر نفهمیدم که این بیماری هاشیموتو معافیت داره یا نه؟!
    من فقط این رو میدونم که بیماریم از نوع هاشیموتو هست..اینو هم الان بیشتر از یک ساله که زیر نظر دکترم..بعد از حدود یک سال قرص خوردن دکترم با توجه به نتیجه آزمایشها و با معاینه کردن بهم گفت که هاشیموتو دارم...
    چیز بیشتری نمیدنم..چجوری مشخص میشه؟!
    پست قبلیو بخون کامل .
    هاشی ها معافن اما هاشی داریم تا هاشی.
    هاشی با ندول ! ندول داری؟ ندولت سرده یا گرم ؟
    سرد ها معمولا بدخیم میشن و علاجش عمله .
    گرم ها معمولا با قرص درمان میشن و عمل لازم نی . البته بازم به نظرو تشخیص دکتره .
    ندول سرد و بدخیم دایم . ندول گرمی که عمل لازم نداره معاف رزم . اما بازم حد داره میتونه گرم خوش خیم باشه که دایم بگیره و خیلی کمه .

دوستان من تازه رفتم دنبال خدمت. پزشک اولیه بهش گفتم اگه معاف از رزم میدن کمکاری تیرویید رو برام قید نکنه. اما نوشت. فردا قراره برم پلیس+10 به امید خدا.

اما نمیدونم هاشیمیتو یعنی چی دقیقا؟ من الان 5 ساله کمکاری تیروئید دارم و لووتیروکسین میخورم. برگه آزمایشام و دفترچه بیمه هم سوابقمه. حتی یه برگه ازمایش از همون سال اول نشون میده که یه مدت قرصم رو ندونسته قطع کرده بودم و تیروئیدم از حالت نرمال خارج شده بود.
    یعنی هاشیمیتوعه؟ الان هاشیمیتو همون کمکاری نیست مگه؟ (دوستی که نوشته بود هاشیمیتو معاف دائم میدن)
    دوستان اگه راهکاری کلکی چیزی بلدید که معاف دائم بگیرم ممنون میشم البته نه به قیمت سلامتی.
    بسیجی فعال و دوره تکمیلی کارت سبز هم دارم. سپاه هم رفتم احتمالش زیاده که سپاه بیوفتم . کارشناسی ارشد دارم خودشون میفهمن؟ یا الکی بگم لیسانس دارم. چون میگن برای مدارک بالاتر سختتر میگیرن.
    بعد اگه معاف از رزم بدن سپاه رفتنم همچنان برقراره؟
    اگه کسی تبهر داره یا این مراحل رو طی کرده یا شورای پزشکی اینها میشناسه لطفا شماره بزاره خصوصی من ازش کمک بگیرم. دمتون گرم
    از گرگانم.
    سپاس فراوان از همه دوستان.
    ویرایش توسط hosseinaliad : May 2nd, 2017 در ساعت 12:29 AM

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinaliad نمایش پست ها
    دوستان من تازه رفتم دنبال خدمت. پزشک اولیه بهش گفتم اگه معاف از رزم میدن کمکاری تیرویید رو برام قید نکنه. اما نوشت. فردا قراره برم پلیس+10 به امید خدا.

