صفحه 45 از 54 نخستنخست ... 3536373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

نقل قول نوشته اصلی توسط shj90 نمایش پست ها
    ------------------------
    دوستان عزیز اطفا جواب ناپخته به سایرین ندهید!!! مگر با رفرنس و ارجاع های معتبر

این متن قانون که تو سایت نظام وظیفه موجود است

به بخش ج قانون توجه شود و نوع فتق

بخش نهم
    بند29- هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم

الف) عمل شده عود كرده : معاف دائم

ب) عمل نشده (جهت انجام عمل جراحي) : شش ماه معاف موقت براي يك بار

ج) عمل نشده و يا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمی
    آقا بنده خودم پزشک هسنم
    فتق با فتق خیلی فرق داره فتق اینگوینال می تونه منجر به معافی بشه حتی عمل شده بی عوارض اما در جامعه پزشکی از اون با نام فتق اینگوینال یاد می کنن هر چند فتق جدار شکم هم از نظر لغوی گفتنش درسته اما مصطلح نیست
    فتق فمورال بحثش جداست چون جدار شکم نیست
    فتق نافی یا بالاتر اگه منجر یه خروج احشا همراه با صفاق جداری از لایه عضلانی جدار شکم شده باشه یا پزشک احتمالشو بده معافه حتی عمل شده بی عوارضش اگه فتق بزرگ بوده و از احتمال عود اون بترسن بازم همینطور
    فتقی هم هست نافی یا همون حدود کوچکتر از یک سکه هیچوقت سابقه خروج احشا از لایه عضلانی یا تحت فشار قرار گرفتنشون در اون ناحیه نداشته و احتمالش هم به علت محل فتق و اندازه اون نمی ره از سوی پزشک جدی گرفته نمی شه حالا اگه عمل شده اونم 15 سال قبل که پس احتمالا عوارصی هم نداشته(اگه داشت تو این سالها مریض باهاش دست به گریبان بود و تو سوالش بهش اشاره می کرد) که جای خود دارد
    کمسیون پزشکی با کلمات و لقات خشک کار نمی کنه شرایط مریض رو در نظر می گیره و احتمال خطر حین خدمت یراش ملاکه
    بیماری بوده دیپلم با یه بیماری مشخص معاف شده اما یه بیمار دیگه دقیقا با همون بیماری ولی کارشناس ارشد معاف از رزم شده جون شرایط خدمتی که قرار بوده انجام بده متفاوت از اولی بوده پس لغات تو کمسیون به تنهایی ملاک نیستن اونا به شرایط فرد نگاه می کن
    ما ممکنه در هر سطجی از اطلاعات باشیم اما اینجا باید دو چیز رعایت بشه:
    1-در قضاوت عجله نکنیم و زود رای ندیم
    2-حتی اگه مطمینم حق با ماست که معلوم هم نیست اینطور باشه بهتره سعی کنیم مودب تر باشیم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

سلام دوستان
    من دانشجوی سال سوم کارشناسی هستم. ترم پیش به طور ناگهانی دچار فتق اینگوینال شدم و ظرف یه هفته از پیدایش تشدید شد و بلافاصله عمل کردم. به گفته دکتر شدت اون زیاد بوده و شکمم حدود 12 سانت بخیه خورد. هنوز هم دچار درد میشم و انجام کار هایی مثل پله رفتن برام ازار دهندهست. میتونم دو سال دیگه که معافیت تحصیلیم تموم میشه اقدام به معاف داءم کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط korand نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی سال سوم کارشناسی هستم. ترم پیش به طور ناگهانی دچار فتق اینگوینال شدم و ظرف یه هفته از پیدایش تشدید شد و بلافاصله عمل کردم. به گفته دکتر شدت اون زیاد بوده و شکمم حدود 12 سانت بخیه خورد. هنوز هم دچار درد میشم و انجام کار هایی مثل پله رفتن برام ازار دهندهست. میتونم دو سال دیگه که معافیت تحصیلیم تموم میشه اقدام به معاف داءم کنم؟
    بند29- هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم :
    ج) عمل نشده ويا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

تا عودت نکنه معاف نمیشید... در ضمن تا 2 سال دیگه معلوم نیست وضعیت قوانین جه شود...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    بند29- هرگونه فتق خارجي نواحي اينگوئينال ، فمورال، و جدار شكم :
    ج) عمل نشده ويا عمل شده بدون عارضه : معاف از خدمات رزمي

تا عودت نکنه معاف نمیشید... در ضمن تا 2 سال دیگه معلوم نیست وضعیت قوانین جه شود...
    دوست عزیز میشه الان که معافیت تحصیلی دارم این قضیه رو پیگیری کنم؟

بله میتونید اما صبر کنید اگر عودت کرد بلافاصله برید دنبالش...

