صفحه 8 از 43 نخستنخست 123456789101112131415161718 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nano chemistry/tabriz azad university

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام..بچه ها لطفا به من کمک کنین.من دیسک کمر دارم اما نمیدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه.توو جواب ام ار ای نوشته دیسک مرکزی پروتوشن دیده میشود در مهره های L5-S1,و یه سری چیزای دیگه.
    یه سوالم اینکه من اگه واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و معافی ندن باید برم خدمت؟
    ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم‌افزار، امیرکبیر

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط sheytan نمایش پست ها
    من ديسكم heranatin l4-l5 , s1-L5 هست اوضاع خيلي وخيمه يعني الان سه ساله ديسك كمر دارم هر روز بدتر شدم علائم و عوارض هم نوشتم حدود دو صفحه شد كه بدتريناش اينكه ميزنه به كف پام و از كف پام آتيش در مياد و بعدي ميزنه به بيضه ها و آلت تناسلي و بعد از ده دقيقه سر بودن درد شديدي ميگيره كه گفتن اگه ادامه پيدا كنه ناتواني جنسي مياره
    و هزارتا علائم ديگه كه پدرمو درآورده
    حالا دانشجوائم پاييز ترم 7 و آخرم هست بايد تموم شه از اين طرفم 30 شهريور معافي تحصيليم تموم ميشه نميدونم ميتونم اقدام كنم يا نه
    دكترم بعد 2 تا دوره درمانه چندماهه و داروهاي مختلف گفته بايد عمل كني يكي از ديسكاتو رديف كنيم از اين طرف خانواده نميزارن عمل كنم موندم چيكار كنم
    نظر شما چيه دوستان؟
    تجربه اي نظري داريد بگيد
    کامنت من بیشتر روی مسئله سلامتیتونه.
    من هنوز عوارضم به این مرحله نرسیده بود که عمل کردم. به نظرم شما هم هرچه سریعتر عمل کنید. فلجی مسئله ی شوخی برداری نیست. اگر نگران این هستید که عمل کنید و معاف نشید، نگران نباشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    nano chemistry/tabriz azad university

نقل قول نوشته اصلی توسط goldingname نمایش پست ها
    کامنت من بیشتر روی مسئله سلامتیتونه.
    من هنوز عوارضم به این مرحله نرسیده بود که عمل کردم. به نظرم شما هم هرچه سریعتر عمل کنید. فلجی مسئله ی شوخی برداری نیست. اگر نگران این هستید که عمل کنید و معاف نشید، نگران نباشید.
    سلام دوست عزیز..لطفا به شرایط منم یه نگاهی بندازو ببین میشه معافی بگیرم؟

Junior Member Behnam89 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sheytan نمایش پست ها
    براي اعصاب و روان اقدام كني من شنيدم بعدا براي خروج از كشور و گرفتن گواهينامه و كار خيلي به مشكل ميخوري كلا اقدام نكني بهتره
    ولي اقدام كني هم احتمال معافيت هست

----------------------

رفيق من تو ام ار اي كه گرفتم صراحتا زده heranatin
    heranatin يعني چي اصلا؟ بيرون زدگي يعني چي؟ پارگي يعني چي؟ ميشه يه توضيح در موردشون بدي؟

ممنون
    با سلام.
    نمیخوام ناامیدتون کنم ولی دکترای بیمارستان امام سجاد برای من نوشتن که هرنی دیسکال دارد.
    الان سه ماه از خدمت مقدس سربازیم داره میگذره.
    زیاد به حرف دکترای معاینه کن توجه نمیشه.
    بستگی کامل به حال و روز نفرات شورای پزشکی داره.
    و البته شانستون.
    به گفته 3 4 تا دکتر من باید معاف میشدم ولی همون طور که گفتم الان سه ماه خدمتم تموم شده وارد ماه چهارم شدم.

Junior Member

آره شنيدم فقط به اون سه چهارتا دكتر بستگي داره
    مسخره بازي شده ديگه
    من رو معاف نكن بدبخت ميشم
    دوست عزيز كه ديسك پروتيشن داري شما اولين كاري كه ميكني برو اون مركزي كه ام آر آي گرفتي بگو بجاي كلمه پروتيشن بزنن برات هرنيشن كه احتمال معافيت بالا بره با اين حال پروتيشن هم من شنيدم معاف شده باشه
    معاف نشي ميفرستنت خدمت داداش راهي نميمونه

رفيق من خودم بدم نمياد عمل كنم اما خانوادم نميزارن ميگن فلج ميشي اينا هنوز فكر ميكنن عملا مثل عملاي قديمه كه فلج ميكرد بشونم ميگم قبول نميكنن

داداش شما صددرصد معافی چه عمل کنی چه عمل نکنی یعنی حتی عمل هم کنی معاف میشی!
    تو هم شک نکن چیزی رو که میگن عمل باید کنی یعنی اینکه عمل نکرده اش خطرش بیشتره تا عمل کرده اش یعنی عمل نکنی خدایی نکرده عقیمی و فلجی و بی حس کامل پا میگیری!

