صفحه 2 از 54 نخستنخست 12345678910111252 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz66 نمایش پست ها
    من به بیماری کرون مبتلا هستم اما دارو مصرف نمی‌کنم و با رژیم گیاه‌درمانی و این جور چیزا بیماری رو کنترل می‌کنم. و در حال حاضر از نظر سلامتی در وضعیت نسبتن خوبی هستم. آیا امکان معاف شدن برای من وجود داره؟ (از این لحاظ شک دارم چون دارو مصرف نمی‌کنم)
    سلام.
    پاسخ سوال شما قبلاً در اینجا داده شده است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

با سلام خدمت دوستان
    من امروز رفتم دفترچه گرفتم.البته بگم که 24 سالمه و غیبت دارم .بیماری اسم متوسط دارم و دکتر متخصص اینو تایید کرد.و همچنین هیدروسل هم دارم که هنوز اقدام به عمل نکردم .سوال من اینه که تو قسمت که معرفی داره برای معاینه قبلش باید چکار کنم؟؟برم پیش دکترم که نامه بدن یا خودش تشخیص میده؟؟
    اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین و اینکه کسی هست که عمل هیدروسل انجام داده باشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shadow_r نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من امروز رفتم دفترچه گرفتم.البته بگم که 24 سالمه و غیبت دارم .بیماری اسم متوسط دارم و دکتر متخصص اینو تایید کرد.و همچنین هیدروسل هم دارم که هنوز اقدام به عمل نکردم .سوال من اینه که تو قسمت که معرفی داره برای معاینه قبلش باید چکار کنم؟؟برم پیش دکترم که نامه بدن یا خودش تشخیص میده؟؟
    اگه امکانش هست منو راهنمایی کنین و اینکه کسی هست که عمل هیدروسل انجام داده باشه؟
    سلام.
    شما بهتره ابتدا برای تمام بیماریهایی که دارین به یه پزشک متخصص تو همون زمینه مراجعه کنین و ازشون بخواین بعد از معاینه شما، نظر تخصصیشون رو توی سربرگ خودشون بنویسن و مهر و امضا کنن (انجام این کار ضروری نیست ولی می تونه در روند گرفتن معافیت تاثیر مثبت داشته باشه). این مدارک به همراه بقیه مدارک پزشکی مثل عکس و آزمایش و غیره بهتره روز معاینه اولیه، روز معاینه تخصصی (بیمارستان) و روز کمیسیون همراهتون باشه. شما بعد از این که دفترچه خدمت رو گرفتین، برای تکمیل برگه شماره 5 (برگه معاینه اولیه) به یکی از پزشکان معتمد نظام وظیفه (در هر شهر اسم و آدرسشون از دفاتر پلیس+10 همون شهر قابل دریافت هست) مراجعه می کنین. اون شما رو معاینه می کنه و از شما در مورد بیماریهایی که دارین می پرسه که شما اسم بیماریها رو هر چند تا که هست بهش میگین و اون هم در قسمت مخصوص برگه اونا رو وارد می کنه و مهر و امضا می کنه، البته ممکنه برای تائید بیماریها از شما مدارک پزشکی (همون نظرات پزشک متخصص) هم بخواد منتهی به طور معمول در مرحله معاینه اولیه در مورد تائید بیماریها زیاد سختگیری نمی کنن و هر چی بگین می نویسن (چون بعداً در جلسه کمیسیون باید ادعاهاتون ثابت بشه). بقیه مراحل هم که در خود دفترچه توضیح داده شده. دریافت نامه معرفی به بیمارستان، انجام معاینات و حضور در کمیسیون و الی آخر.
    ضمناً مطابق آئین نامه، آسم متوسط (به شرط اثبات در بیمارستانهای نظامی یا دانشگاهی) و هیدروسل حجیم هر دو معافیت دائم دارن (صفحه اول همین تاپیک رو بخونین، آئین نامه رو آورده). در کل اگه واقعاً مشکل داشته باشین و مدارک پزشکی کافی هم تهیه کنین، می تونین امیدوار به گرفتن معافیت دائم باشین. در مورد عمل هیدروسل اطلاعی ندارم ولی از یه پزشک اورولوژیست یا جراح کلیه و دستگاه ادراری می تونین در این زمینه مشورت بگیرین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_aa نمایش پست ها
    دوستان گرامی ، من بدلیل واریکوسل درجه 3 یک ماه پیش معاف شدم.
    بدلیل کثرت مراجعه برای این بیماری ، این رو مینویسم تا دوستانی که بری این بیماری میخوان اقدام کنن سردرگم نشن.

