صفحه 31 از 43 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط rezana نمایش پست ها
    از دوستان کسی نیست سوال منو جواب بده؟
    بند17- انواع سكته هاي مغزي با عارضه عصبي (ارگانيك يا غيرارگانيك) : معاف دائم
    اقدام میتونید ولی معاف
    دائم به شرط عارضه. وگرنه معاف از رزم شاید بدن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    بند17- انواع سكته هاي مغزي با عارضه عصبي (ارگانيك يا غيرارگانيك) : معاف دائم
    اقدام میتونید ولی معاف
    دائم به شرط عارضه. وگرنه معاف از رزم شاید بدن.
    ممنونم از توجهتون دوست عزیز
    به نظرتون سنگینی سمت چپ بدن نسبت به راست عارضه محسوب میشه ؟
    در کل 2 تا سوال داشتم:
    اگه شخصی 3 بیماری داشته باشه که هر کدومش معاف از رزم باشه پزشک میتونه شخص و معاف دائم کنه؟
    بعضی بیماریهای خاص مانند میاستنی گراویس(به خاطر روند طولانی) با تایید مراکز دانشگاهی هم میشه معاف شد، بنظرتون بعد از تایید مراکز دانشگاهی باز هم توسط پزشک نظام وظیفه معاینه میشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط rezana نمایش پست ها
    ممنونم از توجهتون دوست عزیز
    به نظرتون سنگینی سمت چپ بدن نسبت به راست عارضه محسوب میشه ؟
    در کل 2 تا سوال داشتم:
    اگه شخصی 3 بیماری داشته باشه که هر کدومش معاف از رزم باشه پزشک میتونه شخص و معاف دائم کنه؟
    بعضی بیماریهای خاص مانند میاستنی گراویس(به خاطر روند طولانی) با تایید مراکز دانشگاهی هم میشه معاف شد، بنظرتون بعد از تایید مراکز دانشگاهی باز هم توسط پزشک نظام وظیفه معاینه میشه؟
    ببینید دوست عزیز عارضه واضح مثلا فلج شدن نصف صورت تغییر صدا و... یا چیزی که به چشم بیاد و یا بر اساس بند دسته بندی بشه و این رو دقیق نمیدانم و از دکتر بپرسید.
    در مورد معاف از رزم 10 تا هم باشه باعث معاف دایم نمیشه و پزشک هم کاره ای نیست.
    تایید شه بیماری در بیمارستان دقیقا عین بند معافی و در کمیسیون نشه چک کرد معاف میشید دیگه اونجا نتیجه بیمارستان رو میخوانند و رای میدند اگر قابل معاینه نباشه بیماری.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز عارضه واضح مثلا فلج شدن نصف صورت تغییر صدا و... یا چیزی که به چشم بیاد و یا بر اساس بند دسته بندی بشه و این رو دقیق نمیدانم و از دکتر بپرسید.
    در مورد معاف از رزم 10 تا هم باشه باعث معاف دایم نمیشه و پزشک هم کاره ای نیست.
    تایید شه بیماری در بیمارستان دقیقا عین بند معافی و در کمیسیون نشه چک کرد معاف میشید دیگه اونجا نتیجه بیمارستان رو میخوانند و رای میدند اگر قابل معاینه نباشه بیماری.
    ممنونم از توجهتون
    بنظرتون میشه روند معافیت پزشکی و 1 سال طول داد ؟ با مدرک لیسانس

سلام دوستان
    من چند سال پیش عصب سیاتیکم در در اثر تزریق آسیب دیده و کل عضلات پای چپم دچار آتروفی شدن که در راه رفتن میلنگم. یک پزشک متخصص معتمد نیروی مسلح گفت معافیت پزشکیم با بند صغر عضلات بزرگ ۵۰-۵۰ هست! کسی از شما نمیدونه کل زمان لازم از مراجعه به پلیس+۱۰ تا شورای پزشکی چقدر طول میکشه؟(نیاز به EMG هست) کدوم بیمارستان برای EMG و NCV میفرستن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام دوستان
    فردی هست که اینجا تونسته باشه معافیت دایم یا از رزم با توجه به بند 2، اختلالات خلقی مثل اختلال افسردگی اساسی یا جزیی گرفته باشه؟
    ممنون می شم که من رو راهنمایی کنید.

سلام دوستان. بعد از اعتراض به رای شورا پزشکی چی میشه؟ آیا از شورای عالی برای معاینه مجدد به بیمارستان معرفی میشی یا همانجا در شورای عالی با همان معاینات قبلی هرچی هست و نیست تمام میشه؟

کسی نیست به من پاسخ بده

نقل قول نوشته اصلی توسط sheytan نمایش پست ها
    روز دوشنبه رفتم کلی سرویسمون کردن پیش دوتا سروان و سرهنگ رفتیم تا بزور برامون زدن شوارای عالی پزشکی که حدودا شاید یه ماه دیگه برگزار بشه
    دوست عزیز کار شما چی شد؟

Junior Member

سلام علیکم؛
    بنده ۲ سال است که مبتلا به اختلال دو قطبی نوع یک و وسواس فکری هستم . یک بار خودکشی کرده ام و در بیمارستان بستری شده ام و یک بار هم با نامه قضایی در بیمارستان روانی بستری شده ام. الان از ۳ دکتر نامه دارم. مسئله این است که اختلال دو قطبی من با دارو بهبود پیدا کرده اما وسواس خیر.
    داروهای مصرفی من اینا هستن:
    Lithium Carbonate 600mg
    Aripiprazole 25mg
    Sertraline 150mg
    Propranolol 30mg
    Biperiden 6 mg
    Metformin 1000mg
    دو سوال دارم نخست اینکه آیا زمانیکه برای معافیت اقدام میکنم داروهامو مصرف کنم یا نه؟ و دوم اینکه آیا معاف دائم میشوم؟
    با تشکر. قصد خروج از کشور ندارم.واقعا مریضم اگه داروهامو نخورم داد میزنم چیز میز پرت میکنم یا افسرده میشم گریه ام میگیره و دلم به هیچ کاری نمیره. حالا میخوام مراحل معافیتو بدونم. بیمارستان چجوی معاینه میکنه؟ تست هایی که میگیرن چیه؟ لطفا مساعدت بفرمایید. میگن اگه بیماریم تشدید نشده باشه معاف از رزم میکنن درسته؟ به همون دلیل پرسیدم که داروهامو مصرف کنم یا نکنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)