صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

1. با توجه به کثرت و تنوع بیماری هایی که در آیین نامه معافیت پزشکی درج شده است (19 دسته کلی)، در این انجمن تمامی آنها در 9 موضوع مختلف دسته بندی شده اند و فقط بعضی از آنها که مراجعه کمتری دارند با یکدیگر ترکیب شده اند. همچنین عنوان نوشته شده برای بیماری ها مطابق با آیین نامه می باشد. لذا قبل از ارسال پست حتما از مرتبط بودن سوال و بیماری مورد نظرتان با موضوع اطمینان حاصل نمایید.

2. موضوع قبلی با عنوان "معافیت پزشکی" به صورت قفل شده (امکان ارسال پست جدید در آن وجود ندارد) همچنان موجود است و شما می توانید از اطلاعات آن استفاده کنید.

3. برای جلوگیری از زیاد شدن سریع صفحات ناشی از سوالات تکراری، مطالب تکراری در موضوعات جدید به سرعت حذف خواهند شد. از کاربران محترم نیز صمیمانه تقاضا می شود با گزارش مطالب تکراری و فاقد محتوی ما را در مفید نگه داشتن انجمن یاری کنند.

باتشکر

مدیریت انجمن

بخش چهارم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب (نورولوژي)

ماده 32: مشمولان مبتلا به بيماريهاي داخلي مغز و اعصاب با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1- اختلالات استحاله اي سلولهاي عصبي ( مانند فريدریش و..) معاف دائم.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 2- اختلالات تعادلي مخچه اي معاف دائم.
    --------------------------------------------------------------------------------
    بند 3- انواع ميليتها و سكل انها

الف) در صورتيكه شديد باشد معاف دائم.

ب) در موارد خفيف ( زماني كه بر اساس طبقه بندي بين المللي ( صفر تا پنج) در حد 4 باشد) خدمات غيررزمي.
    بند 4- انسفاليتها و انسفالوياتيها در صورتيكه عوارض جسمي يا رواني پايدار و ناتوان كننده داشته باشد معاف دائم.
    بند 5- مولتيپل اسكلروزيس يا MS معاف دائم.
    بند 6- انواع صغر عضلاني بزرگ مشروط بر اينكه اختلال شديد و مشهود ايجاد كرده باشد معاف دائم.
    بند 7- انواع مبویاتي هاي اوليه و ثانويه معاف دائم.
    بند 8- اختلالات مادرزادي سيستم اعصاب مركزي از هر نوع معاف دائم.
    بند 9- انواع پاراپلژي ها، پاراپارزي ها، همي پلژي ها، همي پارزيها و منوبلژيها معاف دائم.
    بند 10- انواع اختلالات و حركات غيرطبيعي عضوي مربوط به دستگاه خراج هرمي معاف دائم.
    بند 11- انواع صرع به شرط ثبوت كلينيكي و يا پاراكلينيكي در يكي از مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.

تبصره: در مواردي كه شروط فوق تحقق نيابد ولي مدارك قابل استناد دال بر سابقه صرع موجود باشد به خدمت غير رزمي اعزام و در مشاغل مناسب گمارده شود در صورتي كه در حين خدمت صرع ثابت شود معاف دائم.
    بند 12ـ انواع پلي نوريتهاي بهبود يافته و سكل آنها با تاييد الكترود ياكنوزيس به شرط ثبوت كلينيكي و پاراكلينيكي در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.
    بند 13ـ انواع نوروفيبروماتوزها

الف) در موارد شديد ( اختلال عملكرد، كراهت منظر) معاف دائم.

ب) در موارد خفيف خدمات غيررزمي.
    بند 14- سابقه مننژيت هاي مزمن و سكل انواع مننژيت در صورت داشتن اختلال عملی و عصبي به شرط ثبوت در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.
    بند 15- انواع نوروالژيها معاف از رزم.
    بند 16- انواع فلج اعصاب كراينال.

الف) در موارد شديد و مقاوم به درمان با اثبات كلينيكي يا پاراكلينيكي معاف دائم.

بند 17- انواع سكته هاي مغزي و ضايعات عروقي مغز

الف) با عارضه عصبي ( ارگانيك يا غيرارگانيك) معاف دائم.

