صفحه 3 از 54 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    مطابق آئین نامه، فیستول مقعدی فوق اسفنکتری و بین اسفنکتری معاف دائم دارد. بواسیر داخلی هم اگر از درجه 3 و 4 باشد معاف دائم دارد. برخی بیماری های مشابه و خفیف تر (مثل بواسیر داخلی درجه یک و دو یا بواسیر خارجی و فیشر) معافیت ندارند. این نوع بیماری ها معمولاً باید با آزمایش رکتوسکوپی (معاینه مقعد) اثبات شوند. در هر صورت اگر در معاینات تخصصی مشکلتان (مطابق یکی از بندهای آئین نامه) توسط پزشک معتمد نظام وظیفه تائید شود، می توانید امیدوار باشید که معاف خواهید شد. ضمناً به شایعات خیلی توجه نکنید.
    موفق باشید.
    سلام من را به بیمارستان معرفی کردند و در انجا 2 پزشک تایید کردند که من فیستول وخیم دارم ولی وقتی به شورای نظام وظیفه رفتم گفتند که فیستول معافی ندارد که من واقعا شوکه شدم.

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط mcitp2008 نمایش پست ها
    سلام من را به بیمارستان معرفی کردند و در انجا 2 پزشک تایید کردند که من فیستول وخیم دارم ولی وقتی به شورای نظام وظیفه رفتم گفتند که فیستول معافی ندارد که من واقعا شوکه شدم.
    سلام دوست عزیز.
    از این که معاف نشدید واقعاً متاسفم. در مورد معافیت، توضیحاتی که پزشک معاینه کننده در برگه معاینه می نویسد خیلی تعیین کننده است. در کل اگر متن نوشته شده، طوری باشد که پزشکان کمیسیون نتوانند آن را با یکی از بندهای آئین نامه تطبیق بدهند، شخص را معاف نمی کنند. مثلاً ذکر یا عدم ذکر عبارت "فوق اسفنکتری و بین اسفنکتری" در برگه معاینه می تواند رای را تغییر دهد. ضمن این که متاسفانه در مواردی هم پزشکان کمیسیون (با توجه به این که اکثراً پزشک عمومی هستند) نتایج معاینات را تفسیر به رأی می کنند. در هر صورت اگر فکر می کنید در حق شما اجحاف شده می توانید به رأی کمیسیون اعتراض کنید، منتهی این قضیه دوندگی ها و پیگیری های خاص خودش را نیاز دارد و همراه با ریسک هم هست (مثلاً اگر مجدداً معاف نشوید و مهلت 6 ماه تمام شده باشد ممکن است غیبت و اضافه خدمت بخورید). در صورتی که از متن نوشته شده در برگه معاینه اطلاع ندارید، اگر از مسئول اداره معافیت پزشکی خواهش کنید، شاید برگه معاینه را به شما نشان بدهد که آن موقع می توان فهمید مشکل اصلی از کجای کار بوده است.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mcitp2008 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.
    از این که معاف نشدید واقعاً متاسفم. در مورد معافیت، توضیحاتی که پزشک معاینه کننده در برگه معاینه می نویسد خیلی تعیین کننده است. در کل اگر متن نوشته شده، طوری باشد که پزشکان کمیسیون نتوانند آن را با یکی از بندهای آئین نامه تطبیق بدهند، شخص را معاف نمی کنند. مثلاً ذکر یا عدم ذکر عبارت "فوق اسفنکتری و بین اسفنکتری" در برگه معاینه می تواند رای را تغییر دهد. ضمن این که متاسفانه در مواردی هم پزشکان کمیسیون (با توجه به این که اکثراً پزشک عمومی هستند) نتایج معاینات را تفسیر به رأی می کنند. در هر صورت اگر فکر می کنید در حق شما اجحاف شده می توانید به رأی کمیسیون اعتراض کنید، منتهی این قضیه دوندگی ها و پیگیری های خاص خودش را نیاز دارد و همراه با ریسک هم هست (مثلاً اگر مجدداً معاف نشوید و مهلت 6 ماه تمام شده باشد ممکن است غیبت و اضافه خدمت بخورید). در صورتی که از متن نوشته شده در برگه معاینه اطلاع ندارید، اگر از مسئول اداره معافیت پزشکی خواهش کنید، شاید برگه معاینه را به شما نشان بدهد که آن موقع می توان فهمید مشکل اصلی از کجای کار بوده است.
    موفق باشید.
    سلام دوست عزیز

من هم خودم مشکل شما را دارم. یعنی بعد از اجابت مزاج (چه اسم هایی گذاشتن) یک دردی داره آدم که تا چند ساعت همراهیش می کنه.

