صفحه 35 از 43 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 341 تا 350 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    انسانی

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

سلام
    من یه کیست بزرگ روی ستون فقرات دارم مربوط بکدوم بخش میشه
    اصن میشه معافیت گرفت؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza00007 نمایش پست ها
    سلام
    من یه کیست بزرگ روی ستون فقرات دارم مربوط بکدوم بخش میشه
    اصن میشه معافیت گرفت؟
    اول برو دکتر معلوم شه چته بعد دنبال راه برا معافی بگرذ
    نام بیماری و دسته بیماری و شدت بگو کمکت میکنیم
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

درود

من حدود 5 سال است که بیماری صرع دارم.

در شهرستان برای معافیت پزشکی اقدام کردم و پس از گذشت 20 روز از انجام معاینات (در مرکز استان)، در شورا پزشکی (در شهرستان) شرکت کردم و شورا من رو معاف کرد. به من گفتن فردا پوشه قرمز ببرم و کار تمومه، اما فرداش رئیس حوزه شهرستانم بم گفت پرونده تو رو ماده 43 میزنیم و مجددا باید بری معاینه بشی.

الان مجددا همه مراحل انگار از صفر شروع شد... مجددا نوار مغز و آزمایش و معاینه... در آخرین معاینه به نظر میرسید دکتر کاملا بیماری من رو قبول داره و بم نامه داد ببرم بهداری ناجا و راهنمایی رانندگی که ممنوعیت گواهی نامه رو ثبت کنم.

بعد از ثبت ممنوعیت یه برگ تاییده از راهنمایی رانندگی بردم بیمارستان استان و اونجا مسئولش بم گفت 20 روز دیگه باید بری شورا اما اینبار در استان. منظورشون شورا عالی هست؟ همچنین با توجه به اینکه من یکبار معاف شدم و این بار دوم هم پزشک بیماریم رو قبول کرده و حتی ممنوعیت گواهینامه برام ثبت کرده آیا امکان داره این شورای آخری من رو معاف نکنه؟ خیلی استرس دارم. کلیه این مراحل تا امروز 4 ماه طول کشیده.

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط s2qm نمایش پست ها
    درود

من حدود 5 سال است که بیماری صرع دارم.

در شهرستان برای معافیت پزشکی اقدام کردم و پس از گذشت 20 روز از انجام معاینات (در مرکز استان)، در شورا پزشکی (در شهرستان) شرکت کردم و شورا من رو معاف کرد. به من گفتن فردا پوشه قرمز ببرم و کار تمومه، اما فرداش رئیس حوزه شهرستانم بم گفت پرونده تو رو ماده 43 میزنیم و مجددا باید بری معاینه بشی.

الان مجددا همه مراحل انگار از صفر شروع شد... مجددا نوار مغز و آزمایش و معاینه... در آخرین معاینه به نظر میرسید دکتر کاملا بیماری من رو قبول داره و بم نامه داد ببرم بهداری ناجا و راهنمایی رانندگی که ممنوعیت گواهی نامه رو ثبت کنم.

بعد از ثبت ممنوعیت یه برگ تاییده از راهنمایی رانندگی بردم بیمارستان استان و اونجا مسئولش بم گفت 20 روز دیگه باید بری شورا اما اینبار در استان. منظورشون شورا عالی هست؟ همچنین با توجه به اینکه من یکبار معاف شدم و این بار دوم هم پزشک بیماریم رو قبول کرده و حتی ممنوعیت گواهینامه برام ثبت کرده آیا امکان داره این شورای آخری من رو معاف نکنه؟ خیلی استرس دارم. کلیه این مراحل تا امروز 4 ماه طول کشیده.
    نگران نباش .
    معافی
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

سلام
    من لیسانس هستم و متاهل. تابستان سال ۹۰ بعد از اینکه دو ماه آموزشی را در نیروی انتظامی پادگان بیرجند تمام کردم معافیت تحصیلی گرفتم و الان که درسم تمام شده میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم. الان چهار سالی هست که به خاطر دیسک کمر، کمر درد و پا درد دارم. چند روز پیش جواب MRI ام آمد که به شرح زیر است. ممنون میشم بگید آیا معاف دایم میشم یا نه!
    نتیجه MRI:
    Dehydration > partial at L4-L5

Disc herniation spectrum > Right Paracentral Extrusion of L4-L5 level
    Central Protrusion of L5-S1

ضمنا من همیشه در پای راست درد دارم. این درد از بالای باسن شروع میشه و تا کناره بیرونی پنجه پا حرکت میکنه... پام هر از گاهی سر میشه... بعد از پیاده روی یا ایستادن زیاد همیشه در شدید در پا دارم. ساق پای چپم هم جدیدا بعد از پیاده روی درد میگیره. محدودیت حرکتی دارم به طوریکه موقع نشستن از درد کنترل شده باید بشینم... بیشتر اوقات کمرم رو نود درجه نمی‌تونم خم کنم و موقعی که کمرم کمی خم میکنم درد در پا و کمر دارم. موقعی که پیاده روی میکنم پام راستم تیر میکشه و می لنگم...