ب) بدون عارضه خدمات غيررزمي.
    بند 18- بيماري مياستني کراويس با اثبات كلينيكي يا پاراكلينيكي در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي معاف دائم.
    بند 19- تورتيكولي معاف دائم.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

بخش پنجم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي روانپزشكي

ماده 33: مشمولان مبتلا به بيماريهاي روانپزشكي با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1- انوع پسيكوزها شامل ( اسكيزوافكتيو، اختلالات هذياني، پسیكوزهاي آتيپيك مزمن) معاف دائم.
    بند 2- اختلالات خلقي.
    الف) شديد در فاز مانيك يا فاز افسردگي اعم از حاد و يا مزمن معاف دائم.

ب) اختلال افسردگي اساسي معاف دائم.

ج) انواع اختلال خلقي افسردگي خفيف ( ديس تايمي و سايكلوتايمي) ، اختلال خلقي نوع دوم ( هيپومانيا) در صورتيكه با دارو تحت كنترل بوده و يا تهديد كننده خود و اطرافيان نباشد معاف از رزم.
    بند 3- انواع اختلالات شخصيتي
    الف) انواع سايكوپات و نوع مرزي و نوع اسكيزوئيد معاف دائم.

ب) انواع ديگر اختلال شخصيت در صورتيكه ناتوان كننده باشد معاف دائم.

ج) در صورتيكه ناتوان كننده نباشد معاف از رزم.
    بند 4- انواع نوروزهاي شديد و مقاوم به درمان و مزاحم معاف دائم.
    بند 5- انواع نقيصه هاي عقلاني و كند ذهني ها ( عقب ماندگي ها)

الف) با ضريب هوشي زير 60 معاف دائم.

ب) با ضريب هوشي بين 75-60 معاف از رزم.
    بند 6- اختلالات تكلم و لكنت زبان در صورتي كه علت رواني یا نورولوژيك داشته باشد

الف) در صورت شديد بودن معاف دائم.

بند 7- بيماريهاي رواني ناشي از جنگ و حوادث

الف) در صورتي كه استقرار يافته باشد به شرط ثبوت در مراكز درماني نظامي يا دانشگاهي توسط دو نفر روانپزشك معاف دائم.

ب) در صورت عدم استقرار خدمات غيررزمي.
    بند 8- اختلال رفتار ( عدم تعادل عصبي و رواني) و كژخوئيها به طوري كه مغاير شئونات نظامي باشد همچنين انحرافات اخلاقي و جنسي مانند ترانس سكسواليسم معاف دائم.
    بند 9- اختلالات كنترل تكانه معاف دائم.

تبصره: تيك هاي ( تكانه هاي ) ضعيف و گذرا مثل پلك زدن و.. معاف از رزم.
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

بخش ششم آیین نامه معافیت پزشکی: بيماريهاي جراحي مغز و اعصاب

ماده 34: مشمولان مبتلا به بيماريهاي جراحي مغز و اعصاب با توجه به نوع بيماري كه به آن مبتلا مي باشند از معافيت هاي مندرج در هر بند به شرح زير استفاده خواهند نمود.

بند 1- معايب ستون فقرات ( مادرزادي يا اكتسابي)

الف) در موارد شديد يا اشكال عملي معاف دائم.

بند 2- اسپونديلوليزيس و اسپونديلوليستزيس معاف دائم.
    بند 3- انواع هرني ديسكال با علايم كلينيكي و راديولوژي عمل شده و عمل نشده معاف دائم.

( در موارد بيماران عمل شده انجام ميلوگرافي و يا MRI ستون فقرات كه در مراكز درماني دانشگاهي يا نظامي انجام شده باشد منضم به تأييد راديوگرافي ضروري است)
    بند 4- تومورهاي استخواني خوش خيم ستون فقرات .

الف) در صورتيكه از نظر حجم و موقعيت اختلال عملي ايجاد نمايد معاف دائم.

ب) بدون اختلال عملي خدمات غيررزمي.
    بند 5- انواع شكستگي هاي تازه مهره ها ( بدنه، تيغه، زوائد مفصلي) معاف دائم.
    -------------------------------------------------------------------------------
    بند 6- تغيير شكلهاي مادرزادي و واضح جمجمه مانند هيدروسفالي، ميكروسفالي معاف دائم.
    -------------------------------------------------------------------------------
    بند 7- اختلالات عروقي مغز با و بدون علايم كلينيكي ( مثل انوريسم و A.V.M ) معاف دائم.
    بند 8- سابقه عمل جراحي روي مغز معاف دائم.
    بند 9- كمپرسیونهاي نخاعي مانند تومورهاي استخواني مهره ها و يا سكل عفونتها و آراكنوئيديتها خواه به مرحله فلج رسيده باشد يا نرسيده باشد معاف دائم.
    بند 10- هر نوع جسم خارجي در داخل جمجمه و كانال نخاعي معاف دائم.
    بند 11- دنده گردني.
    الف) با عوارض شديد معاف دائم.

