صفحه 11 از 238 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Sprint نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    آقا من تو دفترچه دو تا بیماری رو انتخاب کردم، اولی گوش و حلق و بینی و دومی فک و دهان و دندان. اصل بیماریم هم مربوط به بینی بود، حالا بعد از یک پروسه یک ماهه و ویزیت توسط دو دکتر و سی تی اسکن امروز کار من با دکترهای گوش و حلق و بینی تموم شد. حالا اونطور که من متوجه شدم مثل اینکه وضعم خیلی خراب بوده و من از این بند معاف هستم. حالا امروز که رفته بودم بیمارستان به من واسه دکتر فک نوبت دادند که بیا این دو دکتر هم تو رو ویزیت کنند و اون موقع دیگه کارت تمومه. راستش من میگم بهتر نیست از این یکی انصراف بدم؟ آخه وضع فکم مثل بینی اونقدر وخیم نیست و میترسم اگه دکترا این بیماری واجد شرایط معافیت تشخیص ندن وضعیت اونیکی هم به خطر بیفته. بعد مثلا حالا من از این بند هم معاف بشم! می ترسم داخل کارت معافیتم بنویسن تو هم از بند گوش و حلق و بینی معافی و هم فک و دهان و دندان که من اینطوری دوست ندارم. به نظر شما چیکار کنم؟ اصلا این حرفایی که میزنم درسته یا دارم بی ربط صحبت می کنم؟
    فکر کنم اگر بری با مسئول درمانگاه ناجا صحبت کنی بشه از یکیش انصراف داد.

من خودم برای داخلی - قلب - ارتوپد اقدام کردم.

آخرهای اسفند هم کار معاینه تموم شد و گفتند 2 هفته دیگه برو نظام وظیفه بپرس کی تاریخ کمسیون هست (دعوتنامه اینجا برای کسی صادر نمی کنند)

بعد از عید من تصمیم گرفتم 2 تا مشکل دیگه هم داشتم حالا که تا اینجا اومدم اون دوتا را هم پیگیری کنم و رفتم بیمارستان ناجا

و دیدم هنوز نامه را ارسال نکردند و نامه زیر دست رییس بیمارستان هست که باید امضا کنه.

به سربازی که مسئول بود گفتم و رفت برگه را آورد و خودم هم رفتم دوباره وقت یک دکتر داخلی گرفتم با یک ارولوژیست.

پیش دکتر دالی که رفتم، یک نامه داد به یک فوق تخصص گوارش که اونم نظرش را بنویسه و یعد از حدود 40 روز که کارام تموم شد

دیدم نتایج اون جوری نیست که بدرد بخوره و تنها پرونده را سنگین می کنه و دید کمسیون ناجا بهم بدتر میشه

(همین الانش هم دیدشون بد خواهد بود چون چندتا مشکل را مطرح کردم، اگر این مورد آخری هم که واقعا گیج کننده هست

و پر از ابهام هست را هم اضافه می کردم، دیگه نور علی نور می شد)

به همین دلیل 2 ساعت پیش رفتم بیمارستان و به سرباز بایگانی گفتم که پرونده من را رسید بکن و بفرست نظام وظیفه.

بهش گفتم برگه من توی پوشه دکتر فلانی هست و اونم گشت و پیدا کرد و رسید کرد و گفت 2 هفته دیگه برو نظام وظیفه.

با توضیحات بالا، نهایتا اینجوری میشه گفت که بعضی از دکترهاموقعی که می رید پیششون، روی نامه نظام وظیفتون

که ارسال می کنن بیمارستان، موقع ویزیت یک چیزی می نویسند و بقیه نظرشون را موکول می کنند به زمانی که آزمایشات درخواستی

یا نظرات بقیه را هم آوردید، نظرشون را کامل می کنند و مهر می زنند.

بعضی ها هم (مثل مورد بالا) هیچی روی برگه نمی نویسند تا اینکه شما جواب های مد نظر اونها را بیارید و یک جا نظرش را می نویسه.

برای من چون چیزی ننوشته بود، من چون از نتیایج آزمایشات و پروسه هایی که انجام دادم راضی نبودم، دیگه قضیه را کات کردم

و پیگری نکردم.

