صفحه 52 از 57 نخستنخست ... 242434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

نقل قول نوشته اصلی توسط marcusmaxentus نمایش پست ها
    متوجه نمیشم یعنی چی خب داد و بیداد کنم؟
    زبونشو دارم ولی متاسفانه سریع از کوره در میرم
    ن داد و بیداد ن ...
    اصطلاح پزشکی بیرا ترجیحا به انگلیسی موارد رو به کار ببر ... لفظ قلم و مودبانه و خیلی آروم بحرف ... اما قاطع و حالت مغرورانه
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    ن داد و بیداد ن ...
    اصطلاح پزشکی بیرا ترجیحا به انگلیسی موارد رو به کار ببر ... لفظ قلم و مودبانه و خیلی آروم بحرف ... اما قاطع و حالت مغرورانه
    فهمیدم تمام بیماری هایی که دارم رو با سند و مدرک از قبل بعلاوه دونستن قانون و جدیت کامل
    متوجه شدم مرسی

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط marcusmaxentus نمایش پست ها
    فهمیدم تمام بیماری هایی که دارم رو با سند و مدرک از قبل بعلاوه دونستن قانون و جدیت کامل
    متوجه شدم مرسی
    احسنت ... برو ایشالا معافی که دادن بیا همینجا تجربه ات رو به اشتراک بزار

Junior Member

سلام دوستان
    من طبق بند زیر معاف دائم هستم

بند ۱۰- کیستهای استخوانی:
    الف) کیستهای بزرگ با خطر شکستگی یا به اندازه بیش از یک سوم قطر استخوان: معاف دائم.

اما هفته دیگه عمل دارم و تو این مدت واسه کمیسیون پزشکی نوبتم نمیشه، محل کیست هم استخوان ران پا یذره پایینتر از مفصل (گردن استخوان ران) هم خطر شکستگی زیادی داره هم قطرش بیشتر از یک سومه
    ولی چون جای خیلی حساسیه اصلا ارزش نداره ریسک کنم و اول برم کارای معافی رو انجام بدم بعد عمل کنم
    باید استخون پیوند بزنم و پلاتین بزارم حتی تا ۶ ماه بعد عمل باید با عصا راه برم

آیا با این شرایط بعد عمل معاف میشم؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط A_ndroid نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من طبق بند زیر معاف دائم هستم

بند ۱۰- کیستهای استخوانی:
    الف) کیستهای بزرگ با خطر شکستگی یا به اندازه بیش از یک سوم قطر استخوان: معاف دائم.

اما هفته دیگه عمل دارم و تو این مدت واسه کمیسیون پزشکی نوبتم نمیشه، محل کیست هم استخوان ران پا یذره پایینتر از مفصل (گردن استخوان ران) هم خطر شکستگی زیادی داره هم قطرش بیشتر از یک سومه
    ولی چون جای خیلی حساسیه اصلا ارزش نداره ریسک کنم و اول برم کارای معافی رو انجام بدم بعد عمل کنم
    باید استخون پیوند بزنم و پلاتین بزارم حتی تا ۶ ماه بعد عمل باید با عصا راه برم

آیا با این شرایط بعد عمل معاف میشم؟
    اگر به تعویق انداختن عمل خطرناک نیس برو کمیسیون بعد برو عمل کن .
    اما په عمل کنی چه نکنی احتمال اینکه که معاف موقت بدن هست. ینی میگن برو عمل کن یکسال بعد بیا کمیسیون.
    این مدل جدید گیر دادنشونه . بعد یه سال میای ممکنه معاف کنن ممکنه معاف رزم بفرستن خدمت. اما خو اگ اینجوری به بند قانون عمل داری و ....
    معاف دایم میدن/ اما امکان معاف موقت یکساله یا شش ماهه هس.

Junior Member muogen آواتار ها

سلام دوستان.
    من یک ماه دیگه نهایتا از تزم دفاع میکنم و ارشدم رو میگیرم. یکی از هم اتاقی هام تو خوابگاه بم گفت که ژنوواروم و ژنورکورواتوم دارم.
    ماه قبل یک نوبت از دکتر ارتوپد (فوق تخصص زانو) گرفتم و مشکلم رو بش گفتم و ازش خواستم فاصله بین دو کندیل فمور رو اندازه بگیره(عکس گرفتم از پایین تنه) که شد ۱۵ سانتی متر(معاف دائم برای مدرک کارشناسی به بالا ۱۴ سانت به بالاست) و هم برای ژنورکورواتوم عکس گرفتم که زاویه بین استخوان تیبیا و استخوان فمور رو اندازه گرفت که شد ۲۴ درجه(باز هم معاف دائم ۱۵ درجه ست).

