صفحه 3 از 57 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

سلام دوستان
    سال نو مبارک

من شنیدم که یکی از بستگان دور من (که البته امکان هیچ تماسی با وی ندارم!!) چون دستش 2 بار شکسته بهش معافیت دائم دادن!!!

من تابستان سال پیش توی شیراز تصادف کردم و استخان کف دست چپم به گفته دکتر خورد شده بود و 3 جای دیگر از بند های انگشتم شکسته بود و مچم نیز در رفته بود.

دکتر من که منو جراحی کرد، دکتر احمد انقیاد بود که بهترین متخصص استخوان توی شیراز هست و رئیس شورای پزشکی شیراز هم هست واسه معافیت!

در ضمن قبل از این اتفاق دست چپم 2 بار و دست راستم 1 بار و پای راستم هم 1 بار شکسته بود...

حالا آیا با این شرایط میتونم اقدام کنم واسه معافیت دائم؟
    ممنون از همه....

Junior Member

سلام.دسیک کمر از نوع بالستیک(اگه درست گفته باشم اسمشو) معافیت داره؟
    ممنون
    ویرایش توسط ir108 : March 25th, 2012 در ساعت 04:50 AM

Junior Member

سلام
    من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم
    طبق آیین نامه پزشکی مشمول چند نوع بیماری میشم به نظزتون میتونم معافیت بگیرم؟
    به طور معمول معاف از رزم میشم ولی احتمال میدم که معاف دایم بگیرم
    نظرتون چیه؟
    بیماری استخوان (ژنوواروم - بند 29)
    بیماری روماتولوژی (استوآرتتریت مفاصل - بند 8)
    بیماری روماتولوژی (استومالاسی -بند 6 ج)
    بیماری خون (کم خونی مزمن - بند 3 الف)

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ir108 نمایش پست ها
    سلام.دسیک کمر از نوع بالستیک(اگه درست گفته باشم اسمشو) معافیت داره؟
    ممنون
    سلام.
    این بیماری با این اسمی که گفتین در آئین نامه نیست. می تونین با یه پزشک متخصص استخوان و ستون فقرات مشورت کنین که راهنمایی تون کنن.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط mmzhr نمایش پست ها
    سلام
    من میخوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم
    طبق آیین نامه پزشکی مشمول چند نوع بیماری میشم به نظزتون میتونم معافیت بگیرم؟
    به طور معمول معاف از رزم میشم ولی احتمال میدم که معاف دایم بگیرم
    نظرتون چیه؟
    بیماری استخوان (ژنوواروم - بند 29)
    بیماری روماتولوژی (استوآرتتریت مفاصل - بند 8)
    بیماری روماتولوژی (استومالاسی -بند 6 ج)
    بیماری خون (کم خونی مزمن - بند 3 الف)
    سلام.
    اگه مدارک کافی داشته باشین و پزشک نظام وظیفه هم مشکلتون رو مطابق یکی از بندهای آئین نامه تائید کنه، احتمال گرفتن معافیت دائم هست. البته یادتون باشه چهار تا معاف از رزم با هم جمع و تبدیل به معافیت دائم نمیشن و در نهایت همون معاف از رزم رو برای شما درج می کنن. به هر حال می تونین امیدوار باشین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master Degree In Software Technology

سلام دوستان عزیز.
    من یکبار از قبل برای معافیت پزشکی سال 88 (ژنوواروم:پای پرانتزی) اقدام کردم ولی متاسفانه در شورای عالی ارومیه معاف از رزم شدم . بعد که کارشناسی قبول شدم رفتم .الانم تموم کردم . اینجا رو دیدم دوباره امیدم زنده شد .
    اواخر اسفند دفترچه پست کردم 2/2/91 اعزامم .ضمنا توی دفترچه اینا معاف از رزم نزدم. میخوام اونجا دوباره برای معافیت پزشکی اقدام کنم .
    از دوستان با تجربه چند تا سوال دارم که سخت ذهنمو مشغول کرده .

1 - خودتان که میدونید پروسه معاینه و رویت توسط پزشکان و کمیسیون اینقد سریعه که من دقیقا یادم نیست اون محل دقیق اندازه گیری میزان پرانتزی بودن کجا بود. مطالب زیادی رو خوندم که فاصله بین دو قوزک یا
    کوندیل پا رو ملاک قرار داده اند . پاهای من حدودا لب مرز 10 سانت هستش. منتهی دقیقا یک مقدار پایین تر از مفصل های زانو حتی یک کارت ملی (عرض:حدودا 11-12 cm) رد میشه . میخوام بدونم آیا اونجا ملاکه ؟
    2 - چند جایی خوندم که طی این قانون جدید که اومده مشمول حق داره به رای شورای عالی اعتراض هم بده . آیا شما تایید میکنید ؟
    3 - شنیده ام که اگر حین خدمت اقدام پروسه سریعتر پیگیری میشه ؟ درسته ؟

در آخر هم بگم که یک عکس از پاهای خودم آپلود کردم که تونسته باشم دقیقا منظورمو رسونده باشم . امیدوارم که خلاف قوانین اینا نباشه . اینجا

نقل قول نوشته اصلی توسط sirvansh نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز.
    من یکبار از قبل برای معافیت پزشکی سال 88 (ژنوواروم:پای پرانتزی) اقدام کردم ولی متاسفانه در شورای عالی ارومیه معاف از رزم شدم . بعد که کارشناسی قبول شدم رفتم .الانم تموم کردم . اینجا رو دیدم دوباره امیدم زنده شد .
    اواخر اسفند دفترچه پست کردم 2/2/91 اعزامم .ضمنا توی دفترچه اینا معاف از رزم نزدم. میخوام اونجا دوباره برای معافیت پزشکی اقدام کنم .
    از دوستان با تجربه چند تا سوال دارم که سخت ذهنمو مشغول کرده .

