صفحه 1 از 238 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

ApplyAbroad Guardian
    daniyal_arj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Management Engineering - Polimi

پیش فرض مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

دوستان عزیز میتوانند در این قسمت، مسائل پیرامون معافیت پزشکی که جنبه عمومی دارند و مربوط به یک بیماری خاص نمیشوند را پیگیری نمایند.

درمورد آگاهی از آئين نامه معاينه و معافيت پزشكي از کجا اطلاعات کسب کنم؟

بدلیل حجم زیاد مطالب، برروی این آدرس کلیک کنید.

در مورد پرسش و پاسخ های مطرح در این مورد به اینجا مراجعه کنید.

آيا دانشجويان در حين تحصيل مجاز به درخواست معافيت پزشكي هستند؟

خير، رسيدگي به معافيت پزشكي فقط هنگام معرفي مشمول براي اعزام به خدمت صورت مي‌گيرد.

آیا در خارج از کشور میتوان تقاضای معافیت پزشکی نمود؟

بله، این امکان وجود دارد.

در حال حاضر رسيدگي به معافيت پزشكي مشمولان يا اعلام نظر درخصوص بيماري بستگان مشمول، توسط شوراي پزشكي واحدهاي وظيفه عمومي در داخل كشور صورت مي‌گيرد ليكن به منظور تسهيل در روند رسيدگي به معافيتهاي پزشكي مشمولان ايراني مقيم خارج از كشور و جلوگيري از تردد و مسافرتهاي غيرضروري كه باعث اتلاف وقت و هزينه‌هاي زياد مي‌شود با هماهنگي‌هاي بعمل آمده با مراجع ذيربط مقرر گرديده اين امور نيز در نمايندگي‌هاي منتخب جمهوري اسلامي ايران در خارج از كشور صورت گيرد كه برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي توجيه پزشكان معين انجام شده و چگونگي آن پس از هماهنگي‌هاي مربوط به شرح ذيل خواهد بود:

1- مراجعه مشمول به نمايندگي جمهوري اسلامي ايران در محل سكونت يا نزديكترين نمايندگي در خارج از كشور .2- تكميل فرمهاي مربوط و ارائه مدارك خواسته شده به نمايندگي .3- پرداخت هزينه‌هاي مربوط.4- تعيين نوبت براي مشمول جهت شركت در جلسه معاينه پزشكي از سوي نمايندگي .5- اخذ نظريه تخصصي از بيمارستان تعيين شده در خارج از كشور و شركت در جلسه پزشكان معين (در صورت نياز) .6- تنظيم نظريه پيرامون وضعيت جسمي و بيماري مشمول يا كسان مشمول با تاييد نمايندگي .7- ارسال كليه مدارك از طريق نمايندگي به وزارت امور خارجه .8- تاييد و ارسال مدارك رديف هفت از طريق وزارت امور خارجه به سازمان وظيفه عمومي ناجا .9- بررسي و طرح پرونده در شوراي پزشكي مركز وظيفه عمومي تهران بزرگ و صدور راي .10- اعلام نتيجه راي شوراي پزشكي به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول براي پرداخت هزينه‌هاي درنظر گرفته شده .11- صدور كارت معافيت و تحويل آن به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول .
    در صورت منفي بودن راي شوراي پزشكي، برگ اعزام براي مشمول صادر و به وزارت امور خارجه يا وكيل قانوني مشمول تحويل خواهد شد.

منبع:
    http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-9b65b559f5f1
    ویرایش توسط daniyal_arj : March 3rd, 2012 در ساعت 04:59 AM
    در این درگه که گه گه که که که که شود ناگه **** مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

دو اگه دکتر توی کمیسیون گفت MR فقط +1 هست و چیزی نیست حتما بگو TVP هم هست و MVP چون گاهی براشون +1 زیاد نیست در حالی که توی دفترچه ننوشته +1 یا +2 نوشته کلا معاف

سلام

چون تاپیک اصلی قبلی بسته شده، سوالم را دوباره اینجا می پرسم.

در خصوص مطلبی که گفتید :

برای بیماری هایی که دارای درجات مختلفی هستند ( مثلا گرید 1 تا 4 ) و در دفترچه هم در خصوص گرید، اشاره ای نکرده باشه و فرضا گفته بیماری X معاف و نگفته X-1 معاف نیست