Junior Member

از آقایان Hamid_110 و jmsr بابت راهنمایی هاشون ممنونم.
    من راستش زیاد تو کارم ابهام نبود، اولین بار که واسه بیماری اول پیش پزشک رفتم یک معاینه از بینی کرد و یکم ازم سوال پرسید و گفت برو عکس با مامور نظام وظیفه بگیر و بیار. بعد اون نتیجه رو پیش دو دکتر بردم (یکی خودش که واسم نوشته بود و یکی هم جدید) ایندفعه دیگه نه هیچی پرسید و نه هیچی گفت! فقط گفت وای! این که وضعش خرابه و ما نمینویسم که معافی یا نه، اونا تفسیر خودشون رو دارند و یه چیزی نوشت و خداحافظی کرد. دومی هم که دیگه اصلا هیچی نگفت! فقط گفت عمل کردی یا نه؟ گفتم نه و بعد گفت خداحافظ! بعد رفتم بخش سربازی بیماستان گفتم آقا من میخوام چیزهایی که دکترها نوشتند و برگه نتیجه عکس خودمو ببینم که گفت نه نمیشه! و بعدش گفت این روز بیا برای بیماری دومت پیش پزشک! منم میرم دیگه، انصراف نمیدم! چون حتی اگه بتونم انصراف بدم دیگه اینکارو نمیکنم، دوست ندارم تو بخش بیماری دوم بنویسند انصراف داد. کار رو ادامه میدم، هر چه خدا بخواهد...
    ویرایش توسط Sprint : May 21st, 2012 در ساعت 04:52 PM دلیل: اصلاح غلط املایی

Junior Member

سلام

اگر نتیجه کمسیون آخر خرداد مشخص بشه، بنظرتون محتمل ترین زمان اعزام کی خواهد بود ؟

اول شهریور یا اول آبان ؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

سلام

اگر آخر فرجه اقدام کرده باشید برای معافیت احتمال داره تیر بیفتید. اگر نه نود درصد شهریور.

موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام

اگر آخر فرجه اقدام کرده باشید برای معافیت احتمال داره تیر بیفتید. اگر نه نود درصد شهریور.

موفق باشید

توی اسفند اقدام کردم.

یک خورده هم کشش دادم که به اعزام تیر نخورم، ماه رمضون، تشنه، گشنه...

Junior Member

سلام
    دوستان اگر کسی منو راهنمایی کنه ممنون میشم
    من 3 روز پیش برای با دوم کمیسیون داشتم (نظام وظیفه جنوب تهران،شهرری 13 آبان) که متاسفانه معاف از رزم شدم.
    من برای پای پرانتزی اقدام کردم بار اول فرستادن بیمارستان سجاد که اونجا فاصله زانوهامو 10 سانت زدن(طبق آیین نامه بالای 10 معاف دائم میشه) تو کمیسون اول دکترا پامو اندازه گرفتن 2 تاشون گفتن معافی سومی شک داشت بنابرین برای معاینه فرستادنم بیمارستان بقیة اله اونجا دکترش برام 11 سانت نوشت
    تو کمیسیون دوم که 3 روز پیش بود این بار پامو اندازه نگرفتن فقط یکیشون دستشو مشت کرد از بین زانوهام رد شد و همون 11 سانت بقیة اله رو تایید کرد اون یکی هم باهاش هم رای بود سومی گیر داد که داری کلک میزنی،زانو هاتو رو به بیرون خم میکنی (البته به نظر میرسید داره شوخی میکنه،با خنده اینو میگفت ) براش توضیح دادم که چون زانو انحراف داره وقتی پامو جفت میکنم زانوهام رو به بیرون خم میشه.خلاصه گفتن بیرون اتاق منتظر رای باشم ،من از صحبت های داخل شورا تقریبا مطمئن شده بودم معاف میشم اما موقع اعلام نتیجه گفتن معاف از رزم شدم و کارت سبز چند روز دیگه برام ارسال میشه.
    حالا میخوام بدونم میشه به رای کمیسیون اعتراض کرد؟ اگر میشه چه طور این کارو بکنم؟میشه مثلا بگم بیماریم تشدید شده و زانوهام آرتروز گرفته و اینطوری یه بار دیگه برم کمیسیون؟
    در ضمن من تو فرم پزشکی که از پلیس+10 برای نظام وظیفه فرستادم بیماریهای ماده43 (تپش قلب) و 39 (دستگاه تناسلی-واریکوسل 2) و همچنین عمومی(لاغری مفرط-قد184 وزن56 کیلو) فرستادم که البته فکر میکنم همشون شامل معاف از رزم میشه ، اما برام دعوت نامه بیمارستان یا کمیسون برای این بیماریها نیومد و فقط بیماری استخوان(پا پرانتزی) تو دعوت نامه ذکر شده بود و در کمیسیون معاینه شد.
    الان آیا میتونم برای اون بیماریها اقدام کنم و توی کمیسیون دوباره پامو نشون بدم چون واقعا فکر میکنم برای پاهام باید معاف بشم.
    فکرمیکنم تا چند روز دیگه کارت سبز که دقیقا نمیدونم چیه به دستم میرسه چطور باید اعزامم رو به تعویق بندازم
    و اینکه آیا توی کارت سبز مشخص میکنن کجا باید خدمت کنی(سپاه ، ارتش،...).میشه با اون کارت خودمو جایی که میخوام پذیرش کنم؟
    هر کسی اطلاعی در مورد هر کدوم از سوالها داره لطفا راهنمایی کنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