1 - خودتان که میدونید پروسه معاینه و رویت توسط پزشکان و کمیسیون اینقد سریعه که من دقیقا یادم نیست اون محل دقیق اندازه گیری میزان پرانتزی بودن کجا بود. مطالب زیادی رو خوندم که فاصله بین دو قوزک یا
    کوندیل پا رو ملاک قرار داده اند . پاهای من حدودا لب مرز 10 سانت هستش. منتهی دقیقا یک مقدار پایین تر از مفصل های زانو حتی یک کارت ملی (عرض:حدودا 11-12 cm) رد میشه . میخوام بدونم آیا اونجا ملاکه ؟
    2 - چند جایی خوندم که طی این قانون جدید که اومده مشمول حق داره به رای شورای عالی اعتراض هم بده . آیا شما تایید میکنید ؟
    3 - شنیده ام که اگر حین خدمت اقدام پروسه سریعتر پیگیری میشه ؟ درسته ؟

در آخر هم بگم که یک عکس از پاهای خودم آپلود کردم که تونسته باشم دقیقا منظورمو رسونده باشم . امیدوارم که خلاف قوانین اینا نباشه . اینجا
    سلام دوست عزیز.
    1- در مورد این که در معاینه چه فاصله ای رو ملاک قرار میدن اطلاع دقیق ندارم، اما پزشکی که شما رو در روز معاینه تخصصی، معاینه می کنه صرفاً نظر تخصصیشو می نویسه و در روز کمیسیون هم پزشک کمیسیون صرفاً نتیجه معاینه رو با بند آئین نامه تطبیق میده. در هر صورت شما بهتره تا قبل از اعزام به یک پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنی و در مورد مشکلت باهاش مشورت کنی.
    2- فایل پی دی اف قانون جدید از سایت نظام وظیفه قابل دریافت هست، منتهی این مطلبی که شما میگین رو من ندیدم. فقط یک بند به نام بند 42 مکرر هست که میگه اگه معاینه مشمول بالینی بوده (یعنی تخصصی نبوده)، می تونه به نتیجه اون معاینه اعتراض کنه که براش معاینه تخصصی انجام بدن و اگه مجدداً اعتراض داشته باشه، مشمول رو به شورای عالی پزشکی معرفی می کنن. در مورد شورای عالی پزشکی، بند 43 میگه: "چنانچه رئیس سازمان یا نماینده او اطمینان حاصل نماید که رای شورای پزشکی مطابق مقررات صادر نشده است، پرونده را برای بررسی به شورایی عالی پزشکی که از سه پزشک متخصص نیروهای مسلح تشکیل می گردد ارجاع می دهد که نظر این شورا قطعی و لازم الاجراء است." البته شاید با پیگیری و اصرار بشه به رای شورای عالی هم اعتراض کرد ولی خب اینجور کارها یه ذره ریسکش بالاست و ممکنه فقط وقت آدم تلف بشه و آخر هم به نتیجه نرسه.
    3- سریعتر بودنش رو مطمئن نیستم ولی میدونم روالش با معافیت پزشکی معمولی فرق می کنه و سربازانی که میخوان معافیت بگیرن رو به طور معمول به بهداری استان معرفی می کنن و پرونده شون از طریق شورای رده خدمتی بررسی میشه و چون فرد بخشی از خدمت سربازیش رو طی کرده، اگه مشکلش جدی باشه احتمالاً سختگیری کمتری در مورد معاف کردنش به خرج میدن. در همین رابطه به مطالب این تاپیک در همین فروم هم نگاهی بنداز. در مورد عکس هم، دوستانی که قبلاً تجربه اقدام برای معافیت به خاطر این مشکل رو داشتن قطعاً بهتر می تونن نظر بدن.
    موفق باشی.

Junior Member

سلام، در باره بند قفسه سینه فرو رفته اطلاعات زیادی پیدا نکردم در این فروم. میشه توضیح بدین که چجوری میشه تشخیص داد که آیا شامل معافی دائم میشم یا نه؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

سلام

بیماری نرمی مفاصل جزو کدوم دسته از بیماریها میشه؟(با نرمی استخوان اشتباه نگیرید D

من کیفوز 50 و اسکولیوز 20 دارم .چون 2 تا بیماری دارم بهم معافی دائم نمیدن؟

فقط رزم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی) + بیماری های روانپزشکی + جراحی مغز و ا

سلام و خسته نباشید ٬ من جایی پیدا نکردم تو تاپیک خاصی که این سوالمو بپرسم برای همین اینجا میپرسیم اگه تونستید جواب بدید

من تو ورزش اسکی خوردم زمین و مهره ۴ و ۵ گردنم روی هم ساییده شده و مجبور به عمل شدم که در گردن من بجای یکی از مهره ها پلاتین گذاشتن میخواستم ببینم از این راه میشه اقدام کنم برای معافی ؟ و چند درصد احتمال داره !

مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)