صفحه 4 از 54 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط sss1983 نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی‌ نمیتونه راهنمایی‌ بکنه در این مورد ؟
    به نظرتون امکان داره با این کارایی که گفتین واریکوسل ۱،۵ بشه ۳ و معاف کنن ؟
    سنّ تو معاف شدن یا نشدن تاثیر داره ؟
    من ۲۸ سالمه و غیبت دارم،
    تا ۳ خرداد وقت دارم که غیبت‌ها رو میبخشن
    سلام دوست عزیز.
    این قضیه معافیت تا حدی توش شانس دخیله و از الان نمیشه گفت با انجام همه این کارها واریکوسل شما تبدیل به 3 میشه یا نه. در هر صورت در مورد واریکوسل ملاک معاینه بالینی در جلسه کمیسیون هست. یعنی همونجا تو جلسه کمیسیون نگاه می کنن و نظر میدن و معمولاً زیاد به سونوگرافی و عکس و آزمایش و نظر پزشک متخصص و اینا کاری ندارن. به هر حال شانست رو امتحان کن. ضمناً چند تا معافیت از رزم (از هر تعداد و از هر نوعی باشه) تبدیل به معاف دائم نمیشه و در آخر همون معاف از رزم رو واست درج می کنن. نکته آخر این که معافیت پزشکی به سن ربطی نداره. مواظب باش که کارهای معافیتت تا همون 3 خرداد تموم بشه چون بعد از اون هم باید تو دادگاه جریمه بدی و هم اضافه خدمت میخوری که اصلاً خوب نیست.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

ممنون از نظرتون
    یعنی‌ اقدام برای معافیت به منزله معرفی‌ تلقی‌ نمی‌شه ؟
    و باید تا قبل از اون تکلیفم معلوم باشه ؟
    اگر اینجور باشه یه دفعه دفترچه پست می‌کنم و به خاطر معاف از رزم ریسک نمیکنم

نقل قول نوشته اصلی توسط sss1983 نمایش پست ها
    ممنون از نظرتون
    یعنی‌ اقدام برای معافیت به منزله معرفی‌ تلقی‌ نمی‌شه ؟
    و باید تا قبل از اون تکلیفم معلوم باشه ؟
    اگر اینجور باشه یه دفعه دفترچه پست می‌کنم و به خاطر معاف از رزم ریسک نمیکنم
    سلام.
    در این زمینه اختلاف نظر هست، منتهی من دوستم 17 دی 90 واسه معافیت پزشکی مدارکش رو تحویل پلیس+10 داد در حالی که فرصت شش ماهه اش 28 دی 90 تموم بود، اما کارهای کمیسیونش تا 1 اسفند 90 طول کشید و آخر هم معاف نشد اما واسش غیبت نزدن و همون روز تحویل مدارک رو ملاک قرار دادن (البته دوستم غیبت قبلی نداشت). البته یه تبصره ای دارن که کسی که در فرصت قانونی اقدام کرده اما خودش عمداً کارهای پرونده اش رو طولانی می کنه (مثلاً به بیمارستان دیر مراجعه می کنه یا در جلسه کمیسیون شرکت نمی کنه) اگه در کمیسیون معاف نشه واسش غیبت رد می کنن. شما اگه غیبت قبلی دارین تا 3 خرداد نتیجه کمیسیون هر چی بشه غیبتتون بخشیده میشه ولی در مورد بعدش صد در صد مطمئن نیستم می بخشن یا نه. من خودم 22 اسفند 90 کمیسیون داشتم که سرباز شدم و قصد داشتم به رای کمیسیون پزشکی ام اعتراض کنم و کار رو به شورای عالی پزشکی بکشونم اما سرهنگ نظام وظیفه این تاریخ 3 خرداد رو یادآوری کرد و گفت اگه نتیجه ات بعد از 3 خرداد معلوم بشه و بازم سرباز بشی(با توجه به این که مهلت قانونیم 28 اسفند 90 تموم بود) این دفعه احتمالاً غیبت میخوری و غیبتت رو هم نمی بخشیم. حالا نمی دونم میخواست بترسونه یا راست می گفت ولی این رو بد نیست از واحد مشاوره نظام وظیفه بپرسین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    نه به این کمیسیون نمیگن. به این میگن معاینه تخصصی. در این معاینه احتمالش زیاده که شما رو کولونوسکوپی بکنن چون بیماری شما با معاینه بالینی قابل تشخیص نیست. البته برای آزمایش کولونوسکوپی، دست کم از سه روز قبل از آزمایش به شما برنامه غذایی و دارویی میدن که بدنتون آمادگی داشته باشه. بعد از انجام کولونوسکوپی و رویت نتایج آزمایش توسط پزشک مربوطه، برگه معاینه توسط پزشک پر شده و در پاکت دربسته برای نظام وظیفه ارسال میشه. حدود یک هفته الی ده روز بعد از انجام آزمایش هم می تونین به نظام وظیفه مراجعه کنین و تاریخ شرکت در جلسه کمیسیون رو دریافت کنین (البته بعضی جاها دعوتنامه کمیسیون رو به آدرس مشمول می فرستن ولی بعضی جاها باید حضوری مراجعه کرد). در جلسه کمیسیون، براساس نظر نوشته شده توسط پزشک متخصص در برگه معاینه رای صادر میشه که یکی از حالات معاف دائم، معاف از رزم، سرباز یا معرفی برای معاینه مجدد ممکنه اتفاق بیفته. ضمناً اگه قبلاً کولونوسکوپی کردین و مدارک پزشکی دارین بهتره هم روز معاینه تخصصی و هم روز کمیسیون همراهتون باشه که اگه خواستن ارائه بدین.
    موفق باشین.
    من رفتم رشت و برگه پاتولوژی خودمو بردم...دکتر اولی گفت من مینیویسم...منظورش این بود از نظر من معافی..بدون معاینه ای..فقط با پاتولوژی که خودم آورده بودم
    دکتر دومیه کلی ازم سوال پرسید و برگمو دید و کمی گیر داد و نهایتا" نگفت معاف هستم یا نه....

