صفحه 4 از 43 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Junior Member Behnam89 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام.
    l4-l5 ,,l5-S1 که نوشتی،شماره مهره های کمرته.
    باید بگی بعد از این شماره ها دیگه چی نوشته؟
    مثلا dehydration
    hernish
    prostrision

ولی اگه دکترا گفتن عمل،احتمال زیاد میتونی معافیتو بگیری.
    برای معافی باید به 2مورد دقت کنی.
    1.واقعا شرایط معافیو داشته باشی.یعنی به اندازه کافی داغون باشی.
    2.بدونی زیرو بم مراحل معافی چیه.

من مورد اولو کامل داشتم ولی دومیو . . . . . . .

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

دوستانی که از مراحل معافی خبر دارن،میشه منو راهنمایی کنن؟
    من برای دیسک کمر اقدام کردم و 2تا دکتر هم بهم گفتن که شرایط کمرت خطرناکه.
    اون دکترای بیمارستان امام سجاد که منو برای معاینه فرستادن اونجا،یکیشون نوشت هرنی دیسکال داره ولی یکیشونو نمیدونو چی نوشت.
    دکترای امام سجاد از روی MRI که برای سال گذشته بود (بعد از یه درد شدید گرفته بودم) اون نظرارو دادن.
    ولی وقی برای کمیسیون رفتم گفتن که MRI باید از مرکز نظامی باشه.
    فرستادن بیمارستان امام رضا.
    روز قبل گرفتن MRI جدید با یه جراح مغز و اعصاب مشورت کردم که آقای دکتر،اگه من الان برم برای MRI (چون بعد از اون درد سال قبل،خیلی مواظب بودم و تقریبا توی این یک سال،هیچ فشاری روش نیاوردم) همون نتایج MRI سال قبلو نشون میده،اونم گفت آره.
    خلاصه رفتم بیمارستان و بعد از 22 روز جواب MRI من آماده شد.
    همون جا دکتر دید و گفتش که خیلی شدید نیست ولی خفیف هم نیست.
    برای معافی پنجاه پنجاه هستش.
    رفتم و جلسه کمیسیون برقرار شد.
    جالب این بود که دکتری که اونجا منو دید،همون دکتری بود که توی بیمارستان امام رضا MRI منو دید و نظرشو داد.
    ازم پرسید مدرکت چیه؟
    گفتم لیسانس.
    بیرون نشستم تا جوابو بدن،در کمال ناباوری گفتن که برو و 10 روز دیگه بیا برای کمیسیون.
    بدون اینکه بگه بازم برو بیمارستان.
    10 روز بعد که رفتم،بعد کمیسیون بهم معاف از رزم دادن.
    منم اعتراض زدم و چند روز بعد گفتن که فردا بیا.
    منم کار داشتم و نتوستم برم.
    4 روز بعدش رفتم و گفتن که به صورت غیابی حکم دادن.
    آخرش گفتن که باید در حین خدمت اقدام کنی.
    اول اردیبهشت اعزامم.

1.راهی داره قبلش کاری بتونم انجام بدم تا معافی بگیرم؟
    2.میشه بگم شدیدتر شده توی این مدت؟

اگه از خدمت اقدام کنم،شنیدم که میشه از همون روز اول گفتش که درد دارم و وارد سیکل معاینه شد.

3.اگر ببینن که واقعا درد دارم،میفرستن خونه؟

جواب این 3 تا سوال برم خیلی مهمه.
    دمه همگیتون گرم که جواب میدید.

Junior Member

سلام. تو mri من نوشته بود
    left forminal disc extrusion at l4/l5 level with neural compromise
    left paracentral disc protrusion at l5/s1 level
    من که به گفته تو داغون هستم مراحلشم تا حدودی میدونم اما می ترسم مثل قضیه شما نامردی کنن

بازم سلام
    left paracentral disc protrusion
    این نوشته،نوشته خوبیه البته برای معافی نه برای شخص خودت. :دی
    الان بد معافی میدن و باید واقعا خودت هم مطمئن باشی که میتونی معافی بگیری و شک به خودت راه ندی.
    راستش من به صورت سنگ مفت ، گنجشک مفت رفتم جلو.
    چون اولش فکر میکردم شرایطشو ندارم ولی هرچی جلوتر رفتم دیدم که باید معاف بشم.
    از اول سعی کن مدارکی که جمع میکنی از مراکز نظامی باشه و وقتی برای MRI یا رادیولوژی میری،یکم وضیعتتو خراب کن برو.
    حالا نری بزنی یه کاری دست خودت بدی.
    منظورم اینه که سالم سالم نرو.
    ایشالاه که معاف میشی.

