صفحه 8 از 56 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 554

موضوع: بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

Banned

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي عمومی + غدد مترشحه ( تيروييد ، چاقي و لاغري)

نقل قول نوشته اصلی توسط misled نمایش پست ها
    سلام

من 4 ماهه متوجه شدم دیابت دارم البته شدید نیست FBS ناشتا و 2 ساعت بعدم بالا 150 فک کنم بود اونمقع و A1C هم حدود 8.5، به دکتر که مراجعه کردم برام قرص متفورمین روزی 2 بار نوشته و الان حدود 3 ماهه میخورم

الان برام برگه مراجعه به بیمارستان سجاد اومده، کسی میدونه اونجا مراجعه کنم مراحل بررسی دیابت چیه ؟
    ازم فقط آزمایش FBS می گیرن ؟ هم ناشتا هم 2 ساعت بعد یا فقط ناشتا ؟ بستریم می کنن مطمئن شن ناشتا هستم یا مراجعه کنم آزمایش می کیرن و قبول میکنن که ناشتا هستم ؟
    ازمایش A1C نمی گیرن ؟ اخه بعد سه ماه دارو امده پایین و میترسم زیر حد نصاب رسیده A1C یم ؟؟؟؟
    مرسی
    دوروز بستری میکنن

Junior Member

سلام
    من دانشجوی سال آخر لیسانس مدیریت بازرگانی هستم
    واسه سال دیگه تا شهریور میخوام اقدام کنم برا فرانسه، و تا حداکثر شهریور 93 به پاسپورتم نیاز دارم تا ویزا رو بگیرم
    1. من دچار کم کاری تیروئید هستم و قبلا tsh تا 20 هم داشتم، مدارکشم از 8 سال پیش تا الان دارم، فقط اخیرا اومده روی 10. میترسم کمتر بشه، البته دارو رو دیگه نمیخورم، به نظرتون چیکار کنم که عدد بره باز بالا؟
    2. میخوام بدونم واسه کی میتونم اقدام کنم که معافیتم رو تا نهایتا مرداد بگیرم؟ یه برنامه زمان بندی میخوام دقیق. تا تیر 93 من فارغ التحصیل میشم و میتونم نامه فارغ التحصیلی رو بگیرم از دانشگاه
    3. پیش دکترا که میریم بهتره بگیم دارو میخورم و عدد tsh پایین نیومده یا بهتره بگیم دارو دیگه نمیخورم؟
    4. آیا میتونم از اردیبهشت دفترچه رو پست کنم که تا تیر جواب بیاد برم آزمایش و کاراش رو انجام بدم؟ با توجه به اینکه اردیبهشت هنوز درسم تموم نشده و معافیت تحصیلی دارم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

Junior Member

کسی نیست لطفا جواب منو بده؟
    ضمنا من باز رفتم آزمایش امروز:
    T4 74.15
    T3 0.79
    T.S.H 21.82

معافم؟ لطفا جواب بقیه سوالام توی پست قبلی هم بدین
    ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Noise نمایش پست ها
    T4 74.15
    T3 0.79
    T.S.H 21.82

ممنون

دوست عزیز متاسفانه من از این اعداد و ارقام سر در نمیارم ولی در بند 2 ماده 30 اینطور ذکر شده که:

بيماريهاي غده تيروئيد
    الف) گواتر توكسيك معاف دائم.
    ب) هيپرتيروئيدي و هيپوتيروئيدي معاف دائم.
    ج) گواترهاي حجيم معاف دائم.
    د) ندولهاي گرم و سرد معاف دائم.
    ه) تيروئيديتهاي حاد شش ماه معاف موقت.
    و) گواتر عمل شده خدمات غیر رزمي.

