صفحه 54 از 54 نخستنخست ... 44445464748495051525354
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 533 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

نقل قول نوشته اصلی توسط grizeley نمایش پست ها
    سلام
    من کیسه صفرام توسط عمل لاپراسکوپی کاملا خارج شده و الان کیسه صفرا ندارم . دلیل اولیه برداشتن صفرام ، وجود سنگ کیسه صفرا بود که با تشخیص دکتر بهترین راه عمل کردن و برداشتن کل کیسه صفرا بود . بندی که درباره سنگ کیسه صفرا هست بهم نمیخوره چون منشا سنگ باید بیماری خونی باشه که برای من نیست ، بند دیگه ای هست که میگه هر گونه عمل جراحی روی صفرا و گوارش فلان اونم بنظرم نمیخوره چون من عضو رو کاملا برداشتم الان یک عضو ندارم آیا بند ۳۶ به من میخوره ؟ یا مثلا میگن که تو سنگ صفرات دلیل جراحی بوده و سنگ صفرات ناشی از بیماری خونی پایه نیست پس معاف نیستی . ممنون میشم راهنماییم کنید خیلی ضروریه، سوالم اینه که :
    آیا بند ۳۶ :
    هرگونه اعمال جراحي روي دستگاه گوارش که همراه با اختلالات گوارشي بوده و منجر به برداشتن قسمتي از عضو (بجز آپانديس ) و يا آناستوموز شده و يا چسبندگي وسيع ايجاد كرده باشد : معاف دائم
    به من میخوره ؟

درود بر شما و امیدوارم حالتون خوب باشه . تجربه ی من نشون داد که چون عمل کیسه صفرا خیلی جراحی مهم و حاد برای سلامتی جسم و بدن نیست ، همین معاف از رزم رو هم میدن باز خیلی تخفیف میدن . البته من خودم 13 ماه در ارتش خدمت کردم و سپس ارشد قبول شدم و ایست خدمتی زدم ، اما تجربه ی من از اون 13 ماه میگه که فرقی بین سرباز معاف از رزم و سرباز عادی وجود نداره و سختی و آسانی خدمت سربازی بیشتر به محلی که دارید خدمت میکنید و فرمانده یگانتون و یگان یا ارگانی که خدمت میکنید داره . من مثلا نیرو زمینی ارتش بودم راستش آنقدر اذیت نشدم و اتفاقا دوران خدمت خیلی هم دوران به یاد ماندنی ای برام بود . البته هنوز 8 ماه باز خدمت دارم ولی اصلا برام اهمیت آنچنانی نداره چون اون خوف و استرس و وحشتی که هر سربازی اول خدمت از دوران خدمت سربازی داره رو فهمیدم که یک خوف و ترس و وحشت الکی و بیخود هستش و هیچ ترس و وحشتی نداره خدمت رفتن
    با توجه به فرمایشات شما
    من حس میکنم به احتمال بسیار قوی شامل حالتون فقط یک معاف از رزم میشه که اون هم داشته باشید و نداشته باشید زیاد تفاوتی در خدمت کردنتون نداره
    اتفاقا من و شما که جراحی کردیم زندگی سالم تری خواهیم داشت
    سعی کنید با ورزش و مصرف کمتر مواد غذایی چرب برای خودتون یک زندگی بهتری رو بسازید و از سلامتی خودتون لذت ببرید
    نگران هم نباشید
    هیچ اتفاق مهلکی قرار نیست برامون بیوفته
    کیسه صفرا خیلی ارگان مهمی نیست
    مثل آپاندیس میمونه بودن یا نبودنش تفاوت نداره
    باز هر سوالی داشتید بهم اطلاع بدید
    من چون این اواخر قراره برای مهاجرت و تحصیل اقدام کنم
    زیاد میام این سایت خوبه اپلای ابراد
    هر موقع پیامتون رو ببینم حتما سعی میکنم جواب کاملی بهتون بدم
    روز خوش
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

سلام دوستان یه سوال داشتم من ترم آخر کارشناسیم و امتحاناتم تموم شده و فرصت دارم برای تسویه با دانشگاه میخوام برای معافی اقدام کنم
    فقط من واریکوسل گرید 3 داشتم که حدود 7 8 سال قبل عمل کردم ولی الان دوباره داره اذیت میکنه منتها دکتر نرفتم برای معاینه اش
    و اینکه معدم ارثی مشکل داره و 6 تا زخم معده و خونریزی دارم با پارگی انتهای مری و رفلاکس معده به مری که همگی توی آندوسکوپی به وضوح معلومه و 8 ماهه تحت درمانم ولی هیچ فرقی نداشته
    در ضمن کولونوسکوپی هم انجام دادم و هموروئید گرید 2 دارم
    و سی تی اسکن هم گرفتم که انحراف تیغه بینی و سینوزیت دارم که تنگی نفس همیشه همراهمه
    به نظرتون چقدر شانس معافیت گرفتن دارم و اینکه اول اقدام کنم برای معافیت بعد برم برای تسویه با دانشگاه یا بر عکس؟ ممنون میشم جواب بدید

Junior Member

سلام. وقت بخیر
    من حدود ۳ سال درگیر بیماری فیستول هستم، ابتدا با آبسه شروع شد چون پیگیری نکردم تبدیل به فیستول شد..

الان که دکتر رفتم، گفت اوضاع اصلا خوبی ندارم و تعداد فیستول ها به ۴ عدد رسیده و باید عمل کنم.

خواستم ببینم برای معافی میتونم اقدام کنم؟ در حال تحصیل هستم. و اینکه آیا اول باید عمل کنم؟ یا اول درخواست بدم

باتشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)