کسی هم اینجا پیدا نمیشه بگه که من بگه بالاخره برم اعزامو به تعویق بندازم یا نه؟(پست 33)

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ando نمایش پست ها
    سلام. تو mri من نوشته بود
    left forminal disc extrusion at l4/l5 level with neural compromise
    left paracentral disc protrusion at l5/s1 level
    من که به گفته تو داغون هستم مراحلشم تا حدودی میدونم اما می ترسم مثل قضیه شما نامردی کنن
    من خودم معافیم خیلی نادر و عجیب بود و مثل دوستمون سنگ مفت گنجشک مفت برا گرفتن یه معاف از رزم نهایتاً اقدام کردم. برای صافی خفیف کف پا و پای پرانتزی خفیف. تو بیمارستان گفتم کمر درد هم دارم که ام آر آی دادم (کل ستون فقرات) و معلوم شد که مهره T12 فشردگی داره (یه حالت شکستگی که خود دکترم چندبار آیین نامه رو خوند تا آخر مجاب شد به من معافی دائم بده ) و سر آخر به خاطر همون معاف شدم. اما روز معافی افراد زیادی بودن که با دیسک اقدام کرده بودن و دفعه چندم بود که میومدن. با انواع و اقسام تجدید آزمایش یا آزمایشای جدید. شما سعی کن حتماً مدارکت مال مراکز نظامی باشه. احتمال زیاد میفرستنت تست نوار عصب و عضله چون فشار به عصب دای. اما نکتش اینه که پیگیر باشی و حتی اگه معاف دائم ندادن باز بری معترض شی. اون موقع دوشنبه ها ملاقات مردمی رئیس نظام وظیفه بود که میرفتن نامه اعتراض به حکم میدادن و دستور بررسی مجدد و میگرفتن. نا امید نباید شد هرچند که واقعا سخت شده شرایطش.

Junior Member

سلام.
    من در تا حدود 16-15سالگی دچار صرع بودم. ولی الان سالها گذشته و دیگه پیش نیومده برام. با توجه به سوابقم امکان معافی هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

سلام
    من در l5s1 دچار posterior disc protrusion بودم، و نهایتا herniated شد و بعد از عید جراحی هرنی دیسکالم را انجام دادم.
    الان، مطابق باقوانینی که اینجا نوشته، انواع هرنی دیسکال جراحی شده معافیت دائم دارند، ولی یکسری هستن که میگن فقط معاف از رزم میشی.

با توجه به اینکه بعد از فارغ التحصیلی از مقطع لیسانس یا باید درخواست معافیت تحصیلی بدم، یا معافیت پزشکی، آیا دوستان اطلاع دارن که چقدر ممکنه معاف دائم بشم؟ چون معاف از رزم الان برای من ارزش پیگیری هم ندارد و باید سریعا کارم را اینجا به پایان برسونم.

ممنون میشم اگر تجربه از کیس مشابه دارید طرح بفرمایید.

نقل قول نوشته اصلی توسط goldingname نمایش پست ها
    سلام
    من در l5s1 دچار posterior disc protrusion بودم، و نهایتا herniated شد و بعد از عید جراحی هرنی دیسکالم را انجام دادم.
    الان، مطابق باقوانینی که اینجا نوشته، انواع هرنی دیسکال جراحی شده معافیت دائم دارند، ولی یکسری هستن که میگن فقط معاف از رزم میشی.

با توجه به اینکه بعد از فارغ التحصیلی از مقطع لیسانس یا باید درخواست معافیت تحصیلی بدم، یا معافیت پزشکی، آیا دوستان اطلاع دارن که چقدر ممکنه معاف دائم بشم؟ چون معاف از رزم الان برای من ارزش پیگیری هم ندارد و باید سریعا کارم را اینجا به پایان برسونم.

