صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 126

موضوع: سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیین نامه)

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

سلام بچه ها- میخوام تو خدمت واسه معافی اقدام کنم- تو روخدا بگید معاف میشم یا نه- حیاتیه واسم
    متخصص پوست و دکترای بیمارستان ارتش موارد زیر رو تایید و مهر اضا کردن و بهم گواهی دادن:
    1- ایشان به بیماری لاعلاج پسوریازیس مبتلا هستند که باعث خارش نقاط درگیر بیمار می شود.
    2- اصلاح موی سر موجبات کراهت منظر را فراهم می آورد و برای بیمار تشدید مشکلات روحی و جسمی را در پی خواهد داشت.
    3- بیمار نیاز به رژیم غذایی خاص و استعمال داروهای خاص دارد
    4- هوای سرد و خشک باعث تشدید وضعیت بیمار می شود
    5- به واسطه عمل خاراندنی که بیمار در خواب و بطور ناخاسته انجام میدهد، خونریزی اتفاق می افتد- پس از ان محل زخم باید ضد عفونی شود- برای جلوگیری از عفونت بیمار نباید در محیطهای آلوده و دارای گرد و غبار باشد- عرق کردن برای فرد مضر میباشد- استفاده از کلاه روی زخم ها ممنوع می باشد
    بچه ها- آیا قانونی هست که اگر پوشیدن کامل یونیفرم امکانپذیر نباشه (ممنوعیت استفاده از کلاه) یا با توجه به نوشته های دکتر، رژیم غذایی خاص نیاز داشته باشم و اینکه عرق کردن برام مضر هست و یا عدم اصلاح موی سر و...
    آیا قانونی هست که باهاش معاف بشم؟ فک میکنین بتونم معاف بشم؟

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

سلام دوستان، تک پسر هستم و تازه فارغ آلتحصیل. پدر بنده تازه عمل پیوند عروق کرونر انجام داده و 3روزی هست که مرخص شده. در ضمن 5سال پیش هم دچار گرفتگی رگ و سکته شده بود و 1 ماه بیمارستان بستری. تو بند معافیت پدر نیازمند مراقبت، عمل پیوند ذکر شده ولی با درجاتی از نارسایی! منظورشون از نارسایی چیه؟ احتمال اینکه بنده معاف بشم چقدره و به چیا بستگی داره؟
    ضمنا نوشته: 41- اعمال پيوند عروق كرونر و تعويض دريچه هاي قلب و گذاشتن پين ميكرهاي دائمي كه عليرغم انجم عمل درجاتي از نارسايي قلب وجود داشته باشد.
    منظورشون اینه که سه تا عمل فوق باید انجام شده باشه تا معاف کنند یا فقط یکیشون مثلا پیوند عروق کافیه؟ممنون میشم راهنمایی کنید
    ویرایش توسط raminkomaie : December 18th, 2012 در ساعت 08:53 PM

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط prince0fpersia نمایش پست ها
    والا منم خودم یکی از بچه های دانشگاهو دیدم دستش شاید اصلا عرق نمیکرد!! معافی عرق گرفته بود و اونم به من گفت تو با این اوضاع معافی اما میترسم!!!

همین الان که مینویسم کف پام که خیسه و دستم یهو خیس میشه بعد خشک میشه دوباره خیس میشه ... اصلا حساب و کتاب نداره

و البته الان این اتاق گرم و بخاری که توی چندمتری هست تاثیر داره

ولی کلا جالبیش اینه که من هیچ جای دیگه بدنم جز کف پا و کف دستم عرق نمیکنه (مگر شرایط خیلی خاص ، مثلا دویده باشم)

اما میترسم برم اونجا روز کمیسیون عرقش بخشکه بگن پاشو بیا برو خدمت بابا (بعدش مطمئنم اون روز که برگردم خونه دوباره خیس میشه )
    یکی از همکارهای ما که از این روش معاف شده بود تعریف می کرد اینطوری هست که وقتی رفتید اونجا به شما می گن دست هاتون رو با دستمال خشک کنید و بعد به مدت 1 دقیقه مشت کنید. بعد که باز کردید طرف ارزیابی میکنه که آیا شدید هست یا نه اگر شدید باشه (که این هم کاملا سلیقه ای است و من معیار این شدید بودن رو نمی دونم چقدر هست) شما معاف می شوید.

** طبق آیین نامه معافیت، بخش سوم بند 3، هیپرئیدروز یا عرق کف دست در صورتی که شدید باشد معاف دائم می شود.

این همکار ما دستهاش خیلی عرق می کرد و همیشه وقتی خودکار دستش می گرفت مشکل داشت و همواره در حال فوت کردن دست هاش و مالیدن اون به شلوار و پیرهنش بود. فکر کنم اگر شدتش متوسط باشه معاف از رزم بشوید این قسمتش رو نمی دونم به همون بخش سوم آیین نامه مراجعه کنید و خودتون جزئیاتش رو پیگیری کنید.

