صفحه 3 از 13 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 126

موضوع: سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیین نامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

نقل قول نوشته اصلی توسط yunus نمایش پست ها
    دوستان من هم مشکل تعریق کف دست و پا رو دارم. بعضی وقتا همین جوری که دستم بازه خیس عرق می شه، ولی بعضی وقتا خشک خشکه. اگه روز معاینه توی کمیسیون این بازیش گرفت و عرق نکرد چی؟ هیچ آزمایشی (مثلا آزمایش خون یا نمونه برداری از پوست) نیست که به طور قطعی نشون بده من به این بیماری مبتلا هستم؟ آخه نمی شه روی عرق کردن حساب کرد به هزار عامل بستگی داره. من کلی جستجو کردم توی اینترنت و راجع بهش مطالب مختلفی رو خوندم و اون ها تاکید می کنن که حتا در نوع شدید این بیماری وقتی که مثلا هوا سرده یا سطح مایعات بدن کم می شه، تعریق دست و پا هم کم می شه.
    بعد هم یک سوال کلی. اصولا برای معافیت پزشکی از تهران اقدام کنم راحت تره یا از شهرستان؟ من هم می تونم از تهران، هم مشهد و هم قم اقدام کنم (توی همه ی این شهرها چند سالی زندگی کردم و مدرسه و دانشگاه رفتم) فرقی هست بین دکترا و میزان سخت گیری یا نه؟
    دوست من شما اول به بیمارستان فرستاده میشید.. توی بیمارستان شما بیمارتون بررسی میشه توجه داشته اگر در روزیکه این مشکل پیش اومد احتمالا پا یا زیر بغل شما شاید تعریق داشته باشه.. اگر نداشت به دکتر درخواست آزمایش خون و غدد برای بررسی اینکه شاید شما مشکل تیروئید داشته باشید رو بدید تا بتونید از این طریق بررسی کنید .. چرا؟ چونکه امکان داره در روزیکه برای بررسی آزمایش خون به بیمارستان میرید تعریق داشته باشید و بتونید در اون روز باز دکتر پوست بررسی کنه.. اما نگران نباشید اگر شما این مشکل باز براتون اتفاق بیفته و زمانیکه در سربازی هستید میتونید به بهداری مراجعه کنید و از اونجا دوباره فرستاده بشید و بررسی بیشتر و دقیقتری انجام بگیره براتون.. اما اگر هر زمانی این اتفاق براتون افتاد.. سعی کنید به پزشکی در بیمارستانهای دولتی مراجعه کنید تا گواهی برای شما باشه تا بتونید با اون گواهی ها مقداری بهتون کمک کنه...
    تعریق دست یا برای ترس و استرس باشه یا برای استفاده از قرص خواصی باشه و یا اشکالات غددی و یا شاید ارثی باشه... در ضمن زمانیکه به بیمارستان میرید حتما توضیح دهید که در بعضی مواقع این مشکل پیش اومده دستتون تعریق نکرده و نگران این هستید که ممکنه این اتفاق در روز کمیسیون بیوفته تا جایی برای نگرانی نباشه..(اما همون استرسی که براتون پیش میاد مطمئنا این اتفاق براتون میفته)
    و اینکه باید تعریق طوری باشه که اگر دست شما باز بود و بعد از خشک کردن دوباره اتفاق افتاد طوریکه باید تعریق زیاد باشه نه اینکه فقط مقداری باشه که در خط کف دست شما خیس بشه...!
    انشالله که اتفاق بدی نیوفته و بتونید درست به روال کاریتون برسید و حتما تحت درمان قرار بگیرد...پیشنهاد میکنم که از همان شهرستان اقدام کنید.موفق باشید...

دوستان قصد بی احترامی به هیچ شخصی ندارم اما این رو هم بدونید که روی این بیماری بسیار حساس هستن پس از تقلب کردن خودداری کنید چون برای خودتون بد میشه...
    ویرایش توسط pipo4713 : November 10th, 2012 در ساعت 11:18 PM

