صفحه 40 از 57 نخستنخست ... 303132333435363738394041424344454647484950 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

Member jamalkheiri آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MA in Tourism Management and Marketing from UT

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

آرتروز زانو اطلاع دارید جزو معافیت های هست یا خیر؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    بله باید حضور داشته باشید فقط اگر احیانا تو کمیسیون معاف بشید فکر میکنم 20 یا 30 روز بهتون مرخصی استعلاجی میدن که کارهای ترخیص و گرفتن نامه معافیت پزشکی از بیمارستان و .... انجام بدید
    با سلام
    دوست عزیز خلاصه بعد از کلی دوندگی جلسه کمیسیون بدوی من در تاریخ 7 اردیبهشت برگذار شد که گفتن جوابش رو یک هفته دیگه میفرستن یگان ولی 15 اردیبهشت تماس گرفتن که برم محل کمیسیون و همون جا گفتن که شما معرفی شدی به کمیسیون عالی سپاه و یه نامه معرفی محرمانه که مدارکم داخلش بود بهم دادن و حالا قراره شنبه ( 19 اردیبهشت ) تو کمیسیون عالی شرکت کنم ....... برای کمیسیون بدوی به یه پزشک معتمد متخصص معرفیم کردن که اون نظرش رو محرمانه فرستاد برای کمیسیون بدوی البته دیدم که تو برگه چی نوشت (نیاز به عمل جراحی دارد و باید تا زمان عمل از اعمال هرگونه فشار و انجام کار سنگین خودداری گردد)روز کمیسیون هم متوجه شدم که پزشک کمیسیون بدوی تو قست نظر نهایی کمیسیون قسمت ، بند و تبصره مربوطه رو نوشت (بیماری های استخوان و مفاصل بند 16- دررفتگی های مکرر یا قدیمی (معاف از رزم) تبصره در صورت دوبار دررفتگی حین خدمت به فاصله بیشتر از دو ماه (معاف دائم)) ...... در ضمن من فقط یه ام آر آرتوگرافی دارم که پارگی لبرومم که نشونه و دلیل دررفتگی مکرر کتف هست رو تایید میکنه که به خواست پزشک خودشونهم انجامش دادم و البته دو تا گزارش شرح حادثه هم دارم که 4 بار دررفتگیم رو تایید می کنه این گرارش ها رو واسه کمیسیون 134 گرفتم از پادگان که پی گیری نکردمش ولی پرونده و گزارش ها هنوز دست خودمه در ضمن من به خاطر همین موضوع قبل خدمت معاف از رزم شدم ............. سرتون رو درد اوردم میگن اگه کمیسیون بدوی تایید کنه و معرفیت کنه واسه عالی تقریبا 60 .. 70 درصد کار حله با این اوصاف و شرایطی که گفتم به نظرتون چقدر احتمال داره که معاف دائم بشم؟؟؟؟؟؟

Member Mohammadtaghi6 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Radiation Application Engineering

سلام دوستان
    من نمی تونم چهار زانو بشینم و مفصال زانوم برعکس تاب می خوره( شبیه به نشستن غورباقه!!!)
    من امروز برای اعزام رفتم معاینه اولیه و به دکتر مشکلم را نشان دادم و دکتر هم تو قسمت بیماریهای استخوان نوشت محدودیت در نشستن.
    می خواستم بپرسم این محدودیت شامل معافی میشه یا نه؟

من یکی از دوستام تو قوزک پاش پلاتین داره و قبلا عمل کرده
    احتمال داره معاف بشه؟
    ممنون

Junior Member

سلام خدمت دوستان

من از زانوم MRI گرفتم و نتیجه به این صورت آمده که :

MR study with multiplanar images in different pulse sequences shows the followings :

1. Small tearing with mild extension in posterior horn of medical meniscus

2. Mucoid degeneration (grade II) with suggestion of small tearing in posterior horn of lateral meniscus

3. Old complete tearing of ACL

4. Mild signal change in femoral attachment of PCL suggestive of low grade partial tearing

Collaterall ligaments appear normal.
    Other parts seem unremarkable

کسی اطلاع داره با این شرایط امکان معافیت وجود داره یا نه ؟

Junior Member

سلام
    من الان سربازم و بخاطر دررفتگی مکرر کتف قبل خدمت معاف از رزم شدم .....تقریبا دو ماه پیش یعنی آخرین باری گه کتفم در رفت اسنخوان بازوم آسیب شدیدی به شبکه اعصاب بازوییم یعنی شبکه اعصاب براکیالم زد که نوار عصب و عضله ای که گرفتم هم اینو تایید می کنه و الان 50 روزه که دست چپم از شانه به پایین کلا فلج شده که البته بیست روز پیش هم کتفم رو عمل کردم که دوباره دچاردررفتگی نشه هم به علت آسیب شبکه براکیال عمل نرولیز شبکه براکیال انجام دادم که احتمال برکشت حس و حرکت دست چپم بیشتر بشه در ضمن عمل کتفم بصورت باز و از نوع لاتارژه بود که همراه با پیوند استخوان به استخوان گلونوئیدم بود ....... برام سه ماه استراحت مطلق در منزل نوشتن و گفتن اگر ظرف مدت سه ماه حس و حرکتم بر نگرده دوباره باید عملم کنن ....... دکتر معتمد کمیسیون بدوی سپاه هم سه ماه استراحتم رو تاییدش کرده همون جا هم رئیس کمیسیون بدوی بهم گفت شما قادر به ادامه خدمت نیستی و باید برای معافیت اقدام کنی منم تشکیل پرونده دادم این آسیب شبکه براکیال یکی از عوارض دررفتگی مکررکتف هستش میخواستم بدونم چقدر احتمال داره که معاف بشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zarya نمایش پست ها
    سلام
    منم ژنوواروم دارم در حدود 9 سانت.
    اگه پارسال میرفتم دنبال معافیت امیدی بود چون اون موقع تو آیین نامه 10 سانت معاف دائم بود.اون موقع پیش یکی دوتا دکتر رفتم گفتن احتمال اینکه معافیت دائم بگیری 70 درصده ولی متاسفانه یه ماه بعدش بدلیل کمبود سرباز یه آیین نامه جدید زدن بیرون 10 سانت به 14 سانت تبدیل شد و باز رفتم دکتر گفتن حالا حتی معاف از رزمم نمیشی.
    الان معافیت پزشکی خیلی سخت شده و خیلی از آیتم ها رو حذف کردن.
    شما معاف از رزم میشی چون بیشتر از 5 سانته

