صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 126

موضوع: سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیین نامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

یکی از بستگان بیماری پوستی درماتیت سبورئیک مزمن و مقاوم به درمان داره حدودا 8 سالی هم طول کشیده و هنوز ادامه داره پوست صورت و سر و بدن شوره و پوسته ریزی میکنه بعد زیر این پوست پوست شدن ها قرمز شدید میشه بعد از مدتی هم به خاطر خارش زخم میشه حتی خونریزی هم میکنه
    به کمیسیون پزشکی رفت ولی معاف از رزم شد !!! همین الان هم تو بیمارستان بستری هست که به دلیل عود بیماری ناشی از استرس چند روزی هست که تحت نظر ــه
    یه سری افراد میگن اگر باز اعتراض کنه و کمیسیون عالی براش تشکیل بشه ممکنه باز معاف از رزم بشه به دلیل اینکه پزشکان نظام وظیفه شهرمون اکثرا پزشک عمومی یا داخلی هستن و اصلا این بیماری رو نمیشناسن !
    حالا میخوام بدونم این موضوع تا چه حد ممکنه درست باشه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

نقل قول نوشته اصلی توسط Parsa_R نمایش پست ها
    یکی از بستگان بیماری پوستی درماتیت سبورئیک مزمن و مقاوم به درمان داره حدودا 8 سالی هم طول کشیده و هنوز ادامه داره پوست صورت و سر و بدن شوره و پوسته ریزی میکنه بعد زیر این پوست پوست شدن ها قرمز شدید میشه بعد از مدتی هم به خاطر خارش زخم میشه حتی خونریزی هم میکنه
    به کمیسیون پزشکی رفت ولی معاف از رزم شد !!! همین الان هم تو بیمارستان بستری هست که به دلیل عود بیماری ناشی از استرس چند روزی هست که تحت نظر ــه
    یه سری افراد میگن اگر باز اعتراض کنه و کمیسیون عالی براش تشکیل بشه ممکنه باز معاف از رزم بشه به دلیل اینکه پزشکان نظام وظیفه شهرمون اکثرا پزشک عمومی یا داخلی هستن و اصلا این بیماری رو نمیشناسن !
    حالا میخوام بدونم این موضوع تا چه حد ممکنه درست باشه
    اگه بیماری در این حد هست حتما باید اعتراض کنید. فارغ از اینکه به نتیجه میرسید یا نه شما اعتراضتون رو انجام بدین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اگه بیماری در این حد هست حتما باید اعتراض کنید. فارغ از اینکه به نتیجه میرسید یا نه شما اعتراضتون رو انجام بدین.
    عزیز اگر اعتراض کنه هم نوبت کمیسیون عالی میافته بهمن ماه ! برای این بنده خدا اعزام رو زدن 19 آذر
    پشت سرش مابین موها کلا زخم شده خونریزی هم داره
    بنده خدا چند روزی هست که بیمارستان بستری شده
    فعلا قراره فردا همراه پدرش بریم پیش فرمانده نیروی انتظامی یا معاونش ببینیم میشه نوبت اینو قبل از اعزام بندازن یا نه

والله من اون دکترهایی که تو کمیسیون پزشکی دیدم جسم بی جون این بنده خدا رو هم میبرن آموزش ! اگر باز رد بشه و معاف از رزم بهش بدن دیگه نمیتونه بره آموزشی و برای معافیت اقدام کنه
    این مورد درسته یا نه باز میشه تو آموزشی اقدام کرد ؟

یه مورد دیگه : آیا پزشکان کمیسیون با پزشکان کمیسیون عالی فرق دارن ؟ من هر چی تلاش کردم کسی تو نظام وظیفه این رو نگفت !

مورد آخر : فرض رو بگیریم ایشون بره 2 ماه آموزشی حدودا بعد از چقدر ممکنه اینو معاف کنن شنیدم حدودا یه ماه طول میکشه با توجه به وضعیت ایشون آیا میشه کمتر از این هم حساب کرد ؟ آیا تو آموزشی از لحاظ پزشکی بهش میرسن چون ممکنه به دلیل کثیف بودن محیط و کوتاه بودن موی سر زخم سر ایشون بدتر بشه یا خدای نکرده بیماری خونی و عفونی بگیره

خدا جای حق نشسته امیدوارم ظالمین به جزای کارهاشون برسن
    ممنون عزیز

Local Moderator

عزیز اگر اعتراض کنه هم نوبت کمیسیون عالی میافته بهمن ماه ! برای این بنده خدا اعزام رو زدن 19 آذر
    پشت سرش مابین موها کلا زخم شده خونریزی هم داره
    بنده خدا چند روزی هست که بیمارستان بستری شده
    فعلا قراره فردا همراه پدرش بریم پیش فرمانده نیروی انتظامی یا معاونش ببینیم میشه نوبت اینو قبل از اعزام بندازن یا نه