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

سلام دوستان
    من 1 شهریور اعزام شدم - متاسفانه بعد از گذروندن دوران آموزشی یه مشکل پوستی واسم پیش اومده که اسمش پسوریازیسه- الان خفیفه- فقط گوش و پوست سرم رو درگیر کرده
    این بیماری قابل درمان نیست و به درمان مقاومه
    از طرفی: الان توی سایت شما خوندم که ماده 31 بند 18 گفته:
    بيماريهاي پوستي كه در حين انجام خدمت وظيفه يا در اثر حساسيت و يا مسموميت نسبت به مواد شيميايي ( شغلي، دارويي، جنگي) ايجاد شده باشد وبه درمان مقاوم باشد معاف دائم.
    حالا سوال اینجاست که من باید چکار کنم؟ باید پیش کی برم و .... اصلا روالش چجوریه؟
    چجوری میتونم اثبات کنم که به این بیماری توی خدمت مبتلا شدم؟ آیا میتونم به چکابی که دکتر نظام و ظیفه اون اول واسه ارسال دفترچم انجام داده تکیه کنم؟ آیا احتمال داره که معاف بشم- ممنون میشم راهنماییم کنید- الان ساعت 2 و 40 دیقه است- از استرس و خوشحالی تا صبح خوابم نمیبره- لطفا کمکم کنید

Junior Member

اصلا جای نگرانی نیست.. شما به بهداری مراجعه کنید و بگید این مشکل پیش اومده تا شما رو به بیمارستان اعزام کنن در بیمارستان توضیح دهید که این بیماری رو نداشتید.. آزمایشات انجام میشه و بهتون کمک میکنن تا نتیجه بگیره...
    اینکه نوشتن اگر شخصی بیماری داشته و اعلام نکنه و ... مسئولیتش با خودشه... فقط در حد یک اخطار ساده هست...

Junior Member

سلام
    من چندین ساله پسوریازیس دارم.مدرکمم کاردانیه. تقریبا کل سرم هست ولی ناحیه پشت سرم خیلی شدیده اخیرا هم یه لک 3سانتی روی بازوی چپم ایجاد شده گوشمم هردوتا هست قبلا کشاله رانمم بود ولی بهتر شده چند هفتست دارو استفاده نمیکنم که شدیدتر بشه برای معاینه. برای معافیت پزشکی اقدام کردم دوشنبه دکتر اول منو دید وقتی پشت سرمو دید گفت شدیده حالا دکتر دوم یکشنبه باید برم.حالا نمیدونم چی نوشته ولی اون لکه بازو رو نشون دادم گفتش اون زیاد حاد نیست. حالا نمیدونم اصن امیدی هست یا نه؟
    این وانور سه هم هر چی گشتم نفهمیدم منظورش چیه؟
    واسه این بیماری معاف از رزم هم میدن؟
    مرسی

Senior Member amin_ict_5 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

با سلام
    یک سوال داشتم

اگر شخصی که تک پسر خانواده هست و پدرش در بیمارستان بخاطر ناراحتی قلبی بستری هست و اوضاع پدرش وخیم هست یعنی معلوم نیست چند مدت دیگه زنده باشه

بخواد معافیت کفالت پدر نیازمند مراقبت بگیره به چه شکله؟
    اونم به شکل عجله ای و اینکه پدر به علت بستری بودن در بیمارستان قابل مراجعه به نظام وظیفه و سایر جاها نیستش

کسی در این زمینه اطلاعی داره که نظام وظیفه پدر را میخواد یا نه؟؟
    چیکار باید کرد؟
    هدف بنده صرفاً یادگیری ایست؛ یادگیری علم، یادگیری اخلاق، ...
    هدف خودسازی ایست، نه خوشگذرانی

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام
    ان شا الله پدرتون زودتر خوب شند.

از نظر ن.و وضعیت فعلی شون (الان کجا هستند و ...) مهم نیست، برای اقدام ببین بیماری شون تو آئین نامه هست یا نه.
    این مورد رو که شاید اورژانسی باشه رو نمیدونم؛‌ اما یه روز که مراجعه کرده بودم مامور مربوطه به همسر یک جانباز شیمیایی که تو بیمارستان بستری بود اینجوری میگفت: "با آمبولانس بیارینش. راس ساعت هشت هم دم در باشید که دکتر تو نیمده ببیندشون." خانمه هم کلی اصرار که "تو رو خدا هماهنگ کنید،‌ هفته پیش کلی پول آمبولانس دادم آوردمش دکتر نیمد."
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Banned

سلام

من چندتا مشکل پزشکی دارم و شاید برای یکی از اینها اقدام کنم (البته من بیشتر دنبال ثبت اختراعم و گرفتن تسهیلات بنیاد نخبگانم اما میترسم به اون قضیه نرسم و هزار و یک اتفاق پیش بینی نشده

میخوام ببینم واسه کدوم مشکلم اقدام کنم بهتره؟

1- تعریق کف دست و پا
    من این مشکل رو از بچگی داشتم و همین الان که دارم مینویسم کف پام خیس عرق شده!!! دلیل خاصی هم نداره
    یا مثلا الان که دارم نایپ میکنم اگر چند ثانیه دستم رو رو لپ تاپ نگه دارم و بردارم جای دستم(خیسیش) میمونه
    اما به قول دوستمون که بالاتر هم گفت ، یهو هم دیدی لجش گرفت از دست و پای معمولی هم خشک تر شدش
    اصلا حساب کتاب نداره و میترسم رو این حساب کنم!