Junior Member

سلام

من مشکل کوتاهی تاندون آشیل پا دارم.

امروی رفتم بیمارستان نیروی انتظامی متخصص ارتوپد معاینه کرد گفت 99% معاف از رزم رو میتونی بگیری ولی راجبه معاف دائم از پزشک نظامی باید بپرسی

بند 32 کتاب رو براش خوندم که نوشته کوتاهی تاندوم اشیل با مدرک دیپلم معاف دائم -کارشناسی معاف از رزم.

گفت ممکنه اما من قانون رو نمیدونم فقط گزارش مینویسم برای کمیسیون.

معرفی کرد من رو به یک پزشک نظامی متخصص طب فیزیکیه.

اون گفت با مدرک دیپلم معاف دائم میشی. کارشناسی معاف از رزم.

من الان دانشجوی کارشناسیم میخوام ریسک کنم از دانشگاه انصراف بدم برم معافی بگیرم.

1.چه قدر میشه به گفته این اقا که پزشک نظامیه اطمینان کرد ؟ارزشش رو داره همچین ریسکی ؟

17 واحد باقی مونده اگر رد بشم در کمیسیون همه ی زحمتام به باد رفته.

برای گرفتن معافیت پزشکی موقت چه شرایطی لازمه

کسی وسواس داشته باشه یا بینارس هراس اجتماعی میشه معافه موقت بگیره برای درمان؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک ازاد تهران

سلام به همه خواهش میکنم سزیغ راه نمایی کنید&nbsp;<br>من لیسانس مکانیک تازه تموم شده مدرک هنوز ندارم<br>دیسک l5 دو ماه پاره شده ولی با استراحت گفتن خوب میشه<br>میخواستم معافی میدن یا نه؟<br>هنوز مدرک ندارم میخوام سریع معافی بگیرم چی کار کنم؟<br>خواهش میکنم سریع راهنمایی کنید مرسی

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan065 نمایش پست ها
    سلام

من مشکل کوتاهی تاندون آشیل پا دارم.

امروی رفتم بیمارستان نیروی انتظامی متخصص ارتوپد معاینه کرد گفت 99% معاف از رزم رو میتونی بگیری ولی راجبه معاف دائم از پزشک نظامی باید بپرسی

بند 32 کتاب رو براش خوندم که نوشته کوتاهی تاندوم اشیل با مدرک دیپلم معاف دائم -کارشناسی معاف از رزم.

گفت ممکنه اما من قانون رو نمیدونم فقط گزارش مینویسم برای کمیسیون.

معرفی کرد من رو به یک پزشک نظامی متخصص طب فیزیکیه.

اون گفت با مدرک دیپلم معاف دائم میشی. کارشناسی معاف از رزم.

من الان دانشجوی کارشناسیم میخوام ریسک کنم از دانشگاه انصراف بدم برم معافی بگیرم.

1.چه قدر میشه به گفته این اقا که پزشک نظامیه اطمینان کرد ؟ارزشش رو داره همچین ریسکی ؟

17 واحد باقی مونده اگر رد بشم در کمیسیون همه ی زحمتام به باد رفته.

برای گرفتن معافیت پزشکی موقت چه شرایطی لازمه

کسی وسواس داشته باشه یا بینارس هراس اجتماعی میشه معافه موقت بگیره برای درمان؟
    ببنید با توجه به اینکه 17 واحدتون مونده یعنی از 8 ترم شما 7 ترم درس خوندی
    اگر خدای نکرده معاف نشی هم باید با دیپلم بری خدمت هم 3 سال درس خوندت به باد میره
    خیلی خیلی دقیق باش و حتما دقیق پرس و جو کن نظام وظیفه بیمارستان های زیرمجموعه نظام وظیفه همه اینا سر بزن
    شما با لیسانس بری خدمت 21 ماه خدمت داری لیسانستم داری حالا ممکنه کمی هم شرایطت سخت باشه بسته به جایی که میوفتی
    ولی اگر معاف نشی و با دیپلم بری خدمتت سخت میشه و 3 سال درس خوندت هم به باد میره
    اینا رو حتما در نظر بگیر
    من خودم کوتاهی تاندون آشیل داشتم ولی اقدامی نکردم چون مدرکم ارشد بود و می دونستم بیشتر از معاف از رزم نمیدن
    آیین نامه پزشکی هم تغییر کرده و تغییرات جدید را در نظر بگیر
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)