صفحه 206 از 238 نخستنخست ... 106156196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,051 تا 2,060 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط sinahector1 نمایش پست ها
    سلام
    وقتتون بخیر
    من معافیت چشم دارم(نزدیک بینی)
    الان عمل کردم درست شده(دیدم 10/10)
    میخوام برم کواهینامه بگیرم
    کسی اطلاع داره چه جوریه؟
    برم اموزشگاه میفرستن دوباره بیمارستان سجاد که چک بشه
    اگر پزشک معتمد بزنه چششم سالمه مشکلی برای معافیتم پیش نمیاد؟(اگر بزنه چشمش عینک لازم داره بازم میفرستن سحجاد برای معاینه)
    ممنون میشم جواب بدید
    مهمه
    سلام دوست عزیز.
    امیدوارم همیشه خوب باشید.
    شما باید از طریق شهرک آزمایش اقدام بفرمایید.
    باید برید اونجا بگید برا ابن موضوع اومدم و از همون نگهبانی راهنماییتون میکنن که کجا باید برید.
    اونجا تشکیل پرونده میدید و خودشون پزشک معتمد دارند و روند آزمایشات خودشون رو دارند.
    اما تا جایی که من میدونم باید حداقل 1 سال از تاریخ معافیتون گذشته باشه.
    موف باشید.

من 27 مهر رفتم بیمارستان سجاد برای معاینه چشم ( دیپلم هسنم وبرای نزدیک بینی اقدام کردم ) و معاینه شدم . 1 آذر هم چند روز پیش کمیسیونم بود که گفتن معاف از رزم شدم . پرسون پرسون رسیدم به اینجا که نمره چشممو -4 -1.25 زده بودن . منم موندم همینجوری !! سریع فرداش پرسیدم گفتن فلان دکتر خوبه دستگاهش و فلان و... ما قبولش داریم . ما هم رفتیم اونجا پریروز و دقیقا مثل شرایط نظام وظیفه سه بار قطره ریخت هربار به فاصله 5 دیقه و نیم ساعت 45 دیقه هم نشستم و نایجه نهایی شد این :
    -1.5 -4.75 R
    -1.25 -5.25 L
    فرداش سریع رفتم نظام وظیفه ، اینا رو هم بردم گفتن مگه ما گفتیم بری نظر بیاری و این حرفا . خلاصه نذاشتن من اعتراض بزنم پرسید کدوم بیمارستان فرستادنت گفتم سجاد ،( آمد یه برگه بم بده ) بعد گفت نه دیگه سجاد بوده همین میشه رای عوض نمیشه . دیگه منم کل کل و جر وبحث نکردم زدم بیرون . رفتم پلیس +10 گفتن میشه اعتراض بزنی منتها نظام وظیفه باید تاییدش کنه یه برگه باید بت بدن و این حرفا باید هم 10 روز از رای بگذره . دوشنه پریرز من کمیسیون داشتم .
    بعدشم گفتن بزار بری خدمت از اونجا اقدام کن کمیسیون راحت تر میگیرن .
    دوستان رهنمایی کنید من بد جور گیر خورد کارم . اصلا نمیخام برم و از اونجا اقدام کنم کل زندگیم میریزه به هم...
    در ضمن قطره ای که چشم پزشکه انداخت میدراکس بود چون من ساعت 5 ظهر اینا زدم بیرون ساعت 11 -12 شب چشمم نرمال شد ولی تهرانیه هماتروپینه چیه از اونا ریخته بوده چون قشنگ 2 روز آلبالو گیلاس میدیدم. دوستان اگه راهنماییی ، نکته ای، تجربه ای دارید بگید بد جوری کارم گیر خورده ...

ممنون

با عرض سلام خدمت دوستان.من امروز رفتم کمیسیون برای معافیت وشم و برام معاینه مجدد زد برای بیمارستان شیراز.میخواستم ببینم شیراز چنتا بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه دارد؟و کدوما هستن؟میشه بازدوباره پیش همون پزشک قبلی؟میفهمن؟

Junior Member

سلام. من یه سوال داشتم. من دانشجو خارج از کشور، کانادا، هستم با معافیت تحصیلی به صورت وثیقه. امکان اقدام برای معافیت پزشکی از داخل ایران به صورت حضوری برام وجود داره (با حفظ معافیت تحصیلیم تا زمان نهایی شدن معافیت پزشکیم)؟ لازم به ذکر هست که گرفتن معافیت پزشکیم به نظر حتمی خواهد بود در صورت امکان اقدام.

این لینک رو پیدا کردم. ولی متوجه نمیشه که آیا منظورش اینه که از خارج از کشور نمیتونم یا کلا امکانش نیست! (http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=27919)
    آخه خیلی منطقی به نظر نمیاد که آدما به خاطر دانشجو بودنشون نتونن کلا معافیت پزشکی بگیرن. یا دانشجو داخل بتونن ولی دانشجوهای خارج نتونن.