Junior Member

با سلام

من بیماری ویتیلیگو دارم درصدش رو نمی دونم چه طور حساب کنم به عنوان مثال دو پلکم به طور کامل پر شدن زیر بینی و دو طرف دهان ، چانه ، دو دست ، آرنج ها ، پاها ، زانوها و دیگر جاها ... می خواستم من رو راهنمایی کنید چه طور می تونم در مورد معافیت مطمئن بشم ؟ چون نباید ریسک کنم این بیماری زندگی من رو مختل کرده از ترک تحصیل در دبیرستان تا روابط اجتماعی و ... (یعنی اگر قرار هست معاف نشم ، خودم رو معرفی نخواهم کرد) بنابراین نباید برای معافی اقدام کنم در حالی که مطمئن نیستم معاف خواهم شد یا نه. الان نزدیک 23 سالم هست و چند سالی از شامل بودنم میگذره ، به خاطر این تاخیر مشکلی برام پیش نمیاد ؟ همین طور رنگ پوستم روشن هست آیا تاثیری داره ؟ چون اگر سبزه بودم ویتیلیگو بهتر معلوم میشد. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

Junior Member

سلام، من پوست سرم یک نوع اگزما به اسم درماتیت سبوره ای داره و در حدیه که اگه یه هفته از شامپوی مخصوص استفاده نکنم پوست سرم از شوره کامل سفید می شه، بیشتر مواقع هم ملتهب و همراه با سوزش و خارش. به نظرتون به این معافیت میدن؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمايي در خصوص كمسيون پزشكي

سلام‌
    من اگزما دارم و برای معافی اقدام کردم . معاینه اولیه رفتم بیمارستان چمران اونجا پزشک تایید کرد که اگزما شدید و وسیع دارم( اگزما سر-انگشتان دست-بازو-پشت گردن و دکتره گفت برات خوب نوشتم).رفتم کمیسیون برام نوشت معاینه مجدد و فرستادنم بیمارستان امام سجاد اونجا هم باید دو تا پزشک منو میدید. اون دوتا پزشکم توی یه برگه نوشتن اگزما وسیع و شدید و مزمن دست-بازو-گردن-سر(البنه تو معاینه مجدد هر دوتاشون فقط بازومو دیدند).
    میخواستم بدونم کمیسیون الان دیگه منو معاف میکنه یا نه ؟
    یه سوال دیگه : من الان دانشجوهستم و قبل از رفتن به دانشگاه دفترچمو پست کردم. اگر الان معاف نشنم می تونم درسمو ادامه بدم؟(فقط توروخدا زود جواب بدید هفته ی دیگه کمیسیون دارم)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sh72 نمایش پست ها
    سلام‌
    من اگزما دارم و برای معافی اقدام کردم . معاینه اولیه رفتم بیمارستان چمران اونجا پزشک تایید کرد که اگزما شدید و وسیع دارم( اگزما سر-انگشتان دست-بازو-پشت گردن و دکتره گفت برات خوب نوشتم).رفتم کمیسیون برام نوشت معاینه مجدد و فرستادنم بیمارستان امام سجاد اونجا هم باید دو تا پزشک منو میدید. اون دوتا پزشکم توی یه برگه نوشتن اگزما وسیع و شدید و مزمن دست-بازو-گردن-سر(البنه تو معاینه مجدد هر دوتاشون فقط بازومو دیدند).
    میخواستم بدونم کمیسیون الان دیگه منو معاف میکنه یا نه ؟
    یه سوال دیگه : من الان دانشجوهستم و قبل از رفتن به دانشگاه دفترچمو پست کردم. اگر الان معاف نشنم می تونم درسمو ادامه بدم؟(فقط توروخدا زود جواب بدید هفته ی دیگه کمیسیون دارم)
    شما یک کمیسیون دیگه باید برید !
    متوجه نمیشم یعنی کی دفترچه پست کردید؟اون موقع دانشجو نبودید؟
    تا ائنجا که م میدونم میتونید ادامه بدید ربطی نداره! اگه نشید از معافیت تحصیلی استفتده میکنید ! البته شما بگید کدوم مقطع هستید؟
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    شما یک کمیسیون دیگه باید برید !
    متوجه نمیشم یعنی کی دفترچه پست کردید؟اون موقع دانشجو نبودید؟
    تا ائنجا که م میدونم میتونید ادامه بدید ربطی نداره! اگه نشید از معافیت تحصیلی استفتده میکنید ! البته شما بگید کدوم مقطع هستید؟
    من قبل از دانشگاه برم پست کردم.
    اون موقعی که من معاینه اولیه و مجدد رفتم اگزمای شدید داشتم ولی الان چون تابستونه وضیعت پوستم خیلی خوبه (تابستون معمولا اگزما ندارم) الان موندم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sh72 نمایش پست ها
    من قبل از دانشگاه برم پست کردم.
    اون موقعی که من معاینه اولیه و مجدد رفتم اگزمای شدید داشتم ولی الان چون تابستونه وضیعت پوستم خیلی خوبه (تابستون معمولا اگزما ندارم) الان موندم چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه برید و رد بشید کیس اگزماتون پریده!
    و باید دوبازه از نو وقتی شدید شد اقدام کنید یا 1 بیماری جدید معرفی کنید
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام دوستان پدر من یک تومور بدخیم روی ساقه مغز ش دارد ..... به نظرتون به من معافیت میدن؟سن پدرم 50 سال چند ماه تا بازنشستگی دارد
    دو برادرم خدمت رفته اند ولی من هنوز نرفته ام(فرزند آخرم)
    اگه ندن باید چه شرایطی وجود داشته باشه تا بتونم معافی کفالت بگیرم