صفحه 235 از 238 نخستنخست ... 135185225226227228229230231232233234235236237238 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,341 تا 2,350 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - IUST

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط samijoon نمایش پست ها
    دوستان
    من ٣١شهريور مهلت يكساله فارغ التحصيليم تموم مشه.
    اگر براي معافيت پزشكي اقدام كنم و تو پروسه قرار بگيرم، غيبت حساب ميشه؟
    سلام خیر
    شما تا تاریخ 31 شهریور فرصت دارید با حضور در یکی از مراکز پلیس +10 برای معافیت پزشکی درخواست ثبت کنید.
    مهم تاریخ ثبت درخواست است که باید قبل از تاریخ 31 شهریور باشد.
    البته بهتر است یک هفته قبل از این تاریخ اقدام برای ثبت درخواست را آغاز کنید چرا که باید هم به پزشک عمومی که +10 به شما معرفی می کند بروید و هم واکسیناسیون انجام دهید.
    به هر میزان که فرایند درخواست معافیت پزشکی شما طول بکشد هیچ غیبتی برای شما ثبت نخواهد شد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering - IUST

نقل قول نوشته اصلی توسط Parhaaaaaam نمایش پست ها
    سلام دوستان....من مشكل پارگي ديسك كمر دارم...رفتم شوراي پزشكي منو معاف از رزم كردن بعد ١٠ روز به راي شوراي پزشكي اعتراض كردم...اين سري منو فرستادن بيمارستان ٥٠١ ارتش.اونجا معاينات رو انجام دادن.الان ١ ماه گذشته هنوز خبري به من ندادن!!
    مي خواستم بدونم دوباره تو نظام وظيفه براي من كميسيون تشكيل ميشه يا اينكه فقط جواب به من اعلام ميشه!؟
    ممنون
    سلام
    بله دوباره براتون کمسیون تشکیل می شه.
    بهتر است یه سر به باجه معافیت پزشکی نظام وظیفه بزنی تا علت دیر اومدن تاریخ کمسیون رو پیگیری کنی...

سلام توروخدا جواب بدین خیلی گیرم
    من معاف شدم گفتن فیش هارو پرداخت کردم
    گفتن تا یکماه کارتت میاد
    بعد 40 روز زنگ زدن دوباره بیااینجا
    رفتم یه برگه انگشت زدم گذاشتن تو پاکت گفتن برو فلان شهرستان برامعاینه
    الان ینی چی میشه اخرش؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Rahim444s2 نمایش پست ها
    سلام توروخدا جواب بدین خیلی گیرم
    من معاف شدم گفتن فیش هارو پرداخت کردم
    گفتن تا یکماه کارتت میاد
    بعد 40 روز زنگ زدن دوباره بیااینجا
    رفتم یه برگه انگشت زدم گذاشتن تو پاکت گفتن برو فلان شهرستان برامعاینه
    الان ینی چی میشه اخرش؟
    سلام
    سرهنگ (مسئول اداره پزشکی نظام وظیفه) معافیت شما رو تایید نکرده و شما رو برای معاینه مجدد فرستادن...باید از اول معاینه بشید و اینبار میفرستنتون شورای عالی پزشکی

