صفحه 15 از 43 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام

یه سوال من الان دوسال هست که دچار افسردگی و اضطراب شدید شدم

الانم تحت درمان هستم

به نظر شما میتونم معافیت بگیرم؟؟؟ اگر اره مراحلشو بگید و باید چطوری اینکار رو بکنم

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام من دو ماه پيش براى خدمت اقدام کردم و در اين فروم از چند نفر از دوستان خوب اينجا کمک گرفتم.
    بنده ١0 سال سابقه صرع داشتم و دارم و بعد از اقدام و معاينات اوليه و بيمارستان جهت گرفتن نوار مغز و ام ار اى
    چند روز بعد نامه کمسيون ارسال شد و در وقت معين شده به کمسيون رفتيم و در جواب نهايي مارو ارجاع دادن به بيمارستان و الان ميخوام بدونم که کساني که اين بيمارى رو داشتن همون لحظه معاف از رزم کردن يا معاف داىم. يا چرا کار من رو بايد ارجاع بدن به بيمارستان دوباره

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mojtahedi نمایش پست ها
    سلام من دو ماه پيش براى خدمت اقدام کردم و در اين فروم از چند نفر از دوستان خوب اينجا کمک گرفتم.
    بنده ١0 سال سابقه صرع داشتم و دارم و بعد از اقدام و معاينات اوليه و بيمارستان جهت گرفتن نوار مغز و ام ار اى
    چند روز بعد نامه کمسيون ارسال شد و در وقت معين شده به کمسيون رفتيم و در جواب نهايي مارو ارجاع دادن به بيمارستان و الان ميخوام بدونم که کساني که اين بيمارى رو داشتن همون لحظه معاف از رزم کردن يا معاف داىم. يا چرا کار من رو بايد ارجاع بدن به بيمارستان دوباره
    تو سربازی با این قبیل بیماری ها شوخی ندارن! تصور کن چه فاجعه ای ممکنه رخ بده اگه شما سلاح دستت باشه و حمله بهت دست بده.
    با خیال راحت مراحل رو دنبال کن، اگه واقعا این بیماری رو داشته باشی، در معاینات مشخص میشه و معاف دایم میشی. به فرض محال هم اگه ثابت نشد، صرفا با داشتن مدارک سابقه‌ی بیماری، معاف از رزم میشی و در طول خدمت هم اگه حمله بهت دست بده (اثبات بیماری در حین خدمت) بلافاصله معاف دایم میشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    تو سربازی با این قبیل بیماری ها شوخی ندارن! تصور کن چه فاجعه ای ممکنه رخ بده اگه شما سلاح دستت باشه و حمله بهت دست بده.
    با خیال راحت مراحل رو دنبال کن، اگه واقعا این بیماری رو داشته باشی، در معاینات مشخص میشه و معاف دایم میشی. به فرض محال هم اگه ثابت نشد، صرفا با داشتن مدارک سابقه‌ی بیماری، معاف از رزم میشی و در طول خدمت هم اگه حمله بهت دست بده (اثبات بیماری در حین خدمت) بلافاصله معاف دایم میشی.
    مرسی دوست عزیز
    راستش من هم برام جای تعجب بود که همه مراحلم پیش رفته و در اون کمسیون 80% معاف از رزم شدن و یه عده معاف دائم و فقط من یکی بودم که ارجا دادن به بیمارستان در صورتی که من همه مدارکم ام ار ای نوار مغز و نسخه ها گواهی ها و گزارش هارو بهشون نشون دادم و سریع پرونده رو نگاه نکردن مثل بقیه که برن سراغ بعدی. یه نیم ساعنی داشتن کنترل میکردن ولی احساس میکنم که فکر میکنن که من ادعای کذب میکنم که دوباره ارجاع دادن به بیمارستان چون من حتی اگه معاف از رزم هم بشم تو یکسری شرایط امکان حمله دست دادن به من هست و اگر همچین چیزی دوباره اتفاق بیوفته جدا از این که برای خودشون مشکل میشه برای من فاجعس چون تمام خرج و کار هایی که تو این 10 سال برای بهبود بیماری انجام دادم به باد میره و مشخص نیست تا کی این بیماری وبال گردن من باشه.
    من بیشتر از اون بابت نگرانم.
    باز هم ممنون از جوابت

Junior Member

سلام...

دوستان میشه بگید وضعیت معافی من با توجه به نتیجه MRI چجوریه

Junior Member

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من هم تنگی کانال دارم هم انحراف ستون فقرات که جفتشم مادر زادیه هم سیاتیک،روده هامم مشکل داره که یا سندروم روده ی تحریک پذیره یا چسبندگی روده.
    اما انحراف ستون فقرات و تنگی کانال رو دکترم گفته نیازی به حراجی فعععععلا نیست.
    میخواستم بدونم چون این 3 4 تا مشکل رو همزمان دارم، بهم معافی میدن؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط shahaji نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
    من هم تنگی کانال دارم هم انحراف ستون فقرات که جفتشم مادر زادیه هم سیاتیک،روده هامم مشکل داره که یا سندروم روده ی تحریک پذیره یا چسبندگی روده.
    اما انحراف ستون فقرات و تنگی کانال رو دکترم گفته نیازی به حراجی فعععععلا نیست.
    میخواستم بدونم چون این 3 4 تا مشکل رو همزمان دارم، بهم معافی میدن؟
    طبق قانون مشکلات با هم دیگه جمع نمیشن بلکه هر مشکل باید به تنهایی در حد معافیت باشه.

