صفحه 7 از 56 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

سلام من دیروز به خاطر کم کاری تیروئید معاف دائم شدم کل پروسه رو براتون میگم

اول که باید برید پلیس +10 و کارای اولیه رو انجام بدین

بعدش براتون میزنن که کدوم بیمارستان برید که کاراتون انجام بشه

من از 6 سال پیش کم کاری تیروئید داشتم و قرص نمیخوردم و به همین خاطر دکتر ازم پرسید اگه تحت درمان هستی باید مدتی قرص رو قطع کنی تا ما ببینیم ایا باز tsh شما تغییر میکنه یا اینکه مشکلتون درست شده

منم که خیلی وقته قرص نمیخوردم گفتم ازمایش رو انجام میدم

برای تست tsh یا میبرنتون بقیه الله یا بیمارستان امام سجاد

هردوشونم مثل هم هستند و فکر نکنید فلان بیمارستان tsh غلط میگیره

چون من قبلش هر دو تا رفته بودم و ازمایش داده بودم

خلاصه اول از ما ازمایش رو گرفتن و گفتن 5 روز دیگه بیا ... دکتر اول گفت فقط tsh بالاست که من براتون ازمایش بنویسم ولی چون من میدونستم که تیروئیدم گره ایست یعنی ندول دارم ازشون خواستم اندوسکوپی هم کنن

بعد 5 روز رفتم واسه گرفتن جواب ... جواب رو دادن به یه اقا که ببره بالا ..تو راه مخشو زدم که یه نگاه بندازم دیدم tsh رو زده 12 و تو اندوسک.پی هم گفته یک عدد ندول داره به قطر 1 میلی متر

رفتم پیش دکتر ... دکتر گفت قرص میخوری منم گفتم 6 ماه هست نمیخورم چون دکترم گفته باید نخوری تا بفهمن

بعد نتایج رو نگاه کرد و بعد دستش رو به گلوم برد و گفت اب دهن رو قورت بده

بعد پائیئن نوشت کم کاری تیروئید تائید میگردد و در جائی دیگه نوشت گواتر مقداری حجیم شده

بعد 30 روز بعد رفتم کمیسیون وقتی نوبتم شد دکتری که تو کمیسیون بود گفت مشکلت چیه؟ ایا بستری شدی؟

منم که میدونستم 100% معافم گفتم دکتر عزیز تیروئید که دیگه بستری شدن نمیخواد اگه اونجا نوشتن که کم کاری تیروئید دارم که مثل همونی که تو کتاب نوشته معافم چون اونجا ننوشته کم کاری تیروئید درجه داره فقط نوشته کم کاری تیروئید معاف دائم

دکتر عجیب من رو نگاه کرد و رفت کتاب رو برداشت سرش رو تکون داد و گفت . بله جانم شما معافید

حالا میخوام بگم عزیزان اصلا استرس نداشته باشید اگه کم کاری تیروئید داشته باشید معافین 100% اصلا نگاه نمیکنن چاقین یا لاغر اصلا نمیگن t4 tup3 چرا بالاست یا پائین

فقط و فقط tsh اونم از 7 به بالا کم کاره و معاف

فقط لباس و سر و موتون اقایانه باشه ریشم بزارید چون باور نمیکنید که بیشتر از خود بیماریتون اینهاست که مد نظرشونه

بازم سوالی بود در خدمتم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق - قدرت

سلام....

کسی اطلاع داره که برای چاقی و لاغری مفرط معافیت دائم میدن یا نه؟

اون طور که من از دفترچه متوجه شدم فقط معاف از رزم داره.......ولی یکی از دوستام میگفت که اخیرا قانون عوض شده و دوباره معاف دائم برگشته..

اگر کسی خبر موثقی داره لطفا دریغ نکنه..

Member milad101 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.A. in ELT (English Language Teaching) at IAU, Tabriz Branch

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0 نمایش پست ها
    سلام....

کسی اطلاع داره که برای چاقی و لاغری مفرط معافیت دائم میدن یا نه؟
    اون طور که من از دفترچه متوجه شدم فقط معاف از رزم داره.......ولی یکی از دوستام میگفت که اخیرا قانون عوض شده و دوباره معاف دائم برگشته..
    اگر کسی خبر موثقی داره لطفا دریغ نکنه..
    نه عزیزم از این خبرا نیست.من خودم همین پارسال دی ماه رفتم. وزنم 48 کیلو است و قدم 186 با اون فرمول ام از 15 خیلی پایینتر شدمو بردنم سربازی.
    اگرلاغزیو چاقیتون در اثرغدد مترحشه است می توانید معاف شید و لاغیر.
    میتوانید یک آزمایش تیروئید بدهید ببینید چطور هستید.

در ضمن در حال حاضر تبصرهآمده که افرادی که قد آنها از 150 نیز پایین تر است را نیز سربازی ببرند. کلا هر روز معافی های پزشکی در حال کسر شدن هستند نه افزایش !!