سلام
    دوستان من برای معافیت اقدام کردم ، بیمارستان امام سجاد اکو دادم ، بعد گفتن 30-40 روز دیگه پیگیری کن از نظام وظيفه
    بعد رفتم اکو های قدیم خودم رو ک 3 سال پیش داده بودم نگاه کردم این بود :
    MR++
    MVP++
    بعد از بیمارستان 1 ماه گذشت زنگ زدم پیگیری کنم ، گفتن دکتر برات هولتر قلب نوشته چرا نیومدی ? گفتم ک به من کسی چیزی نگفته خلاصه قراره هفته بعد برم هولتر
    خواستم ببینم کسی هولتر قلب رفته تا حالا ? با توجه به اکویی ک قبلا دادم و این شرایط ک گفتم ، کسی میتونه راهنمایی کنه ?
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط trayton2008 نمایش پست ها
    من 27 مهر رفتم بیمارستان سجاد برای معاینه چشم ( دیپلم هسنم وبرای نزدیک بینی اقدام کردم ) و معاینه شدم . 1 آذر هم چند روز پیش کمیسیونم بود که گفتن معاف از رزم شدم . پرسون پرسون رسیدم به اینجا که نمره چشممو -4 -1.25 زده بودن . منم موندم همینجوری !! سریع فرداش پرسیدم گفتن فلان دکتر خوبه دستگاهش و فلان و... ما قبولش داریم . ما هم رفتیم اونجا پریروز و دقیقا مثلل شرایط نظام وظیفه سه بار قطره ریخت هربار به فاصله 5 دیقه و نیم ساعت 45 دیقه هم نشستم و نایجه نهایی شد این :
    -1.5 -4.75 R
    -1.25 -5.25 L
    فرداش سریع رفتم نظام وظیفه ، اینا رو هم بردم گفتن مگه ما گفتیم بری نظر بیاری و این حرفا . خلاصه نذاشتن من اعتراض بزنم پرسید کدوم بیمارستان فرستادنت گفتم سجاد ،( آمد یه برگه بم بده ) بعد گفت نه دیگه سجاد بوده همین میشه رای عوض نمیشه . دیگه منم کل کل و جر وبحث نکردم زدم بیرون . رفتم پلیس +10 گفتن میشه اعتراض بزنی منتها نظام وظیفه باید تاییدش کنه یه برگه باید بت بدن و این حرفا باید هم 10 روز از رای بگذره . دوشنه پریرز من کمیسیون داشتم .
    بعدشم گفتن بزار بری خدمت از اونجا اقدام کن کمیسیون راحت تر میگیرن .
    دوستان رهنمایی کنید من بد جور گیر خورد کارم . اصلا نمیخام برم و از اونجا اقدام کنم کل زندگیم میریزه به هم...
    در ضمن قطره ای که چشم پزشکه انداخت میدراکس بود چون من ساعت 5 ظهر اینا زدم بیرون ساعت 11 -12 شب چشمم نرمال شد ولی تهرانیه هماتروپینه چیه از اونا ریخته بوده چون قشنگ 2 روز آلبالو گیلاس میدیدم. دوستان اگه راهنماییی ، نکته ای، تجربه ای دارید بگید بد جوری کارم گیر خورده ...

ممنون
    سلام دوست عزیزم..
    کاملا میکنم وضعیت ناخوشایندی که توش قرار دارید. اینهمه دوندگی، اینهمه استرس.. و در آخر بخاطر اختلاف ناچیزی معافیت دائم از دست بره.
    بهرحال..
    مدنظر داشته باشید که
    هومیدرین (هماتروپین 2%) که فرمودید در معاینه نظام وظیفه براتون استفاده کردن، ازهرنظر در مقایسه با
    قطره میدراکس (تروپیکامید1%)
    قطره قدرتمندتریه. تا حدی که قبل و بعد از اعمال جراحی هم مورد استفاده قرار میگیره.
    بهمین جهت شاید خیلی نشه دلگرم بود به نتیجه معاینه خارج از روالی که فرمودید.
    سالهاست مشمولینی که قصد گرفتن معافیت دارند، سر این مساله به مانع بلندی برمیخورن. قطره مورد استفاده گاها شنیده شده تا بیشتر از 1 نمره هم پایین آورده چشم رو! از اقوام خودم دوسه نفر سر 0.25 الی 0.5 ناکام موندند.
    ارگانی هم که باهاش سروکار دارید ارگان نظامی هست و خب.. شرایط خودش رو داره در زمینه رسیدگی به اعتراضات!

