صفحه 2 از 238 نخستنخست 12345678910111252102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    ای بابا!

یکی از بچه های اینجا چند روز پیش نوشته بود که درج نمیشه.

کسی اطلاع موثق داره ؟
    مثل اینکه قبلا می نوشتند ولی الان نمی نویسند.

پیش فرض پاسخ : تالار ویژه جابجایی تاریخ اعزام سربازی

ممنون از عزیزانی که سریع پاسخ دادن
    من کف پام صافه و پیش چند تا دکتر رفتم و همه گفتن معاف از رزم میشم.
    حالا با این اوصاف و این که ممکنه نتونم تا 91/2/1 پذیرش خودم رو قطعی کنم، آیا واسه معافیت از رزم اقدام کنم امکان داره یا نه؟ به دردسرش می ارزه؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    حالا با این اوصاف و این که ممکنه نتونم تا 91/2/1 پذیرش خودم رو قطعی کنم، آیا واسه معافیت از رزم اقدام کنم امکان داره یا نه؟ به دردسرش می ارزه؟
    الان دیگه نمیتونی پزشکی اقدام کنی باید توی مهلت 6 ماهت باشه و حداقل 2 ماه مونده به اتمام معافیت تحصیلی و فقط میتونی درخواست اعزام بدی چون اگه معاف نشی و توی پروسه باشی اضاف میخوری
    بنظر من توی آموزشی اقدام کن!
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط fara_khosravi نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    الان دیگه نمیتونی پزشکی اقدام کنی باید توی مهلت 6 ماهت باشه و حداقل 2 ماه مونده به اتمام معافیت تحصیلی و فقط میتونی درخواست اعزام بدی چون اگه معاف نشی و توی پروسه باشی اضاف میخوری
    بنظر من توی آموزشی اقدام کن!
    دقیقا همین طوره...در همون روزهای اول آموزشی میان اعلام می کنند که کسانی که مشکل پزشکی دارند خودشون رو به بهداری معرفی کنند...بعد شما اونجا میتونی برای معافیت از رزم، اقدام کنی...
    البته معاف از رزم در پادگان ما (شهید مدرس کرج) که خیلی فرق نداشت با بقیه بچه ها...به قول یکی از دوستان معاف از رزمی، هر چی کار فرسایشی (!) هست رو میدن که معاف از رزمی ها انجام بدهند
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

دوستان نامه کمیسیون میاد در خونه یا باید رفت حوزه؟من رفتم حوزه الان 15 روز گذشته گفت نیومده و هر هفته بیا سر بزن.میشه از پلیس +10 پیگیری کرد؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezrez نمایش پست ها
    دوستان نامه کمیسیون میاد در خونه یا باید رفت حوزه؟من رفتم حوزه الان 15 روز گذشته گفت نیومده و هر هفته بیا سر بزن.میشه از پلیس +10 پیگیری کرد؟
    سلام.
    قاعدتاً باید بفرستن دم خونه، منتهی معمولاً نیاز به پیگیری حضوری هست. حتی ممکنه نامه هم ندن و فقط به طور شفاهی بگن فلان روز فلان ساعت بیا کمیسیون. شما اول به بیمارستانی که برای معاینه مراجعه کردین سر بزنین که آیا مأمور نظام وظیفه، برگه های معاینه (از جمله برگه معاینه شما) رو از بیمارستان برده یا نه. در مواقعی که بیمارستان در یک شهر دیگه هست و شما از نظام وظیفه شهر دیگه ای تو همون استان اقدام کردین، برگه معاینه شما اول به حوزه نظام وظیفه اون شهری میره که بیمارستان توش هست و بعد برای نظام وظیفه شهرتون ارسال میشه (که معمولاً روزای خاصی در هفته ارسال می کنن). در برخی مواقع هم که محل معاینه یکی از بیمارستانهای نظامی هست، برگه معاینه اول به مرکز بهداری استان و از اونجا به حوزه نظام وظیفه مشمول ارسال میشه. در هر صورت به یکی از اینجاها سر بزنین که برگه معاینه کجا مونده که تاخیر داشته. طبق قانون خودشون باید برگه معاینه رو ظرف حدود یه هفته برای نظام وظیفه حوزه بفرستن. فکر نمی کنم مراجعه به پلیس+10 خیلی راهگشا باشه چون بعید میدونم روند ارسال نامه در سیستم اونا قابل ردیابی باشه. فقط امیدوارم خدای ناکرده زبونم لال، برگه معاینه تون رو گم نکرده باشن (متاسفانه از این گاف ها پیش میاد). در هر صورت حتماً پیگیری کنین، به خصوص این که آخر سال هم هست و سرشون خیلی شلوغه.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

