صفحه 18 از 43 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mojtahedi نمایش پست ها
    سلام البته من فقط نسخه هامو اونم درست روزی که میخواستم دفترچه رو پست کنم گم شد ولی تمام نوار مغز و ام ار ای و گزارش پزشکی ها رو دارم منتهی تعجب من از اینه که وقتی تو بیمارستان خودشون و جلوی چششون به من حمله دست میده و براشون تو ام ار ای و نوار مغز اثبات میشه چه دلیلی داره بگن مدارک ناقصه و احتمال قبول کردن کمه؟ چون شب قبل نوار مغز من بی خوابی کشیدم و صبح اون روز از شدت لرزش رو پای خودم نمیتونستم واستم و کاملا اون روز مشخص شد که خدمت برام مشکل ساز میشه
    برای شما هم اگه همین موقعیت رو داشته باشی ۱۰۰% تو یک سری شرایط بیماری تشدید میشه و باعث تشنج میشه مثل همین بی خوابی یا فعالیت زیاد ولی اگه در حین خدمت ببین که حمله بهت رخ داده و ثابت بشه براشون معاف دایم میکنن بیشتر گزارشی که واسه نوار مغز براشون مینویسن خیلی مهمه.
    بله برا منم بیخوابی باعث تشدید میشه.
    خوب گیریم طرف تازه یه هفتست مریض شده و اصلا هم به جز یه سری مدرک که مربوط به همون هفتست چیز دیگه ای نداره.
    و بره و اونجا تو نوار مغز ببینن بیماری رو داره اونوقت اون تکلیفش چیه؟
    بهش میگن چون تو تازه این بیماری رو گرفتی بیا خدمت؟!!
    خوب تو پادگان جولو چشمشون ببینن به طرف حمله دست داده بازم میبرنش برا معاینه و نوار مغز جدید؟!اگه شدت رو خفیف اعلام کنن پس باید 2سال رفت خدمت.هرچند طرف هر روزم بهش حمله دست بده؟!!!!

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط amiii نمایش پست ها
    بله برا منم بیخوابی باعث تشدید میشه.
    خوب گیریم طرف تازه یه هفتست مریض شده و اصلا هم به جز یه سری مدرک که مربوط به همون هفتست چیز دیگه ای نداره.
    و بره و اونجا تو نوار مغز ببینن بیماری رو داره اونوقت اون تکلیفش چیه؟
    بهش میگن چون تو تازه این بیماری رو گرفتی بیا خدمت؟!!
    خوب تو پادگان جولو چشمشون ببینن به طرف حمله دست داده بازم میبرنش برا معاینه و نوار مغز جدید؟!اگه شدت رو خفیف اعلام کنن پس باید 2سال رفت خدمت.هرچند طرف هر روزم بهش حمله دست بده؟!!!!
    اینطور که تو تبصره و قانونشون اومده کسی که در حین خدمت بهش حمله دست بده در صورتی که معاف از رزم باشه یا حین خدمت دچار این بیماری شده باشه رو باید معاف بکنن و همه مراحل نوار مغز و .... داره. منی که هنوز خدمت نرفتم 2 بار ازم نوار مغز گرفتن این همه مدرک و گزارش براشون اوردم بازم میگن مشخص نیست و با شک و شبه صحبت میکنن حالا چه برسه به کسی که هیچ مدرکی نداره با این که اگرم تو هفته چند بار به کسانی که این بیماری رو دارن حمله دست بده جدا از خدمت برای خودشون خیلی بده چون تو هر حمله ما 1000 سلول مغز رو ظاهرا از دست میدیم و خیلی چیزای دیگه که تا الان خود من نمیدونستم ولی این خدمت بهونه ای شد که در مورد این بیماری بیشتر مطلع بشم و واقعا هم باید جدی گرفته بشه چون تو هر حمله خیلی اسیب میزنه
    من 4/1 وقت کمسیون دارم و این سری مشخص میشه که انشالاه معاف میشم یا نه خبرشم همین جا میدم