موفق باشید
    Nothing great was ever achieved without enthusiasm

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    azad university _ elctronic

سلام دوستان،
    من قدم 183...184 هست وزنم 43.5 یا 44، لرزش دست دارم ، زورم نمیرسه کاری انجام بدم ، تپش قلب هم دارم زیاد ، آزمایش t3, t4 برام نوشتن
    رفتم سونوگرافی دکتر گفت : دفکت کوچکی در کانال ایگوینال راست با پروتروژن هترواکو به داخل کانال و با prominency متعاقب ماننور والسالوا دیده میشود .
    ناراحتی قلبی هم دارم ، قرص متورال مصرف میکنم
    به دکتر جراح برای فتق مراجعه کردم ، از شانس من خودش دکتر کمیسیون بود گفت فتق رو با دستشون اندازه میگیرن به سونوگرافی کار ندارن و تو از این طریق نمیتونی معاف بشی
    خودم درد شدیدی دارم بعضی وقتا اشکم در میاد
    من از پس کارهای خودم بر نمیام ، اگر اینجوری باشه من رو میفرستن سربازی ، از شما میخوام اگر میشه من رو راهنمایی کنید که چی کار کنم ایا امیدوار باشم یا نه ...
    راستی من از هفت سالگی لاغر هستم، دکر هم زیاد رفتم ولی پرونده ندارم ...
    از شما میخوام من رو راهنمایی کنید .
    پیشاپیش ممنون از لطفتون

با سلام
    میشه بفرمائید نظام وظیفه بیماران مبتلا به بیماری های غدد رو به کدوم بیمارستان نیروی انتظامی می فرسته؟

Junior Member

سلام
    من چاقی مفرط دارم
    دیابت هم دارم
    کف پاهام و دست هام هم همیشه عرق میکنن
    به نظرتون میتونم معافیت بگیرم؟

Junior Member

سلام من پرکاري تيروئيد دارم . تحت درمانيک سال ولي هنوز هم نرمال کامل نيست آزمايش هايم و هنوز قرص متي مازول مصرف مي کنم و تا جايي هم که مي دونم پرکاري تيروئيد از کم کاري خطرش بيشتر هست (اونم به خاطر ارثي هست که توو خانوادم هست و سمي بودن تيروئيد که کار به پرتو درماني هم کشيده) حالا واسه پرکاري آزمايش بايد چيش بالا باشه که معاف بشم ؟ تشکر از دوستان که راهنمايي ميکنن :-)

Junior Member

سلام من
    حدود 2 ساله
    پرکاری تیرو
    ئید دارم.منم برای معافیت اقدام کردم بعد از بیمارستان و تشکیل شورا 6 ماه معافیت موقت دادن و بعد از 6 ماه دوباره باید خودمو معرفی کنم برای معاینه مجدد...کسی تا حالا تو این شرایط بوده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط keyvansa نمایش پست ها
    سلام من
    حدود 2 ساله
    پرکاری تیرو
    ئید دارم.منم برای معافیت اقدام کردم بعد از بیمارستان و تشکیل شورا 6 ماه معافیت موقت دادن و بعد از 6 ماه دوباره باید خودمو معرفی کنم برای معاینه مجدد...کسی تا حالا تو این شرایط بوده؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام آقا اينجا فعلاً کسي جواب نميده انگار بيا به هم کمک کنيم . شما آزمايشات و اينا چه جوري بود ؟ فاکتور tsh ات چقدر بود چيشود که معافي موقت دادن بهت ؟ شما بنظرم بايد با دکترت مشورت کني که اگر اون فاکتورت بالاست رو يک ۶ ماه همونجا نگهش داري بعد فکر کنم معاف بشي چون گواتر پر کار دو نوع هست يک نوع بالاست هميشه و تا آخر عمر بايد با قرص کنترل کرد يک مدل هم با قرص مي ياد پايين و تقريباً ثابت ميشه.

Junior Member

سلام

من 4 ماهه متوجه شدم دیابت دارم البته شدید نیست FBS ناشتا و 2 ساعت بعدم بالا 150 فک کنم بود اونمقع و A1C هم حدود 8.5، به دکتر که مراجعه کردم برام قرص متفورمین روزی 2 بار نوشته و الان حدود 3 ماهه میخورم

الان برام برگه مراجعه به بیمارستان سجاد اومده، کسی میدونه اونجا مراجعه کنم مراحل بررسی دیابت چیه ؟
    ازم فقط آزمایش FBS می گیرن ؟ هم ناشتا هم 2 ساعت بعد یا فقط ناشتا ؟ بستریم می کنن مطمئن شن ناشتا هستم یا مراجعه کنم آزمایش می کیرن و قبول میکنن که ناشتا هستم ؟
    ازمایش A1C نمی گیرن ؟ اخه بعد سه ماه دارو امده پایین و میترسم زیر حد نصاب رسیده A1C یم ؟؟؟؟
    مرسی