صفحه 53 از 57 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 565

موضوع: بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

پیش فرض پاسخ : بيماريهاي استخوان (اسكلت) + روماتولوژی و بافت همبند

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyaf1 نمایش پست ها
    بند 6:

بيماريهاي متابوليك استخوان :
    الف) استئومالاسي(طبق تعريف براساس سنجش تراكم استخوان درصورتيكه توده استخواني درمقايسه باحداكثرتوده استخواني بيش ازS.D 5/2 كاهش يافته باشد) : معاف دائم
    ب ) استئوپروزهاي ثانويه يا استئوپروزهاي با زمينه ارثي : معاف دائم
    ج) استئوپني(طبق تعريف براساس سنجش تراكم استخوان درصورتيكه توده استخواني درمقايسه با حداكثر توده استخواني بين S.D 5/2-1 كاهش يافته باشد) : معاف از خدمات رزمي

سلام و درود...از دوستان درخواست راهنمایی داشتم در این زمینه..اگه کسی اطلاعی داره ممنون می شم راهنمایی کنه
    بنده دچار به بیماری متابولیک استخوانی هستم که اون هم در افراد سن و سال من 22 سالمه....معمولا پیش نمیاد و اگه باشه دلیلش ژنتیکی و ارثی می تونه باشه...این مورد رو یکی از بهترین دکترهای غدد از روی ظاهر من تشخیص داد که پس از انجام ازمایش سنجش تراکم استخوان این مسئله قطعیت 100 درصد پیدا کرد...من هم از اونجا که در حال تحصیل در مقطع لیسانس بودم..اقدام کردم نظام وظیفه...و اونجا هم این تست رو تکرار کردم که...که هر دو دکتر متخصص با مشخص کردن بیماری من...روانه کمیسوین پزشکی شدم...اما متاسفانه در کمیسیون پزشکی بدلیل این که این مورد خیلی عجیبه و کم پیش میاد...حتی از پیدا کردن بند بیماری بنده هم عاجز بودن...و منم چون استرس کمیسوین گرفته بودم..نتونستم بند بیماریمو اعلام کنم بهشون....و با عیجب شمردن بیماری من و این که در حال تحصیل هستم...بنده رو معاف از رزم طبق بند دیگه ای با بیماری دیگه که اصلا بیماری من نبوده از کمیسوین خارج کردند...متاسافنه من نتونستم به زمان اعتراض برسم...و حالا هم درسم در شرف تموم شدنه...حالا می خواستم ببینم ایا کمیسیون پزشکی متوجه بیماری من بوده و نمی خواسته در حین تصحیل به من معافیت بده...یا واقعا اشتباه کمیسون پزشکی بوده به گونه ای که حتی یکی از دکترها برگشت به من گفت شما اصلا این بیماری رو نداری..در صورتی که بنده تحت درمان با شدید تری داروها و دوزهای بالای این بیماری هستم...و پروسه درمانی بسیار طولانی رو حتی مصرف قرص های مخصوص تا اخر عمر رو در پیش روی خودم می بینم فرقی هم نمی کنه این ازمایش سنجش تراکم استخوان رو کی بدم..چون که نتایج همیشه مشابه هم خواهد بود البته بسته به دقت دستگاه ازمایش هم داره...در هر صورت می خواستم راهنماییم کنید که ایا قانون به راحتی در کمیسیون نقض میشه؟!! و این که راهکار شما دوستان بعد از فراغت از تحصیل من چی می تونه باشه..با تشکر از پاسخ گویی
    داداش گلم کمیسیون پزشکی دکترای بشدت بیسوادی داره.
    فقط بلدن رد کنن و تشخیص اشتباه بدن . من خودم تشخیص اشتباه دادن من با دعوا راست و ریستش کردم . ومعاف کردم خودمو. وگرنه عمرا معافم نمیکردن.
    استرس نگیرت . اگه بیماری که تو داری معافی داشته باشه معافی رو میگیزی . شده بعد کمیسیون اعتاض هم میتونی بزنی . اعتراض وارده خیالت راحت یک بار حق اعتراض داری . اما اعتراض مستند و با دلیل علمی و اونم مکتووب و قشنگ.
    جه دانستم ؟ که این سودا مرا زین سان کند مجنون !!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    داداش گلم کمیسیون پزشکی دکترای بشدت بیسوادی داره.
    فقط بلدن رد کنن و تشخیص اشتباه بدن . من خودم تشخیص اشتباه دادن من با دعوا راست و ریستش کردم . ومعاف کردم خودمو. وگرنه عمرا معافم نمیکردن.
    استرس نگیرت . اگه بیماری که تو داری معافی داشته باشه معافی رو میگیزی . شده بعد کمیسیون اعتاض هم میتونی بزنی . اعتراض وارده خیالت راحت یک بار حق اعتراض داری . اما اعتراض مستند و با دلیل علمی و اونم مکتووب و قشنگ.
    یعنی از پزشک معالجم باید مدارک مکتووب بگیرم؟!!!
    بر فرض داروهایی که مصرف می کنم و.....