اما نمیدونم هاشیمیتو یعنی چی دقیقا؟ من الان 5 ساله کمکاری تیروئید دارم و لووتیروکسین میخورم. برگه آزمایشام و دفترچه بیمه هم سوابقمه. حتی یه برگه ازمایش از همون سال اول نشون میده که یه مدت قرصم رو ندونسته قطع کرده بودم و تیروئیدم از حالت نرمال خارج شده بود.
    یعنی هاشیمیتوعه؟ الان هاشیمیتو همون کمکاری نیست مگه؟ (دوستی که نوشته بود هاشیمیتو معاف دائم میدن)
    دوستان اگه راهکاری کلکی چیزی بلدید که معاف دائم بگیرم ممنون میشم البته نه به قیمت سلامتی.
    بسیجی فعال و دوره تکمیلی کارت سبز هم دارم. سپاه هم رفتم احتمالش زیاده که سپاه بیوفتم . کارشناسی ارشد دارم خودشون میفهمن؟ یا الکی بگم لیسانس دارم. چون میگن برای مدارک بالاتر سختتر میگیرن.
    بعد اگه معاف از رزم بدن سپاه رفتنم همچنان برقراره؟
    اگه کسی تبهر داره یا این مراحل رو طی کرده یا شورای پزشکی اینها میشناسه لطفا شماره بزاره خصوصی من ازش کمک بگیرم. دمتون گرم
    از گرگانم.
    سپاس فراوان از همه دوستان.
    سلام
    خودشون میدونن تو مدرکت چیه فک کردی خنگن؟؟
    بیماری های تیروییدی کلی مدل دارن معمولا چهار گروه هستن . کم کاری پرکاری دوگروه شایع تر هستن . اینا خودشون باز چندین مدل دارن . کم کاری ساده یا پرکاری ساده معاف رزم .
    داش فک کنم این سوالو ده بار پرسیدی گفتم منم . یکم حوصله کن پست های قبلو بخون قشنگ این سوالو ده ها بار دوستان پرسیدن . هیشکی تجربه معافی دایم به تازگی نداره . فقط منم که اونم حین خدمت گرفتم پس هرچی من بت میگم چشات ببند و عمل کن . همراه با خودم چند نفر دیگ هم معاف شدن که تجربه اونا هم دارم میگم براتون پس یکم حوصله و مطالعه پست های قبل داشته باشین بد نیس.
    این ده بار کم کاری معاف رزم . کم کاری که خیلی حاد باشه و میشه هاشیمیتو . جدا 5سال هاشی داری نمیدونستی چیه بیماریت ؟؟ کی گفته تو هاشی هستی ؟
    سلامتیت رو بچسب گل پسر کلک چیه؟؟؟
    اگ کلک بود من یه بار معاف موقت نمیدادن بم چون خواستم حقه بزنم . 6ماه ماه موقت شدم بعد عمل خلاصه پرونده بردم دایم گرفتم . اونا خودشون ته خطن . مگه اینکه بخری دکترو که بعید میدونم امکانش باشه . فکر حقه نباش .
    کم کاری معاف رزم هستش .
    کم کاری حاد خودش چندین نوع داره شما تو این چندسال یه دکترمتخصص رفتی ؟؟ برو اونا چکت کنن .
    چنانچه هاشی باشی باس جز اینا باشه . هاشی همراه با ندول : دایم . هاشی لنفوم شده : دایم . هاشی حاد : دایم .
    که هرکدوم از اینا خودش درمان داره . هاشی حاد یددرمانی . هاشی لنفوم شیمی درمانی . هاشی متوسط قرص تا آخر عمر و هر یکسال حالا یا شش ماه چکاپ بدن .
    بقیه کم کاری ها هاشی نیستن که میشن کم کاری معمولیه ن درمان ید راداکتیو نیاز داره نه حتی عمل . هاشی ها معمولا عمل نمیشن مگر اینکه ندول داشته باشن . ندول سردی که بدخیم باشه عمل داره ندول گرم عمل نداره .
    چنانچه کم کاری نباشی و پر باشی ینی جز هایپیرتیروییدی های حاد باشه که باز بی ندول دارن و با ندول . وگرنه باس جز گروه فولیکر یا پاپیلاری باشه که جفتشون عمل و یددرمانی داره . و دایم .
    این شد چهارگروه . برو قشنگ مطالعه کن درمورد بیماریت خوبه که اطلاعاتتو در این باره کامل کنی
    هرنوع معاف پزشکی بگیری یه سری عواقب داره .::::: معافی های گروه تیرویید برا پاسپورت و گواهینامه هیچ مشکلی ندارن و سه سوته میگیری حتی کمیسیون هم نمیبرن من خودم به تازگی گرفتم هرکی گف نمیدن و اینا چرته . برا ادامه تحصیلم کارت ندارن بخوای بری خارج بورسیه و هرچی هم باشه مجازی و کسی کارت نداره و من الان ترم دوم ارشد هستم پس اینم حل شد .
    فقط معاف اعصاب روان هستش که اونه برا پاسپورت و گواهینامه یه کمیسیون کوچولو میری بقیه معافیا برا این دومورد مشکل ندارن .

درباب استخدام عرض کنم . اونایی که غ م جلوشون زدم ینی استخدامت نمیکنن و نمیتونی اونجا استخدام شی بقیه اوکیه .
    نیروانتظامی - دادگستری - ادارت و سازمانات نظامی و یا دولتی مهم مثل وزارت خونه و سفارت و ... بانک ها و موسسه های دولتی و مهم . استخدام معاف پزشکی نمیکن****
    آموزش پرورش . شرکت های خصوصی . ادارات غیرسیاسی و غیرنطامی و تمامی سازمان های خصوصی استخدام بلامانع هستش .+++
    ضمنا کسی که معاف خدمت میگیره دنبال شغل دولتی نیس . پس اگه میخای بری تو بانک یا این شغل های درب و داغون فکر معافی گرفتن نباش .