تا همین اواخر هم نمی دونستم علتش چیه. زمانی که برای معافیت اقدام کردم، فهمیدم این درده علت داره.

اول هم نمی خواستم برم دکتر ولی بعد از چند روز جنگیدن با خودم بالاخره قانع شدم که برم دکتر.

البته به امید این رفتم که معاف می شم و نمی دونستم این واژه های اسفنکتری، خودش کلی تفسیر داره.

برای همین هم مطب یکی از اساتید دانشگاه و معروف رفتم که آشنایی هم داشتیم باهاش.

بعد از معاینه گفت فیستول داری و یک نامه عمل هم بهم داد که باید فیستلکتومی + جراحی بشه.

گفتم اگر عمل نکنم چی ؟ گفت هیچی باید 50سال این درد را تحمل کنی و الان با روش های جدید کاری نداره عملش.

بعدش دفترچه بیماری ها رانشونش دادم و گفتم دکتر این فیستول همون فیستول اسفنکتری هست دیگه که گفت نه ه ه ه ه ه ه ه.

اون یک چیز دیگه هست.

چون شما را هم Visual معاینه کردند، همون فیستول معمولی هست چون اون فیستول ها، معاینات تخصصی تر داره و باید یک ماده حاجب تزریق کنند ببینند ته اون سوراخ کجا درمیاد و ...

خلاصه در راه برگشت از مطب کلی هم به خودمون فحش دادیم که اگر می دونستم معافی نداره، توی همون شرم و حیا گیر می کردم و دکتر نمی اومدم.

(البته خدا را شکر که فهمیدم این درد قابل درمان هست چون واقعا اذیت کننده هست و خداییش باید طرف را معاف کنند)

برای اینکه اطلاعات برای سایرین هم کامل تر باشه:

من وقتی برای معافی اقدام کردم، با اینکه دکتر بیرون گفته بود این فیستول اون نوع قید شده در دفترچه نیست، معذالک نامه عمل را هم به دکتری که دفترچه نظام (معاینه اولیه)

را پر می کرد نشون دادم و گفتم بنویسه.

من چندتا مشکل دارم که همگی لب مرز هستند : داخلی (کبد) - قلب (فشار خون) - فیستول

در بیمارستان ناجا هم که رفتم دکتر داخلی گفت این کار من نیست و برو وقت جراح عمومی بگیر. (خودش زیر برگه معاینات نوشت که جراح عمومی معاینه کند).

جراح هم بعد از معاینه گفت : مدرکت چی هست و گفتم کارشناسی ارشد و دیگه نفهمیدم چی گفت.

یک نفر دیگه هم توی اتاق بود ( این دیگه آخر حفظ حریم شخصی بیمار بود - البته ما دیر رسیده بودیم و دکتر داشت می رفت و کلا مود عصبانیت داشت) و پرسیدم دکتر چی گفت :

گفت معاف می شی !

از شانس بد ما، برگه معایناتم پیدا نشد و دکتر هم ول کرد رفت و من هم با اسرار وقتی برگه پیدا شد، گفتم بدید تا توی راه از دکتر امضاشو+نظرشو بگیرم.

دکتر هم که عجله داشت+عصبانی و امضا نکرد. من هم برگه را تحویل ندادم و از یک نفر پرسیدم این دکتره مطبش کجاست و عصر رفتم مطبش.

گفتم دکتر من آخرین مریضت بودم که معاینه کردی ولی برگه ام پیدا نشد...

