صفحه 37 از 43 نخستنخست ... 2728293031323334353637383940414243 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 370 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

نقل قول نوشته اصلی توسط arash68686868 نمایش پست ها
    1- کمرم خمیدگی داشت که اسم علمیش میشه کیفوز شدید و حتما باید جراحی میشدم و پلاتین میذاشتن
    2- بله خمیده میشد و تنها راهش جراحی بود
    3- تقریبا 8 سالی میشه. عوارض فعلا خیر ولی دکتر هر گونه کار سنگین یا بلند کردن چیزی یا حتی دویدن رو ممنوع کرده
    4- 24 سالمه. میشه درآورد ولی با مشورت دکتر برای اینکه عمل سنگینیه و ریسک دوباره جراحی و بیهوشی قصد عمل دیگه ای ندارم
    ممنونم از وقتی که میذارید
    معاف از خدمات رزمی رو به احتمال زیاد هستید.
    اما بخش ماده های اضافی رو نمیدونم . ممکنه دایم هم بدن .
    ارزش اقدام کردن داره سنگ مفت گنجشک مفت
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

با سلام.
    من یک مشکلی دارم که حدود 2 سال پیش تصادف کردم و غشای مغزیم دچار پارگی شده و یک مایع خون مانند هراز چندگاهی از بینیم خارج میشه اسم پزشکیش (CSF Leackage) هستش. این مقدمه ای هستش بر بیماری مننژیت و این مایع که تو سرم جریان داره به قدری سر درد شدیدی دچار میشم که حتی با مسکن یا خوابیدن درست نمیشه فقط باید مراجعه کنم به درمانگاه یا بیمارستان و با مسکانای تزریقی فقط بهتر میشه و حتی سابقه بستری به خاطر این سردردهارو هم داشتم،دکترا هم گفتن خیلی خیلی خطرناکه و اگه عمل نکنم حتی امکانه اینکه مشکلی برام پیش بیاد خیلی زیاده و منو از کلی موارد از مارای فیزیکی تا استرس و فشارهای فکری ممنوع کرده. حالا سوالم اینه از خدمتتون که با توجه به اینکه این مشکل من هنوز تبدیل به مننزیت نشده چقدر امکانش هست که معاف بشم؟ البته دکتر خودم که گفته از نظر من شما باید معاف بشی و خیلی خطرناکه برات سربازی و دوری از مراکز درمانی اما قضیه نظام وظیفه خیلی متفاوته. من پیش یکی از دکترای نظام وظیفه هم که رفتم گفت شاید بتونی از قسمت موارد خاص اقدام بکنم. حالا ممنون میشم نظر شمارو هم بدونم.

Junior Member

با سلام
    دوستان من تازه برای معافیت پزشکی اقدام کردم
    بیماری من میوپاتی هست (ارثی)
    پس از ثبت درخواست به بیمارستان امام سجاد معرفی شدم و بعد دکتر مغز و اعصاب برام تست نوار عصب و عضله نوشت
    هنوز تست رو ندادم
    خواستم ببینم هر نوع میوپاتی ای معاف دائم داره ؟
    و در ضمن خواستم ببینم کسی هست که با این بیماری معاف شده باشه؟
    اگر کسی هست، از تجربه اش و مراحلش بگه لطفا
    ممنونم

Junior Member

3 سال هست متوجه بیماری افسردگی و عدم تمرکز و وسواس خودم شدم. ینی کم کم اگاهی پیدا کردم و شناختمشون. چند سال پیش رو گردن و چند جای دستم چاقو کشدم.اذر سال 95 یه هفته ای روزبه بستری بودم و از جوش خیلی ترسیدم و با 26 سال سن همه ش گریه می کردم خانوادم با رضایت شخصی منو بیرون اوردن. اسفند 95 اینقدر تعداد قرصام زیاد شده بود(مثلا روزی 8 تا نورتریپتلین) اثری روم نداشت و به حد جنون حالم بد بود قرص خوردم تموم شه این زندگی لعنتی ولی نشد رفتم بیمارستان و مسمومیت دارویی داشتم و بعدش بردنم یه بیمارستان اعصاب و روان بستریم کردن یه هفته ای اونجا بودم و 3 بار بهم الکترو شوک مغزی زدن. اونجا هم اینقدر برام ترسناک بود و حالم بد اوردن بیرون. دکترم دیگه قبولم نکرد از اون موقع تاحالا قرصمیخورم. افسردگیم کمتر شده ولی قرص نخوردم حالم دوباره مثل قبل میشه، افسرده میشم نمیتونم بخوابم فشارم میفته. قرص های الانم تریمیپرامین-سرترالین-الانزاپین و کلروپرومازین هست.

