صفحه 18 از 54 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

ببخشید یه سوال مبتدیانه

وقتی برا معافیت اقدام کنیم و معاف نشیم باید همون موقع بریم سربازی؟ یا میتونیم تا 1 سال(برا شرکت در کنکور دکترا) صبر کنیم؟

Member si_alavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط ehbas نمایش پست ها
    ببخشید یه سوال مبتدیانه

وقتی برا معافیت اقدام کنیم و معاف نشیم باید همون موقع بریم سربازی؟ یا میتونیم تا 1 سال(برا شرکت در کنکور دکترا) صبر کنیم؟
    سلام. بله دیگه، یکی دو هفته بعدش نامه ی اعزام میاد و باید بری سربازی. ولی هر وقت کنکوری چیزی قبول بشی، از خدمت ترخیص میشی و معافیت تحصیلی می گیری.
    چرا تو ایران همه ی کارها هفته ی بعد انجام میشه؟! مگه این هفته چه اشکالی داره؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط si_alavi نمایش پست ها
    سلام. بله دیگه، یکی دو هفته بعدش نامه ی اعزام میاد و باید بری سربازی. ولی هر وقت کنکوری چیزی قبول بشی، از خدمت ترخیص میشی و معافیت تحصیلی می گیری.
    سلام
    اینجوری که خیلی خطریه.

من چند روز پیش رفتم بیمارستان امام سجاد پیش دکتر اورولوژ، گفت: "فتق به ما مربوط نیست باید بری پیش دکتر جراح عمومی ولی معمولا فتق هایی که با چشم دیده بشن رو معاف میکنن. حالا یه سر به دکتر جراخ عمومی هم بزن ازش بپرس معاف میشی یا نه"
    فرداش رفتم پیش جراح عمومی اول از راه دور یه معاینه چشمی کرد بعد سونوگرافیم رو نشونش دادم گفتم معاف میشم یا نه؟ جواب درست و حسابی نداد. گفت: "الکی که نیست باید اقدام کنی برا معافیت، قانون داره حساب و کتاب داره" گفتم میخوام بدونم معاف میشم یا نه بازم جواب درست نداد گفت:"برو به امید خدا اقدام کن ببینیم چی میشه"

به نظرتون با این اوصاف امیدی هست؟ آخه فتق من فقط با سونوگرافی مشخص میشه و با چشم معلوم نیست

سلام
    اینجوری که خیلی خطریه.

من چند روز پیش رفتم بیمارستان امام سجاد پیش دکتر اورولوژ، گفت: "فتق به ما مربوط نیست باید بری پیش دکتر جراح عمومی ولی معمولا فتق هایی که با چشم دیده بشن رو معاف میکنن. حالا یه سر به دکتر جراخ عمومی هم بزن ازش بپرس معاف میشی یا نه"
    فرداش رفتم پیش جراح عمومی اول از راه دور یه معاینه چشمی کرد بعد سونوگرافیم رو نشونش دادم گفتم معاف میشم یا نه؟ جواب درست و حسابی نداد. گفت: "الکی که نیست باید اقدام کنی برا معافیت، قانون داره حساب و کتاب داره" گفتم میخوام بدونم معاف میشم یا نه بازم جواب درست نداد گفت:"برو به امید خدا اقدام کن ببینیم چی میشه"

به نظرتون با این اوصاف امیدی هست؟ آخه فتق من فقط با سونوگرافی مشخص میشه و با چشم معلوم نیست
    فتق شما جز کدوم از این نوع بیماری دقدق بگو من بهت میگم یه سری هم به اینجا بزن
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dfgfdgfdgfdg نمایش پست ها
    فتق شما جز کدوم از این نوع بیماری دقدق بگو من بهت میگم یه سری هم به اینجا بزن
    http://www.police.ir/Portal/Home/Sho...2-578db36d1e55
    بند20- فتق‌هاي جدار شكم (داخلي و خارجي) و ديافراگماتيك.
    الف) عمل نشده معاف دائم.
    ب) عمل شده عود كرده معاف دائم.
    ج) عمل شده بدون عارضه منع خدمتي ندارد.

اگه صرف همین قانون بخوان عمل کنن که معافم. منتها اگه بخوان سخت گیری بکنن شاید بگن حتما باید با چشم و تو معاینه معلوم باشه

Member si_alavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

سلام
    اینجوری که خیلی خطریه.

بله! خطریه. مخصوصاً هر چی مدرک تحصیلی بالاتر باشه، میگن که سخت تر معافی میدن. حتی اگه یکی دوتا دکتر هم بگن معافی، هیچی قطعی نیست. برای همین یه جوری اقدام کن که اگه نشد، معافیت تحصیلی رو بتونی بگیری
    چرا تو ایران همه ی کارها هفته ی بعد انجام میشه؟! مگه این هفته چه اشکالی داره؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط si_alavi نمایش پست ها
    بله! خطریه. مخصوصاً هر چی مدرک تحصیلی بالاتر باشه، میگن که سخت تر معافی میدن. حتی اگه یکی دوتا دکتر هم بگن معافی، هیچی قطعی نیست. برای همین یه جوری اقدام کن که اگه نشد، معافیت تحصیلی رو بتونی بگیری
    فتق قابل مشاهده 100 معاف هتری اینکوینال من 2 هفته پیش معاف شدم

Junior Member

سلام دوستان

بنده فتق اینگوینال مستقیم یا Direct Inguinal Hernia دارم (با سونوگرافی هم تأیید شده) و دکتر گفته که بالاخره باید عمل بشی ولی اورژانسی نیست.

در مورد معافیت دکترم میگفت چون فتق شما از نوع direct هست و بیرون زدگی نداره معاف نمیشی.

حالا میخوام بدونم کسی این بیماری رو داشته و واسه معافیت اقدام کرده یا نه؟

اگه معاف نمیکنن که من زودتر عمل کنم تا بیمه م تموم نشده ( 25 سالم میشه - متولد فروردین 67 ام). دکترم فقط بیمارستان خصوصی هست و اونم هزینش فکر کنم بالاست.

ولی اگر احتمال معافی هست میتونم صبر کنم تا درسم تموم بشه (اول یا آخر تابستون فارغ التحصیل میشم) و واسه معافیت اقدام کنم.

به نظرتون برم یه سر بیمارستان امام سجاد (ع) پیش دکتراش معاینه کنن و بگن معاف میشم یا نه؟

دوستان اگه ممکنه زودتر کمکم کنید. طبق گفته دکتر که معاف نمیشم میخوام دو هفته دیگه برم پیشش تا تاریخ عمل رو مشخص کنه.

با تشکر
    فکر میکنم باید بیرون زده باشه من که اینجوری معاف شدم 2 هفته پیش ولی میتونی بری بیمارستان امام سجاد تهران پیگیری کنی

سلام
    من برگ سبز دارم و حالا میخوام برای مافی اقدام کنم :
    لطفا بفرمایید چی کار کنم؟ چه مدارکی ببرم؟ فقط نظر پزشک متخصص مورد تاییده؟

Junior Member

سلام من بیماری ورم معده دارم یکسری داروهای مخصوص باید استفاده کنم میتونم برا معافی اقدام کنم به غیر از این ناراحتی عصبی افسردگی لرزش دست شدید حتی شبها که میخوابم بدنم میلرزه برای کدام اقدام کنم بهتر نتیجه میگیرم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)