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

یعنی از پزشک معالجم باید مدارک مکتووب بگیرم؟!!!
    بر فرض داروهایی که مصرف می کنم و.....
    فقط میتونه بنویسه بیماریت مثلا فلان و فلان دارو میخوری.
    بیشتر از این بنویسه برا خودش مشکل میشه برا همین نمینویسن .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط payamjj نمایش پست ها
    فقط میتونه بنویسه بیماریت مثلا فلان و فلان دارو میخوری.
    بیشتر از این بنویسه برا خودش مشکل میشه برا همین نمینویسن .
    بدبختی اینه که اون دو پزشک متخصص بیماری که تو بیمارستان اما سجاد معاینه می کنن...بعد نوع بیماری رو مشخص می کنن...نوشتن که من این بیماری دارم!! ولی اول اخر می گن باید کمیسیون پزشکی باید رای نهایی بگه..اونا هم که اون شکلی ان...در هر صورت بازم دستت درد نکنه ممنون از راهنماییت

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

بدبختی اینه که اون دو پزشک متخصص بیماری که تو بیمارستان اما سجاد معاینه می کنن...بعد نوع بیماری رو مشخص می کنن...نوشتن که من این بیماری دارم!! ولی اول اخر می گن باید کمیسیون پزشکی باید رای نهایی بگه..اونا هم که اون شکلی ان...در هر صورت بازم دستت درد نکنه ممنون از راهنماییت
    خواهش .
    نگران نباش یه بار حق اعتراض داری .
    اگه معافی نگران نباش یکم سیریش باش . مکتوب و مودبانه و قانونی و علمی اعتراضتو برسونی حله همه جی .

انحراف زانو جمعا به مقدار 15 درجه معافیت داره یا نه انحراف استخوان ساق نسبت به ران یا به عبارتی همان پرانتزی

Junior Member

سلام دوستان
    من پرانتزي پا تقريبا ١٠ سانت دارم شايدم يكم بيشترمثلا ١٠ و خرده اي
    ١/٥ سانت هم پاي راستم از پاي چپم بلند تره
    به نظرتون معاف ميشم يا نه ؟

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad7sh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پرانتزي پا تقريبا ١٠ سانت دارم شايدم يكم بيشترمثلا ١٠ و خرده اي
    ١/٥ سانت هم پاي راستم از پاي چپم بلند تره
    به نظرتون معاف ميشم يا نه ؟
    معاف ار رزم که هستی شک نکن.
    اما دایم بودنشو از یه دکتر متخصص بپرس چون یکم موارد جدید شده.

سلام
    کسی اطلاع داره که آسیب به دنبالچه معافیت داره یا نه؟ که اسم بیماریش میشه کوکسیدینی. و در این بیماری آخرین مهره ستون فقرات جابجا میشه.

Member payamjj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ُSoftware Engineer

نقل قول نوشته اصلی توسط sssmmmrrr نمایش پست ها
    سلام
    کسی اطلاع داره که آسیب به دنبالچه معافیت داره یا نه؟ که اسم بیماریش میشه کوکسیدینی. و در این بیماری آخرین مهره ستون فقرات جابجا میشه.
    شما مشکل خاصی داری؟؟؟ جز اینکه درد هست و نشستن اذیت میشی . اینا هم قابل درمانه جراحی لازم نداره که داره؟ مشکلت حاد نیس فک نکنم معافی بدن حالا شاید معاف رزم بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)