صفحه 5 از 57 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

Senior Member krig1960 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

نقل قول نوشته اصلی توسط dooste نمایش پست ها
    دوستان من مشکل صافی کف پا دارم که پزشک فوق تخصص تایید کرده ... آیا معافی داره و چه نوع معافی داره ؟ ( صافی شدید یا کم رو چجوری تشخصی میدن و میزانش مهمه؟ )

من مشکل دستگاه گوارش دارم که اول برای اون اقدام کردم و فردا کمیسیون پزشکی اون هست در صورتی که قبول نشه و بخوام برای صافی کف پا اقدام کنم باید چیکار کنم ؟ ( فقط در برگه زرد رنگ فرم سربازی که باید پر کنیم پزشک متخصص نوشته )

من شهریور پایان دوره تحصیلم بوده با توجه به این موضوع اگر الان برای صافی کف پا اقدام کنم اضافه خدمت می خورم ؟

با تشکر از جوابتون و منتظر پاسخ کاملتون هستم
    سلام.
    طبق بند 30 آئین نامه فصل هشتم (در صفحه اول همین تاپیک اومده) صافی کف پا تحت شرایطی معافیت (از نوع رزم یا دائم) داره. میزانش مهم هست و این که مربوط به هر دو پا باشه، منتهی تشخیصش رو دقیقاً نمیدونم به چه صورت هست ولی در هر صورت یه پزشک متخصص استخوان شما رو معاینه خواهد کرد. اگه معاف نشدین همون روز که نتیجه کمیسیون رو اعلام کردن به اداره معافیت پزشکی نظام وظیفه حوزه مراجعه می کنین و میگین من یه مشکل جدید برام پیش اومده و میخوام برای اون اقدام کنم و یه فرم جدید پر می کنین و مجدداً برای شما نامه معاینه صادر می کنن. با توجه به این که تا 3 خرداد غیبت ها رو می بخشن، اگه تاریخ تشکیل کمیسیونتون تا قبل از 3 خرداد باشه به احتمال زیاد مشکلی نخواهد بود ولی بعد از اون رو مطمئن نیستم و بهتره از خودشون بپرسین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    طبق بند 30 آئین نامه فصل هشتم (در صفحه اول همین تاپیک اومده) صافی کف پا تحت شرایطی معافیت (از نوع رزم یا دائم) داره. میزانش مهم هست و این که مربوط به هر دو پا باشه، منتهی تشخیصش رو دقیقاً نمیدونم به چه صورت هست ولی در هر صورت یه پزشک متخصص استخوان شما رو معاینه خواهد کرد. اگه معاف نشدین همون روز که نتیجه کمیسیون رو اعلام کردن به اداره معافیت پزشکی نظام وظیفه حوزه مراجعه می کنین و میگین من یه مشکل جدید برام پیش اومده و میخوام برای اون اقدام کنم و یه فرم جدید پر می کنین و مجدداً برای شما نامه معاینه صادر می کنن. با توجه به این که تا 3 خرداد غیبت ها رو می بخشن، اگه تاریخ تشکیل کمیسیونتون تا قبل از 3 خرداد باشه به احتمال زیاد مشکلی نخواهد بود ولی بعد از اون رو مطمئن نیستم و بهتره از خودشون بپرسین.
    موفق باشین.
    ممنون
    از خود محل شورای پزشکی نمیتونم اقدام کنم ؟
    این اداره معافیت پزشکی نظام وظیفه حوزه کجا هست ؟
    اگر اعزام به خدمت بشم و در اونجا اعلام کنم مشکل صافی کف پا رو بهتر نیست ؟ ( با توجه به اینکه تاریخ شورا مجدد برای من حدود 20 تا 30 روز دیگه کمتر نمیشه که ممکن غیبت بخورم ) ؟
    این صافی کف پای از نوع سخت و شدید خصوصیت خاصی داره ؟ چون من هر دو پام صافی داره