اینقدر فشار عصبی سربازی روم هست داره دیوونه م می کنه 27 سالمه و تحملم خیلی کمه. میترسم برای معافیت اعصاب و روان اقدام کنن و بهم ندن. من تفنگ ببینم یا درگیری پیش بیاد یا هر چی حمله عصبی بهم دست میده. واقعا توانش رو ندارم. به نظرتون اقدام کنم؟

و اینکه من اینجا خوندم به معافیت اعصاب و روان پاس نمیدن ولی اینطور که من پرسیدم گواهی نامه هر یکسال یکباره و چون معافیتش باهمجنسگرا ها یکیه پاس میدن و مشکلی نداره!

سلام و خسته نباشد:
    بنده معاف از رزم بوده ام که برای مداوا به بیمارستان 505 اعزام شده ام که در انتها به معاف از خدمت انجامید مدارکی هم چو عکس برگه سبز کپی کارت ملی و شناسنامه برای شورای عالی نیاز داشتند شصت روز استراحت در منزل داده اند که منتهای این استهلاجی تشکیل شورای عالی هست و سوال این است شورای عالی کجا هست و مدارک نیاز مند آن چه هست

Junior Member

سلام
    من از 5 سالگی دچار تشنج شدم و بیماری صرع دارم. تا امروز هم دارو مصرف می کنم و آخرین نوار مغزم هم همین 2 هفته پیش بوده که دکترم میگه نرمال نیست. از اونجایی که تو این چند سال اخیر دچار تشنج نشدم، می ترسم شورای پزشکی منو رد کنه! کسی اطلاعی داره از اینکه شورای پزشکی بر چه اساس معاف می کنه؟
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    marketing

سلام خسته نباشید دوستان
    من 5.6 سال سابقه صرع داشتم اما دیگه تموم شده درمانم چند وقت.
    پزشکم همون موقع موقع تحویل پرونده گفتن نگه دارین برای سربازی نیاز میشه.
    حالا میخوام بدونم که بنظرتون میشه از این طریق برای معافیت اقدام کنم؟
    البته من افسردگی هم داشتم و دارم بیشتر از دو سال هست که قرص ضد افسردگی میخوردم به هرماه قرص ضد صرع(برای تاثیر داروهای افسردگی)

Senior Member xanrown آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering - Iran University of Science and Technology

شما کارتون چی شد دوست عزیز؟

---------------------------------------------------------------------------------
    ◄◄◄◄لطفا سوالات خود را در مرتبط ترین موضوع مطرح کنید. از پاسخگویی به پیام های خصوصی معذورم. ►►►►

سلام دوستان.
    من مدتهاست در ناحیه کمرم و پای چپم احساس درد و بعضی اوقات مورمور شدن دارم. بعد از اینکه پیش دکتر رفتم و MRI انجام دادم تشخیص این بود:
    Disk degeneration -> L5-S1
    Central and left paracentral disc protrusion -> L5-S1
    Left neural foramina stenosis

آیا من شامل معافیت دائم میشم؟ قبل از اینکه بخوام برای کمیسیون اقدام کنم چطور میتونم از معافیت دائم خودم مطمئن شم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد

سلام
    من با معافیت تحصیلی تو دوران لیسانس رفتم گواهینامه گرفتم و الان میخوام معافیت پزشکی بگیرم(صرع داشتم و دکترم گفت میتونی معافیت بگیری).کسی اطلاع داره گواهینامه ام باطل میشه یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)