ممنون میشم اگر تجربه از کیس مشابه دارید طرح بفرمایید.
    با سلام.
    کی گفته معاف از رزم میشی؟
    من در حین این رفت و آمدها برای معافی،2 نفرو دیدم که سابقه عمل داشتن و با انجام یه عکسبرداری ساده معافیشونو گرفتن.
    شما فقط مدارک قبل عمل و بعد عمل حتما داشته باش و اگه نظامی باشه بهتر ولی برای کسایی که عمل کردن به اندازه عمل نکرده ها مهم نیست.
    شما با مدارک قبل عمل اقدام میکنی و اونا هم برات یه عکسبرداری جدید مینویسن که ایشالا بعد از این کارا،برات معافی صادر میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت صنعتی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط cetrizin1 نمایش پست ها
    سلام. ,واقعا یک نفر نیست جواب بده؟ لطفا یکی جواب بده
    من دیسک کمرم مشکل داره و به گفته چند پزشک یکی از مهره هام ترک داره یه مقداری.از 4 و 5 سال پیش چند سری ام آر آی دارم سوالم اینه که:
    1)به ترک مهره معافی میدن(ترکی که گفتن شاید مادرزادی باشه شایدم اکتسابی البته خودم میدونم تو فوتبال اینجوری شد)
    2(ضمنا به دیسک راحت تر معافی میدم یا مهره یا باید با هم بگم؟دیسکم تو اکثر ام آر آی ها نوشته بود l4/l5 , l5/s1 bulging
    3)من همین ام آر آی ها رو ببرم قبول میکنن یا باید از مراکز نظامی و.....بگیرم؟
    4)آیا باید پزشک نظام وظیفه خودش واسم ام آر آی بنویسد و ام آر آی و ریپورتش رو مهر و موم شده ببرم تحویل بدم یا اینکه پزشکان بیرون هم میتونن بنویسن و برای نظام وظیفه ببرم قبول میکنن؟
    5)به نظر شما ها کدام مرکز ام آر آی هست که مورد تایید پزشکان نظام وظیفه هم باشه و هم قدرت دستگاهش و کیفیت عکسش بهتر باشه(چون همون جور که میدونین قدرت دستگاه ها فرق میکنه)
    6)اگه ممکنه به صورت کلمه ای بفرمایید که مراحل معافیت کمر به ترتیب چیه؟
    7)ببخشید زیاد شد.مرسی
    اگه ترکی که میگید spina bifida باشه فقط معاف از رزم میدن
    دیسک اگر توی عکس رادیولوژی معلوم باشه(که اگر معلوم باشه یعنی بیرون زدگیش زیاده) معاف کامل میدن وگرنه معاف از رزم
    شما کلا باید عکس نظامی داشته باشی،احتمالا 2 3 بار بفرستنت بیمارستان،من که 2 بار برگردوندنم بیمارستان و هر سری یه بیمارستان متفاوت
    مراحلی که من طی کردم این بود:
    پست کردن دفترچه
    آمدن نامه از نظام وظیفه که بیمارستان محل معاینه رو معرفی کرده بودن
    معاینه و عکس توی بیمارستان
    بعد از یک ماه دوباره نامه درب منزل برای مراجعه به شورا
    مراجعه به شورای نظام وظیفه و زیارت پزشک محترم نظام وظیفه
    دوباره نامه دادن برای یه بیمارستان دیگه
    مراجعه به بیمارستان دوم و معاینه و عکس دوباره
    یک ماه بعد نامه درب منزل برای مراجعه به شورای نظام وظیفه
    حضور در شورای نظام وظیفه و زیارت دوباره پزشک محترم که این سری معافی رو گرفتم
    کل این پروسه 5 ماه طول کشید که البته توی 3.5 ماه هم میشد انجام بشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarammeza نمایش پست ها
    اگه ترکی که میگید spina bifida باشه فقط معاف از رزم میدن
    دیسک اگر توی عکس رادیولوژی معلوم باشه(که اگر معلوم باشه یعنی بیرون زدگیش زیاده) معاف کامل میدن وگرنه معاف از رزم
    شما کلا باید عکس نظامی داشته باشی،احتمالا 2 3 بار بفرستنت بیمارستان،من که 2 بار برگردوندنم بیمارستان و هر سری یه بیمارستان متفاوت
    مراحلی که من طی کردم این بود:
    پست کردن دفترچه
    آمدن نامه از نظام وظیفه که بیمارستان محل معاینه رو معرفی کرده بودن
    معاینه و عکس توی بیمارستان
    بعد از یک ماه دوباره نامه درب منزل برای مراجعه به شورا
    مراجعه به شورای نظام وظیفه و زیارت پزشک محترم نظام وظیفه
    دوباره نامه دادن برای یه بیمارستان دیگه
    مراجعه به بیمارستان دوم و معاینه و عکس دوباره
    یک ماه بعد نامه درب منزل برای مراجعه به شورای نظام وظیفه
    حضور در شورای نظام وظیفه و زیارت دوباره پزشک محترم که این سری معافی رو گرفتم
    کل این پروسه 5 ماه طول کشید که البته توی 3.5 ماه هم میشد انجام بشه
    دوست عزیز شما از کدوم شهر اقدام کردید ؟
    عجیب نیست که چند بار برای MRI کسی رو بفرستن ؟
    هر دو بیمارستان نظامی بودن ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)