موفق باشید..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط futureroad نمایش پست ها
    سلام. من یه سوال داشتم. من دانشجو خارج از کشور، کانادا، هستم با معافیت تحصیلی به صورت وثیقه. امکان اقدام برای معافیت پزشکی از داخل ایران به صورت حضوری برام وجود داره (با حفظ معافیت تحصیلیم تا زمان نهایی شدن معافیت پزشکیم)؟ لازم به ذکر هست که گرفتن معافیت پزشکیم به نظر حتمی خواهد بود در صورت امکان اقدام.

این لینک رو پیدا کردم. ولی متوجه نمیشه که آیا منظورش اینه که از خارج از کشور نمیتونم یا کلا امکانش نیست! (http://econsulate.mfa.ir/index.aspx?...2&pageid=27919)
    آخه خیلی منطقی به نظر نمیاد که آدما به خاطر دانشجو بودنشون نتونن کلا معافیت پزشکی بگیرن. یا دانشجو داخل بتونن ولی دانشجوهای خارج نتونن.
    سلام دوست خوبم..
    طبق آخرین بخشنامه اقدام برای معافیت در مواردی که مقطع تحصیلی دراون اثرگزار نیست، امکان پذیره. مثلا شخصی با مدرک دیپلم اگر تقاضای معافیت پزشکی برای چشمش داشته باشد، به درخواستش رسیدگی نمی‌شه، اما در دیگر بیماری‌ها مثل قلب و عروق یا مغز و اعصاب که مقطع تحصیلی در اونها اثرگذار نیست، به درخواست افراد رسیدگی خواهد شد.

لینکی که دادید رو مطالعه کردم.. برداشت من از خط آخر که ذکر شده ;"بر اساس تصمیم سازمان نظام وظیفه عمومی، تقاضای معافیت پزشکی شامل دانشجویان متعهد خدمت و یا کسانی که با وثیقه از کشور خارج شده اند، نمی گردد." این هست که تا زمانی که به قید وثیقه در خارج از کشور بسر میبرید براتون امکان درخواست معافیت وجود نداره. احتمالا باید با آزاد شدن وثیقه راه پیگیری باز بشه، که خب به منزله خروجتون از آن دانشگاه خواهد بود. مگراینکه راه دیگه ای پیش روی خودتون ببینید برای ادامه حضور بدون وثیقه در کشور مذکور

پیروز باشید...

Junior Member

سلام دوستان . من هفته گذشته عمل باز دیسک کمر انجام دادم و اینکه داخل ریپورت ام ار ای قبل از عمل نوشته شده extruded disc. میخواستم بدونم معاف میشم یا نه ؟ و دوم اینکه من دانشجوی لیسانس هستم سال اخر . میتونم الان حین نحصیل اقدام کنم برا معافیت پزشکی یا نه حتما باید درسم تموم شه؟ اگه بخوام بعد اتمام درس اقدام کنم تو نتیجه معافیت تاثیر داره یا نه ؟ ممنونم میشم سریع جواب بدین

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirzar نمایش پست ها
    سلام دوستان . من هفته گذشته عمل باز دیسک کمر انجام دادم و اینکه داخل ریپورت ام ار ای قبل از عمل نوشته شده extruded disc. میخواستم بدونم معاف میشم یا نه ؟ و دوم اینکه من دانشجوی لیسانس هستم سال اخر . میتونم الان حین نحصیل اقدام کنم برا معافیت پزشکی یا نه حتما باید درسم تموم شه؟ اگه بخوام بعد اتمام درس اقدام کنم تو نتیجه معافیت تاثیر داره یا نه ؟ ممنونم میشم سریع جواب بدین
    سلام دوست عزیز.
    ان شا.. که همیشه سلامت باشید.
    تا جایی که بنده اطلاع دارم مشکلی که داشتید (تراوش محتویات دیسک به بین ستون فقرات) و سایر مشکلات دیسک کمر جزو مواردی هست که مقطع تحصیلی دراون اثرگزار نیست، یعنی باید بتونید در حین تحصیل هم اقدام کنید. اما اینکه آیا معافیت شامل مشکلتون میشه یا خیر رو بنده در حد تشخیصم نیست. و ضمنا این رو هم درنظر داشته باشید که برای بیماری یا مشکلاتی که تشخیص داده بشه که در سالهای آینده درمان یا رفع خواهد شدپ، معافیت موقت درنظر گرفته میشه!

موفق باشید ..

Junior Member

سلام دوستان, من واریکوسل دارم, فک کنم گرید 3 هم باشه, قوانین معافیت رو که نگا میکردم مثل اینکه از امسال معاف دائم نمیدن براش, به جاش معافیت خدمات غیر رزمی میدن, حالا میخوام یکم در مورد این معافیت راهنماییم کنید, کلا چجوریه؟ اونایی که اینجوری معاف میشن دیگه لازم نیست آموزش برن و رژه و اسلحه و.... یاد بگیرن؟؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)