صفحه 9 از 43 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 429

موضوع: بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و اعصاب

Member pouya.jiji آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UH, Environmental Eng

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

کسی می دونه واسه خالکوبی چطوری معاف می کنن؟ نظام وظیفه که می گفت اعصاب و روان . کسی خبر داره؟ مراحلش به چه صورته؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پزشکی

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

نقل قول نوشته اصلی توسط meisam_h نمایش پست ها
    سلام دوستان. من 4 سال پیش دیسک آخریم رو جراحی کردم. قبل از عمل دو تا ام آر آی گرفتم . توی اولیش که مال دانشگاه علوم پزشکیه نوشته دیسک L5-S1 پروتروشن شده و توی دومی که چند روز قبل از عمل گرفتم نوشته بود :L5-S1 & L4-L5 دچار هرنیشن شدن. که بعدش به تشخیص پزشک جراح فقط دومی مشکل داشت و جراحیش کردم.
    حالا شنیدم که دیسکی که توی گزارشش نوشته پروتروشن معاف نمی کنن، توی گزارش دومین عکسم، نوشته هرنیشن ولی اون عکسو از یه بیمارستان خصوصی گرفتم که احتمالا مورد نظر ن.و نیست. حالا برای معافی کدوم عکسو ببرم؟ آیا ام آر آی بیمارستان خصوصی رو قبول می کنن.
    سوال دوم این که راجع به وضعیت بعد از عمل هم سوال می کنن؟
    اینقدر کسی جواب نداد که خودم به جواب رسیدم. جاتون خالی این هفته از سربازی معاف شدم.
    و اما چگونگی کمیسیون : روز کمیسیون، اطبای لازم خیلی دیر آمدن برای همین خیلی با عجله مشمولان رو ویزیت می کردن.
    توی کمیسیون سه تا دکتر عمومی بود با یه ستوان و یه سروان
    وقتی رفتم داخل اول از همه سروانه گفت جای بخیه عمل رو نشون بده بعد نوبت عکس ها شد، توی عکس اول که قدیمی تر بود نوشته بود پروتروشن، دکتر اولیه که گزارش عکس رو دید به همکاراش گفت این که پروتروشنه، بعد سریع من عکس دوم رو دادم و گفتم این عکس بعدیشه ، موقعی که بدتر شده بود گرفتم. بعد که دکتره گزارشش رو خوند گفت : "آها این هرنیشنه تازه دژنره هم هست" و داد به بقیه دکترا. اون دوتای دیگه هم سری تکون دادن و سروانه گفت بیرون باش. اصلا نذاشتن من حرف بزنم و سریع بیرون کردن و نفر بعدی
    در کل پزشکای مذکور خیلی خیلی شوت بودند(ببخشید لغت دیگه ای پیدا نکردم). از طرز نگاه کردنشون به عکسا معلوم بود هیچی سر در نمیارن . در واقع بدون توجه به عکسا با دیدن 1. جای بخیه عمل 2. کلمه هرنیشن تو گزارش ، رای شونو دادن
    یه نکته دیگه هم بگم از این داستان : توی عکس اولی من (که نوشته بود پروتروشن)وضع دیسک من نسبت به عکس دوم(که نوشته بود هرنیشن) بنا به دردی که اون زمان داشتم و نظر سه تا متخصص ،خرابتر بود یعنی کاملا بر خلاف نظر اون دو تا رادیولوژیستی که اون گزارش ها رو نوشته بودند
    بنابراین برای معافی به جای گشتن دنبال متخصص آشنا، دکتر کمیسیون آشنا، سرهنگ آشنا و ... فقط دنبال مرکز ام آر آی آشنا(که مورد تایید نظام وظیفه هم باشه) باشید تا رادیولوژیستش یه گزارش پر و پیمون واستون بنویسه(البته مورد تایید ن.و بودن برای عمل کرده ها مهم نیست. عکس من مال یه بیمارستان خصوصی از یه شهر دیگه بود)
    بعد اتمام کمیسیون بقیه. سروانه اومد اسم معاف نشده ها رو خوند و پرونده بقیه رو گرفت دستش گفت دنبالم بیایید. ما رو برد اتاق سرهنگ رییس ن.و و خیلی سریع گفت که دیسک هرنیشن داشته و عمل کرده، خود سرهنگ هم جای عمل رو دید و گفت بیرون باشید.
    بعدم سروان اومد بیرون و گفت معاف شدی برو فیش 100 تومنی رو بریز و فاتحه مع صلوات

Member homo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، طراحی کاربردی، زیرگرایش بایو