Junior Member

سربازی
    پروسه 8 ماهه معافیت دیسک کمر...
    ۱۳ اردیبهشت ٩٨ دفتر پلیس +۱۰ و درخواست معافیت پزشکی
    ۱۵ اردیبهشت تشکیل پرونده و معاینه اولیه
    ۲۲ اردیبهشت بیمارستان امام سجاد- چون اصولا اولین بیمارستان همه سربازا میان اینجا خیلی شلوغه-ساعت ۷ و نیم اوجا بودم تانوبتم شد و دکتر معالجه کرد شد ساعت۱۰ - گروهی مشمولین میرفتن داخل اتاق دکتر������ - دکتر خوش اخلاق و خوبی بود- برام ام ار اینوشت.
    ۲۵ اردیبهشت انجام کارهای mri
    ۲۹ اردیبهشت بررسی mri و نظر دکتر - بهم نگفت چی نوشته داخل گزارش و فقط گفت یک ماهه دیگه نظام وظیفه.به من فقط mri دادهشد ولی گزارش mri داخل پرونده خود دکتر موند که بفرسته نظام وظیفه.معافیت دائم دیسک کمر فقط به نوع اکستروژن تعلق میگیره و نوعهای دیگه مثل پروتروژن با دیسک باگینگ و... معاف از رزمه.
    ۲۷ خرداد اولین جلسه شورا پزشکی
    با اینکه دکتر نوع اکسترود نوشته بود ولی دکتر های عزیز نظام وظیفه قبول نکردن و منو معاینه مجدد فرستادن که خیالشون راحت بشه - اگر برای دیسک کمر اقدام‌میکنید‌مطمعن باشید حداقل دوتا بیمارستان باید برید.
    ۲۹ خرداد پیامک برای من اومد که سه روز بعد برم بیمارستان ۵۰۱ ارتش.ولی قبلش برای تایین وقت حتما باید وقت بگیرم.
    تقریبا یک ماه من علاف شدم تا اینکه فهمیدم اقایون نظام وظیفه یادشون رفته پرونده منو بفرست- دوستان توجه کنید که پیگیر باشید و هرچند روز یکبار برید اداره نظام وظیفه و جویایی احوال پروندتون بشید تا مثل من به مشکل نخورید
    ۲ مرداد بیمارستان ۵۰۱ ارتش- اینجا هم تا ساعت ۱۱ منتظر بودم تا دکتر ببینه - دوباره برای من mri نوشتن
    ۶ مرداد انجام mri
    ۹مرداد بیمارستان ۵۰۱ برای اینکه دکتر نتیجه گزارش mri بفرسته برای نظام وظیفه-جالب اینجاست دکتر ایدفعه بدون اینکه منو ببینه،ارسال کرد نتیجرو-
    همین دیر فرستادن پرونده به بیمارستان ۵۰۱ ارتش باعث شد پرونده مرجوع بشه و اگر خودم پیگیری نمیکردم اصلا به من زنگ نمیزدن کهبرم نظام وظیفه.
    ۹ مهر کمسیون دوم شورای پزشکی - تو گزارش دوم متاسفانه واژه پروتروژن نوشته شده بود و منو معاف از رزم کردن، ولی اسرار کردمکه دوباره منو بفرستن معاینه.معاینه مجدد خوردم بیمارستان بقیه الله.بچه باز توجه كنيد اگر به هر دليلي معاف از رمزم شديد، اسرار كنيددوباره بفرستنتون معانيه.
    ۱۴ مهر بیمارستان بقیه الله - اینبار دکتر از روی mri های قبلی برای من هرنی دیسک همراه با تنگی کانال نخاع نوشت - دیگه نیازی بهmri نبود.
    ۷ ابان کمسیون سوم پزشکی- معاف دائم شدم - پرداخت هارو انجام دادم- پروندت تکمیل شد - دوستان توجه کنید حتما کد سخاروداشته باشید و سایت نظام وظیفرو چک کنید-
    داخل سایت بعد از معافیت وضعیت من از دعوت برای شورای پزشکی به منتظر رویت مشمول تغییر کرد.
    در حالی که منتظر معرفی برای صدور کارت بودم تقریبا ۵ روز بعد وضعیت من به دعوت برای شورای عالی تغییر کرد- یعنی با اینکهشورای پزشکی منو معاف کرد حتما شورای عالی پزشکی هم باید نظر تخصصیشو بده.
    پس دوستانی که برای دیسک کمر اقدام میکنید یا کفالت یا هر چیز دیگه، دل خوش به شورای پزشکی نباشید- چون بعد از معاف شدندوباره بهتون زنگ میزنن میگن بیایید شورا عالی ������.
    ۱۹ ابان شورای عالی پزشکی - فک کنم ۱۰۰ نفر اومده بودن - همه معاف شده بودن ولی باز باید نظر متخصص هم گرفته میشد - خیلیامعاف از رزم شدن- بعضیا معاینه مجدد خوردن خیلی هم تایید شدن و معافیت دائم گرفتن
    اما من...
    معاف از رزم شدم������ چون گزارش مکتوب mri نوشته بود پروتروژن-اگر شورای عالی منو معاف از رزم میکرد حتی حق اعتراض همنداشتم و رای لازم الاجرا هست-دکتر اونجا گفت فقط باید عمل کنی تا معاف دائم بشی
    يعني باید میرفتم خدمت و از طریق یگان اقدام میکردم برای معافیت.چون مشکلم حاد بود، ازشون وقت خواستم به من زمان بدن که عملکنم.
    اون سرهنگهه گفت پس برو عمل کن،بیا دوباره برات شورای عالی میزاریم.
    خلاصه اقدامات عملو انجام دادم و هفته بعد عمل کردم از نوع لامینکتومی.
    دوهفته استراحت کردم و بعد رفتم نظام وظیفه به سرهنگ گفتم که وقت شورا بهم بده.
    ۱۷ آذر شورای عالی پزشکی مجدد-دوباره ۱۰۰ نفری اونجا بودن- من رفتم داخل- گزارش عملو به دکتر متخصص دادم و گفت بیرونمنتظر باش.
    من‌منتظر موندم و بعد از چند دقیقه رای معاف دائم دادن.
    ۲۰ اذر معرفی به صدور کارت
    از ۱۷ اذر که معاف شدم تا ۲۴ اذر هر روز سایتو چک‌کردم.اخرین وضعیت هنوز دعوت به شورای عالی پزشکی بود.متاسفانه سایت دیر‌اپلود میشه و اطلاعت دیر قرار میگیره.
    ٣ دي صدور كارت
    ٥ دي تحويل از پست .
    اميدوارم كساني كه درگير معافين ميشن، معافين دائم بگيرن وگر نه معاف رمز بدرد نميخوره.
    سوالي بود در خدمت هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط zhiabdai نمایش پست ها
    سربازی
    پروسه 8 ماهه معافیت دیسک کمر...
    اميدوارم كساني كه درگير معافين ميشن، معافين دائم بگيرن وگر نه معاف رمز بدرد نميخوره.
    سوالي بود در خدمت هستم
    دوست عزیز صندوقت پر شده نتونستم بهت پیغام بدم. لطفا به من یه پیام بده