گفت دوباره معاینه می کنم ! خلاصه بعدش گفت :

ترشح هم داره ؟ ما هم الکی گفتیم آره داره ! گفت : عملش نکن تا کمسیون تشکیل بشه (چشم بسته غیب می گفت)

گفت بعد از کمسیون برو پیش دکتر فلانی (همون استاد دانشگاه) که عملت کنه. (می خواستم بگم : نه پس میام پیش تو! )

بعد هم زیر برگه، فارسی این رو نوشت : (این عین جمله اش هست - اسکنش را دارم ولی چون مهر توش افتاده، نمیشه گذاشت)

باسمه تعالی

معاینه گردید، فیستول معقدی همراه با شقاق(فیشر) دارد، لطفا به کمسیون پزشکی معرفی گردد.

بعد ازش پرسیدم، دکتر چقدر احتمال می دی که معاف بشم ؟

گفت : 60 % ولی من یک جوری نوشتم که کمکت کنه.(حالا انگار چی نوشته بود)

(می خواستم بگم مرد حسابی سر کارمون گذاشتی، ظهر میگی معاف، الان میگی 60%)

پس با توجه به صحبتی که کمسیون کرده با شما، معافی به این نمی دن.

من کمسیونم احتمالا اواخر فروردین باشه. نتیجه اش را اینجا می نویسم.

میشه یک مقدار توضیح از جلسه کمسیون بدید که چیا پرسیدن و اینکه آیا اونها هم معاینه کردند ؟ (اگر هم اینجا نمیشه، ممنون می شم پیام خصوصی بدی)

من اون نامه عمل که دکتر معروفه برام نوشته بود توی بیمارستان ناجا گم کردم، حالا نمی دونم برم دوباره ازش بگیرم یا نه که با خودم ببرم توی کمسیون.

(البته نمی دونم چون ننوشته بود توش اسفنکتری، اثر مثبت داره یا منفی، چون این دکتره معروفه، می گن خوب اگر اون نوع خاص بود، این نوشته بود)
    ویرایش توسط jmsr : March 26th, 2012 در ساعت 09:49 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من هم خودم مشکل شما را دارم. یعنی بعد از اجابت مزاج (چه اسم هایی گذاشتن) یک دردی داره آدم که تا چند ساعت همراهیش می کنه.

تا همین اواخر هم نمی دونستم علتش چیه. زمانی که برای معافیت اقدام کردم، فهمیدم این درده علت داره.

اول هم ...
    .
    .
    .
    سلام دوست گرامی.
    امیدوارم معاف بشی، ولی با توجه به متنی که برای شما نوشتن و این که کمیسیون اولتون هست، احتمالش هست که شما رو برای معاینه مجدد معرفی کنن. چون عبارت "فیستول مقعدی" تا حدی دارای ابهام هست و برای این که مطمئن بشن احتمالاً به یه پزشک دیگه معرفی می کنن، ولی شما خودت رو برای دریافت هر پاسخی آماده کن. در مورد این که مجدداً از اون دکتر معروف نامه بگیری یا نه، شاید تاثیر این کار یک درصد باشه ولی من اگه بودم اون نامه رو می گرفتم و همراه خودم می بردم (حداقل اینجوری خیالم راحت بود که نهایت تلاشم رو کردم). در جلسه کمیسیون به طور معمول اول از مشکل شما می پرسن که باید مختصر و سریع مشکل رو بگی و بعد مدارکتون رو میخوان، و اگه داخل اتاق تخت باشه ممکنه بگن برو روی تخت و یه معاینه مختصر هم انجام بدن. ولی اصل همون نظر تخصصی پزشک معاینه کننده هست. متاسفانه بیماری های مقعدی مثل بواسیر خارجی، فیستول و فیشر درد زیادی به بیمار وارد می کنن و اکثراً هم بعد از یه مدت دوباره برمیگردن ولی هیچکدوم مشمول معافیت دائم نمیشن.
    با آرزوی موفقیت
    ویرایش توسط daniyal_arj : March 27th, 2012 در ساعت 02:32 AM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام دوست گرامی.
    امیدوارم معاف بشی، ولی با توجه به متنی که برای شما نوشتن و این که کمیسیون اولتون هست، احتمالش هست که شما رو برای معاینه مجدد معرفی کنن. چون عبارت "فیستول مقعدی" تا حدی دارای ابهام هست و برای این که مطمئن بشن احتمالاً به یه پزشک دیگه معرفی می کنن، ولی شما خودت رو برای دریافت هر پاسخی آماده کن. در مورد این که مجدداً از اون دکتر معروف نامه بگیری یا نه، شاید تاثیر این کار یک درصد باشه ولی من اگه بودم اون نامه رو می گرفتم و همراه خودم می بردم (حداقل اینجوری خیالم راحت بود که نهایت تلاشم رو کردم). در جلسه کمیسیون به طور معمول اول از مشکل شما می پرسن که باید مختصر و سریع مشکل رو بگی و بعد مدارکتون رو میخوان، و اگه داخل اتاق تخت باشه ممکنه بگن برو روی تخت و یه معاینه مختصر هم انجام بدن. ولی اصل همون نظر تخصصی پزشک معاینه کننده هست. متاسفانه بیماری های مقعدی مثل بواسیر خارجی، فیستول و فیشر درد زیادی به بیمار وارد می کنن و اکثراً هم بعد از یه مدت دوباره برمیگردن ولی هیچکدوم مشمول معافیت دائم نمیشن.
    با آرزوی موفقیت
    ممون از توجهتون.