این جواب کامله کامله خوب بخون تمام شرایط توش هست .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    سلام
    خودشون میدونن تو مدرکت چیه فک کردی خنگن؟؟
    بیماری های تیروییدی کلی مدل دارن معمولا چهار گروه هستن . کم کاری پرکاری دوگروه شایع تر هستن . اینا خودشون باز چندین مدل دارن . کم کاری ساده یا پرکاری ساده معاف رزم .
    داش فک کنم این سوالو ده بار پرسیدی گفتم منم . یکم حوصله کن پست های قبلو بخون قشنگ این سوالو ده ها بار دوستان پرسیدن . هیشکی تجربه معافی دایم به تازگی نداره . فقط منم که اونم حین خدمت گرفتم پس هرچی من بت میگم چشات ببند و عمل کن . همراه با خودم چند نفر دیگ هم معاف شدن که تجربه اونا هم دارم میگم براتون پس یکم حوصله و مطالعه پست های قبل داشته باشین بد نیس.
    این ده بار کم کاری معاف رزم . کم کاری که خیلی حاد باشه و میشه هاشیمیتو . جدا 5سال هاشی داری نمیدونستی چیه بیماریت ؟؟ کی گفته تو هاشی هستی ؟
    سلامتیت رو بچسب گل پسر کلک چیه؟؟؟
    اگ کلک بود من یه بار معاف موقت نمیدادن بم چون خواستم حقه بزنم . 6ماه ماه موقت شدم بعد عمل خلاصه پرونده بردم دایم گرفتم . اونا خودشون ته خطن . مگه اینکه بخری دکترو که بعید میدونم امکانش باشه . فکر حقه نباش .
    کم کاری معاف رزم هستش .
    کم کاری حاد خودش چندین نوع داره شما تو این چندسال یه دکترمتخصص رفتی ؟؟ برو اونا چکت کنن .
    چنانچه هاشی باشی باس جز اینا باشه . هاشی همراه با ندول : دایم . هاشی لنفوم شده : دایم . هاشی حاد : دایم .
    که هرکدوم از اینا خودش درمان داره . هاشی حاد یددرمانی . هاشی لنفوم شیمی درمانی . هاشی متوسط قرص تا آخر عمر و هر یکسال حالا یا شش ماه چکاپ بدن .
    بقیه کم کاری ها هاشی نیستن که میشن کم کاری معمولیه ن درمان ید راداکتیو نیاز داره نه حتی عمل . هاشی ها معمولا عمل نمیشن مگر اینکه ندول داشته باشن . ندول سردی که بدخیم باشه عمل داره ندول گرم عمل نداره .
    چنانچه کم کاری نباشی و پر باشی ینی جز هایپیرتیروییدی های حاد باشه که باز بی ندول دارن و با ندول . وگرنه باس جز گروه فولیکر یا پاپیلاری باشه که جفتشون عمل و یددرمانی داره . و دایم .
    این شد چهارگروه . برو قشنگ مطالعه کن درمورد بیماریت خوبه که اطلاعاتتو در این باره کامل کنی
    هرنوع معاف پزشکی بگیری یه سری عواقب داره .::::: معافی های گروه تیرویید برا پاسپورت و گواهینامه هیچ مشکلی ندارن و سه سوته میگیری حتی کمیسیون هم نمیبرن من خودم به تازگی گرفتم هرکی گف نمیدن و اینا چرته . برا ادامه تحصیلم کارت ندارن بخوای بری خارج بورسیه و هرچی هم باشه مجازی و کسی کارت نداره و من الان ترم دوم ارشد هستم پس اینم حل شد .
    فقط معاف اعصاب روان هستش که اونه برا پاسپورت و گواهینامه یه کمیسیون کوچولو میری بقیه معافیا برا این دومورد مشکل ندارن .

درباب استخدام عرض کنم . اونایی که غ م جلوشون زدم ینی استخدامت نمیکنن و نمیتونی اونجا استخدام شی بقیه اوکیه .
    نیروانتظامی - دادگستری - ادارت و سازمانات نظامی و یا دولتی مهم مثل وزارت خونه و سفارت و ... بانک ها و موسسه های دولتی و مهم . استخدام معاف پزشکی نمیکن****
    آموزش پرورش . شرکت های خصوصی . ادارات غیرسیاسی و غیرنطامی و تمامی سازمان های خصوصی استخدام بلامانع هستش .+++
    ضمنا کسی که معاف خدمت میگیره دنبال شغل دولتی نیس . پس اگه میخای بری تو بانک یا این شغل های درب و داغون فکر معافی گرفتن نباش .

این جواب کامله کامله خوب بخون تمام شرایط توش هست .
    سلام داداش

من 18 ساله که کم کاری تیروییئد دارم،ندول خوش خیم هم دارم چندتا،با مدارک پزشکیم به نظرت میتونم معاف شم؟

Junior Member

در ضمن 18/ ساله 1 عدد لووتروکسین میخورم و دکتر گفته تا اخر عمر باید بخورم

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط saeisaei نمایش پست ها
    در ضمن 18/ ساله 1 عدد لووتروکسین میخورم و دکتر گفته تا اخر عمر باید بخورم
    سلام
    ندول هات ندول گرم ان یا سرد ؟ البته میگی خوش خیم به احتمال زیاد گرم ان . هاشی ک نیسی؟؟ فقط تیروییدت مولتی ندولاره ؟؟

Junior Member

گرم هستن،نمیدونم هاشی هست یا نه،اما یادمه یه چند روز که قرص نخوردم اینطوری ندول اومد بیرون،نظرت چیه؟ سابقه پزشکی و کل مدارک 18 سال رو دارم،میتونی راهنمایی کنی اونجا بهشون چی بگم؟