Junior Member

واسه همه دوستانی که میخوان از طریق بیماری صرع اقدام به معافیت دایم کنند:

1- تشکیل پرونده در یک بیمارستان معتبر از چند ماه قبل (ترجیحا 3-4 ماه در یکی از بیمارستانهای آموزشی یا نظامی). طوریکه پزشک معاین تشخیص دهد شما تشنج کرده اید و نوار مغزی شما آن را نشان دهد.
    2- گرفتن یک برگه دست نویس با مهر و امضای پزشک که در آن قید شده باشد شما سابقه بیماری صرع داشته و تحت نظر آن دکتر بوده اید. (به نحوی میتوان گفت مهمترین مدرک، بعد میگم چرا!)
    3- مراجعه به پلیس 10+ و گرفتن دفترچه، پر کردن فرم آن و تشکیل پرونده (حتما در فرم تیک مخصوص اقدام برای معافیت پزشکی رو پر کنید).
    4- پلیس 10+ به شما آدرسهای مطب دکترهای معاین اولیه و مراکز واکسیناسیون رو معرفی میکنه و شما موظف هستین به انتخاب خود به یکی از مراکز برای معاینه اولیه و یکی از مراکز واکسیناسیون مراجعه کنید. در مراجعه به این مراکز نیازی به بردن مدارک مبنی بر داشتن بیماری صرع ندارید، صرفا دکتر معاین اولیه از شما میپرسه چرا میخواین معافیت پزشکی بگیرین و شما هم میگید بخاطر بیماری صرع.
    5- حدودا پس از 4 روز از معاینه و واکسیناسیون به پلیس 10+ مراجعه کنید و خودتونو معرفی کنید تا به شما آدرس بیمارستانهای مورد اعتماد نظام وظیفه رو بدن. خودتون بعد از تماس با بیمارستان میتونید برنامه ریزی کنید که چه روزی به بیمارستان مراجعه کنید.
    6- در بیمارستان مورد اعتماد نظام وظیفه (مثلا بیمارستان امام سجاد) پزشک شما رو میبینه و با توجه به مدارک و شرحی که خودتون از حالتون میدید نظر میده و شما رو به بخش نوار مغزی ارجاع میده و شما از منشی یه برگه میگیرید که تو اون نوشته کی برای نوار مغزی مراجعه کنید. (همه مدارک خود رو ببرید من جمله نوار مغزی هایی که از بیمارستان دیگه گرفتین، نامه ای که نشون میده سابقه صرع داشتید و مراقب باشید سوتی ندین! پزشکی که شمارو معاینه میکنه تند تند سوال میپرسه تا از حرفاتون تناقض در بیاره و بگه شما مشکلی ندارید! سوالات سختی هم میپرسه گاهی اوقات)
    7- روز نوار مغزی در بیمارستان حاضر شوید و آزمایش نوار مغزیتان را بدهید و سپس به همان محلی که پزشک رو ویزیت کردین بروید تا صدایتان کنن برای جلسه دوم معاینه. (یادتان باشد که برای نوار مغزی باید موهایتان رو با ماشین شماره 3 تراشیده باشید. ترجیحا در آرایشگاه خود بیمارستان اصلاح کنید و به آرایشگر کمی بیشتر پول بدهید تا موهایتان را خیلی کوتاه نکند ((این نکته بسیار کلیدیست!)))
    8- پزشک دوباره شما رو ویزیت میکنه با همون مدارک قبلی که براش بردین و نوار مغزی که همون روز گرفتین. سپس شما رو به پزشک معاین دوم معرفی میکنه (اگر پزشک دوم نیز تایید کنه که شما بیمار هستین، شما به احتمال بسیار زیادی معاف دایم خواهید شد). سپس از منشی برای ویزیت پزشک دوم وقت میگیرید.
    9- روز موعود به ویزیت پزشک دوم برید و مثل پزشک اول تمام مدارک رو همراه داشته باشید. به سوالات با تمرکز جواب بدین. بعد از معاینه شما یا مرخص هستین یا میبایست برای ام آر آی یا آزمایش خون به بخش دیگری مراجعه نمایید و دوباره برگردید. اما بالاخره تموم میشه و مرخص می شید و باید منتظر باشید تا از طرف سازمان وظیفه عمومی برای شما دعوتنامه به کمیسیون پزشکی بیاد. (حدودا ظرف 1 ماه این دعوتنامه میاد دم خونتون).
    10- با توجه به مفاد دعوتنامه مبلغی به حساب سازمان واریز می کنید و در تاریخ مقرر به کمیسیون مراجعه می کنید و در آنجا با 200-300 نفر در سالن می نشینید تا اسمتونو صدا کنن و شما نزد پزشک کمیسیون (پزشک سوم) حاضر می شوید. حتما مدارکتون رو همراهتون ببرید. در آنجا در عرض 30 ثانیه الی 1 دقیقه از شما 2-3 تا سوال پرسیده میشه و مدارکتون برای بار آخر چک میشه و به شما میگن برید بیرون تا نتیجه رو بهتون اعلام کنن.
    11- اگر تمام سوالات رو درست جواب داده باشید و مدارکی که ذکر شده به خوبی تحویل داده باشید معاف دایم خواهید شد و پس از واریز وجه مورد نظر به خانه رفته و ظرف 1 ماه کارت معافیت دم در خونتونه!

