صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 126

موضوع: سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیین نامه)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

سلام.من از ناحیه پوست سر به بیمار پسوریازیس مبتلا هستم.بعد از نیم ساعت که از حموم میام بسرعت سرم پوسته میزنه.البته چند تا لک هم زیر کمرم ایجاد شده.سرم همش میخاره.توی ابروهام هم پوسته میزنه و کلا این پوسته بیناییم رو هم اذیت میکنه.میخواستم بدونم این موضوع میتونه کمکم کنه واسه معافی گرفتن؟اگه آره تا چند درصد؟ممنون

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_ms نمایش پست ها
    سلام.من از ناحیه پوست سر به بیمار پسوریازیس مبتلا هستم.بعد از نیم ساعت که از حموم میام بسرعت سرم پوسته میزنه.البته چند تا لک هم زیر کمرم ایجاد شده.سرم همش میخاره.توی ابروهام هم پوسته میزنه و کلا این پوسته بیناییم رو هم اذیت میکنه.میخواستم بدونم این موضوع میتونه کمکم کنه واسه معافی گرفتن؟اگه آره تا چند درصد؟ممنون
    سلام
    من روی پنجه پام دارم و همینطور کف پام
    اقدام کردم
    پزشک بیمارستان تایید کرد پسو هست ولی شورا معافم نکرد
    با چندتا لکه معاف نمیکنن
    شانس هم خیلی موثره
    تو انجمن پسوریازیس در مورد معافی بحث میکردیم حتما بخون

ایشالله معاف شی

سلام خیلی خشحال شدم اینجا پاسخگو هستید
    امیدوارم جوابه من رو هم بدین خیلی سپاس گذار میشم
    من به بیماریه لیکن پلان مبتلا هستم تقریبا تمام بدنم به صورت ریز ریز درگیره این بیماریه حالا نمیدونم معاف میشم با این اندازه یا نه ؟ دکتر اولیه تایید کرده منتظرم برای کمیسیون پزشکی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseintiti نمایش پست ها
    من به بیماریه لیکن پلان مبتلا هستم تقریبا تمام بدنم به صورت ریز ریز درگیره این بیماریه حالا نمیدونم معاف میشم با این اندازه یا نه ؟ دکتر اولیه تایید کرده منتظرم برای کمیسیون پزشکی
    با این بیماری آشنایی ندارم ولی طبق بند موجود در آیین نامه: "ليكن پلان پوستي و مخاطي شديد و گسترده معاف دائم"

که اولا یه مقدار نامفهوم نوشته شده چون با وجود اون "و" برداشت من اینه که باید پوستی و مخاطی همزمان باشه و ثانیا به صورت کیفی سنجیده شده "شدید و گسترده" که عملا باعث میشه تشخیص نهایی فقط در دست پزشکان کمیسیون باشه. متاسفانه کسی به جز کمیسیون نمیتونه راهنمایی تون کنه باید صبر کنید تا کمیسیون تشکیل بشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    با این بیماری آشنایی ندارم ولی طبق بند موجود در آیین نامه: "ليكن پلان پوستي و مخاطي شديد و گسترده معاف دائم"

که اولا یه مقدار نامفهوم نوشته شده چون با وجود اون "و" برداشت من اینه که باید پوستی و مخاطی همزمان باشه و ثانیا به صورت کیفی سنجیده شده "شدید و گسترده" که عملا باعث میشه تشخیص نهایی فقط در دست پزشکان کمیسیون باشه. متاسفانه کسی به جز کمیسیون نمیتونه راهنمایی تون کنه باید صبر کنید تا کمیسیون تشکیل بشه.

ممنون منظورش از مخاطی چیه ؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseintiti نمایش پست ها
    ممنون منظورش از مخاطی چیه ؟
    همونطور که عرض کردم خدمتتون اطلاعات پزشکیم بسیار ضعیفه ولی به طور کلی مخاطی یعنی این: https://fa.wikipedia.org/wiki/غشاء_مخاطی

Junior Member

بالاخره پسر عمو ـی منو سرباز اعلام کردن ! یه چند صفحه قبل در موردش صحبت کردم
    متاسفانه تا اونجایی که من دیدم به بیماری های پوستی زیاد ارزش قائل نیستن در حالی که از همه بیماری ها سخت تره
    به نظرم برید خدمت اونجا اقدام کنید بهتره البته برای بیماری که تو قانون اومده اقدام کنید ولی برای چیزی که اشاره نشده برید خدمت اقدام کنید بهتره

سلام

دوستان من تو قوانین نگاه میکردم دیدم نوشته
    بند ۲۲- انواع آکنه وقتی که شدید باشد و یا منظره صورت را تغییر دهد و یا اینکه ناحیه وسیعی از گردن، کتف‌ها، سینه و پشت را فرا گرفته باشد معاف دائم.

من الان بیشتر از 10 سال هست که جوش میزنم و تمام قسمت بالایی سینه و قسمت بالایی پشت من به اضافه صورت و گردنم جوش + جای جوش هست!

منتها این یه موردی هست که معلوم نیست شدتش چقدر باید باشه تا بتونم چنین معافیتی بگیرم، از کجا باید بفهمم؟ کسی میتونه دکتر پوستی معرفی کنه که دقیقا بتونه نظر بده مثلا خودش توی کمیسیون باشه؟ یا باید برم یکی از بیمارستان های پوست ارتش؟ دیشب این لینک رو پیدا کردم:
    فهرست مراكز درماني آجا در تهران و شهرستانها

ردیف 13 نوشته بیمارستانهای تخصصي پوست اینا هستن: بيما بعثت ،فجر، گلستان ، خانواده

کدومش باید برم؟

لطفا راهنمایی کنید، ممنون میشم.

در ضمن من مشکل چشم هم دارم و به خاطر چشم هام صد در صد معاف از رزم میشم، چون مدرکم کارشناسی هست و مجموع شماره چشم ها حدود 9 یا 9.5 هست، علاوه بر اون انحراف مخفی هم دارم.

اما از یه دکتر چشم پزشک که قبلا خودش عضو کمیسیون بوده تلفنی سوال کردم گفت معاف کامل نمیشی!

به نظرتون مشکل چشمهام رو هم در دفترچه بنویسم یا نه فقط مشکل پوست رو باید بنویسم؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کامل بفرمایید این قضیه فوق العاده برای من مهم هست و زندگی من رو به شدت تحت تاثیر قرار داده.

نقل قول نوشته اصلی توسط GrimReaper نمایش پست ها
    در ضمن من مشکل چشم هم دارم و به خاطر چشم هام صد در صد معاف از رزم میشم، چون مدرکم کارشناسی هست و مجموع شماره چشم ها حدود 9 یا 9.5 هست، علاوه بر اون انحراف مخفی هم دارم.

اما از یه دکتر چشم پزشک که قبلا خودش عضو کمیسیون بوده تلفنی سوال کردم گفت معاف کامل نمیشی!

به نظرتون مشکل چشمهام رو هم در دفترچه بنویسم یا نه فقط مشکل پوست رو باید بنویسم؟

خیلی ممنون میشم راهنمایی کامل بفرمایید این قضیه فوق العاده برای من مهم هست و زندگی من رو به شدت تحت تاثیر قرار داده.
    سلام دوست عزيز لطفا شرايط تحصيل و فرصتت رو هم بنويس. پيشنهاد ميكنم اول براي پوست و بعدش براي چشم اقدام كني و همزمان هر دو بيماري رو بار اول توي دفترچه اعلام نكني.