صفحه 44 از 57 نخستنخست ... 343536373839404142434445464748495051525354 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 431 تا 440 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    اگر معاف بشید برای دیسک پا پرانتزی که بیشتر از 14 باید باشه صافی کف پا هم معافی نداره کارشناسی... دیره باید 20 روزه نامه بیاد پیگیری کنید.
    سلام. میخواستم بدونم کیفوبالای هفتاد درجه حتما معافی داره. من کيفوزم 82درجه است .تبصره آي توش هست .اگر دوستان مطلع راهنمایی کنند ممنون ميشم

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    سلام. میخواستم بدونم کیفوبالای هفتاد درجه حتما معافی داره. من کيفوزم 82درجه است .تبصره آي توش هست .اگر دوستان مطلع راهنمایی کنند ممنون ميشم
    بله معاف هستید :
    بند1-انحرافات ستون فقرات مادرزادي يا اكتسابي :
    الف)کيفوز توراسيک بالاي 70 درجه و کيفوز توراکو لومبار بالاي30 درجه : معاف دائم
    ب) کيفوز توراسيک بين 70-50 درجه : معاف از خدمات رزمي
    ج) کيفوز توراکو لومبار بين 30-10 درجه : معاف از خدمات رزمي

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    بله معاف هستید :
    بند1-انحرافات ستون فقرات مادرزادي يا اكتسابي :
    الف)کيفوز توراسيک بالاي 70 درجه و کيفوز توراکو لومبار بالاي30 درجه : معاف دائم
    ب) کيفوز توراسيک بين 70-50 درجه : معاف از خدمات رزمي
    ج) کيفوز توراکو لومبار بين 30-10 درجه : معاف از خدمات رزمي
    اینا هست ولی اخه کیفوز شوئرمان هم یه نوع دیگه هست. برای اون هم میدن ؟نیاز به جراحی هم تایید شده .

نقل قول نوشته اصلی توسط maurice نمایش پست ها
    اینا هست ولی اخه کیفوز شوئرمان هم یه نوع دیگه هست. برای اون هم میدن ؟نیاز به جراحی هم تایید شده .
    بیماری هایی که داخل آیین نامه نباشد معافی ندارند ولی از دکتر متخصص بیمارستان های نظامی هم بپرسید.

Junior Member

با عرض سلام
    بنده دانشجوی ترم 7 مقطع کارشناسی هستم و بخاطر تغییر رشته تا ترم دهم باید بگذرونم تا مدرکمو بگیرم
    همچنین ب دنبال ادامه تحصیل نیز هستم ( خارج از کشور )
    دوماه پیش یه جسم کم وزن روی شصت دست چپم افتاد و شکست
    دکتر رفتم و متوجه شدم کیست استخوانی دارم
    دکتر گفت باید عمل بشی وگرنه باید خیلی مراقبش باشی چراکه دوباره با یه فشار میشکنه
    منم فعلا بخاطر امتحانا اقدام برای عمل نکردم.
    امروز متوجه شدم شاید راهی برای معافیت پزشکی وجود داشته باشه که دیگه لازم نباشه با این شرایط بد اقتصادی 15 میلیون گارانتی کرد !
    از دوستان تقاضا دارم اگر امکانش هست لطف بفرمایید راهنمایی کنید...
    با تشکر

Junior Member

سلام
    دوسته عزیز به یکی از پزشکانه اولیه(پزشکانی که برای گواهینامه معاینه انجام میدن) مراجعه کن ببین کیست های استخوانی جز قوانین معافیت هست یا خیر اگر بود بعد به یکی از متخصصین ارتوپد(بیمارستان های نظامی) مورد اعتماد نظام وظیفه مراجعه کن تا دقیق بهت بگه شرایط که در ایین نامه هست با شرایط پای شما هم خونی داره
    به اینکه مدرک تحصیلی هم تاثیری در معافیت گرفتن داره یا نه توجح کن.
    در سایت وظیفه ی عمومی بخش قوانین و مقررات میتونی قوانین رو نگاه کنی.
    انشلا معاف بشی

Junior Member

سلام دوستان من می خواستم برای معافیت اقدام کنم رفتم پیش یه دکتر عمومی مورد اطمینان نظام وظیفه که در کمیسیون ها هم خودش حضور داره بهم گفت برای کفالت اصلا بهت نمیدن با این شرایط اما برا پزشکی 40% احتمال داره معاف کامل بشی اما 100% معاف از رزمی حالا به نظر شما شانس خودم رو امتحان کنم ؟
    آخه میگن معاف از رزم خیلی بدتره
    حالا خواهشا میشه راهنمایم کنید ؟

Junior Member

سلام دوستان
    من برا معافيت اقدام كردم و طي MRI و CTscan و آزمايش خون و ٣ جلسه معاينه بيمارستان نتيجه بي اين شكل شد:
    ١- جراحي مغز و اعصاب: دكتر پام رو بالا پايين كرد و منم دردم اومد و به اونيكي دكتر گفت مشكل داره تو MRI هم نوشته بود
    Disk protrusion on L5-S1 with Thecal sac impression يعني ديسك كه به پاها فشار عصبي مياره
    dehydration on L5-S1
    ٢-ارتوپدي: زانو هم رو معاينه كرد و پرسيد مدرك تحصيليت چيه(فوق ديپلم)
    نتيجه MRI زده بود: پارگي مينيسك در زانوي راست و پارگي acl در هر دو زانو
    ٣-داخلي: آزمايش خونم رو ديد كه البته بهم ندادن، ازم پرسيد چند وقته رماتيسم داري و كجاهات درد ميكنه.

حالا منتظر كميسيون نظام وظيفه هستم، به نظرتون چطور ميشه؟ معاف ميشم؟
    با مدرك فوق ديپلم

سلام . من مشکلم کوتاهی آشیل پا با مشکل در نشستن هست . فوق لیسانس هستم که معاف از رزم میشم این مشکل باعث شده مچ پام مفصلش مشکل داشته باشه و محدودیت مفصل داشته باشم چطوری میتونم اثبات کنم که محدودیت بیشتر از 50 درصد هست . من شورا بودم دکتر چک کرد و میخواست معاف کنه که پرسید مدرکت چیه منم گفتم فوق و خوشحال شد و گفت معاف رزمی . الان من اعتراض بدم و تو جلسه چی بگم؟؟ لطفا دوستان کمک کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط omid_rakhshai نمایش پست ها
    سلام . من مشکلم کوتاهی آشیل پا با مشکل در نشستن هست . فوق لیسانس هستم که معاف از رزم میشم این مشکل باعث شده مچ پام مفصلش مشکل داشته باشه و محدودیت مفصل داشته باشم چطوری میتونم اثبات کنم که محدودیت بیشتر از 50 درصد هست . من شورا بودم دکتر چک کرد و میخواست معاف کنه که پرسید مدرکت چیه منم گفتم فوق و خوشحال شد و گفت معاف رزمی . الان من اعتراض بدم و تو جلسه چی بگم؟؟ لطفا دوستان کمک کنن.
    اعتراض کنید بی تاثیر است طبق قانون فقط برای مدرک دیپلم معافی دارد. اعتراض کنید دوباره یک دکتر دیگه نظر میده و بعد هم کمیسیون شورای عالی و فرقیم نداره نتیجه...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)