صفحه 229 از 238 نخستنخست ... 129179219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,281 تا 2,290 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

بچه ها یه سئوال
    من 26 اذر باید برم برای کمیسیون پزشکی

روز کمیسیون پزشکی خیلی شلوغه؟ من شنیدم که شتر با بارش گم میشه و اینا!

از یه طرفم بعضیا میگن سرباز کمه و خلوته

سلام دوستان
    بنده معاینه اولیه که رفتم دکتر خودش چنتا سوال پرسید و الکی الکی به من گفت مشکوک ب صرعی و همچینین اختلال خلقی و افسردگی داری
    و من رو فرستاد بیمارستان برای معاینه بیشتر
    بیمارستان رفتم پیش متخصص گفت مشکلی نداری
    و کمیسیونم که رفتم گفت پزشکت گفته مشکلی نیست
    الان میرم تو سامانه سخا اخرین وضعیت رو زده معرفی به توزیع نیرو با اخرین تاریخ و برگ سبزم هم اومده و گرفتم اعزام برج ۱۲شدم
    یه قسمت داره سامانه تحت عنوان شرح و جلوش نوشته بیماری های اعصاب و روان
    حالا سوالم اینه آیا یعنی من دارای بیماری اعصاب و روان دارم اعزام میشم؟معاف رزم شدم؟اون قسمت شرح اصلا چرا یه بیماریه چون من دوتا داشتم یکی داخلی مغز و اعصاب یکی اعصاب و روان
    ممنون میشم کمکم کنید
    با تشکر
    ویرایش توسط Hosseinlawyer : December 19th, 2018 در ساعت 05:11 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط ardalthebest نمایش پست ها
    بچه ها یه سئوال
    من 26 اذر باید برم برای کمیسیون پزشکی

روز کمیسیون پزشکی خیلی شلوغه؟ من شنیدم که شتر با بارش گم میشه و اینا!

از یه طرفم بعضیا میگن سرباز کمه و خلوته
    سلام داداش
    کمیسیون رفتی
    پزشکا چ رایی دادن
    ی چنتا سوال بنده ازتون دارم
    اینکه تو سامانه سخا قسمت معافیت پزشکی تو گزینه های استعلام جلوی "شرح"چی زده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali0016 نمایش پست ها
    سلام،سایت دیر اپدیت میشه به سامانه گویا زنگ بزن یا برو پلیس +10 شاید شورای عالی خواستنت
    معافیتت چی بود؟
    اون 13 تومن رو تو حوزه میشه کارت کشید یا حتما باید بریم بانک واریز کنیم؟
    سلام داداش
    کمیسیون رفتی
    پزشکا چ رایی دادن

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    سلام
    SMS کمیسیون بعد از 20 الی 30 روز میاد... در ضمن هم از سامانه SMS نظام وظیفه و هم از سایتش میتونید چک کنید وضعیت درخواستتون رو... برید حوزه پرونده رو نگاه میکنند رای میدن. یا معاینه مجدد! اگر بیماریتون قابل معاینه باشه همونحا چک میکنند و رای میدن معاف یا معاف از رزم و یا سرباز!
    سلام داداش
    من رفتم کمیسیون گفت مشکلی نداری من دوتا زیرگروه بیماری داشتم یکی داخلی معز و اعصاب و یکی اعصاب و روان
    بعد حالا امروز چک کردم سامانه سخا رو اعزام زده واسم ولی ی قسمت داره تحت عنوان شرح نوشته بیماری های اعصاب و روان
    حالا سوالم اینه ایا من با بیماری اعصاب و روان اعزامم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Hosseinlawyer نمایش پست ها
    سلام داداش
    کمیسیون رفتی
    پزشکا چ رایی دادن
    سلام دوستان.
    من کمیسیون رفتم و تونستم معاف از رزم بشم.
    تجربیاتم رو اینجا میگم شاید به دردتون بخوره.

اول اینکه سامانه سخا بسیار به درد نخوره، چون اصلا اپدیت نیست. من نامه هم اومد و وروز کمیسیون هم رفتم و تازه فرداش سایت اپدیت شد واسم ( وتو قسمت شرح همون چشم رو زده بود)

بگذریم.
    مراحل کار رو بهتون میگم

اول اینکه میرید پلیس +10 (تو مدارک نوشته مدرک تحصیلی لازمه ولی اگر دانشج بودید فقط همون نامه دانشگاه به نظام وظیفه کفایت میکنه) بابت این مورد من مجبور شدم 40 کیلومتر برم تا دانشگاهم و بعدش متوجه شدم!