اما مثلا چیزی که ازش مطمئنم اینه که هروقت دسته بازی بگیرم دستم و بازی کنم دسسته خیس میشه!!!
    یا مثلا بعضی وقتها سر امتخان اینقدر دستم عرق میکنه برگه خیس میشه و بعد خشک شدن عین کاغذ زباله میشه!!!

2-من بدنسازی کار میکردم به صورت حرفه ای ، تا اینکه 1.5 سال پیش سر یک حرکتی یکی از عظله هایی که بین پشت بازو و زیربغل و سرشانه هست دچار کشیدگی شدید (و شاید پارگی ؟!) شد . من چون کلا اهل دکتر رفتن نیستم چند ماهی با دردش مدارا کردم و بازم تمرین میکردم تا اینکه دیدم فایده نداره و دردش خیلی زیاده
    4-5 ماه ورزش رو کاملا قطع کردم و هیچ فشاری نیاوردم به دستم به امید اینکه خوب بشه ، اما بعد از این مدت دوباره رفتم تمرین و به ظاهر دستم خوب شده بود که تا یک ذره وزنه رو سنگین کردم دوباره یه حس پارگی و یه صدای خاص و دوباره درد شدید شروع شد ....
    واسه همین باشگاهو گذاشتم کنار و به دوستام میگم دیگه این دست دست نمیشه! و همیشه باید با ترس و لرز باهاش تا کنم

همین الانم میترسم بهش فشار بیارم و یا چنتا شنا سوئدی میرم دردش شروع میشه و یا یکمی روی دست چپم تکیه میزنم کم کم حس سوزش و درد میادش
    به خاطر دستم هیچوقت دکتر مراجعه نکردم

3-جدیدا یه مرض جدیدی گرفتم که این دیگه واقعا کلافم کرده!!!!
    چند ماهه وقتی یکجا ثابت می ایستم حس میکنم زانوی چپم نامتقارن شده و رو به داخل انحراف پیدا کرده!!!!
    اولا گفتم شاید مقطعی باشه و خوب میشه ، جالب اینه من اکثرا با ماشین جایی میرم و کلا خیلی کم راه میرم یا می ایستم)
    وقتی بیش از 10-20 ثانیه ثابت می ایستم کم کم درد زانوی چپم شروع میشه و همینطوری شدیدتر میشه

اما موقع راه رفتن تقریبا میشه گفت مشکلی ندارم و موقع ایستادن اما قشنگ حس میکنم یه مشکل اساسی تو زانوی چپم پیش اومده!
    هم ناراحتم و هم اعصابمو خورد کرده!

یه بار یه دکتر اساسی باید برم و همه اینهارو باید پیگیری کنم چون انگار با پشت گوش انداختن خوب نمیشه!

خواستم بدونم با هیچکدوم از اینا میشه معافی گرفت؟ واسه کدوم اقدام کنم بهتره؟

Banned

راستی یه چیز جالب دیگه یادم افتاد (چقدر درد و مرض داشتم نمیدونستم )

چند روز پیش رفته بودم سالن تیراندازی واسه اولین بار ، بعد موقع گرفتن تفنگ همون اول مربی برگشت گفت مچت شکسته!
    تعجب کردم که چه سریع فهمید!!

من یه بار مچ دست چپم تو دوران ابتدایی و یه بار مچ دست راستم تو دوران راهنمایی مو برداشته (هر دو مو برداشته و 1ماه فکر کنم تو گچ بودش)

خواستم ببینم به اینم معافی تغلق میگیره؟

(البته خدارو شکر دستام به ظاهر مشکل خاصی نداره اما تو بعضی زاویه های خاص چرا یکمی مشکل داره و تو اون زوایا قرار نمیگیره ، که البته تو زندگی روزمره اصلا به چشم نمیاد اما یادمه موقع زدن بعضی حرکت ها تو باشگاه معلوم میشد)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    سلام

من چندتا مشکل پزشکی دارم و شاید برای یکی از اینها اقدام کنم (البته من بیشتر دنبال ثبت اختراعم و گرفتن تسهیلات بنیاد نخبگانم اما میترسم به اون قضیه نرسم و هزار و یک اتفاق پیش بینی نشده

میخوام ببینم واسه کدوم مشکلم اقدام کنم بهتره؟

1- تعریق کف دست و پا
    من این مشکل رو از بچگی داشتم و همین الان که دارم مینویسم کف پام خیس عرق شده!!! دلیل خاصی هم نداره
    یا مثلا الان که دارم نایپ میکنم اگر چند ثانیه دستم رو رو لپ تاپ نگه دارم و بردارم جای دستم(خیسیش) میمونه
    اما به قول دوستمون که بالاتر هم گفت ، یهو هم دیدی لجش گرفت از دست و پای معمولی هم خشک تر شدش
    اصلا حساب کتاب نداره و میترسم رو این حساب کنم!