من دوشنبه کمیسیون پزشکی بودو و متاسفانه معاف از رزم شدم
    دلیلشم این بود که مجبور شدم تو دانشجویی سینوسامو عمل کنم و سینوسه سمت راستم خالی بود و طبق قانونشون باید جفت سینوسا پر باشن و به عود کردن تو خاکو اینا کار ندارن،
    اما نکته ای که خواستم بگم این بود که تو کمسیون اصلا مظلوم نباشین! من اولش که اومدم دکتر گوش و حلق و بینی نبود و اون دکترای دیگه تا گفتم سینوزیت اصلا کاری به این که دو طرفست یا یه طرفست نداشتن و گفتن این که بیماری نیست عملشم عمل نیست و می خواستن در جا ردم کنن ( خیلییا ساکت موندن و در جا رد شدن!) من بحث کردم گفتم یعنی چی دکتر 10 ساله زجر می کشمو اینا گفت وایسا دکتر گوش و حلق و بینی بیاد!
    اونم قبول کرد بیماریم سخته ولی گفت باید دو طرفه باشه جوابه اسکنم وگرنه دستش بستست. من گفتم آخه تو خاکو استفاده از وایتکس باعث می شه عود کنه و دوباره عمل و 2 3 سال بدبختم اینم گزارش عملمو جواب پاتوبیولوژیمو ( 300 گرم قارچ)منگنه کرد تو پروندم ! حالا نمی دونم تو آموزشی این کار به حالم تاثیری کنه یا نه! به هر حال با این اوصاف تو آموزشی عود خواهد کرد بیماریم و چون اثرش تو اسکنم بعدی یکی دو سال نشون داده می شه بعد سربازیم باید احتمالا 3 4 ساله دیگه علافه عمل بشم

Junior Member

امروز رفتم کمیسیون و بعد 3 ساعت نوبتم شد و رفتم داخل که 3 تا دکتر بودن و یه سرهنگ یا افسر.خلاصه دو مرتبه منو معاینه کردن و بهم گفتن جراح نوشته دفرمیتگی و نبود عضلات سینه سمت چپ بدون مشکل قلبی و دکتر قلب نوشته فکر کنم TR یا یه همچین چیزی و LVEF 50-55 % هست که نرماله.بعد سرهنگه گفت ببینید چیزی میتونید براش پیدا کنید بنویسید یا نه.خلاصه گفتن برو بیرون.بعد یه فیش 10 تومنی واریز کردم و برگشتم ساعت 1 و گفتم میخوام ببینم معاف شدم یا نه که فیش رو گرفت و گفت فردا صبح بیا.نمیدونم قراره چه بلایی سرم بیاد

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezrez نمایش پست ها
    امروز رفتم کمیسیون و بعد 3 ساعت نوبتم شد و رفتم داخل که 3 تا دکتر بودن و یه سرهنگ یا افسر.خلاصه دو مرتبه منو معاینه کردن و بهم گفتن جراح نوشته دفرمیتگی و نبود عضلات سینه سمت چپ بدون مشکل قلبی و دکتر قلب نوشته فکر کنم TR یا یه همچین چیزی و LVEF 50-55 % هست که نرماله.بعد سرهنگه گفت ببینید چیزی میتونید براش پیدا کنید بنویسید یا نه.خلاصه گفتن برو بیرون.بعد یه فیش 10 تومنی واریز کردم و برگشتم ساعت 1 و گفتم میخوام ببینم معاف شدم یا نه که فیش رو گرفت و گفت فردا صبح بیا.نمیدونم قراره چه بلایی سرم بیاد
    سلام دوست عزیز.
    امیدوارم که معاف بشی، اما اگه دفعه اول یا حتی دومت هست که تو کمیسیون شرکت می کنی، خیلی محتمله که یه بار دیگه برای معاینه مجدد معرفیت کنن. به طور معمول اونهایی که معاف دائم میشن رو بهشون میگن ظهر همون روزی که صبحش کمیسیون بوده دوباره بیان همونجا و همون روز بهشون میگن معاف شدین و فیشی هم که واریز می کنن گویا 100 هزار تومنی هست و یه فیشی هم بابت صدور کارت هوشمند باید صادر کرد (فکر کنم 8200 تومن طبق مندرجات دفترچه جدید). فیش 10 تومنی مخصوص معاینه در کمیسیون هست. اونهایی که اعزام یا معاف از رزم هستن رو به طور معمول بهشون میگن یه هفته دیگه به پلیس+10 مراجعه کنن (برای دریافت برگه المثنی اعزام) و اونهایی هم که قراره معاینه مجدد بشن رو اکثراً میگن فردا دوباره بیان. البته این تجربه من بود که شاید برای همه جا و همه مواقع صدق نکنه. به هر حال اگه فکر می کنی مشکلت جدی هست و رایشون عادلانه نبوده، استفاده از گزینه اعتراض به رای کمیسیون هم برای شما مطرح هست.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

همه رو کلا گفتن فردا صبح بیایید و فیش 10 تومنی رو واریز کنید و بیارید.من خودم زودتر رفتم گفتم شاید جوابمو بدن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)