با تشکر

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط dooste نمایش پست ها
    ممنون
    از خود محل شورای پزشکی نمیتونم اقدام کنم ؟
    این اداره معافیت پزشکی نظام وظیفه حوزه کجا هست ؟
    اگر اعزام به خدمت بشم و در اونجا اعلام کنم مشکل صافی کف پا رو بهتر نیست ؟ ( با توجه به اینکه تاریخ شورا مجدد برای من حدود 20 تا 30 روز دیگه کمتر نمیشه که ممکن غیبت بخورم ) ؟
    این صافی کف پای از نوع سخت و شدید خصوصیت خاصی داره ؟ چون من هر دو پام صافی داره

با تشکر
    سلام.
    اداره معافیت پزشکی همون جایی هست که برای شما نامه معرفی به بیمارستان صادر کرده و رئیسش هم همون سرهنگی هست که در جلسه کمیسیون رای نهایی رو صادر می کنه. البته منظور از اداره این نیست که یه ساختمون مجزا باشه، بلکه یه واحد هست مثل واحد معافیت تحصیلی، واحد کامپیوتر، واحد اعزام و غیره که محلش داخل همون جایی هست که کمیسیون اونجا تشکیل میشه (یا در واقع نظام وظیفه حوزه). شما روز کمیسیون بعد از این که رای ها رو میخونن اگه معاف شدی یا معاینه مجدد خوردی که هیچ اما اگه احیاناً سرباز شدی، به اون افسری که نتایج رو اعلام می کنه مراجعه کن و بگو من یه بیماری جدید دارم و میخوام برای اون اقدام کنم. البته اون روز چون سرشون خیلی شلوغه و باید کار معاف شده ها رو رسیدگی کنن ممکنه بد برخورد کنن یا بگن برو بعداً بیا، ولی حتماً پیگیری کن چون اگه ده تا بیماری هم داشته باشی موظف هستن برای هر کدوم جدا نامه معرفی به بیمارستان صادر کنن. در مورد این که میخوای بلافاصله اقدام کنی یا در حین خدمت اقدام کنی تصمیم با خودته، منتهی معاف شدنت بیشتر به این ربط داره که صافی کف پای شما تا چه حد جدی هست و اقدام در حین خدمت لزوماً شانست رو بالا نمی بره، فقط شاید از غیبت خوردنت جلوگیری کنه.
    این که صافی کف پا از نوع سخت (rigid) باشه مهم هست و معمولاً افرادی که صافی کف پای سخت دارن از کفش معمولی بدون کفی مخصوص اصلاً نمی تونن استفاده کنن. من دوستم صافی کف پا داشت و خودش فکر می کرد از نوع سخت باشه اما در معاینه براش زدن صافی کف پای انعطاف پذیر و بهش گفتن مشکلی نداری و سرباز شد. در هر صورت با یه پزشک متخصص استخوان هم مشورت کن قطعاً اون بهتر شما رو راهنمایی خواهد کرد. در مورد غیبت و این که تا چه تاریخی غیبت نمی خوری، می تونی از واحد مشاوره (که داخل خود ساختمون نظام وظیفه حوزه) هست بپرسی، معمولاً اونجا افراد باتجربه ای هستن و دقیق تر و صحیح تر می تونن شما رو راهنمایی کنن.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