نقل قول نوشته اصلی توسط siaamak نمایش پست ها
    سلام..بچه ها لطفا به من کمک کنین.من دیسک کمر دارم اما نمیدونم میتونم معافیت بگیرم یا نه.توو جواب ام ار ای نوشته دیسک مرکزی پروتوشن دیده میشود در مهره های L5-S1,و یه سری چیزای دیگه.
    یه سوالم اینکه من اگه واسه معافیت پزشکی اقدام کنم و معافی ندن باید برم خدمت؟
    ممنون.
    من دیسکم قبل اعزام پروتیشن بود(معاف از رزم شدم) یه هفته مونده به اعزام ام آر آی گرفتم تبدیل شده به اکستروژن یعنی از هرنی دیسک که مورد نظر نظام وظیفه هست بالاتره به من هم گفتن باید عمل کنی
    من تحقیق کردم از مشاوره ها پرسیدم گفتن که پروتیشن رو قبلا معاف میکردن ولی حالا که سرباز ندارن دستور رسیده که معاف نکن یه درجه بالاتر رو معاف کنن(طوری بهت بگم که پروتیشن خیلی خیلی نزدیکه به هرنیشن) ضمنن اگه دیسک شما عملی باشه عمل کنی معاف میشی ولی عمل نکنی معاف از رزم میشی! اگه مشاور نظام وظیفه توی شهرتونه بری خوبه راهنماییت میکنن این مشاوره ها همین دکترای شورا هستن که توی مطب خودشون مشاوره میدن

سلام دوستان من 5 سال هست که دچار افسردگی هستم و روانپزشکم نوشت توی نسخه افسردگی اساسی 5 سال دارد و داروهای مصرفی متادون-آلپروزولام-دپاکین-فلوکسامین که من پس از درخواست معافیت پزشکی و نامه بیمارستان که 505 ارتش افتادم و رفتم اول یک پزشک منو معاینه کرد و بعد از چند ساعت شورا تشکیل دادن و همون دکتره با یکی دیگه نشستن و بجای اینکه راجع به افسردگی از من بپرسن برچسپ معتاد بهم زدن که متادون میخورم و 6 ماه معاف موقت دادن که دوز دارو رو به 0 برسونم درحالیکه اصلا من سابقه اعتیاد نداشتم و روانپزشک این داروها رو بهم داده بود و مخصوصا متادون رو به عنوان داروی نگهدارنده شوک الکتریکی دادند. حالا من اشتباهی که کردم این بود که فقط یک نسخه ای که گفتم رو بردم و مدارک مربوط به شوک الکتریکی مغزی نبردم آیا مجدد میشه اعتراض داد و راهش چیه ؟
    درضمن منو وقتی روانپزشک زده افسردگی اساسی چرا اینا بدون هیچ معاینه ای اینکارو کردن؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی

سلام دوستان. من 4 سال پیش دیسک آخریم رو جراحی کردم. قبل از عمل دو تا ام آر آی گرفتم . توی اولیش که مال دانشگاه علوم پزشکیه نوشته دیسک L5-S1 پروتروشن شده و توی دومی که چند روز قبل از عمل گرفتم نوشته بود :L5-S1 & L4-L5 دچار هرنیشن شدن. که بعدش به تشخیص پزشک جراح فقط دومی مشکل داشت و جراحیش کردم.
    حالا شنیدم که دیسکی که توی گزارشش نوشته پروتروشن معاف نمی کنن، توی گزارش دومین عکسم، نوشته هرنیشن ولی اون عکسو از یه بیمارستان خصوصی گرفتم که احتمالا مورد نظر ن.و نیست. حالا برای معافی کدوم عکسو ببرم؟ آیا ام آر آی بیمارستان خصوصی رو قبول می کنن.
    سوال دوم این که راجع به وضعیت بعد از عمل هم سوال می کنن؟

Junior Member

با سلام و عرض خسته نباشید، گزارش MRI بنده به صورت زیر است. امکان معافیت دارم؟

-lumbosacral hyperlordosis

-L4/L5/L1 discs bulging & facets hypertrophy with foramina stenosis

نظر دکتر معالج با توجه به عکس رادیولوژی و MRI:
    1- S1 spina bifida دافع
    2- اسپوندیلولیزیس S1
    3-
    بالجینگ
    دیسک
    L4-L5

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)