صفحه 226 از 238 نخستنخست ... 126176216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,251 تا 2,260 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

منظور از اختلال عصبی یا اختلال عملکرد چیست من معاف داعم میخام

سابقه عملمغز با اختلال عملکرد یا اختلال عصبی منظور چیه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد

سلام
    من با معافیت تحصیلی تو دوران لیسانس رفتم گواهینامه گرفتم و الان میخوام معافیت پزشکی بگیرم(صرع داشتم و دکترم گفت میتونی معافیت بگیری).کسی اطلاع داره گواهینامه ام باطل میشه یا نه؟

Junior Member muogen آواتار ها

این رو بهتره با یه پزشک در میون بگذارید ببینید هیچ مصداقی از اختلال عملکرد در شما مشهود هست یا خیر. قطعا نظر پزشک هم چندان ملاک نیست و نهایتا پزشک های نظام وظیفه باید جلب بشه.

موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط am0020 نمایش پست ها
    منظور از اختلال عصبی یا اختلال عملکرد چیست من معاف داعم میخام

سابقه عملمغز با اختلال عملکرد یا اختلال عصبی منظور چیه

Junior Member

سلام دوستان
    من به تازگی دیسکمو عمل کردم(عمل لامینکتومی به خاطر پارگی دیسک s1-L5) الان مشغول به تحصیلم ولی پرس و جو کردم گفتن اگه برای انصراف اقدام کنی بعد نامه انصراف رو ببری پلیس بعد دوباره بری دانشگاه انصرافو پس بگیری میتونی اقدام کنی برای معافیت. دکتر جراح بهم گفته احتمال زیاد معافی ولی حالا مطمئن نیستم. به نظرتون این کارو بکنم جواب میده و این که واکسنم زدم دکتر معتمد اولیم رو هم رفتم ولی یهو یادشون افتاد گفتن جراحی دیسک توی لیست بیماری های حین تحصیل نیست. بعد اگه کسی تجربه جراحی مشابه برای خودش یا تو دوست و آشنا داشته لطف کنه بگه احتمال معافیتش چقدره کلا. دمتوووون گرررررم
    ویرایش توسط denymetoo : October 31st, 2018 در ساعت 10:41 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط denymetoo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من به تازگی دیسکمو عمل کردید(به خاطر پارگی دیسک s1-L5) الان مشغول به تحصیلم ولی پرس و جو کردم گفتن اگه برای انصراف اقدام کنی بعد نامه انصراف رو ببری پلیس بعد دوباره بری دانشگاه انصرافو پس بگیری میتونی اقدام کنی برای معافیت. دکتر جراح بهم گفته احتمال زیاد معافی ولی حالا مطمئن نیستم. به نظرتون این کارو بکنم جواب میده و این که واکسنم زدم دکتر معتمد اولیم رو هم رفتم ولی یهو یادشون افتاد گفتن جراحی دیسک توی لیست بیماری های حین تحصیل نیست. بعد اگه کسی تجربه جراحی مشابه برای خودش یا تو دوست و آشنا داشته لطف کنه بگه احتمال معافیتش چقدره کلا. دمتوووون گرررررم
    سلام دوست عزیز.

اون تاکتیکی که گفتید میشه رفت انصراف پس گرفت و این ها فکر نمیکنم به این راحتی ها باشه ولی باز اگر فکر میکنید شدنی هست انجام بدید. شما در چه مقطعی هستید؟

در وهله دوم. به حرف هیچکس هیچ اعتباری نیست. چرا؟چون پزشک ها متفاوتن. حتی اگر پزشک متفاوت نباشه، من کاملا دیدم در شرایط به خصوص شورای پزشکی، پزشک ها نظرشون خیلی تغییر میکنه نسبت به مطب خصوصی خودشون.

برای پیشنهاد فقط جهت اطلاع و قوت قلب خودتون شما برید پیش پزشک هایی که قبلا در شورای پزشکی بودند و به عنوان یک مریض عادی با اون پزشک ها مشورت کنید ببینید نظرشون چی هست. اما باز هم خود اون ها بهتون میگن در شورای اصلی نظرا متفاوت میتونه باشه.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.

اون تاکتیکی که گفتید میشه رفت انصراف پس گرفت و این ها فکر نمیکنم به این راحتی ها باشه ولی باز اگر فکر میکنید شدنی هست انجام بدید. شما در چه مقطعی هستید؟

در وهله دوم. به حرف هیچکس هیچ اعتباری نیست. چرا؟چون پزشک ها متفاوتن. حتی اگر پزشک متفاوت نباشه، من کاملا دیدم در شرایط به خصوص شورای پزشکی، پزشک ها نظرشون خیلی تغییر میکنه نسبت به مطب خصوصی خودشون.