در این خصوص ممکنه شورای پزشکی بگه، این مورد خفیف هست و معاف نمیشی؟

در این خصوص چگونه باید از خود دفاع کرد ؟

در کمسیون میشه باهاشون کل کل کرد ؟

آیا فقط باید اصرار کرد که بفرستند معاینه مجدد ؟

اگر نکته ای در این خصوص دارید، ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام،
    قبل از کمیسیون چند تا دکتر آدم رو معاینه می کنند؟
    آخه من امروز CT ام رو بردم سجاد که دکتر ببینه منشیش گفت پول نمی خواد بدی و برای دکتر بعدی باید پول بدی
    بعد که دکتر CT ام رو دید اصلا شرح عملم رو هم ندید گفت بیرون وایسا یه چیزایی نوشت بعد منشیه گفت 2 هفته ی دیگه نامه میا دمه خونتون
    منم استرس گرفتم که چطور حرفی از دکتر دوم نزدن
    از منشیه پرسیدم گفت نه تهرانیا رو یه نفر معاینه می کنه! حس کردم منو پیچوند!
    نظر شما چیه؟

سلام ،من یه سرچ کوچولو تو اینترنت کردم و متوجه شدم که معاف از رزم شدن نه تنها مزایای به درد بخوری نداره ،بلکه معایب تاثیر گزاری هم داره،حالا با توجه به اینکه متخصص به من گفته معاف از رزم میشی،از دوستایی که اطلاعات یا سابقه ای در این مورد دارن خواهش میکنم یکم راهنمایی کنن .ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sa_mohammad_mo نمایش پست ها
    سلام ،من یه سرچ کوچولو تو اینترنت کردم و متوجه شدم که معاف از رزم شدن نه تنها مزایای به درد بخوری نداره ،بلکه معایب تاثیر گزاری هم داره،حالا با توجه به اینکه متخصص به من گفته معاف از رزم میشی،از دوستایی که اطلاعات یا سابقه ای در این مورد دارن خواهش میکنم یکم راهنمایی کنن .ممنون
    سلام

میشه بگید چه معایبی داره ؟

( بنظر من که حسن هست)

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    سلام

میشه بگید چه معایبی داره ؟

( بنظر من که حسن هست)
    سلام
    یکی از معایبش درج در کارت پایان خدمت هست
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    سلام
    یکی از معایبش درج در کارت پایان خدمت هست
    ای بابا!

یکی از بچه های اینجا چند روز پیش نوشته بود که درج نمیشه.

کسی اطلاع موثق داره ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    شما باید توی فرصت 6 ماهه و حداقل دو ماه قبل از اتمام اقدام کنید
    اگر در پایان فرصت باشید اقدام کنید و معاف نشید اضافه میخورید و دیگه خودشون واستون اعزام میزنن و نیاز به پست مدارک اعزام نیست
    آقا اینو مطمئنی که 2 ماه مونده برای پزشکی باید پست کنیم؟ بعید میدونما!!!

سلام به همه دوستان
    ترو خدا کمک کنید
    من واسه معافی چشمم دلو زدم به دریا و از دانشگاه انصراف دادم نمره چشمم 75/9 هست یه ماه پیش به یک متخصص مراجعه کردم و یک بار قطره ریخت گفت 75/7 هستی تازگی ها یه هفته پیش رفتم پیش یه دکتر وقطره ریخت گقت 75/8 هستی ولی این سه بار 3قطره ریخت هر کدوم به مدت 5 دقیقه یعنی 9 قطره بعد گفت 30 دقیقه وقت بگیر منم رفتم بیرون یه دور زدم اومدم معاینه کرد گفت 75/8 هست منم دفترچه رو پست کردم امروز معرفی به بیمارستان امام سجاد - شماره ۲ ناجا نیروی انتظامی اومد چطور بیمارستانی هست زنگ زدم با منشی صحبت کردم گفت هر روز یه دکتر داریم به نظرتون می تونم آدرس مطب یه دکترش رو پیدا کنم برم پیشش باهاش صحبت کنم؟

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mpnet نمایش پست ها
    آقا اینو مطمئنی که 2 ماه مونده برای پزشکی باید پست کنیم؟ بعید میدونما!!!
    کلا در این باره بین علما اختلافه. بحث هم دربارش زیاد شده.

یک سری میگن اگه برای معافیت اقدام کنی و نتیجش وقتی معلوم بشه که دیگه تو فرجه 6 ماهه نباشی، اگه معاف (دائم یا رزم) نشی، غیبت میخوری! این عده منبعشون تجربه ها و شنیده های قبلیشونه و همچنین یک جمله این با این مضمون که قبلا در دفترجه اعزام وجود داشته ولی در آخرین چاپ دفترچه دیگه موجود نیست.

یک سری دیگه هم (مثل من) میگن که تا وقتی که خودت را در فرجه 6 ماهه معرفی کنی، چه معاف بشی و چه نشی غیبت نمیخوری. این عده هم منبعشون روابط عمومی نظام وظیفه (09680) ، پلیس +10 و ... هست.

کلا اگه برات مهمه خودت باید بری دنبالش تا بتونی تصمیم بگیری. برو از هر کی که قبولش داری(نظام وظیفه، پلیس +10، مسئول نظام وظیفه دانشگاه، دوست، آشنا یا ...) بپرس و آخرش خودت قضاوت کن که غیبت میخوری یا نه!
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)