سلام خدمت دوستان.من امروز کمیسیون پزشکی داشتم.آرنج دست راستم شکستگس بد جوش خورده داره و دستم گردش نداره.بعد اینکه رفتم تو کمیسیون دستم رو معاینه ی سر سری کردن و سرگردی که مسئول کمیسیون بود یکم شک داشت و خودش دستم رو گرفت پیچوند!نپیچید!(پزشک ارتوپدم هم آشنا بود و می دونم خیلی خوب برام نوشته بود توی کمیسیونم دکترا گفتن که آرنج خیلی بده شکستگیش و اینا)بعد که همه رو معاینه کردن 10 نفرمون رو آوردن بیرون و گفتن بقیه معاف از رزم یا سربازن برن خونه.2نفر دیگه هم گفتن که دوباره می فرستنشون دکتر.بعد بما که مونده بودیم گفتن بصف شین.بعد یکی داشت همش حرف می زد بیرونمون کردن و گفتن برین فردا صبح بیاین.منم که خیلی استرس داشتم و برای امشب هم بلیط تهران داشتم رفتم التماسه سرگرده که امروز کارمونو را بندازه!اولش گفت برین فردا ساعت ده بیاین بعد که من گفتم خیلیم شکل دارم و اینا گفت تو رو می خوام دوباره بفرستم پیش دکتر می خوای بری تهران برو.بعد دستم گرفت برد گیشه افسره و دو کلمه(دقیقا" دوتا) به ترکی بهش گفت که من هیچی نفهمیدم!!بعد رفت منم رفتم پیشه افسره گفتم سرگرد چرا اینطوری گفت و می فرستینم ارومیه دوباره یا نه؟اونم گفت الان هیچی فردا صبح ساعت ده بیاین و منم اومدم بیرون!الان از استرس عزراییل و دوستان ربلش رو بالا سرم می بینم!!نظر شما چیه دوستان؟توی اداره که چند نفر بودن می گفتن می خواسته بترسونتت که سریش نشی و خیالت راحت باشه اما جدا" از استرس دارم به فنا می رم!

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering (sharif university of technology)

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان.من امروز کمیسیون پزشکی داشتم.آرنج دست راستم شکستگس بد جوش خورده داره و دستم گردش نداره.بعد اینکه رفتم تو کمیسیون دستم رو معاینه ی سر سری کردن و سرگردی که مسئول کمیسیون بود یکم شک داشت و خودش دستم رو گرفت پیچوند!نپیچید!(پزشک ارتوپدم هم آشنا بود و می دونم خیلی خوب برام نوشته بود توی کمیسیونم دکترا گفتن که آرنج خیلی بده شکستگیش و اینا)بعد که همه رو معاینه کردن 10 نفرمون رو آوردن بیرون و گفتن بقیه معاف از رزم یا سربازن برن خونه.2نفر دیگه هم گفتن که دوباره می فرستنشون دکتر.بعد بما که مونده بودیم گفتن بصف شین.بعد یکی داشت همش حرف می زد بیرونمون کردن و گفتن برین فردا صبح بیاین.منم که خیلی استرس داشتم و برای امشب هم بلیط تهران داشتم رفتم التماسه سرگرده که امروز کارمونو را بندازه!اولش گفت برین فردا ساعت ده بیاین بعد که من گفتم خیلیم شکل دارم و اینا گفت تو رو می خوام دوباره بفرستم پیش دکتر می خوای بری تهران برو.بعد دستم گرفت برد گیشه افسره و دو کلمه(دقیقا" دوتا) به ترکی بهش گفت که من هیچی نفهمیدم!!بعد رفت منم رفتم پیشه افسره گفتم سرگرد چرا اینطوری گفت و می فرستینم ارومیه دوباره یا نه؟اونم گفت الان هیچی فردا صبح ساعت ده بیاین و منم اومدم بیرون!الان از استرس عزراییل و دوستان ربلش رو بالا سرم می بینم!!نظر شما چیه دوستان؟توی اداره که چند نفر بودن می گفتن می خواسته بترسونتت که سریش نشی و خیالت راحت باشه اما جدا" از استرس دارم به فنا می رم!

هیچ کسی جواب نداد!من رو فرستادن شورای عالی پزشکی در ارومیه.می شه بگین شورا از چند نفر تشکیل شده و چجور دکترایی هستن؟من در ارنجم دچار شکستگی بد جوش خورده شدم که باعث شده نتونم انگشتای دستم رو درست حرکت بدم.آرنجم کمتر از 50 درصد حالت عادی گردش به سمت خارج داره و کمتر از 60 درصد هم بالا میاد.آیا این رو محدودیت عملی در نظر می گیرن(بندی که گفته بد جوشخوردگی اگه باعث محدودیت عملی بشه معاف دائم!)همچنین آیا می شه ادعا کرد که بیش از نیمی از حرکات آرنج من محدود شده؟(مفاصل بزرگ از نیمی از حرکات محدود شده باشد معاف دائم!) شما رو بخدا جواب بدین!!!