اما مثلا چیزی که ازش مطمئنم اینه که هروقت دسته بازی بگیرم دستم و بازی کنم دسسته خیس میشه!!!
    یا مثلا بعضی وقتها سر امتخان اینقدر دستم عرق میکنه برگه خیس میشه و بعد خشک شدن عین کاغذ زباله میشه!!!

2-من بدنسازی کار میکردم به صورت حرفه ای ، تا اینکه 1.5 سال پیش سر یک حرکتی یکی از عظله هایی که بین پشت بازو و زیربغل و سرشانه هست دچار کشیدگی شدید (و شاید پارگی ؟!) شد . من چون کلا اهل دکتر رفتن نیستم چند ماهی با دردش مدارا کردم و بازم تمرین میکردم تا اینکه دیدم فایده نداره و دردش خیلی زیاده
    4-5 ماه ورزش رو کاملا قطع کردم و هیچ فشاری نیاوردم به دستم به امید اینکه خوب بشه ، اما بعد از این مدت دوباره رفتم تمرین و به ظاهر دستم خوب شده بود که تا یک ذره وزنه رو سنگین کردم دوباره یه حس پارگی و یه صدای خاص و دوباره درد شدید شروع شد ....
    واسه همین باشگاهو گذاشتم کنار و به دوستام میگم دیگه این دست دست نمیشه! و همیشه باید با ترس و لرز باهاش تا کنم

همین الانم میترسم بهش فشار بیارم و یا چنتا شنا سوئدی میرم دردش شروع میشه و یا یکمی روی دست چپم تکیه میزنم کم کم حس سوزش و درد میادش
    به خاطر دستم هیچوقت دکتر مراجعه نکردم

3-جدیدا یه مرض جدیدی گرفتم که این دیگه واقعا کلافم کرده!!!!
    چند ماهه وقتی یکجا ثابت می ایستم حس میکنم زانوی چپم نامتقارن شده و رو به داخل انحراف پیدا کرده!!!!
    اولا گفتم شاید مقطعی باشه و خوب میشه ، جالب اینه من اکثرا با ماشین جایی میرم و کلا خیلی کم راه میرم یا می ایستم)
    وقتی بیش از 10-20 ثانیه ثابت می ایستم کم کم درد زانوی چپم شروع میشه و همینطوری شدیدتر میشه

اما موقع راه رفتن تقریبا میشه گفت مشکلی ندارم و موقع ایستادن اما قشنگ حس میکنم یه مشکل اساسی تو زانوی چپم پیش اومده!
    هم ناراحتم و هم اعصابمو خورد کرده!

یه بار یه دکتر اساسی باید برم و همه اینهارو باید پیگیری کنم چون انگار با پشت گوش انداختن خوب نمیشه!

خواستم بدونم با هیچکدوم از اینا میشه معافی گرفت؟ واسه کدوم اقدام کنم بهتره؟
    دوست عزیز واسه عرق کردن دست 100 درصد معاف میشه ، برات شماره دوستم که از همین طریق معاف شد رو ارسال میکنم ، راهنماییت میکنه ، فقط معاف شدی شیرنی یادت نره

Banned

والا منم خودم یکی از بچه های دانشگاهو دیدم دستش شاید اصلا عرق نمیکرد!! معافی عرق گرفته بود و اونم به من گفت تو با این اوضاع معافی اما میترسم!!!

همین الان که مینویسم کف پام که خیسه و دستم یهو خیس میشه بعد خشک میشه دوباره خیس میشه ... اصلا حساب و کتاب نداره

و البته الان این اتاق گرم و بخاری که توی چندمتری هست تاثیر داره

ولی کلا جالبیش اینه که من هیچ جای دیگه بدنم جز کف پا و کف دستم عرق نمیکنه (مگر شرایط خیلی خاص ، مثلا دویده باشم)

اما میترسم برم اونجا روز کمیسیون عرقش بخشکه بگن پاشو بیا برو خدمت بابا (بعدش مطمئنم اون روز که برگردم خونه دوباره خیس میشه )