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط babak00 نمایش پست ها
    آقا بنده خودم پزشک هسنم
    فتق با فتق خیلی فرق داره فتق اینگوینال می تونه منجر به معافی بشه حتی عمل شده بی عوارض اما در جامعه پزشکی از اون با نام فتق اینگوینال یاد می کنن هر چند فتق جدار شکم هم از نظر لغوی گفتنش درسته اما مصطلح نیست
    فتق فمورال بحثش جداست چون جدار شکم نیست
    فتق نافی یا بالاتر اگه منجر یه خروج احشا همراه با صفاق جداری از لایه عضلانی جدار شکم شده باشه یا پزشک احتمالشو بده معافه حتی عمل شده بی عوارضش اگه فتق بزرگ بوده و از احتمال عود اون بترسن بازم همینطور
    فتقی هم هست نافی یا همون حدود کوچکتر از یک سکه هیچوقت سابقه خروج احشا از لایه عضلانی یا تحت فشار قرار گرفتنشون در اون ناحیه نداشته و احتمالش هم به علت محل فتق و اندازه اون نمی ره از سوی پزشک جدی گرفته نمی شه حالا اگه عمل شده اونم 15 سال قبل که پس احتمالا عوارصی هم نداشته(اگه داشت تو این سالها مریض باهاش دست به گریبان بود و تو سوالش بهش اشاره می کرد) که جای خود دارد
    کمسیون پزشکی با کلمات و لقات خشک کار نمی کنه شرایط مریض رو در نظر می گیره و احتمال خطر حین خدمت یراش ملاکه
    بیماری بوده دیپلم با یه بیماری مشخص معاف شده اما یه بیمار دیگه دقیقا با همون بیماری ولی کارشناس ارشد معاف از رزم شده جون شرایط خدمتی که قرار بوده انجام بده متفاوت از اولی بوده پس لغات تو کمسیون به تنهایی ملاک نیستن اونا به شرایط فرد نگاه می کن
    ما ممکنه در هر سطجی از اطلاعات باشیم اما اینجا باید دو چیز رعایت بشه:
    1-در قضاوت عجله نکنیم و زود رای ندیم
    2-حتی اگه مطمینم حق با ماست که معلوم هم نیست اینطور باشه بهتره سعی کنیم مودب تر باشیم
    -------------------
    دوست عزیز
    موردی که شما فرمودید عمومیت ندارد و با اوردن یک۱ مثال نقض کافی است تا کلیت این مسله ای که فرمودید رد شود .که از این دست مثال ها فراوان است.

ابتدا و انتها پیام شما را هم درک نکردم.نوع حرفه؟!توهین!؟بی ادبی؟!

شاد و موفق باشید
    ویرایش توسط shj90 : October 4th, 2015 در ساعت 06:50 PM
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

Junior Member shj90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Net,Com Eng

----------------
    دوست عزیز

با توجه به اطلاع بنده این بیماری شامل بیماری های حین تحصیل نمیشود. یا انصراف یا پایان دادن تحصیل؛ شرط است.
    با مراجعه ۱) به پلیس +۱۰ یا ۲) نیز پزشکان اولیه معتمد در سطح شهر یا ۳) حضور در نظام وظیفه محلتان این موارد معافیت های پزشکی حین تحصیل کاملا قابل پیگیری اند.
    پ.ن
    تمام این موارد گفته شده مربوط به اطلاعات بنده در حدود ۳ ماه گذشته است.

شاد و موفق باشید
    رفتن هميشه رسيدين نيست اما براي رسيدن بايد رفت
    آنچه جذاب است سهولت نیست، دشواری هم نیست، بلکه دشواری رسیدن به سهولت است

سلام دوستان من بیماری کولییت اولسرو دارم این بیماری معافیت دائم داره من برای معافیت اقدام کردم رفتم بیمارستان امام سجاد تو اونجا کلونوسکوپی کردم و امروز تو شورای پزشکی یکسال معافیت دادند درصورتی که این بیماری معافیت دائم داره نه موقت من اعتراض کردم گفتند برو +10 اعتراضو ثبت کن به نظرتون حالا چی میشه اگه اعتراض کنم معافیت دائم میدن چون دکترم گفته تا اخر عمرم باید داروها رو مصرف کنم منم واسه سرکارم باید تکلیف سربازیم معلوم باشه یعنی چی معافیت یکساله یعنی من بعد یه سال سرکارمو ول کنم برم سربازی ؟ میشه از دکتری که حکم داد شکایت کرد اخه قانونو نقض کرده

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl73 نمایش پست ها
    سلام دوستان من بیماری کولییت اولسرو دارم این بیماری معافیت دائم داره من برای معافیت اقدام کردم رفتم بیمارستان امام سجاد تو اونجا کلونوسکوپی کردم و امروز تو شورای پزشکی یکسال معافیت دادند درصورتی که این بیماری معافیت دائم داره نه موقت من اعتراض کردم گفتند برو +10 اعتراضو ثبت کن به نظرتون حالا چی میشه اگه اعتراض کنم معافیت دائم میدن چون دکترم گفته تا اخر عمرم باید داروها رو مصرف کنم منم واسه سرکارم باید تکلیف سربازیم معلوم باشه یعنی چی معافیت یکساله یعنی من بعد یه سال سرکارمو ول کنم برم سربازی ؟ میشه از دکتری که حکم داد شکایت کرد اخه قانونو نقض کرده
    تعجب میکنم چرا معافیت موقت دادند؟
    من آیین نامه الان نگاه کردم بیماری شما معافیت دائم داره بند 22 بیماری های گوارشی
    خب سوال میکردید که چرا معافیت موقت؟
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی- دانشگاه آزاد تهران جنوب

سلام به همه دوستان. من 1 سوال داشتم ازتون. من الان افسر وظیفه هستم و 10 ماه هم از خدمتم گذشته و حدود 11 ماه مونده. خیلی اتفاقی متوجه شدم واریکوسل درجه 3 دارم. تو سایت نظام موظیفه نگاه کردم. گفته بود "اگه عمل بشه 6 ماه معافیت موقت میدن و در صورتی که مجدد عود کنه معافیت دائم."
    حالا من سوالم اینه اگه من عمل کنم و 6 ماه معافیت موقت بگیرم. این 6 ماه معافیتم از خدمتم کم میشه. یا باید بعد از 6 ماه دوباره 11 ماهی رو که از خدمتم مونده کامل انجام بدم؟. آخه اگه این 6 ماه از خدمتم کم نشه دیگه ارزش نداره بخوام معافیت بگیرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)