صفحه 10 از 43 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام

دوستان من برای معافیت دیسک کمر اقدام کردن و شورا منو فرستاده که MRI از بیمارستان نظامی بیارم. 28م تاریخیه که باید برم برای MRI بیمارستان 501 ارتش
    دکترای بیمارستان سجاد تائید کردن که هرنی دیسکال دارم. یکیشون MRI خودم رو دید و گفت معاف میشی و یه سونوگرافی (یا یه چیزی تو همین مایه‌ها!) برام نوشت. فرداش یه دکتر دیگه هم MRI و هم سونوگرافی که گرفتم رو دید و اونم گفت دیسکت عمل احتیاج داره و معاف میشی

اینم گزارش MRIئی هست که 2-3 ماه پیش خودم گرفتم و دکترای سجاد دیدنش:

Posterior central disc herniation at L5-S1 is noted
    Transitional vertebra is seen which is presumably lumbarization of S1
    Disc bulge is seen at L3-4 and L4-5
    چند خط دیگم زیرشه که زده normal

دکتر کمیسیون هم همین MRI رو دید و نظر دکترای سجاد رو هم خوند و گفت باید MRI از بیمارستان نظامی بیاری!
    طبق قانون باید معاف شم ولی انقدر توی اینترنت این چند روزه خوندم که کسایی بودن با هرنی فقط معاف از رزم شدن بدجوری استرس گرفتم!

حالا به نظرتون چند درصد ممکنه معافم نکنن؟

بعد یه سوال دیگم دارم اگه معاف نکنن یا معاف از رزم کنن چجوری باید اعتراض زد؟ چون سری اول که رفتم کمیسیون یه نفر که معاف از رزم شده بود پرسید چجوری اعتراض بزنم بهش گفتن اعتراض نداریم! البته فک کنم میخواستن بپیچوننش ولی کلا اگه کسی میدونه یه توضیحی بده که اگه معافم نکردن همونجا اعتراضو بزنم

مرسی

Exclamation پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط siaamak نمایش پست ها
    سلام..بچه ها لطفا به من کمک کنین.من دیسک کمر دارم اما نمیدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه.توو جواب ام ار ای نوشته دیسک مرکزی پروتوشن دیده میشود در مهره های L5-S1,و یه سری چیزای دیگه.
    یه سوالم اینکه من اگه واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و معافی ندن باید برم خدمت؟
    ممنون.
    سلام بچه ها من تازه عضو شدو بخاطر سوالی که دیدم شما به سایت http://body-encyclopedia.blogfa.com/cat-4.aspx حتماً یه سری بزنین چون من دردهایی که گفتین رو دارم و موقع عکس برداری از سنگ کلیه ام تازه متوجه آن شده ام حتماً سر بزنید انشاءا... که سلامت باشید احمد [xxxxxxxxxxxx]
    ویرایش توسط darklord : December 2nd, 2013 در ساعت 03:43 PM دلیل: حذف آدرس ایمیل

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام

من امروز جواب MRI رو از بیمارستان ارتش گرفتم. برخلاف MRIهای قبلیم که توش دقیقا زده Disc Herniation at L5-S1، توی اینی که ارتش گرفته زده Dehydriation and Prutrusion at L5-S1
    اینجوری که توی این تاپیک نوشتن پروتروشن رو معاف نمیکنن. الان من باید چیکار کنم به نظرتون؟ اینا ور داشتن جواب MRI رو دستکاری کردن؟ چون دکترای بیمارستان سجاد هم گفتن دیسکت پارس و هرنی دیسکال رو تائید کردن و حتی گفتن باید عمل کنی ولی اینا یه چیز دیگه ورداشتن نوشتن!
    شنبه باید برم دکتر بیمارستان ارتش معاینه کنه. به نظرتون چیکار کنم؟

سلام، كسي ميدونه وقتي به بيمارستان سجاد معرفي ميكنن واسه ديسك كمر، داخل بيمارستان MRI انجام ميدن يا ميفرستن جاي ديگه?
    و اينكه پزشك جراح مغز و اعصابش كه موارد ديسك كمر رو مينويسه كيه?
    و اينكه اون پزشك جراح مغز و اعصابش همه روزه هست يا روز اي خاصي مياد؟

ممنونم،
    ویرایش توسط darklord : December 9th, 2013 در ساعت 04:41 PM دلیل: ترکیب پست ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Moooon نمایش پست ها
    سلام، كسي ميدونه وقتي به بيمارستان سجاد معرفي ميكنن واسه ديسك كمر، داخل بيمارستان MRI انجام ميدن يا ميفرستن جاي ديگه?
    و اينكه پزشك جراح مغز و اعصابش كه موارد ديسك كمر رو مينويسه كيه?
    و اينكه اون پزشك جراح مغز و اعصابش همه روزه هست يا روز اي خاصي مياد؟