نقل قول نوشته اصلی توسط zhobeys نمایش پست ها
    من خودم معافیم خیلی نادر و عجیب بود و مثل دوستمون سنگ مفت گنجشک مفت برا گرفتن یه معاف از رزم نهایتاً اقدام کردم. برای صافی خفیف کف پا و پای پرانتزی خفیف. تو بیمارستان گفتم کمر درد هم دارم که ام آر آی دادم (کل ستون فقرات) و معلوم شد که مهره T12 فشردگی داره (یه حالت شکستگی که خود دکترم چندبار آیین نامه رو خوند تا آخر مجاب شد به من معافی دائم بده ) و سر آخر به خاطر همون معاف شدم. اما روز معافی افراد زیادی بودن که با دیسک اقدام کرده بودن و دفعه چندم بود که میومدن. با انواع و اقسام تجدید آزمایش یا آزمایشای جدید. شما سعی کن حتماً مدارکت مال مراکز نظامی باشه. احتمال زیاد میفرستنت تست نوار عصب و عضله چون فشار به عصب دای. اما نکتش اینه که پیگیر باشی و حتی اگه معاف دائم ندادن باز بری معترض شی. اون موقع دوشنبه ها ملاقات مردمی رئیس نظام وظیفه بود که میرفتن نامه اعتراض به حکم میدادن و دستور بررسی مجدد و میگرفتن. نا امید نباید شد هرچند که واقعا سخت شده شرایطش.
    سلام.بنده هم مثل شما compression fracture مهره ی تی-۸ دارم.معافم به نظرتون؟

سلام اقا من پریروز کمسیون داشتم معافم کردم کسانیم که صرع دارن مطمعا باشن در صورت اثبات براشون معاف میکنن

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_mojtahedi نمایش پست ها
    سلام اقا من پریروز کمسیون داشتم معافم کردم کسانیم که صرع دارن مطمعا باشن در صورت اثبات براشون معاف میکنن
    تبریک میگم دوست عزیز.
    به نظرتون من که مدارک زیادی به اون صورت الان ندارم در صورتی که نوار مغز و آزمایشاتی که میگیرن دال بر بیماریم باشه میتونم امید به معافیت دائم داشته باشم؟

مرسی جا داره همین جا از تمام کسانی که مارو راهنمایی کردن تشکر کنم
    راستش من تو این 4 ماه چیزی که فهمیدم در رابطه با معافیت صرع اینه که بیشترین چیزی که برای اینا مهمه 1 - مدارک از بیمارستان های نظامیه و مهم تر از اون گزارشی که پزشک دوم توی نوار مغز مینویسه هستش یعنی میتونم بگم اون خیلی مهمه 2- برگه بستری توی بیمارستانی که بستری شدین هم توی راحت تر گفتن معافی اثر داره و همچنین مدارک و یا گزارشاتی که ثابت بکنه مثلا شما 10 سال این بیماری رو داشتی همه اینه برای راحت تر گرفتنه نه قطعی شدن.
    من روزی که رفتم کمسیون دکترش پرسید که قرص چی میخوری برگه بستری بده و نوار مغر و اون برای کمسیون دوم بود چون تو کمسیون اول تمام مدارک رو چک میکنن
    یه نفر بود اون روز اون هم صرع داشت ولی کمسیون اولش بود و هر 3 ماه تشنج میکرد و کاملا لرزش دستهاشو من میدیدم اون رو هم ارجاع دادن به بیمارستان و کسایی رو که ارجاع میدن به بیمارستان ازشون نوار مغز بدون خواب میگیرن و کسی که هنگام گرفتن نوار مغر حمله بهش دست بده تو نوار مغز ثبت میشه و بر اثر تشخیص بیماری و درجش باید معاف کنن
    من روزی که میخواستم نوار مغز بدم حدود 24 ساعت بی خوابی کشیده بودم کل بدنم لرزش گرفته بود و مغزم کار نمیکرد در حدی که فقط نیم ساعت فکر میکردم که الان میخوام کجا برم چی کار کنم!! اون وقت شما حساب کن ما با این شرایطمون قراره اسلحه بدن دستمون هر شب هم همین داستان رو داریم! مطمئن باش نه تنها من هر کسی که این بیماری رو داره نمیتونه دووم بیاره
    شما هم برو تا میتونی مدارک جم کن از هر عنصری که داری استفاده کن انشالا معافت میکنن
    اینا تو یه سری بیماریا هیچ موقع ریسک نمیکنن و جدی میگیرین
    فقط خودمون باید به بهترین نحوه همچیو بهشون ثابت شما هم جدی بگیر و پیگیر باش چون خود من با بی خیالی به این قضیه نگاه میکردم کار خدا بود معاف شدم چون اصلا پیگیر نبودم فقط این معافی صرع 2 تا بخش مهم داره اولی نوار مغره که قبلش باید بی خوابی بکشیم دومیشم کمسیونش همین
    انشالا پیگیر باشی همه کارا ردیف بشه حتما معاف میشی