برای پیشنهاد فقط جهت اطلاع و قوت قلب خودتون شما برید پیش پزشک هایی که قبلا در شورای پزشکی بودند و به عنوان یک مریض عادی با اون پزشک ها مشورت کنید ببینید نظرشون چی هست. اما باز هم خود اون ها بهتون میگن در شورای اصلی نظرا متفاوت میتونه باشه.
    مرسی از پاسختون الان توی سایت وظیفه عمومی ناجا دیدم عمل لامینکتومی رو زده معاف دائم ولی الان با همون اقدام کردنش مشکل دارم. من الان کارشناسیم وسطاش. اگه معافیت قطعی باشه به نظرتون اقدام کنم؟

مرسی از پاسختون الان توی سایت وظیفه عمومی ناجا دیدم عمل لامینکتومی رو زده معاف دائم ولی الان با همون اقدام کردنش مشکل دارم. من الان کارشناسیم وسطاش. اگه معافیت قطعی باشه به نظرتون اقدام کنم؟
    چرا صبر نمیکنید کارشناسی تموم شه؟

نکته بعدی این هست که فکر نمیکنم به کارشناسی چندان گیر بدن. اما نکته اینه مثلا تو آیین نامه نوشته بیماری X معاف دائم. پیش هر پزشکی هم برید میگه بالای نود و پنج درصد معاف هستید اما همچنان پزشک های اونجا ممکنه با یه اعمال نظر مسخره تبدیل به معاف از رزمش کنند. حالا من در مورد بیماری شما و این عمل جراحی اطلاعات کافی ندارم و تصمیم به عهده خودتون هست. اگر بشه انصراف پس گرفت که قطعا اقدام کردن بهتره چون چیزی رو از دست نمیدید. منتهی من واقعا برام قابل هضم نیست عملی بودن چنین چیزی.

باز هم اگر بتونید آشنایی پیدا کنید که در شورای پزشکی باشد و صرفا بتواند مشورت بدهد که معاف میشوید با این شرایط اگرچه باز قطعی نخواهد بود ولی روحیه بخش چرا.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    چرا صبر نمیکنید کارشناسی تموم شه؟

نکته بعدی این هست که فکر نمیکنم به کارشناسی چندان گیر بدن. اما نکته اینه مثلا تو آیین نامه نوشته بیماری X معاف دائم. پیش هر پزشکی هم برید میگه بالای نود و پنج درصد معاف هستید اما همچنان پزشک های اونجا ممکنه با یه اعمال نظر مسخره تبدیل به معاف از رزمش کنند. حالا من در مورد بیماری شما و این عمل جراحی اطلاعات کافی ندارم و تصمیم به عهده خودتون هست. اگر بشه انصراف پس گرفت که قطعا اقدام کردن بهتره چون چیزی رو از دست نمیدید. منتهی من واقعا برام قابل هضم نیست عملی بودن چنین چیزی.

باز هم اگر بتونید آشنایی پیدا کنید که در شورای پزشکی باشد و صرفا بتواند مشورت بدهد که معاف میشوید با این شرایط اگرچه باز قطعی نخواهد بود ولی روحیه بخش چرا.

فقط یک نکته حالا من صبر می کنم بعد کارشناسی اقدام می کنم ولی این شورای پزشکی مگه میتونه تو آیین نامه دست ببره یعنی چیزی که تو آیین نامه نوشته رو بگه نه اونی که من میگم درسته؟ ما هم میریم شورای عالی آیین نامه رو میکوبیم تو صورتشون که این چیه پس؟

فقط یک نکته حالا من صبر می کنم بعد کارشناسی اقدام می کنم ولی این شورای پزشکی مگه میتونه تو آیین نامه دست ببره یعنی چیزی که تو آیین نامه نوشته رو بگه نه اونی که من میگم درسته؟ ما هم میریم شورای عالی آیین نامه رو میکوبیم تو صورتشون که این چیه پس؟

ببینید این چیزی که میگید کاملا درسته. من هم سوالم همین بود واقعا. من خودم هم یکی دوماه آینده اقدام میکنم. من سه بیماری به صورت همزمان دارم که با دوتاش طبق آیین نامه قطعا باید معاف شم ولی من شاید پیش ۶ پزشک رفتم و به این نتیجه رسیدم هیچ چیزی بعید نیست. چهار نفر از اون ها یا تو شورای عالی پزشکی مرتبط با بیماری های من بودن در همون زمان یا لااقل سابقا بودن. برای مثال این پست من که تقریبا سال قبل اوایل مراجعه م به پزشک های مختلف بود رو ببینید: https://www.applyabroad.org/forum/sh...=1#post2484973

حالا بعد از این من ۴ پزشک دیگه رو هم در سه شهر مختلف دیدم و به شدت ضد نقیض یعنی با اینکه آیین نامه رو میدونستن و تایید میکردن مشکل من حاد تر از ترشولد آیین نامه ست بازم میگفتن معلوم نیست و واقعا برای منم مثل شما سوال بود که چطور ممکنه ولی متاسفانه ایران هست اینجا و همه چیز ممکنه.

مخلص کلام اینکه شاید بیماری شما رو قاطع و بی چون و چرا معافی بدن ولی به طور کلی انقدر بازی وجود داره درون این سیستم که اصلا هیچ جوره نمیشه مطمئن گفت واقعا چی میشه.

سلام دوستان
    من چندتا سوال خیلی بیسیک دارم برای همسرم میپرسم
    ایشون معافیت افسردگی حاد دارند و برای سفارت میخواهند اقدام کنند.
    ۱- ایا باید کارت معافیت ترجمه شود؟
    ۲- مدارک پزشکی چطور؟
    ۳- ایا سفارت میپرسند که جرا معاف شدید؟
    ۴- اگه دلیل معافیت را بگه افسردگی حاد ایا برای صدور ویزا مشکلی پیش نمیاد؟
    ۵- اصلا ایا سفارت کارت پایان خدمت ترجمه شده را درخواست میکنه؟

خواهشا به من سریع جواب بدید من همسرم دو هفته دیگه مصاحبه دارن و من در استرس شدیدم چون نمیدونستم این قضیه سربازیو!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)