برای اطمینان، دیروز پیش پزشک متخصص ارتوپد که معتمد نظام وظیفه بود، رفتم و خواستم ببینه عکس ها رو و نظرش رو بگه. ابتدای امر ایشون گفتن نمیتونن نظر بدن چون خودشون در کمیسیون حضور دارن و الی آخر. اما موقع رفتن عکس رو نگاه کردن و من فوری از ایشون پرسیدم این ها یک چیز علمی هست دیگه، مثلا ۲۴ درجه به طور ناگهانی نمیشه ۵ درجه. حالا چیزی که ایشون گفتن واقعا برای من باورنکردنی بود.
    از من پرسیدن به نظر شما ۱۸ سانت ژنووالگوم چه وضعیتی داره؟ من گفتم با توجه به آیین نامه اگر شخص نهایتا دکتری هم داشته باشه معاف دائم باید میشدن با در نظر گرفتن ترشولد ۱۴ سانتی که آیین نامه قید کرده. ایشون در جواب گفتن خیر ما به ایشون معافی ندادیم و ادامه دادن شما معاف از رزم هم بشی خوبه غرب کشور درگیری هست اونجا نمیفتی.
    واقعا نکته ای که بسیار ناراحت کننده هست علاوه بر محاسبه های مسخره و غیر علمی جهت سنجش بیماری ها(اندازه گیری با خطکش و...) حتی به تعبیری میشه گفت به خود متن آیین نامه وفادار نیستن. من اصلا نمیدونم معاف میشم یا نه و فارغ از بحث شخص نوعی مثل من، تا وقتی شخصا درگیر چنین مسائلی نشده بودم شرایط این شکل کشور که همیشه مورد انتقاد بود رو درک نمیکردم اما واقعا با چنین شرایطی واقعا جای تشکر دارد که عزیزان "صاحب خر را جای خر" نمی برند.

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من یک ماه دیگه نهایتا از تزم دفاع میکنم و ارشدم رو میگیرم. یکی از هم اتاقی هام تو خوابگاه بم گفت که ژنوواروم و ژنورکورواتوم دارم.
    ماه قبل یک نوبت از دکتر ارتوپد (فوق تخصص زانو) گرفتم و مشکلم رو بش گفتم و ازش خواستم فاصله بین دو کندیل فمور رو اندازه بگیره(عکس گرفتم از پایین تنه) که شد ۱۵ سانتی متر(معاف دائم برای مدرک کارشناسی به بالا ۱۴ سانت به بالاست) و هم برای ژنورکورواتوم عکس گرفتم که زاویه بین استخوان تیبیا و استخوان فمور رو اندازه گرفت که شد ۲۴ درجه(باز هم معاف دائم ۱۵ درجه ست).

برای اطمینان، دیروز پیش پزشک متخصص ارتوپد که معتمد نظام وظیفه بود، رفتم و خواستم ببینه عکس ها رو و نظرش رو بگه. ابتدای امر ایشون گفتن نمیتونن نظر بدن چون خودشون در کمیسیون حضور دارن و الی آخر. اما موقع رفتن عکس رو نگاه کردن و من فوری از ایشون پرسیدم این ها یک چیز علمی هست دیگه، مثلا ۲۴ درجه به طور ناگهانی نمیشه ۵ درجه. حالا چیزی که ایشون گفتن واقعا برای من باورنکردنی بود.
    از من پرسیدن به نظر شما ۱۸ سانت ژنووالگوم چه وضعیتی داره؟ من گفتم با توجه به آیین نامه اگر شخص نهایتا دکتری هم داشته باشه معاف دائم باید میشدن با در نظر گرفتن ترشولد ۱۴ سانتی که آیین نامه قید کرده. ایشون در جواب گفتن خیر ما به ایشون معافی ندادیم و ادامه دادن شما معاف از رزم هم بشی خوبه غرب کشور درگیری هست اونجا نمیفتی.
    واقعا نکته ای که بسیار ناراحت کننده هست علاوه بر محاسبه های مسخره و غیر علمی جهت سنجش بیماری ها(اندازه گیری با خطکش و...) حتی به تعبیری میشه گفت به خود متن آیین نامه وفادار نیستن. من اصلا نمیدونم معاف میشم یا نه و فارغ از بحث شخص نوعی مثل من، تا وقتی شخصا درگیر چنین مسائلی نشده بودم شرایط این شکل کشور که همیشه مورد انتقاد بود رو درک نمیکردم اما واقعا با چنین شرایطی واقعا جای تشکر دارد که عزیزان "صاحب خر را جای خر" نمی برند.
    یکم ممکنه اذیتت کنن چون مدرکت بالاس.
    معاف رزم رو حتما میشی .
    اگه بند جدید نزاشته باشن دایم هم میشی . اما ب قول خودت زیاد آین نامه رو دخالت نمیدن و کلا سلیقه ای هستش یهو از ریختت خوش نیومد دایم نمیده و رزم میکنه .
    مودب باش کمیسیون . پر رو نباش اما حقتو بگیر .
    ایشالا معافی