Junior Member

اقا من 3 سال پیش با داشتن دیسک از نوع پروتریژن رفتم تو کمسیون شهرمون معاف شدم 2 ماه بعد تو کمسیون عالی معاف از رزم
    بعد به خاطر درد و کار و مشکلات نرفتم خدمد حدود یک سال و نیم غیبت دارم ..
    اخیرا با ام ار ای و شدید شدن دیسک یعنی تو گزارش شده بود اسمال هرنی دیسک خلاصه با درد زیاد ما رفتیم عمل کردیم و الان 10 روزه تو بستر افتادیم و باید یه ماه دیگه فیزیوتراپی رو شروع کنیم
    دکترمون هم بعد عما گفت اوضات با عکس اصلا قابل قیاس نیست دوتا سیاه رگ بزرگ داشتی که خون توش لخته بود و دیسکمم به دلیل خشکی خرد شده بود ...
    الان اقدام کنم معافی میدن دیگه ایشالله؟؟

Junior Member

متاسفانه تو آیین نامه جدید که فعلا دسترس پزشک متخصص کمیسیون با طبقه بندی مربوط به هر تخصص هست مواد آیین نامه فقط بر اساس مدرک تغییر کرده به این صورت که فوق دیپلم و کمتر معاف دائم و مابقی خدمات غیر رزمی (البته فقط برای بعضی از بند ها این محدودیت رو گذاشتن). این موضوع کاملا صحت داره و از اول تیر ماه 93 اجرا شده واینکه این تغییرات در تاریخ 16/06/92 بوده هم درسته ولی اون موقع تصویب مجلس نبوده و فقط بعنوان طرح پیشنهادی به پزشکا ابلاغ شده بود.اگه کسی به مطب جراح اعصاب (عضو کمیسیون) مراجعه بکنه و این موضوع رو راجب بند مربوط بپرسه میتونه اطلاعات دقیق تری برای انجمن بیاره.ممنون اگه همکاری بشه

Junior Member

با سلام

من حدود چهارساله که متوجه شدم تومورمغزی دارم و پارسال عمل کردم و پاتولوژی اون رو تومورگرید2 تشخیص داد. هنوز داروی کنترل تشنج میخورم. همه پرونده هامو از چهارسال پیش تا الان دارم.
    مدرکم کارشناسی ارشده.
    معاف کامل میشم؟

سلام من چند وقت پیش MRI انجام دادم امروز که رفتم دکتر گفتند که من واریاسیون نرمال دارم یعنی یکی از سینوس های مغزم به صورت مادرزادی خوب رشد نکرده که گفته باید برم بیمارستان
    حالا با این شرایط میتونم معاف بشم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)