ممنونم،
    من بار اول که معرفی شدم رفتم بیمارستان سجاد. خودم از قبل MRI گرفته بودم از بیرون و همونو دیدن و دیگه MRI نخواستن. ولی یه عکس دیگه ازم گرفتن که نمیدونم چی بود ولی MRI نبود. هزینش هم فکر کنم 25 تومن شد. ولی اگه MRI کلا نداشته باشی ممکنه ازت بگیرن همونجا. ولی کلا اگه میخوای MRI خودت بگیری و ببری، برو از یه بیمارستان نظامی بگیر. چون در نهایت روز کمیسیون پزشکی بهت میگن برو MRI از مرکز نظامی بیار اگه نداشته باشی
    دکتراش هم اونایی که منو دیدن 2 نفر بودن که اسم یکیشون فکر کنم علیزاده بود. اون یکیو یادم نیست
    روزایی که هستن هم واقعا یادم نمیاد ولی فکر نکنم هر روز باشن. خودشون بهت میگن چه روزی بیای

=====

دوستان کسایی که برای دیسک کمر رفتن کمیسیون و معاف شدن، آیا دکتر نظام وظیفه وقتی که MRI رو میبینه و پرونده رو بررسی میکنه، گزارش روی MRI رو میخواد؟ چون توی گزارش من بد نوشتن و من نمیخوام بذارمش روی پرونده (پروندم رفته نظام وظیفه و گفتن گزارش رو خودت ببر بده نظام وظیفه که بذارن تو پروندت) ولی نمیخوام اینکارو بکنم. حالا کسی میدونه که گزارش رو حتما میخوان روز کمیسیون یا نه؟

Junior Member

سلام
    دوستان با بیماری essential tremor میشه معاف شد؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط masouddr نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید .
    دوستان من الان 6 ماه از خدمتم در ارتش میگذره و برای معافیت پزشکی به دلیل داشتن دیسک کمر اقدام کردم که چند هفته دیگه نوبت کمیسیون دارم . اینو هم بگم که من 26 سالمه و متاهل هستم و مدرکم فوق دیپلم است و همچنین سابقه این بیمکاری رو از 18 سالگی دارم و تمامی مدارک و MRI های اون موقع هم دارم که البته توی آخرین MRI که در بیمارستان ارتش برای معافی گرفتم طبق نظر چند دکتر اوضاع دیسکم بدتر شده .
    جواب MRI رو کامل مینویسم از دوستان خواهشمندم منو راهنمایی بکنن که آیا معاف میشم؟

the cord is terminates at T12-L1 level
    bone marrow appears normal , alignment is anatomic
    Disc dehydration and central disc protrusion is seen at L4-L5 level
    Disc dehydration and central disc protrusion is seen at L5-S1 level
    along with anterior epidural fat oblitration
    other disc spaces are normal without evidence of degenerative changes herniation

دوستان خواهشا با توجه به اینکه 6 ماه از خدمتم میگذره و برای بار اول اقدام کردم آیا معاف میشم؟ دکترای ارتش شهر خودم هر دو گفتن معافی حتی یکیشون که جراح بود بهم گفت نیاز به عمل داری . ممنون میشم منو راهنمایی بکنید . چند هفته دیگه کمیسیون دارم . راستی متاهلی تاثیر داره؟ توی کمیسیون بگم متاهلم یا نگم .
    ممنونم .

سلام به همگی .
    دوستان بنده معاف شدم به همه هم توصیه میکنم اگه مشکلشون و جواب MRI مثل من است حتما اقدام کنن خیلی هم آسون میگیرن و معاف میکنن . حدود 15 نفر بودیم که 12 نفر رو معاف کردن . کلا معافی در حین خدمت فکر میکنم ساده تر باشه .
    موفق باشید .

دوستان کسی می دونه که اگر کسی با ماده ۳۳ بند ۳ (اختلالات شخصيتي) معاف بشه بعدا تو مصاحبه سفارت مشکلی براش ایجاد می شه یا نه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط manelzzz نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه که اگر کسی با ماده ۳۳ بند ۳ (اختلالات شخصيتي) معاف بشه بعدا تو مصاحبه سفارت مشکلی براش ایجاد می شه یا نه؟
    اینجا جای مناسبی برای طرح این موضوع نیست، تو تاپیکهای مربوط به مصاحبه و کلیرنس و ... راحتتر به پاسخ میرسید.
    ولی تا جایی که من میدونم کسی نمیفهمه شما با چه بندی معاف شدی مگه اینکه خودت بگی.

Junior Member

دوستان من دیسک هرنی دارم با این مشخصات:
    Disc Heranation L4-L5 & L5-S1
    دکترمم گفته باید عمل کنی اما فعلا عمل نکردم
    من از سایت پلیس بخش وظیفه سوال پرسیدم و بهم گفتن قبل عمل برای معافی اقدام کنم - به نظرتون عمل کنم درصد معافیتم خیلی بالاتر نیست؟ منکه میخوام برای سلامتیم عمل کنم ولی احساس میکنم اونا گفتن قبل عمل اقدام کنم که شاید معافم نکنن درسته؟ چون دوستی داشتیم تو همین فروم که عمل کرد و راحت هم معاف شد
    جدا از اینا من نمره چشمام در حدد 5 هست و کبد چرب گرید 3 هم دارم این هارو هم اعلام کنم؟ و اینکه بالاخره بعد عمل برم اقدام کنم؟
    یه سوالم داشتم اینکه بخوام MRI از بیمارستان نظامی داشته باشم تو تهران چه بیمارستانی هست؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)