ب) بدون عوارض خدمات غيررزمي.
    بند 12- توراسيك اوت لت سندرم با تأييد كلينيكي و يا راديولوژي معاف دائم.
    بند 13- انواع خونريزي هاي سربر و مننژه

الف) با عارضه عصبي ( ارگانيك يا غيرارگانيك) معاف دائم.

ب) بدون عارضه خدمات غيررزمي.
    بند 14- تروماهاي عصبي
    الف) فلج اعصابي كه سبب اختلالات عملي و ناتوان كننده معاف دائم.

ب) صدمات عصبي حسي خدمات غيررزمي.

پایان

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

دوستان من میخوام برای معافی اعصاب اقدام کنم ولی نمیدونم شانس معافی گرفتنم چقدره.سوابق درمان پیش روانپزشک.مصرف دارو بستری و الکتروشوک چقدر شانس معافی گرفتن رو بالا میبره؟اصلا به این سوابق توجه میکنن؟

Junior Member

سلام دوستان
    من سابقهی چندبارتشنج داشتم که نوار مغزم هم اینو نشون داد ولی تحت نظارت اونا هیچ تشنجی نکردم یعنی تو بیمارستان مربوط به نظام وظیفه بستری نشدم.من کارت معافیت پزشکی گرفتم، 8 ماهی هست شکرخداتشنج نکردم.روی کارت نوشته معافیت از خدمت دورهی ضرورت.اگه میشه یکی اینو توضیح بده.ایا این نوع معافیت محدودیتی در استخدام و...ایجاد میکنه ممنون

Junior Member

سلام . من میخواستم بدونم که برای گرفتن معافی پزشکی روانی چیا لازمه. حتما باید بستری شد؟ یا فقط سوابق پزشکی کافیه؟ شانسش چقدره؟

Junior Member

با سلام بچه ها من سه ماه خدمت کردم و بعد ارشد قبول شدم.الان ۳ ماهی میشه کمرم درد میکنه و دکتر گفته دیسک کمر داری.این نتیجه mri بنده هست.آیا احتمال معاف شدن هست؟ central and right paracenteral disk herniation associated with canal stenosis is seen at L5-S1 level there is bulged disk at l2-l3,l3-l4 and l4-l5 levels disk at l5-s1 level is dehydrated یاعلی

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط tohid_sh نمایش پست ها
    با سلام بچه ها من سه ماه خدمت کردم و بعد ارشد قبول شدم.الان ۳ ماهی میشه کمرم درد میکنه و دکتر گفته دیسک کمر داری.این نتیجه mri بنده هست.آیا احتمال معاف شدن هست؟ central and right paracenteral disk herniation associated with canal stenosis is seen at L5-S1 level there is bulged disk at l2-l3,l3-l4 and l4-l5 levels disk at l5-s1 level is dehydrated یاعلی
    ببین اگه بیرون زدگس دیسک داشته باشی تنگی کانال نخاع داشته باشی یا هرنیشن شدید معاف حتمی هستی
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

Junior Member

دوستان.
    من دیسک دارم
    Bulging L5/S1
    دو تا مشکل مادرزادی
    یکی ساکرالیزاسیون پنجمین مهره کمری
    اونیکی
    ساکرالیزاسیون (خاجی‌شدگی)
    حالا میخوام ببینم با این حالت معاف میشم؟ مدرکم هم دیپلم هست.

Senior Member Ghahraman2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EMU FINANCE

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid536 نمایش پست ها
    دوستان.
    من دیسک دارم
    Bulging L5/S1
    دو تا مشکل مادرزادی
    یکی ساکرالیزاسیون پنجمین مهره کمری
    اونیکی
    ساکرالیزاسیون (خاجی‌شدگی)
    حالا میخوام ببینم با این حالت معاف میشم؟ مدرکم هم دیپلم هست.
    به مدرک که اصلا کار ندارن و شما جواب کامل ام ار ای تو بزار تا بتونم راهنمایی کنم
    من یک هموطن هستم دوستان میتونید رو کمک من حساب کنید.

صفحه 1 از 43 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)