سلام به همه ی دوستان

من رفتم کمیسیون پزشکی بیمارستان (نه اونی که تو نظام وظیفه است) گفتن نتیجه اش بیست روز دیگه میاد. به مسئولش گفتم نامه رو دستی بده ببرم نظام وظیفه، گفت نمی دیم. شما برو نامه بیار که توش نوشته باشه به خودت بدیم اونوقت. حالا چند تا سوال، واسه کارم زودتر راه بیوفته چی کار می شه کرد؟
    زمان انتظار چه قدره، یعنی چه قد طول می کشه که واسه کمیسیون نظام وظیفه احضار بشم؟

سلام به همه دوستان خوب من تازه عضو شدم چون تازه فهمیدم میتونم معاف بشم
    مشکل من اینه که اول از همه تنگی کانال نخاعی مادر زادی دارم دوم اینکه لغزندگی مهره باعث شده فشار روی کانال نخاعی بیشتر بشه و در اخرم دیسک خفیف دارم میشه در مورد معافیتم راهنمایی کنید معاف میشم؟

سلام. من دیسک کمر دارم. اینم متن MRI
    degenerative changes are seen as dehydration more involving L1-L2 disc spaces.
    facet hypertrophy are also present
    left paracentral disc herniation is seen at level L1-L2 disc spaces.
    no inramedullary lesion is present
    میخواستم بدونم شامل معافیت پزشکی میشم.
    لطفا مطلعین راهنمایی بفرمایند.

Junior Member

سلام
    من در شهرستان زندگی میکنم و مشکل دیسک کمر دارم و mri هم گرفتم
    اینم از گزارش mri من
    central disc herniation moderate impression on thecal sac is seen a l4-l5 level
    disc dehydration l4-l5 level is noted
    mild disc bulge is seen at others level
    vertebal bodies , posterior elements and their aligment are normal
    no abnormal bone marrow signal is seen
    conus medullaris and dural sac apeear normal
    سری اول در کمسیون پزشکی معاف از رزم شدم و اعتراض زدم
    به نظرتون به ماده 34 بند 3 شامل من نمیشد؟
    الان که اعتراض زدم داستان چط.ری میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط vashka نمایش پست ها
    سلام
    من در شهرستان زندگی میکنم و مشکل دیسک کمر دارم و mri هم گرفتم
    اینم از گزارش mri من
    central disc herniation moderate impression on thecal sac is seen a l4-l5 level
    disc dehydration l4-l5 level is noted
    mild disc bulge is seen at others level
    vertebal bodies , posterior elements and their aligment are normal
    no abnormal bone marrow signal is seen
    conus medullaris and dural sac apeear normal
    سری اول در کمسیون پزشکی معاف از رزم شدم و اعتراض زدم
    به نظرتون به ماده 34 بند 3 شامل من نمیشد؟
    الان که اعتراض زدم داستان چط.ری میشه؟
    دوست عزیز متاسفانه نظر ما کمکی نمیکنه، پزشک های شورا باید نظر بدن.
    الآن که اعتراض کردید مجددا پرونده تون بررسی میشه، اگه جواب واضح نباشه احتمال داره به شورای منطقه ارجاع داده بشه و اگه باز هم اعتراض کنید برای سومین بار (و آخرین بار) پرونده تون بررسی میشه ممکنه که بهتون معافیت دایم اختصاص داده بشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دوست عزیز متاسفانه نظر ما کمکی نمیکنه، پزشک های شورا باید نظر بدن.
    الآن که اعتراض کردید مجددا پرونده تون بررسی میشه، اگه جواب واضح نباشه احتمال داره به شورای منطقه ارجاع داده بشه و اگه باز هم اعتراض کنید برای سومین بار (و آخرین بار) پرونده تون بررسی میشه ممکنه که بهتون معافیت دایم اختصاص داده بشه.
    ممنون از راهنماییتون
    من الان میتونمدرخواست بدم تا اون 2 تا پزشکی که من رو اول دیدن رو عوض کنن؟ یا راهی نداره؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط vashka نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    من الان میتونمدرخواست بدم تا اون 2 تا پزشکی که من رو اول دیدن رو عوض کنن؟ یا راهی نداره؟
    فکر نمیکنم بشه به این صورت درخواست داد ولی میشه به نظر پزشکها اعتراض کرد که در این صورت معمولا خود کمیسیون پزشک ها رو تغییر میده.

Junior Member

دوستانی که برای صرع معاف شدن اطفا از روند کار یه توضیحی بدن و اینکه به جز نوار مغز آیا چیز دیگه ای میخوان؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)