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط samanlagzi نمایش پست ها
    هیچ کسی جواب نداد!من رو فرستادن شورای عالی پزشکی در ارومیه.می شه بگین شورا از چند نفر تشکیل شده و چجور دکترایی هستن؟من در ارنجم دچار شکستگی بد جوش خورده شدم که باعث شده نتونم انگشتای دستم رو درست حرکت بدم.آرنجم کمتر از 50 درصد حالت عادی گردش به سمت خارج داره و کمتر از 60 درصد هم بالا میاد.آیا این رو محدودیت عملی در نظر می گیرن(بندی که گفته بد جوشخوردگی اگه باعث محدودیت عملی بشه معاف دائم!)همچنین آیا می شه ادعا کرد که بیش از نیمی از حرکات آرنج من محدود شده؟(مفاصل بزرگ از نیمی از حرکات محدود شده باشد معاف دائم!) شما رو بخدا جواب بدین!!!
    به نظرم بهترین راه اینه که بری اون بیمارستان دکتر های شورا رو پیدا کنی بری کطبشون معاینه بشی و مشکلتو کفصل توضیح بدی براشون

Junior Member

سلامون علیکم ...
    دوستان من مشکل فاصله بین مهره اولی کمر دارم ... یعنی پارسال یه دونه از این عکس سیاه سفید معمولیا گرفتم نمیدونم نوشته بود چند میل .. ولی پیشو نگرفتم الان چند وقته این درده شدید تر شده یعنی طوری که 5-10 دقیق می ایستم یا راه میارم دقیق همونجا کمرم درد شدید میگیره طوری که نه میتونم خم شم نه راست شم باید تو همون حالت بشینم ...
    حالا میخوام ببینم چطوریاس ... چیزی نصیب ما میشه یا نه؟

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط naaji نمایش پست ها
    سلامون علیکم ...
    دوستان من مشکل فاصله بین مهره اولی کمر دارم ... یعنی پارسال یه دونه از این عکس سیاه سفید معمولیا گرفتم نمیدونم نوشته بود چند میل .. ولی پیشو نگرفتم الان چند وقته این درده شدید تر شده یعنی طوری که 5-10 دقیق می ایستم یا راه میارم دقیق همونجا کمرم درد شدید میگیره طوری که نه میتونم خم شم نه راست شم باید تو همون حالت بشینم ...
    حالا میخوام ببینم چطوریاس ... چیزی نصیب ما میشه یا نه؟
    دوست عزیز سوال شما نظر پزشک متخصص رو طلب میکنه که در بیمارستان ناجا باشه معلومه کسی جوابی نداره شما باید بری بیمارستان ناجا اونجا معاینه کنه بهت بگه .
    ویرایش توسط daniyal_arj : May 13th, 2012 در ساعت 04:59 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    دوست عزیز سوال شما نظر پزشک متخصص رو طلب میکنه که در بیمارستان ناجا باشه معلومه کسی جوابی نداره شما باید بری بیمارستان ناجا اونجا معاینه کنه بهت بگه .
    خوب قربون تو برم ... شما یه لطف کن بگو میزان این برای معافیت باید چقدر باشه؟
    اصلا فاصله بین مهره ها جزو کدوم قانونه .. اصلا قانون هس؟؟؟ یه کمکی واسه اینا بگید دیگه ...

Junior Member

سلام. آقا من از قانون پای ضربدری ژنوالگوم معاف شدم.. بد یه مرحله دیگه رویت داره..می‌شه یکی‌ توضیح بده واسه چیه؟؟ احتمال داره رای برگرده؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)