صفحه 31 از 54 نخستنخست ... 212223242526272829303132333435363738394041 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

بسیار عالی
    دوستان یه سئوال دیگه داشتم. فرض کنید بنده شب اداری دارم در صورتی که تو شهر خودم بیفتم طبیعتا باید بیام خونه خودمون بخوابم . پس در این صورت عملا نمیشه معافیت شب ادراری گرفت
    چون هیچ ربطی به اونا نداره ...
    درسته ؟

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : آخرین اخبار مربوط به وظیفه عمومی

نقل قول نوشته اصلی توسط alir3z4 نمایش پست ها
    بسیار عالی
    دوستان یه سئوال دیگه داشتم. فرض کنید بنده شب اداری دارم در صورتی که تو شهر خودم بیفتم طبیعتا باید بیام خونه خودمون بخوابم . پس در این صورت عملا نمیشه معافیت شب ادراری گرفت
    چون هیچ ربطی به اونا نداره ...
    درسته ؟
    شما قطعا اقدام کنید!
    کی گفته شما هر شب میای خونه میخوابی؟ دست کم در هفته های نخست آموزشی شما تمام مدت در پادگان خواهید بود.
    طبق بند 47- بي اختياري ادراري و شب ادراري به شرط ثبوت در بيمارستانهاي نيروهاي مسلح معاف دائم.

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

من مشکل هماتوری دارم یعنی به طور عادی و طی ادرار خون دفع میکنم که البته میکروسکوپیک هستش و با چشم غیر مسلح دیده نمیشه.سونوگرافی انجام دادم و نه کلیه هام نه مجاری و نه مثانه مشکل داشته و به من گفتند این عادی هستش.میخواستم بدونم آیا معاف میشم طبق بند 8؟ (بیماریهای طبی کلیه : سندروم نفروتیک، گلومر و لونفریت مزمن، پیلونفریت مزمن، بیماریهای کلاژن کلیه، پروتئین اوری بیش از 300 میلیگرم و هماتوری اسانسیل و نارسایی مزمن کلیه معاف دائم)

پ.ن:تا اونجایی که من فهمیدم معنی اسانسیل یعنی بی دلیل و علت

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

سلام دوستان چندتا سوال دارم
    واریکوسل من بین 2 تا 3 هست بیضه چپ هم اتروفی شدید داره کیست هم داخل بیضه دارم ...من میخوام بیضمو عمل کنم ولی گرید واریکوسل رو 2 تشخیص دادن و معاف رزم شدم(3 تا دکتر گفتن 3 هست) حالا آزمایش دادمو احتمال عقیمی زیاده
    1-میخوام بدونم میشه گرید رو بالا ببرم که معاف شم و بعدش عمل کنم؟ چجوری اگه میشه؟
    2-اگه بگم دارم عقیم میشم و باید عمل کنم فرقی داره براشون؟
    واقعا به این معافی نیاز دارم....

Junior Member

سلام دوستان
    من یه بار عمل آبسه و یه بار هم عمل فیستول مقعدی داشتم ولی هنوز خوب نشدم و هفته پیش عکس اندو سونو گرفتم که مشخص شد فیستول high دارم. میخواستم ببینم احتمال معافی هست واسه من؟
    بعد به نظرتون از طرف شهرستان دفترچه بفرستم بهتره یا از طرف شهر شیراز؟

Junior Member

سلام دوستان
    کسی که کیسه صفرا شو عمل کرده در طی معافیت باز هم سونو گرافی می کنن؟

Junior Member

سلام یک سوال داشتم برای معاینه قبل از اقدام برای معافیت میتونیم به بیمارستان امام سجاد مراجعه کنیم در تهران ؟ اصلا بیمارستان مربوطه امام سجاد ناجا هست ؟ اگه میشه چه روزی و چه ساعتی ؟ ارولوژی

Junior Member

سلام
    بنده کرج هستم...
    برای معاینه به دکتر مراجعه کردم...
    گفت واریکوسل گرید 3 داری... اما این جا خیلی سخت معافیت میدن... اگه می تونی از جای دیگه اقدام کن؛ مثلا از ولایت خودتون!

می خواستم ببینم آیا این موضوع واقعاً صحت داره؟
    یعنی اون قدری تفاوت داره که بخوام به خاطرش یه سری سختی ها رو به جون بخرم و مدتی رو در جای دیگه ای و در یک شهر کوچیک ساکن بشم؟

در ضمن واریکوسل من به گونه ای هست که کاملاً با چشم قابل رؤیت هست...

پیشاپیش ممنونم از پاسخ و راهنماییتون...

Junior Member

Cool پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط armin100 نمایش پست ها
    سلام
    بنده کرج هستم...
    برای معاینه به دکتر مراجعه کردم...
    گفت واریکوسل گرید 3 داری... اما این جا خیلی سخت معافیت میدن... اگه می تونی از جای دیگه اقدام کن؛ مثلا از ولایت خودتون!

می خواستم ببینم آیا این موضوع واقعاً صحت داره؟
    یعنی اون قدری تفاوت داره که بخوام به خاطرش یه سری سختی ها رو به جون بخرم و مدتی رو در جای دیگه ای و در یک شهر کوچیک ساکن بشم؟

در ضمن واریکوسل من به گونه ای هست که کاملاً با چشم قابل رؤیت هست...

پیشاپیش ممنونم از پاسخ و راهنماییتون...
    سلام
    اگه با چشم دیده میشه رگها زیاد فرقی نداره. چون اصل کار تو این بیماری معاینه بالینی هستش.
    من هم تهران هم اصفهان اقدام کردم. اصفهان سخت گیرتر بودن. جا با جا فرق داره. (دکترا و سونو هم میگفتن 3. اما الان سربازم!!!)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi7369 نمایش پست ها
    سلام یک سوال داشتم برای معاینه قبل از اقدام برای معافیت میتونیم به بیمارستان امام سجاد مراجعه کنیم در تهران ؟ اصلا بیمارستان مربوطه امام سجاد ناجا هست ؟ اگه میشه چه روزی و چه ساعتی ؟ ارولوژی
    بله.حتما اینکارو بکنید. اگه دکتر نظامی ببینتتون بهتر هم هست.
    سختگیرترین بیمارستان سجاد هستش. صیح دکتراش از 10 میان تا 12 هستن. هر روز هم دکتر داره
    بیمارستان خانواده و ارتش 501 هم هستن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)