دوست عزیز در اینکه شما معافید شکی نیست...فقط چند تا نکته رو بگم...اولا اینکه پلیس +10 به هیچوجه بدون نامه فارغ التحصیلی نمیذاره شما دفترجه رو پست کنید...تازه اگه بذاره نظام وظیفه برگشت میزنه و کارتون طولانی تر میشه.....دوم اینکه دفترچه رو که پست کردید...درست دو هفته بعد به کمیسیون اول دعوتتون می کنند...من 9 اردیبهشت دفترچه رو پست کردم....16 اردیبهشت نامه اومد در خونه که برای کمیسیون تاریخ 24 اردیبهشت دعوت شدم...اونجا هم به من گفتند دارو رو قطع کن و سه هفته بعد بیا در آزمایشگاه بیمارستان سجاد آزمایش بده.....6 خرداد آزمایش دادم ...12 خرداد با تی اس اچ 19 کمکاری تیروئیدم تایید شده و مدارکم از بیمارستان سجاد رفت نظام وظیفه.....روز 19 خرداد نامه اومد در خونه که 28 خرداد روز کمیسون نهاییه....همون روز من معاف شدم و 6 تیر کارت معافیتم اومد...یعینی کمتر از دو ماه طول کشید...اما به شرط اینکه دکتر ناتو بهتون نخوره و معاینه مجدد نده....در ضمن این نکته رو هم بهتون بگم از همون روز بعد از کمیسیون نهایی که رای به معافیتون دادن ، نظام وظیفه بهتون گواهی معافی میده و برای هیچ کاری از جمله پاسپورت و استخدام و ثبت نام احتیاجی به صبر کردن برای کارت نیست....شما در خوشبینانه ترین حالت 40 روز و در بدترین حال 90 روز در نظر بگیر...

سلام
    من دانشجوی سال آخر لیسانس مدیریت بازرگانی هستم
    واسه سال دیگه تا شهریور میخوام اقدام کنم برا فرانسه، و تا حداکثر شهریور 93 به پاسپورتم نیاز دارم تا ویزا رو بگیرم
    1. من دچار کم کاری تیروئید هستم و قبلا tsh تا 20 هم داشتم، مدارکشم از 8 سال پیش تا الان دارم، فقط اخیرا اومده روی 10. میترسم کمتر بشه، البته دارو رو دیگه نمیخورم، به نظرتون چیکار کنم که عدد بره باز بالا؟
    2. میخوام بدونم واسه کی میتونم اقدام کنم که معافیتم رو تا نهایتا مرداد بگیرم؟ یه برنامه زمان بندی میخوام دقیق. تا تیر 93 من فارغ التحصیل میشم و میتونم نامه فارغ التحصیلی رو بگیرم از دانشگاه
    3. پیش دکترا که میریم بهتره بگیم دارو میخورم و عدد tsh پایین نیومده یا بهتره بگیم دارو دیگه نمیخورم؟
    4. آیا میتونم از اردیبهشت دفترچه رو پست کنم که تا تیر جواب بیاد برم آزمایش و کاراش رو انجام بدم؟ با توجه به اینکه اردیبهشت هنوز درسم تموم نشده و معافیت تحصیلی دارم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Purple_Prince نمایش پست ها
    دوست عزیز در اینکه شما معافید شکی نیست...فقط چند تا نکته رو بگم...اولا اینکه پلیس +10 به هیچوجه بدون نامه فارغ التحصیلی نمیذاره شما دفترجه رو پست کنید...تازه اگه بذاره نظام وظیفه برگشت میزنه و کارتون طولانی تر میشه.....دوم اینکه دفترچه رو که پست کردید...درست دو هفته بعد به کمیسیون اول دعوتتون می کنند...من 9 اردیبهشت دفترچه رو پست کردم....16 اردیبهشت نامه اومد در خونه که برای کمیسیون تاریخ 24 اردیبهشت دعوت شدم...اونجا هم به من گفتند دارو رو قطع کن و سه هفته بعد بیا در آزمایشگاه بیمارستان سجاد آزمایش بده.....6 خرداد آزمایش دادم ...12 خرداد با تی اس اچ 19 کمکاری تیروئیدم تایید شده و مدارکم از بیمارستان سجاد رفت نظام وظیفه.....روز 19 خرداد نامه اومد در خونه که 28 خرداد روز کمیسون نهاییه....همون روز من معاف شدم و 6 تیر کارت معافیتم اومد...یعینی کمتر از دو ماه طول کشید...اما به شرط اینکه دکتر ناتو بهتون نخوره و معاینه مجدد نده....در ضمن این نکته رو هم بهتون بگم از همون روز بعد از کمیسیون نهایی که رای به معافیتون دادن ، نظام وظیفه بهتون گواهی معافی میده و برای هیچ کاری از جمله پاسپورت و استخدام و ثبت نام احتیاجی به صبر کردن برای کارت نیست....شما در خوشبینانه ترین حالت 40 روز و در بدترین حال 90 روز در نظر بگیر...
    داداش دمت گرم ممنون
    فردا میرم دانشگاه ببینم نامه فارغ التحصیلی کی بهم میدن
    خدا کنه بتونم به موقع بگیرم پاسپورتو
    پست شما خیلی بهم کمک کردم، بازم ممنونم