درست می گید، این جور که از شنیده ها و مطالب دوستان در اینجا و سایر فروم ها معلوم هست، هر چی مدرک بالاتر میره، رنگ قانون هم عوض میشه.

جالب من 4 تا پزشک توی برگه معایناتم نظر دادند، همشون هم بلا استثنا در حین معاینه می پرسیدن : مدرک تحصیلیت چی هست ؟

بابا نظرتون را بدید، مگر معافی چشم هست که مدرک را استنتاج می کنید!

بقول یکی از دوستان که خودش دکترای عمران داشت و حتی پروژه برای نیروهای مسلح انجام داده بود، میگفت :

یک شب خودش و یکی دیگه (اونم دکترای مهندسی مکانیک داشته) کشیک شب بهشون داده بودن و خودش نگهبانی می داد و اون رفیقش هم توالت می شست.

می گفت اون شب نمی دونستیم بخندیم یا گریه کنیم، طرف واسشون زیردریایی طراحی و بهینه کرده بود، حالا باید توالت این سیستم را بشوره...

دیگه ما ها که سهل هستیم...

من 100% به معاینه مجدد می خورم چون 3 تا از بیماری ها در درجه ابهام قرار داره و یا می گن معاف از رزم یا دائم.

(معاف از رزم هم بدن می خوام اعتراض کنم، هر چند که باعث طول کشیدن پروسه میشه و احتمال امریه گرفتن از سپاه هم بخاطر کم بود زمان، می پره

من تاریخ فراغت از تحصیل : 20 /10 /1390 هست و با توجه به فرجه 6 ماهه، تا اوایل تیر وقت دارم)

در مورد نامه مجدد از دکتر هم خودمم میگم برم نامه را دوباره بگیرم (هر چند که فکر کنم دکتر خارج هست و نوبت هاش هم 10 روزه هست) و همرام باشه

اگر دیدم جو مساعد نیست و نظرشون برای معاینه مجدد هم نیست، اینو نشون بدم و یک try دیگه کرده باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تا همین اواخر هم نمی دونستم علتش چیه. زمانی ......
    سلام در شورا از معاینه خبری نیست فقط مدارک و چیزهایی که در پرونده نوشته شده را نگاه میکنند و بیشتر از 2 دقیقه طول نمیکشد که البته مال من 30 ثانیه طول کشید . شما هم لطف کنید جواب شوراتونو اینجا بذارید
    ممنون.
    ویرایش توسط mcitp2008 : March 27th, 2012 در ساعت 01:34 PM

Junior Member

سلام دوستان چنتا سوال داشتم..امیدوارم کمکم کنید
    من مشکل کولیت دارم (کولونوسکوپی که میکنند)
    بعد از +10 من رو معرفی کردن بیمارستان نیرو دریایی رشت..اونها شفاهی گفتن بعد عید بیا و برگمو گرفتن....یعنی این همون کمیسیون پزشکی هست که میگن؟؟؟؟
    آیا تو این دیدار حتما" معاینه و آزمایش میکنند؟ آخه بیماری من خیلی معاینه و آزمایشش دردناک و سخت هستش...