ضمن اینکه ، اینهایی که براتون مینویسم با قطعیت هست.پس دوباره سر در گم نشید و از بقه همش نپرسید آیا مثلا فلان کار رو که من گفتم انجام بدید یا نه!
    غیر از چیزهایی که گفتم هم فکر نمیکنم چیز خاصی برای پرسش بمونه.
    حدود دو ماه جستجو و رفتم پیش چند دکتر ، این نتیجه رو به همراه داشت :

دوستانی که برای این معافیت می خوان اقدام کنن ، من کامل ترین راه رو بهتون میگم که انشاله احتمال معافیتتون بره بالا :

اول از همه اینکه ، پیش یه دکتر ارولوژی برید و از 3 بودنتون ( و یا اینکه از نظر دکتر با تجربه بین 2 و 3 بودنتون ) مطمئن بشید.

روز معاینه بیمارستان ، اصلا نخوابید .تاکید میکنم اصلا نخوابید.حتی 1 ساعت.وقتی بخوابید احتمال بسیار زیاد واریس هاتون جمع میشن و خودشون رو خوب نشون نمیدن.

دو تا چیز خیلی مهم هست که باید رعایت کنید.
    اینکه شب معاینه اصلا نخوابید و اینکه از 2،3 روز قبل از معاینه ، خودتون رو کاملا خالی کنید ( بیشتر از این نمیتونم مستقیم بگم!)
    این دو تا فاکتور ، شاید به راحتی 1 درجه به نظر دکتر اضافه کنه!

روز معاینه ، اگر تو زمستون میرید ، حتما لباس های خیلی گرم بپوشید و اینکه میگن شورت نپوشید تا بیضه ها خودشون رو بندازن رو توجه نکنید.حتما شورت بپوشید تا بیضه ها گرم بمونن.گرم موندن بیضه ها مهمتر از افتادنشون هست.چون نهایتا با یه فشار میتونید اونها رو دوباره شل کنید.
    توی بیمارستان ، اصلا نشینید و فقط بایستید تا نوبتتون بشه.نشستن هم واریس ها رو جمع میکنه.من تو اتاق دکتر منتظر بودم منشی همش میگفت چرا نمیشینی؟؟گفتم استرس دارم نمیتونم!!اگه لازم بود از این کارا کنید.

قبل از معاینه ، به شکمتون فشار بیارید و با دست از جمع شدن بیضه و رگها جلوگیری کنید.

زمان معاینه ، چند ثانیه فرصت دارید تا دکتر برسه.تو اون چند ثانیه ، سریعا شلوارتون رو پایین بکشید و پوست بیضه رو گرفته و محکم به پایین بکشید ( اگه جمع شده باشه که 90% جمع میشه)

موقع معاینه ، به شکمتون فشار بیارید!نه اینقدر تابلو که نظر پزشک رو جلب کنید.این کار رو می تونید الانم امتحان کنید.

اینکه میگن پیاده روی قبل از معاینه هم تاثیر داره ، از نظر من نداره.اما یکی از دوستان خودم قبلش 5،6 ساعت پیاده روی کرد و برای سری دوم که اعتراض زده بود تونست 3 رو بگیره.

غیر از این چیزایی که گفتم ، مورد دیگه ای نیست.مورد 1 و 2 که گفتم بسیار بسیار مهمن.
    اینایی که گفتم حاصل تجربیات خودم تو 2 ماه تحقیقه!
    در نهایت انشاله همتون معاف میشید و میاید خبرای خوب به بقیه دوستان میدید.

اینم بگم که : واریکوسل هیچ ربطی به مدرک نداره.بعضی از دوستان میکن لیسانس هارو سخت تر از دیپلم ها معاف میکنن.اصلا اینطور نیست.
    اینو به همه بگم که هیچ کس هیچ پدر کشتگی باهاتون تو هیچ جای پروسه معافی نداره و هر جا حقتون هر چی هست رو بهتون میدن.

من لیسانس بودم و تنها چیزی که دکتر دید ، معیانه خودش و در انتها هم نظر بیمارستان رو دید که اونم 3 زده بود و گفت معافی
    آخه بعضی ها شرایط معافی ندارن و وقتی معاف نمیشن میان اینجا جو الکی میدن همه رو نگران و گمراه میکنن.به حرفهای منفی اصلا گوش ندید!