والله من اون دکترهایی که تو کمیسیون پزشکی دیدم جسم بی جون این بنده خدا رو هم میبرن آموزش ! اگر باز رد بشه و معاف از رزم بهش بدن دیگه نمیتونه بره آموزشی و برای معافیت اقدام کنه
    این مورد درسته یا نه باز میشه تو آموزشی اقدام کرد ؟

یه مورد دیگه : آیا پزشکان کمیسیون با پزشکان کمیسیون عالی فرق دارن ؟ من هر چی تلاش کردم کسی تو نظام وظیفه این رو نگفت !

مورد آخر : فرض رو بگیریم ایشون بره 2 ماه آموزشی حدودا بعد از چقدر ممکنه اینو معاف کنن شنیدم حدودا یه ماه طول میکشه با توجه به وضعیت ایشون آیا میشه کمتر از این هم حساب کرد ؟ آیا تو آموزشی از لحاظ پزشکی بهش میرسن چون ممکنه به دلیل کثیف بودن محیط و کوتاه بودن موی سر زخم سر ایشون بدتر بشه یا خدای نکرده بیماری خونی و عفونی بگیره

خدا جای حق نشسته امیدوارم ظالمین به جزای کارهاشون برسن
    ممنون عزیز
    دوستانی که تجربه دارن بهتره به این پرسش پاسخ بدن، من تجربه ای در این زمینه ندارم.
    ولی در مورد اقدام حین سربازی، برخی معافیت ها مثل کفالت (فوت پدر) و پزشکی در هر زمانی قابل درخواست و اعماله.
    طبیعتا شرایط رسیدگی در پادگان با بیمارستان قابل مقایسه نیست. با این شرایطی هم که شما میفرمایید به نظر میاد که معافیت ایشون قطعی باشه (چون حضورش در پادگان نه تنها برای خودش بلکه برای بقیه هم خطرناکه).

* در زمان اعزام اگه ایشون در بیمارستان بستری باشه (کلا به دلایل پزشکی) میتونه اعزامش رو به تعویق بندازه ولی بهترین کار رو دارین خودتون انجام میدین (بریم پیش فرمانده نیروی انتظامی یا معاونش).

Junior Member

ممنون عزیز برای پاسختون

دیروز رفتیم پیش فرمانده کل نیروی انتظامی استان که تو ساختمون 197 برگزار شده بود اونجا پرونده پزشکی رو نشون دادیم و ایشون دستور دادن اعزام به عقب بیوفته ( 19 آذر قرار بود اعزام بشه ) و دستور دادن تا 10 روز به سرعت به اعتراض رسیدگی بشه و در شورای عالی براش پرونده باز بشه

جالبیش اینجاست روز کمیسیون عالی پزشکی باید این بنده خدا رو از بیمارستان مرخص کنیم ببریم پیش آقایون تا نظر بدن !!!!
    راستی تو نظام وظیفه گفتن الان که موعد اعزام این بنده خدا رو لغو کردن براش سه ماه اضافه خدمت میخوره ! درسته ؟

اینم بگم شاید گفتنش خالی از لطف نباشه : دیروز که تو ساختمون 197 بودیم انواع اقسام احترامات رو به ما کردن از شیرینی و شکلات و آب میوه بگیر تا سلام و علیک های گرم و بسیار مودبانه
    نمیدونم چرا زیر دست ها اینجوری نیستن و مثل ... با مردم رفتار میکنن !

ممنون

Local Moderator

ممنون عزیز برای پاسختون

دیروز رفتیم پیش فرمانده کل نیروی انتظامی استان که تو ساختمون 197 برگزار شده بود اونجا پرونده پزشکی رو نشون دادیم و ایشون دستور دادن اعزام به عقب بیوفته ( 19 آذر قرار بود اعزام بشه ) و دستور دادن تا 10 روز به سرعت به اعتراض رسیدگی بشه و در شورای عالی براش پرونده باز بشه

جالبیش اینجاست روز کمیسیون عالی پزشکی باید این بنده خدا رو از بیمارستان مرخص کنیم ببریم پیش آقایون تا نظر بدن !!!!
    راستی تو نظام وظیفه گفتن الان که موعد اعزام این بنده خدا رو لغو کردن براش سه ماه اضافه خدمت میخوره ! درسته ؟

اینم بگم شاید گفتنش خالی از لطف نباشه : دیروز که تو ساختمون 197 بودیم انواع اقسام احترامات رو به ما کردن از شیرینی و شکلات و آب میوه بگیر تا سلام و علیک های گرم و بسیار مودبانه
    نمیدونم چرا زیر دست ها اینجوری نیستن و مثل ... با مردم رفتار میکنن !