سلام

یه سوال من الان دوسال هست که دچار افسردگی و اضطراب شدید شدم

الانم تحت درمان هستم

به نظر شما میتونم معافیت بگیرم؟؟؟ اگر اره مراحلشو بگید و باید چطوری اینکار رو بکنم

Junior Member

دوستان سوال فوری ...
    من سه ساله دیسک کمر دارم از نوع پروتریژن اقدام کردم اول معاف شدم بعد رفتم شورا عالی معاف از رزم شدم پارسال خرداد بعد به خاطر درد شدید نرفتم خدمت دوبارم واسم کارت سبز اومد ولی اقدامی نکردم
    الان دیسکم شدید شده و میخوام جراحی کنم میخوام بببینم بعد از جراحی میتونم دوباره از نظام وظیفه اقدام کنه و معافی بگیرم یا بای برم خدمت از اونجا اقدام کنم ؟؟؟
    ضمنا من متاهل هم هستم ... و اینکه من اون موقع یکی از استان های دیگه اقدام کردم که معاف از رزمم کردن ولی اگه الان بخوام از تهران اقدام کنم میتونم یا باز باید برم همون استان قبلی ؟؟

Junior Member

Red face پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط naaji نمایش پست ها
    دوستان سوال فوری ...
    من سه ساله دیسک کمر دارم از نوع پروتریژن اقدام کردم اول معاف شدم بعد رفتم شورا عالی معاف از رزم شدم پارسال خرداد بعد به خاطر درد شدید نرفتم خدمت دوبارم واسم کارت سبز اومد ولی اقدامی نکردم
    الان دیسکم شدید شده و میخوام جراحی کنم میخوام بببینم بعد از جراحی میتونم دوباره از نظام وظیفه اقدام کنه و معافی بگیرم یا بای برم خدمت از اونجا اقدام کنم ؟؟؟
    ضمنا من متاهل هم هستم ... و اینکه من اون موقع یکی از استان های دیگه اقدام کردم که معاف از رزمم کردن ولی اگه الان بخوام از تهران اقدام کنم میتونم یا باز باید برم همون استان قبلی ؟؟
    با سلام و آرزوی موفقیت

همانطور که در پست های قبلی شرح داده شد prutrosion هم نوعی از هرنی دیسکال میباشد و طبق :

ماده34 آیین نامه - بند3 : انواع هرنی دیسکال با علائم کلینیکی و رادیولوژی عمل شده و عمل نشده معاف دائم.
    (در موارد بیماران عمل شده انجام میلوگرافی و یا MRI ستون فقرات که در مرکز درمانی دانشگاهی یا نظامی انجام شده باشد منضم به تکید رادیوگرافی ضروری است)

اما تا جایی که بنده اطلاع دارم شما در حال حاضر احتمال معافیتون خیلی بالاتر از شرایط بعد از عملتونه چون ما قانونی ( http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...25&pageid=1689) مبنی بر هرگونه عمل دیسک کمر که شامل معافیت بشه نداریم .

یعنی شما در صورتی که عمل بکنید و عمل کمرتون موفق و مفید باشه و موجب بهبودی شما شده باشد از نظر شورای پزشکی سالم و سلامت تشخیص داده خواهید شد.
    اما شما در حال حاضر طبق گفته ی خودتون , به علت درد شدید به خدمت نرفته اید و در صورت اثبات به شورا پزشکی , این به معنی علایم کلینیکی بوده و از آنجایی prutrosion هرنی دیسکال میباشد , میتوانید شانس بسیار بالایی در کمیسیون از طریق ماده 34 بند 3 داشته باشید !

ارائه مدارک و سوابق پزشکی ( نتایج ام آر آی گذشته و گواهی از متخصصین و ... ) میتونه در تصدیق درخواستتون مفید باشه!

متاسفانه در مورد سوال دومتون اطلاعی ندارم اما قوانین سراسری میباشند! ( به نظر من جهت اطمینان , با پزشک های متخصص مشورتی داشته باشید )

* لطفا در صورت پیگیری تجربیات خود را بنویسید تا دوستان دیگر هم از تجربیاتتون استفاده کنند.

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ
    پینوشت: تمام پاسخ ها صرفا برای آشنایی با روش های احتمالی معافی هستند و نه توصیه پزشکی و همچنین جهت اطمینان با دوستان دیگر نیز مشورت نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)