سلام دوستان.ازتون راهنمایی میخواستم.من میخوام برای معافی اعصاب اقدام کنم و مشکلم اینه که از یه دانشگاه پذیرش گرفتم و سفارت اون کشور دانشنامه ی منو تا مرداد میخواد.حالا اگه برای معافی اقدام کنم نمیدونم که تا مرداد کاراش تموم میشه و یا اینکه موقعی که پرونده ام برای معافی پزشکی در جریانه میتونم با نامه پذیرشم دانشناممو آزاد کنم؟میترسم کاراش کش پیدا کنه و نرسم به اینکه دانشناممو آزاد کنم و به سفارت بدم.میشه منو راهنمایی کنین الان چکار کنم بهتره؟آیا میشه تو پروسه معافی پزشکی با نامه پذیرش دانشنامه رو آزاد کرد و اینکه عموما پروسه معافی اعصاب گرفتن چقدر طول داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    سلام دوستان.ازتون راهنمایی میخواستم.من میخوام برای معافی اعصاب اقدام کنم و مشکلم اینه که از یه دانشگاه پذیرش گرفتم و سفارت اون کشور دانشنامه ی منو تا مرداد میخواد.حالا اگه برای معافی اقدام کنم نمیدونم که تا مرداد کاراش تموم میشه و یا اینکه موقعی که پرونده ام برای معافی پزشکی در جریانه میتونم با نامه پذیرشم دانشناممو آزاد کنم؟میترسم کاراش کش پیدا کنه و نرسم به اینکه دانشناممو آزاد کنم و به سفارت بدم.میشه منو راهنمایی کنین الان چکار کنم بهتره؟آیا میشه تو پروسه معافی پزشکی با نامه پذیرش دانشنامه رو آزاد کرد و اینکه عموما پروسه معافی اعصاب گرفتن چقدر طول داره؟
    فرآیند معافیت پزشکی واقعا از هر شخص به شخص دیگه و از یک شهر به شهر دیگه فرق می کنه ولی شما مینیمم یک ماه تا یک ماه و نیم رو برای مشخص شدن نتیجه در نظر بگیر ( اگر برای بار دوم یا سوم به بیمارستان معرفی نشید!). با توجه به وقت شما من توصیه نمی کنم که اقدام کنید چون احتمالن زمانهاتون برای سفارت و گذرنامه و غیره لب مرز می شه و وقتی برای معافیت پزشکی اقدام می کنید دیگه نمی تونید برای وثیقه و آزاد کردن مدرک اقدام کنید و انصرافی هم در کار نخواهید بود.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed_30 نمایش پست ها
    برادرا کسی نیست به داد من برسه؟!!!
    کسی جوابی نداره؟
    شما همون روز اگه اعتراض می کردی فکر کنم معرفی میشدی به شورای عالی پزشکی. تو همین تاپیک یک نفر فکر کنم رفته بود شورا عالی، می تونی ازش بپرسی چه جوری اعتراض کرده. امیدوارم مشکلت زودتر حل بشه

Senior Member ahmadlove آواتار ها

اگر سوالم مربوط به این تایپک نیست لطفا حذف نکنین بهم بگین کجا باید مطرح کنم
    میخواستم بدنم ایا پرونده های پزشکی محرمانه هستن؟
    مثلا اگر کسی با استفاده از بی اطلاعی کارفرمایی که یه ماده از معافیت رو ممنوع کرده باشه برای کار در شرکتش رفته باشه و اونجا کار کنه ایا کارفرما (اگر معتبر باشه) اگرمتوجه بشه میتونه از نظام وظیفه بخواد مدارکی بهش بده که تو دادگاه ثابت کنه اون ادم ازچه ماده ای معافیت گرفته؟
    انتخاب هدف. پیدا کردن راههای موجود. بررسی هرکدوم از راهها. انتخاب یک راه. و رسیدن به هدف.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)