در نهایت هم ، حد اقل 5 نفری که بابت واریکوسل دور من بودن ، 4 تاشون معاف شدن و یکیشون فقط با بد شانسی معاف از رزم شد!

بالای 90% هم نظر بیمارستان و دکتر کمیسیون یکی هست و این پستهایی که شما رو می ترسونه که نکنه بیمارستان زده 3 ، اما کمیسیون 2 یا 1 بزنه رو زیاد جدی نگیرید!!
    شاید از هر 50 نفر یه نفر اینطوری بشه!

در انتها، همه جای پروسه با این ذهنیت برید تو اتاق که شما معافید و مطمئن باشید میشید
    به امید معافیت همه دوستان.

از همگی هم بابت تمامی راهنمایی ها تشکر میکنم.همتون رو دعا می کنم.
    فکر نمیکنم در رابطه با واریکوسل جای سوال دیگه واسه کسی مونده باشه.اما باز اگه سوالی بود در خدمتم

سلام ای ول خیلی مطالب مفیدی گذاشتی، فقط یک سوال داشتم من سونو دادم و با سونو دکتر گفت درجه 3 هستی، اما اینکه میگن با چشم دیده میشه درجه سه من نمیتونم واضح ببینم، شما خودت نگاه میکردی میدیدی؟ یا اینکه دکتر لمس کرد و تشخیص درجه 3 داد؟

Junior Member

تمام مراحل فقط بالینی هست و من نشنیدم از کسی اونجا سونو بخوان.
    فقط دکتر با لمس کردن و نگاه از روبرو بهت درجه رو میگه.مگر اینکه اگه خدایی نکرده گفت 2 خیلی مصر شی که سونو درجه 3 هست و شاید دوباره بهت شانس بده

ببین قطر رگها و حجمشون باید زیاد باشه.جوری که انگار دو سه تا کرم تو کیسه بیضت هست.انشاله که معافی

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز من واریکوسل گرید 4 دارم و خیلی شدیده و 20 فروردین هم کمیسیون دارم بعضی جاها شنیدم میگن این بیماری رو می خوان حذف کنن به نظرتون واقعیت داره؟ ممنون اگه کسی جوابمو بده

نقل قول نوشته اصلی توسط ali553 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز من واریکوسل گرید 4 دارم و خیلی شدیده و 20 فروردین هم کمیسیون دارم بعضی جاها شنیدم میگن این بیماری رو می خوان حذف کنن به نظرتون واقعیت داره؟ ممنون اگه کسی جوابمو بده
    سلام دوست عزیز.
    این قضیه صحت ندارد و اگر مشکلتان جدی است می توانید امیدوار باشید که معاف خواهید شد.
    موفق باشید.

Junior Member

آیا به تازگی کسی از فیستول مقعدی یا بواسیر معافی گرفته یا نه؟ البته در تهران؟ چون من مراجعه کردم گفتند نمیدهند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mcitp2008 نمایش پست ها
    آیا به تازگی کسی از فیستول مقعدی یا بواسیر معافی گرفته یا نه؟ البته در تهران؟ چون من مراجعه کردم گفتند نمیدهند.
    سلام

میشه بیشتر توضیح دهید؟

از چه کسی این سوال را پرسیده اید ؟

(البته توی دفترچه یک قید فوق اسفنکتری یا بین اسفنکتری هم داره)

نقل قول نوشته اصلی توسط mcitp2008 نمایش پست ها
    سلام.
    مطابق آئین نامه، فیستول مقعدی فوق اسفنکتری و بین اسفنکتری معاف دائم دارد. بواسیر داخلی هم اگر از درجه 3 و 4 باشد معاف دائم دارد. برخی بیماری های مشابه و خفیف تر (مثل بواسیر داخلی درجه یک و دو یا بواسیر خارجی و فیشر) معافیت ندارند. این نوع بیماری ها معمولاً باید با آزمایش رکتوسکوپی (معاینه مقعد) اثبات شوند. در هر صورت اگر در معاینات تخصصی مشکلتان (مطابق یکی از بندهای آئین نامه) توسط پزشک معتمد نظام وظیفه تائید شود، می توانید امیدوار باشید که معاف خواهید شد. ضمناً به شایعات خیلی توجه نکنید.
    موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)