یهنی چی میشه الان؟

نقل قول نوشته اصلی توسط germany13 نمایش پست ها
    من رفتم رشت و برگه پاتولوژی خودمو بردم...دکتر اولی گفت من مینیویسم...منظورش این بود از نظر من معافی..بدون معاینه ای..فقط با پاتولوژی که خودم آورده بودم
    دکتر دومیه کلی ازم سوال پرسید و برگمو دید و کمی گیر داد و نهایتا" نگفت معاف هستم یا نه....

یهنی چی میشه الان؟
    سلام.
    رای کمیسیون چندان قابل پیش بینی نیست دوست عزیز. بهتره امیدوار باشین. توکل بر خدا.
    موفق باشین.

Junior Member

با سلام من بیماری کرون دارم ولی خاموش است و علائم خارجی مثل فیستول و ... هم ندارم و داروهایی مثل ازارام و پنتاسا و پردنیزولون مصرف میکنم ایا من میتوانم معاف شوم یا نه؟ یا اینکه داروها را مصرف نکنم تا بیماریم عود کند؟ لطفا راهنماییم کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1110 نمایش پست ها
    با سلام من بیماری کرون دارم ولی خاموش است و علائم خارجی مثل فیستول و ... هم ندارم و داروهایی مثل ازارام و پنتاسا و پردنیزولون مصرف میکنم ایا من میتوانم معاف شوم یا نه؟ یا اینکه داروها را مصرف نکنم تا بیماریم عود کند؟ لطفا راهنماییم کنید.
    سلام.
    پیشنهاد می کنم برای گرفتن معافیت پزشکی به سلامت خودتون آسیب نزنین. بهتره اول با یه پزشک متخصص مشورت کنین که بهتون بگه تا چه حد مشکل جدی هست. اگه بیماری شما در معاینه رکتوسکوپی (یا کولونوسکوپی) اثبات شده باشه می تونین به گرفتن معافیت دائم امیدوار باشین.
    موفق باشین.

Member
    رشته و دانشگاه
    M.A-Architecture

سلام
    6 سالی میشه هموروئید دارم و اوایل خیلی خونریزی داشتم و به پزشک که مراجعه کردم با دارو رژیم غذایی خوب شد...اچون گفته بود احتاج به عمل نداری...ما الان مدت 3 سالی هست هم بزرگ شده و اصلا هم با دست جا نمی ره و داخل نمیشه...الان هم طوریه که بهش عادت کردم و دردی موقع اجابت مزاج ندارم...اما موقع اجابت مزاج تقریبیا دو برابر میشه...سوالی که دارم اینه که اندازه هموروئید تاثیری توی درجاتش داره یا نه...؟ ( تقریبا به اندازه یک بند انگشت بیرونه و یک یند انگشت داخل )
    ممنون میشم راهنمایی کنین......

نقل قول نوشته اصلی توسط moien نمایش پست ها
    سلام
    6 سالی میشه هموروئید دارم و اوایل خیلی خونریزی داشتم و به پزشک که مراجعه کردم با دارو رژیم غذایی خوب شد...اچون گفته بود احتاج به عمل نداری...ما الان مدت 3 سالی هست هم بزرگ شده و اصلا هم با دست جا نمی ره و داخل نمیشه...الان هم طوریه که بهش عادت کردم و دردی موقع اجابت مزاج ندارم...اما موقع اجابت مزاج تقریبیا دو برابر میشه...سوالی که دارم اینه که اندازه هموروئید تاثیری توی درجاتش داره یا نه...؟ ( تقریبا به اندازه یک بند انگشت بیرونه و یک یند انگشت داخل )
    ممنون میشم راهنمایی کنین......
    سلام دوست عزیز.
    اگه هموروئید شما از نوع خارجی هست، متاسفانه هموروئید خارجی مشمول معافیت نمیشه. در مورد هموروئید داخلی اگه از درجه 3 یا 4 (وخیم و خیلی وخیم) باشه مشمول معافیت میشه. شما بهتره با یه پزشک متخصص مشورت کنین که دقیق بهتون بگه مشکلتون از چه نوع هست. معمولاً برای اثبات مشکل هموروئید داخلی در معاینه تخصصی، نیاز به انجام معاینه مقعدی (رکتوسکوپی) هست.
    موفق باشین.

Junior Member

سلام : تنگی مقعد را چگونه تشخیص میدهند ایا با دستگاه است یا روش معاینه معمولی؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)