بعدش میگید میخاید برای معافیت پزشکی اقدام کنید(یا معاف از رزم فرقی نداره)
    اونجا تو پلیس به اضافه 10 به یه پزشک معرفی میکنه و تاریخ رو میزنه (ادرس پزشک معمولا نزدیک منزل هست البته نه خیلی)

خلاصه من رفتم دکتر ، 26 هزار تومن ناقابل گرفتن . دکتر چهل دقیقه دیر اومد!!! و رفتم تو و گفت، خب چشمت ایرادش چیه، گفتم ضعیفه، گفت اکی من درخواست میزنم بری پزشک!!! ( به همین مسخرگی و خنده داری، حتی اصلا نگاهم نکرد ببینه مردم یا زنم! یا اصن بهم میخوره بخام سرباز شم یا نه!!) * میخام بگم به همین حد مسخره و شخمی هست همه چی! یعنی اگه میگفتم مشکل ریه دارم یا هرچی ، میگفت باشه میزنم بری پزشک (علتشم واضحه چون میخان اونجا دوباره پول بگیرن) (جلوتر میگم حالا)

رفتم بیمارستان امام سجاد (اس ام اس دادن که اونجاست) اگر اس ندادن بهتون از پلیس +10 بپرسید که کجا باید برید.

رفتم اونجا و 41 تومن دادم واسه ازمایش چشم.( حتما اگر بیمارستان امام سجاد میرید به نظرم از 7 اونجا باشید) به شددددت شلوغه.

مشکل من نزدیک بینی هست. رفتیم و بعد کلی الافی یک ازمایش گرفتن، بعدش سه تا قطره ریختن تو چشم و دوباره ازمایش و میگن برید تا اس ام اس بیادبرای کمیسیون. (هیچی بهتون نمیدن)
    خلاصه گذشت و بعد از حدود یک هفته اس ام اس اومد که فلان روز وقت کمیسیون هست (برای من 26 اذر بود) . همه چی اکی بود تا اینکه یه نامه هم ارسال شد، تو نامه همون دعوتنامه هست و توش نوشته که روز کمیسیون بیاید. و داخل نامه نوشته 13 تومن واریز کنید به فلان حساب ( اینم جالب بود در نوع خودش!)

خلاصه واریز کردیمو تا شد 26 آذر روز کمیسیون.

خب من فکر میکردم خیلی شلوغه و خیلیییییی زود رفتم، تقریبا نفر اول بودم.
    یه سالن انتظار داره، همه اونجا نشستن ولی بعدش معلوم شد تو سالن انتظار نباید باشیم و اصلا شماره هم نمیخاد بگیریم (منظورم شماره واسه صف هست) اونجا فقط برای پاسخ به سئوالات هست!

خلاصه رفتیم داخل، حدود 100 نفری میشدیم.

نشستیم رو صندلی تا ببینیم چی میشه.
    یه سری pose گذاشتن که هرکسی 13 تومن رو واریز نکرده واریز کنه اونجا (دقت کنید حتما دو تا فیش بگیریدچون یه فیش بگیرید باید دوباره واریز کنید) به همین راحتی شاید روزی 3 نفر هم دو تا فیش نگیرن ببینین چه پولی میشه!

بگذریم، یه pose هست که روش زده 130 هزار تومن و دقیقا کنارpose ای هست که 13 هزار تومنه، خیلی مواظب باشید اشتباه نزنید، چون اشتباه واریز کنید، دیگه برگردونن پولتون با خوده خداست. ( این که یه 13 هزار تومنی و یه 130 هزار تومنی کناره همه تصادفی نیست، حداقل میشد 13500 باشه نه؟!!) اینم در نوع خودش جالبه و خلاصه حواستون باشه. البته اون 130 تومن واسه یه کمیسیون دیگست ولی خب دقیقا برای واریز همونجاست.

پس اگر واریز نکردید، عابربانک ببرید اگرم عابر ندارید، اشکال نداره طبقه سوم اونجا بانک داره.