ممنون
    خواهش میکنم،

به نظر میاد که ماجرا داره خوب پیش میره (امیدوارم).
    فکر میکنم که اشتباه کرده باشن. 3 ماه اضافه خدمت جریمه ی غیبت کردنه. ولی این دوستمون که نمیخواد غیبت کنه، اومده درخواست داده! اعزام هم که به دستور فرمانده لغو شده تا این ماجرای غیبت پیش نیاد دیگه. به نظرم نگران حرفی که اونها زدن نباشید و کارهای معافیت رو پیگیری کنید. ما هم خوشحال میشیم اگه در جریان روند کار قرارمون بدی. ممنون.

* بله حق با شماست، نمیدونم چرا وقتی یکی از بالادست به ما فشار میاره ما هم حتما باید سر یکی که زورمون بهش میرسه این فشار رو تلافی کنیم. منم تجربه ی مشابهی در تمامی مراجعاتم به نظام وظیفه داشتم. تا زمانی که سر و کارم با رفقای همرده ی خودم بود (سرباز تا ستوان) که طبیعتا انتظار همکاری بیشتری ازشون داشتم، شاهد همه نوع بی احترامی و جواب سربالا بودم ولی وقتی گذرم به دفتر درجات بالاتر میفتاد همیشه مودب و محترم برخورد میکردن و کار رو راه مینداختن.
    اینم بگم که همیشه و همه جا استثنا هست و از قضا یکی از سربازهای سازمان زمانی که کارم حسابی گره خورده بود و یه ستوان دوم داشت تا میتونست اذیت میکرد تا کارم هیچ رقمه انجام نشه (هنوز هم نمیدونم چرا؟!)، اومد مداخله کرد و هر جوری بود کارم رو راه انداخت (با اینکه طرف مافوقش بود). همیشه ممنونشم.

Junior Member

پسر عمو ــم امروز وقت کمیسیون عالی داشت این بار دوباره فرستادنش به همون بیمارستان که برای کمیسیون قبلی نامه آوره بود ولی این بار بهش گفتن باید بره پیش یه پزشک دیگه
    جالبیش اینجاست امروز پسر عمو ــم رو از همون بیمارستان مرخص کردیم ! واقعا منظور اینا رو از این همه کش دادن موضوع نمیفهمم !

آخه اینا چه جور دکتر ــین که وضع جسمانی مریض رو درک نمیکنن ! وضعش رو نمیبینن ! هی پاس کاری میکنن !

Junior Member

سلام و ارادت
    من رفتم بيمارستان رازي براي نمونه گيري مجدد از پوست سرم.ولي استادي كه اونجا بود گفت نيازي به نمونه برداري نيست و مشخصه كاملا كه ديسكوئيد لوپوس داري...رو برگه اسم بيماريمو نوشت و دو تا استاد مهر و امضا كردن و گفت رييس بيمارستانم بايد مهر و امضا كنه كه بفرستيم نظام وظيفه...الان با اينكه 4 تا دكتر متخصص خودشون بيماري منو تاييد كردن، بازم امكان داره كه تو شورا تاييد نكنن؟

Junior Member

سلام دوستان می خواستم بدونم کم بودن موی صورت هم جزو معافیت های پزشکی هست چون یه متخصص پوست گفت حتما مراجعه کنم امکان معافیت زیاده نظر شما چیه ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط syst3m1371 نمایش پست ها
    سلام دوستان می خواستم بدونم کم بودن موی صورت هم جزو معافیت های پزشکی هست چون یه متخصص پوست گفت حتما مراجعه کنم امکان معافیت زیاده نظر شما چیه ؟
    جواب درست این سوال رو نمیدونم!

ولی به نظرم منطقی نمیاد که معافیت براش در نظر گرفته بشه، معمولا معافیت پزشکی به سه دلیل عمده داده میشه:
    1. وجود نقص یا بیماری که خطری برای فرد یا سایر سربازها داشته باشه.
    2. وجود نقص یا تفاوتی که باعث بروز دردسر برای فرد یا سایر سربازها بشه.
    3. وجود بیماری لاعلاج.

این کم بودن موی صورت به نظرم تو هیچ گروه نمیگنجه ضمن اینکه عموما در یگانهای وابسته به ارتش باید صورت به طور کامل اصلاح بشه.