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    یکم ممکنه اذیتت کنن چون مدرکت بالاس.
    معاف رزم رو حتما میشی .
    اگه بند جدید نزاشته باشن دایم هم میشی . اما ب قول خودت زیاد آین نامه رو دخالت نمیدن و کلا سلیقه ای هستش یهو از ریختت خوش نیومد دایم نمیده و رزم میکنه .
    مودب باش کمیسیون . پر رو نباش اما حقتو بگیر .
    ایشالا معافی
    من آیین نامه رو چک کردم، بند جدید نداره ولی همون داستان بی صاحاب بودن هست.
    منتهی من الان دارم به این فکر میکنم تا جایی که میتونم(تقریبا یک سال میتونم) دفاعم رو عقب بندازم و به محض اینکه تونستم جایی پذیرش گرفتم برم دنبال این کارای معافی که اگر معاف نشدم مجبور نشم یه ماه بعدش برم سربازی. نظر شما چیه؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    من آیین نامه رو چک کردم، بند جدید نداره ولی همون داستان بی صاحاب بودن هست.
    منتهی من الان دارم به این فکر میکنم تا جایی که میتونم(تقریبا یک سال میتونم) دفاعم رو عقب بندازم و به محض اینکه تونستم جایی پذیرش گرفتم برم دنبال این کارای معافی که اگر معاف نشدم مجبور نشم یه ماه بعدش برم سربازی. نظر شما چیه؟
    والا هرجور خودتون میدونین .
    مشکلی برا پذیرش بوجود نمیاد . فقظ باس خدمتت اوکی شه .
    اگ بخوای معافیت تحصیلی بگیری ممکنه نزارن چون تکلیف خدمتت معلوم نی .
    بازم هذرظور صلاح میدونی .
    مدت داره . معافیت تحصیلی هارو دقیق نظام وظیفه سوال کنی بهتره ممکنه عوض شده باشن . بپرس خیالت راخت شه

Junior Member

بند 6:

بيماريهاي متابوليك استخوان :
    الف) استئومالاسي(طبق تعريف براساس سنجش تراكم استخوان درصورتيكه توده استخواني درمقايسه باحداكثرتوده استخواني بيش ازS.D 5/2 كاهش يافته باشد) : معاف دائم
    ب ) استئوپروزهاي ثانويه يا استئوپروزهاي با زمينه ارثي : معاف دائم
    ج) استئوپني(طبق تعريف براساس سنجش تراكم استخوان درصورتيكه توده استخواني درمقايسه با حداكثر توده استخواني بين S.D 5/2-1 كاهش يافته باشد) : معاف از خدمات رزمي

سلام و درود...از دوستان درخواست راهنمایی داشتم در این زمینه..اگه کسی اطلاعی داره ممنون می شم راهنمایی کنه
    بنده دچار به بیماری متابولیک استخوانی هستم که اون هم در افراد سن و سال من 22 سالمه....معمولا پیش نمیاد و اگه باشه دلیلش ژنتیکی و ارثی می تونه باشه...این مورد رو یکی از بهترین دکترهای غدد از روی ظاهر من تشخیص داد که پس از انجام ازمایش سنجش تراکم استخوان این مسئله قطعیت 100 درصد پیدا کرد...من هم از اونجا که در حال تحصیل در مقطع لیسانس بودم..اقدام کردم نظام وظیفه...و اونجا هم این تست رو تکرار کردم که...که هر دو دکتر متخصص با مشخص کردن بیماری من...روانه کمیسوین پزشکی شدم...اما متاسفانه در کمیسیون پزشکی بدلیل این که این مورد خیلی عجیبه و کم پیش میاد...حتی از پیدا کردن بند بیماری بنده هم عاجز بودن...و منم چون استرس کمیسوین گرفته بودم..نتونستم بند بیماریمو اعلام کنم بهشون....و با عیجب شمردن بیماری من و این که در حال تحصیل هستم...بنده رو معاف از رزم طبق بند دیگه ای با بیماری دیگه که اصلا بیماری من نبوده از کمیسوین خارج کردند...متاسافنه من نتونستم به زمان اعتراض برسم...و حالا هم درسم در شرف تموم شدنه...حالا می خواستم ببینم ایا کمیسیون پزشکی متوجه بیماری من بوده و نمی خواسته در حین تصحیل به من معافیت بده...یا واقعا اشتباه کمیسون پزشکی بوده به گونه ای که حتی یکی از دکترها برگشت به من گفت شما اصلا این بیماری رو نداری..در صورتی که بنده تحت درمان با شدید تری داروها و دوزهای بالای این بیماری هستم...و پروسه درمانی بسیار طولانی رو حتی مصرف قرص های مخصوص تا اخر عمر رو در پیش روی خودم می بینم فرقی هم نمی کنه این ازمایش سنجش تراکم استخوان رو کی بدم..چون که نتایج همیشه مشابه هم خواهد بود البته بسته به دقت دستگاه ازمایش هم داره...در هر صورت می خواستم راهنماییم کنید که ایا قانون به راحتی در کمیسیون نقض میشه؟!! و این که راهکار شما دوستان بعد از فراغت از تحصیل من چی می تونه باشه..با تشکر از پاسخ گویی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)