نقل قول نوشته اصلی توسط germany13 نمایش پست ها
    سلام دوستان چنتا سوال داشتم..امیدوارم کمکم کنید
    من مشکل کولیت دارم (کولونوسکوپی که میکنند)
    بعد از +10 من رو معرفی کردن بیمارستان نیرو دریایی رشت..اونها شفاهی گفتن بعد عید بیا و برگمو گرفتن....یعنی این همون کمیسیون پزشکی هست که میگن؟؟؟؟
    آیا تو این دیدار حتما" معاینه و آزمایش میکنند؟ آخه بیماری من خیلی معاینه و آزمایشش دردناک و سخت هستش...
    سلام.
    نه به این کمیسیون نمیگن. به این میگن معاینه تخصصی. در این معاینه احتمالش زیاده که شما رو کولونوسکوپی بکنن چون بیماری شما با معاینه بالینی قابل تشخیص نیست. البته برای آزمایش کولونوسکوپی، دست کم از سه روز قبل از آزمایش به شما برنامه غذایی و دارویی میدن که بدنتون آمادگی داشته باشه. بعد از انجام کولونوسکوپی و رویت نتایج آزمایش توسط پزشک مربوطه، برگه معاینه توسط پزشک پر شده و در پاکت دربسته برای نظام وظیفه ارسال میشه. حدود یک هفته الی ده روز بعد از انجام آزمایش هم می تونین به نظام وظیفه مراجعه کنین و تاریخ شرکت در جلسه کمیسیون رو دریافت کنین (البته بعضی جاها دعوتنامه کمیسیون رو به آدرس مشمول می فرستن ولی بعضی جاها باید حضوری مراجعه کرد). در جلسه کمیسیون، براساس نظر نوشته شده توسط پزشک متخصص در برگه معاینه رای صادر میشه که یکی از حالات معاف دائم، معاف از رزم، سرباز یا معرفی برای معاینه مجدد ممکنه اتفاق بیفته. ضمناً اگه قبلاً کولونوسکوپی کردین و مدارک پزشکی دارین بهتره هم روز معاینه تخصصی و هم روز کمیسیون همراهتون باشه که اگه خواستن ارائه بدین.
    موفق باشین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_aa نمایش پست ها
    دوستان گرامی ، من بدلیل واریکوسل درجه 3 یک ماه پیش معاف شدم.
    بدلیل کثرت مراجعه برای این بیماری ، این رو مینویسم تا دوستانی که بری این بیماری میخوان اقدام کنن سردرگم نشن.
    .
    .
    .
    از همگی هم بابت تمامی راهنمایی ها تشکر میکنم.همتون رو دعا می کنم.
    فکر نمیکنم در رابطه با واریکوسل جای سوال دیگه واسه کسی مونده باشه.اما باز اگه سوالی بود در خدمتم

با سلام و تشکر از توضیحات شما
    من امروز رفتم دکتر چون احساس می‌کردم واریکوسل دارم
    بعد از معاینه با دست، بهم گفت بین ۱،۵ تا ۲ هستش !
    بعد که گفتم می‌خوام برای سربازی اقدام کنم گفت معاف از رزم میشی‌
    و گفت موقع معاینه نفستو حبس کن و شکمتو با نفست فشار بده و گرم نگه دار و ایستاده باش
    تقریبا کارایی که شما گفتین ولی‌ خالی‌ کردن ۲-۳ روز آخر و نخوابیدن را رّد کرد !
    ولی‌ میگفت معاف دائم نمیشی‌ با این درجه
    حالا به نظرتون من امیدی داشته باشم ؟
    راستی‌ یک نفر میگفت اگه ۳ تا معاف از رزم داشته باشی‌ معاف دائم میشی‌ !
    لطفا اگه اطلاع دقیق دارین بفرمائید
    ویرایش توسط daniyal_arj : April 9th, 2012 در ساعت 09:56 PM

Junior Member

دوستان عزیز کسی‌ نمیتونه راهنمایی‌ بکنه در این مورد ؟
    به نظرتون امکان داره با این کارایی که گفتین واریکوسل ۱،۵ بشه ۳ و معاف کنن ؟
    سنّ تو معاف شدن یا نشدن تاثیر داره ؟
    من ۲۸ سالمه و غیبت دارم،
    تا ۳ خرداد وقت دارم که غیبت‌ها رو میبخشن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)