خلاصه یک ساعت نشستیم و ده نفر ده نفر صدا میکنن که فقط برید یه انگشت بزنید زیر یه برگه و مدارک بدید.(مدارک همونایی که تو دعوتنامه نوشته)
    بعدش دوباره یک ساعت نشستیم تا ده نفر خوندن برای کمیسیون، رفتیم تو و دکتر یه سئوال میپرسه "مشکلت چیه و ..." و شما هم میگی، استرس نگیرید هرچی هست راستشو بگید. اونم میگه برید تو سالن بگیم/

میرید تو سالن و دوباره نیم ساعت میشینید تا اسامی معاف از رزم و سالم ها رو بگن.

من فکر میکردم موبایل رو میگیرن و گیر میدن ولی میشه ببرید ولی خب نباید عکس اینا بگیرید. فقط ببرید تو اون یکی دوساعت که الافید استفاده کنید حوصلتون سر نره.
    به جو دادن بقیه هم توجه نکنید (بعضیا اونجا دوس دارن استرس بدن که مثلا وااای معاف نمیکنن اصلا و...) اصلا توجه نکنید، درسته خیلی پول میگیرن ازتون ولی رای رو درست میدن. (من خودم واقعا معاف از رزم حقم بود)

خلاصه بعد گفتن اسم میرید ده روز دیگه پلیس به اضافه ده ببینید اعزامتون کجاست و چجوریه.

دعا کید من شهر خودم بیفتم.

Junior Member

با سلام و وقت بخیر

بند9-تومورهاي استخواني خوش خيم.
    الف) تومورهاي استخواني متعدد و يا با ايجاد اختلال مشهود در كار عضو معاف دائم.

با تشکر از تمامی دوستان که اطلاعاتشونو گذاشتن.
    میخواستم بپرسم ببینم کسی با این مشکل برای معافی اقدام کرده چون ضمینه این بیماری ارثیه
    چون وراثتی بود پسرعموی من معاف دایم شد البته 8 سال پیش حالا میخواستم ببینم من که یک تومور در بازو یک تومور بزرگ که کاملا بیرون زدگیش مشخصه و تعدادی در قفسه سینه و روی ستون فقرات دارم معاف دایم میشم و نحوه توضیح به دکتر و چیکار کنم بزرگ نمایی کنم یا همینا کفایت میکنه ممنون میشم زود جواب بدید چون سه شنبه کمسیون باید برم بیمارستان امام سجاد
    ممنونم

Junior Member

سلام دوستان،
    من مقيم امريكا هستم و يه سؤال اينه كه گذرنامه ايراني من تا سال ١٤٠٠ اعتبار داره و توش مهر خروج ويژه مشمولين خورده بود وقتي كه از حافظ منافع ايران صادر شد. الان كه كارت معافيت پزشكي گرفتم، آيا ميتونم با همين گذرنامه با در دست داشتن كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا بايد تجديد گذرنامه كنم؟
    در واقع سؤال أصلي اينه كه با وجود مهر خروج ويژه مشمولين كه از قبل توي گذرنامه من خورده(تا اطلاع ثانوية)، من الان ميتونم از همون گذرنامه معتبر و كارت معافيت پزشكي از ايران خارج شم؟ يا نياز هست گذرنامه جديد بگيرم و توش بنويسن مجوز خروج از طريق معافيت پزشكي

Junior Member

سلام دوستان از دوستانی که تجربه گرفتن معافیت پزشکی رو داشتن خواهش میکنم اگر ممکنه راهنمایی کنن دوستان من میتونم معافیت پزشکی از روی چشم-گلوکوم بگیرم میخواستم بدونم که ایا شما صلاح میدونید معافیت پزشکی بگیرم یا اینکه برم خدمت ؟ ایا در اینده برای رفتن به سرکار و گرفتن گواهینامه در صورتی که معافیت بگیرم به مشکل بر نمیخورم البته میدونم مثلا تو بانک دیگه نمیتونم استخدام بشم ؟ الان واقعا بین دو راهی گیر کردم نمیدونم بگیرم یا نه با توجه با اینکه رشته تحصیلی من مهندسی شیمی و نفت هست ((فارغ التحصیل کارشناسی ارشد)) لطفا اگر ممکنه راهنمایی کنین

Junior Member

سلام
    من اعزامم برج 12 است، میتونم دوباره درخواست پزشکی بدم، چون تازگی بیماری رو با مراجعه به پزشک فهمیدم دارم؟؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)