Junior Member

T4 74.15
    T3 0.79
    T.S.H 21.82

ممنون

دوست عزيز من همين سه شنبه معاف شدم به خاطر پرکاري تيروئيد خيلي راحت تر از اون چيزي بود که فکرشو مي کردم زياد نگران بالا پايين بودن آزمايشت نباش . چند تا نکته از تجروبمو ميگم ايشالا که کمکت کنه :
    ١- تمام آزمايشاتت از اول بيماريت رو داشته باش
    ٢-دمن مشهد بودم و دکتري که يک سال مي رفتم پيشش دکتر فوق تخصص بود و معروف و اين موضوع به صورت عجيبي تأثير داره روزه بيمارستان که ميري و حتماً از دکترت يک نامه بگير که بگه توش بيماريت چيه و چند وقته که داري بيماري (مثلاً دکتر من نوشت گريوز و همين يک کلمه منو معاف کرد . ايم بيماريم وقتي پرکار شده بود تيروئيدم)
    ٣- اگر دکتر کوميسيون يا همون بيمارستان کهپميري تأييد کنه تمومه ديگه دکتر هاي شوراي پزشکي روزي که ميري نظام وظيفه اصلاً نگاه نمي کنن آزمايشاتو (ماله من که اينجوري بود)
    ۴- ايشالا معاف ميشي :-)

Junior Member

می بخشید دیر جواب دادم.من TSH ام 01. بود بقیه فاکتورهامم نشون می داد که پرکاری شدید دارم متاسفانه روز کمیسیون یک دکتر از اون 3 سه تا که متخصص هم بود رد میکرد و خیلی رفتار بدی داشت میگفت سابقت کمه دکتر خودم که خیلی هم مشهوره به من با اطمینان گفته بود معافم من از تبریز اقدام کردم اینجوری شد .مونده به دکتر که گیر نده..

Junior Member

سلام خدمت دوستان خوب و گلم
    همه بچه هایی که اینجان و دقدقه معافیت دارن و سوالاتشون رو میپرسن
    بلاخره من هم روز شنبه ۴ ابان معاف شدم و خیالم راحت شد.
    دوستان من شمارمو میذارم هر کی سوال داشت زنگ بزنه در خدمتم.البته اینو بگم که من معافیت پرکاری تیروئید گرفتم.دقت کنید پرکاری تیروئید.اکه دوستان درباره تیروئید جه پرکاری جه کم کاری و مشکلات دیگش سوال داشتن با من تماس بگیرن.درباره سایر معافیت ها مثل نورولوژی و اورولوژی و سایر موارد هم چون باهاشون سرکار داشتم میتونم کمکتون کنم.
    [XXXXXXXX]

ویرایش توسط darklord : November 14th, 2013 در ساعت 12:37 PM دلیل: شماره تماس حذف شد

Junior Member

سلام لطفا راهنماییم کنید.من به خاطر پرکاری تیرویید معافیت شش ماهه دادن!! قضیه این 6 ماه موقت چیه؟کسی تجربه ای داره ؟تو ماه پنجم گفتن خودمو دوباره برای معاینه مجدد معرفی کنم! یکی از دوستام می گفت قانون میگه تا 2 سال در صورت ادامه بیماری 6ماهه میدن بعد 2 سال دایمیش میکنند...؟؟؟؟؟؟