به امید آزادی همه سربازای وطن...

اگر سوال جزیی یا کلی بود بپرسید دوستان.
    ویرایش توسط loveaa : January 7th, 2018 در ساعت 03:55 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط loveaa نمایش پست ها
    واسه همه دوستانی که میخوان از طریق بیماری صرع اقدام به معافیت دایم کنند:

....................

اگر سوال جزیی یا کلی بود بپرسید دوستان.
    ممنون. توضیحات کاملی بود. از من نخواستن MRI بگیرم. دلیل اینکه موها زیاد کوتاه نشه رو لطفا توضیح بدید.
    ویرایش توسط s2qm : January 10th, 2018 در ساعت 09:59 PM دلیل: غلط املایی

Junior Member

S2qm عزیز، دلیل کم کوتاه شدن مو اینه که احتمال خراب اومدن نوار مغز رو می بره بالا. در حوزه ی بیماریهای مغز و اعصاب، کسی که بیماری صرع داره لزوما همیشه دارای نوار خراب نیست. ممکنه عین یه آدم معمولی باشه. موی بلند کمک میکنه نوار مغز کمی خراب بشه (احتمال ابتلا به بیماری صرع) چون دستگاههای نوار مغزی بیمارستان با موی بلند دچار اختلال میشن. در ضمن اگر واقعا میخواین نوار مغزتون خراب بیاد حین گرفتن آزمایش سعی کنید یک طرف مغزتون رو فعال کنید و طرف دیگه رو آرام نگه دارید. نوار مغز زمانی خراب میشه که سیگنالهای دوطرف مغز به نوعی غیر هماهنگ ارسال شوند. البته اگر به تازگی دچار تشنج شده اید نیازی به این کارها نیست.

Junior Member

با سلام خدمت اساتید محترم
    به خاطر اکستروژن دیسک تو کمیسیون اول معاف شدم بعد از پرداخت فیش ها مربوطه و بعد از دو هفته متوجه شدم شورا پزشکی دوباره منو خواسته. با یک درجه دار دوباره منو فرستادن به بیمارستان واسه عکسبرداری. الان تو ریپورت دوباره نوشته اکستروژن دیسک. مدرک تحصیلی فوق لیسانس میباشد. ممکنه شورا عالی منو به خاطر مدرکم معاف ار رزم کنه ؟ کسی اطلاعات دقیق داره ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohoqari نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس هستم و متاهل. تابستان سال ۹۰ بعد از اینکه دو ماه آموزشی را در نیروی انتظامی پادگان بیرجند تمام کردم معافیت تحصیلی گرفتم و الان که درسم تمام شده میخوام برای معافیت پزشکی اقدام کنم. الان چهار سالی هست که به خاطر دیسک کمر، کمر درد و پا درد دارم. چند روز پیش جواب MRI ام آمد که به شرح زیر است. ممنون میشم بگید آیا معاف دایم میشم یا نه!
    نتیجه MRI:
    Dehydration > partial at L4-L5

Disc herniation spectrum > Right Paracentral Extrusion of L4-L5 level
    Central Protrusion of L5-S1

ضمنا من همیشه در پای راست درد دارم. این درد از بالای باسن شروع میشه و تا کناره بیرونی پنجه پا حرکت میکنه... پام هر از گاهی سر میشه... بعد از پیاده روی یا ایستادن زیاد همیشه در شدید در پا دارم. ساق پای چپم هم جدیدا بعد از پیاده روی درد میگیره. محدودیت حرکتی دارم به طوریکه موقع نشستن از درد کنترل شده باید بشینم... بیشتر اوقات کمرم رو نود درجه نمی‌تونم خم کنم و موقعی که کمرم کمی خم میکنم درد در پا و کمر دارم. موقعی که پیاده روی میکنم پام راستم تیر میکشه و می لنگم...
    شرایط معافیت دایم داری

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)