صفحه 47 از 54 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 533

موضوع: بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تناسلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

امروز رفتم دکتر واسه معافیت ( یه چکاب کامل )
    من فتق داشتم 6 سال پیش عمل کرده بودم
    بهم گفت اون طرف که عمل نکردی هم فتق داری ! و می تونی معاف رزم شی که کارای سخت بهت ندن
    بعد من از دکتره پرسیدم در مورد اینکه عمل کردم ولی یه بار عود کرد میگفت : اون لحظه که دارن معاینت میکنن باید فتق داشته باشی و من تا حالا ندیدم کسی که عمل کرده با عود کردن فتق معاف شه !
    میگفت این یه بند مسخرس که گذاشتن چون غیر ممکنه فتق دوباره عود کنه بعد عمل ! و احتمال فراوان این بند از قانون حذف میشه !

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي شكم، دستگاه گوارش و جراحي عمومي + ریه و قفسه صدری + دستگاه ادراري تن

سلام دوستان من تا شهریور ۹۵ ۲۰ سالگیم تموم میشه والعان در حالی که دانشجوی لیسانس هستم برای معافیت پزشکی واریکوسل ۳ اقدام کردم ... ولی فعلا باید پیش پزشک اولیه برم برای معاینه بعد برم سراغ اون اصل کاریا ... من تو سن ۱۷ سالگی به خاطر داشتن بیماری واریکوسل درجه ۳ در بیضه چپ و درجه ۲ در بیضه ی راست زیرنظر دکتر نوروزی که العان مشاور وزیر بهداشت هستش عمل کردم که بیضه ی سمت راستم بهبود خوبی داشته ولی بیضه ی سمت چپم دوباره درجه ۳ شده چون هم رگاشو میبینم و وقتی که بیضه چپو جمع میکنم کاملا رگای چاق شده نشون داده میشه ....
    العان چون من ۲ سال پیش عمل کردم بازم منو واسه عمل میفرستن ؟
    و اینکه رفتار پزشکای کمیسیون و شورا چطوریه و میشه باهاشون حرف زد یا از این آدم بد اخلاقان ؟
    و اینکه چقدر احتمال داره که معاف دایم بشم چون العان دانشجوی ترم ۲ عمران هستم و با تجربه ای که دارم میدنم که درجه ۳ هستش حتی بدون سونو و داپلر رنگی هم کاملا معلومه ...

Junior Member

دوستان عزیز سلام،

بنده فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم و تاریخ اعزامم هم برج هشت امسال (95) هست. مشکلی که دارم اینه که نزدیک دو سال در چند نوبت با فاصله های چند ماهه خونریزی روده به همراه درد داشتم که منجر به کولونوسکوپی هم شد اما در نتیجه کولونوسکوپی صحبتی از بیماری هایی مثل کرون یا کولیت اولسروز نشده و فقط گفته کولیت. توصیه هم شده بود که 6 ماه بعدش دوباره کولونوسکوپی بشم. یکی از دکترها هم که پیشش بودم با دیدن نتیجه کولونوسکوپی تشخیص به کولیت اولسروز داد اما بعد از آزمایش کلپروتکتین در مدفوع نظرش رو عوض کرد و گفت که احتمالا نداشته باشی این بیماری رو. من هنوز که هنوزه درد های شکمی در قسمت زیر معده رو دارم به طوری که نمی تونم دمر بخوابم و اون قسمت درد میگیره.

حالا به نظر شما بنده برای معافیت اقدام بکنم نظر کمیسون به چه شکل خواهد بود؟ چون می خواستم امریه هم بگیرم که البته نشد، در اون فرم پزشکی که هنگام پست کردن دفترچه بهم دادن این موضوع رو ذکر نکردم. و همه گزینه های خورده سالم. آیا می تونم معافیت بگیرم؟ یا حداقل در شهر خودم خدمت کنم؟

Junior Member

سلام
    کسی که یک کلیه مادرزادی داره معافه؟(اون یکی نیست)

Junior Member

سلام دوستان،
    آیا حین تحصیل میشه واسه معافیت فتق اینگواینال، عمل کرده، عود شده، اقدام کرد؟ یا فتق جرو مواردی هست که باید فرد فارغ التحصیل بشه برای معافیت پزشکی؟
    لیست این بیماریهایی که کیشه همزمان با تحصیل اقدام کرد رو کسی داره بزاره؟

سلام
    وقت بخیر
    من خبرهایی خوندم مبنی بر اینکه واریکوسل گرید 3 طبق معافیت های پزشکی سال 95 مشمول معافیت دائم میشه. لینک مطلب رو در ادامه پیوست کردم.
    http://kaninet.ir/%D9%82%D9%88%D8%A7...9%83%D9%8A-95/

سلام به دوستان عزیز.
    من 11 سال پیش واریکوسل گرید 3 داشتم عمل کردم و الان عود کرده آیا معاف میشم؟ میدونم یه بند تو آیین نامه هست که بعد از عمل عود کنه معاف میشم ولی میخوام بدونم اون عملی که توی آیین نامه نوشته منظورش عمل الانه یا اون 11 سال پیشیه هم قبوله؟ منظور از بند 2 این نیست که الان باز عمل کن ببینیم عود میکنه یا نه؟
    و اونایی که معاف موقت شش ماهه میشن اگه تو این مدت عمل نکنن کسی یعنی ازشون نمیپرسه چرا عمل نکردین؟ غیر منطقی نیست؟

Junior Member

سلام
    منم این لینک رو دیدم ولی با دکتر نظام وظیفه صحبت کردم میگه همون قانون شش ماه هنوز پا برجاست نمیدونیم مصوبه مجلس رو قبول می کنن یا تصمیمات خودشون رو

Junior Member

دوست عزیز شما کی معاف شدید؟

Junior Member

دوستان من واریکوسل نوع بین 2 و 3 و بیشتر 3 دارم این ها رو هم آزمایشات نشون داده و هم دکتر اورولوژی تایید کرده. بعد من رفتم نظام وظیفه شرایط رو پرسیدم و بهم گفتن که قوانین عوض شده، اگر نوع 3 باشی با تشخیص کمیسیون پزشکی بهت معافیت موقت میدن و باید بری عمل کنی و بعد از عمل اگر خوب شده بود معافیت رو ازت میگیرن ولی اگر همچنان مشکل وجود داشت و یا عود کرده بهت معافیت دائم میدن. من دیدم احتمال اینکه بخواد خوب نشه خیلی کمه و با توجه به دنگ و فنگاش رفتم عمل کردم. الان دیگه نمیشه کاری کرد نه؟ شما چیزی در این مورد میدونید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)