سلام،
    مشکل بنده دیسک کمر (اکستروژن) بود و پزشک متخصص نظام وظیفه هم این رو تشخصی داد و گزارش کرد اما تا زمان شورا برام مشخض بشه مجبور شدم به دلیل شدت دیسکم و خطراتی که داشت عمل جراحی انجام بدم. الان نامه شورا اومده و باید برم شورا. میخواستم بدونم تو شورا در مورد اینکه بعد از معاینه پزشک عمل کردم چیزی بگم یا نیازی نیست؟
    کلا گفتن اینکه عمل جراحی انجام دادم تاثیر مثبت داره تو معافیت یا اصلا بهش اشاره نکنم بهتره؟
    ممنون میشم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره من رو راهنمایی کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط arash930515 نمایش پست ها
    سلام،
    مشکل بنده دیسک کمر (اکستروژن) بود و پزشک متخصص نظام وظیفه هم این رو تشخصی داد و گزارش کرد اما تا زمان شورا برام مشخض بشه مجبور شدم به دلیل شدت دیسکم و خطراتی که داشت عمل جراحی انجام بدم. الان نامه شورا اومده و باید برم شورا. میخواستم بدونم تو شورا در مورد اینکه بعد از معاینه پزشک عمل کردم چیزی بگم یا نیازی نیست؟
    کلا گفتن اینکه عمل جراحی انجام دادم تاثیر مثبت داره تو معافیت یا اصلا بهش اشاره نکنم بهتره؟
    ممنون میشم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره من رو راهنمایی کنه.
    سلام دوست عزیز. من خیلی باتجربه نیستم ولی خب اطلاعات کمی دارم.
    افرادی که برای دیسک کمر میرن شورا، به احتمال 99% اونا رو برای معاینه مجدد میفرستن بیمارستان 501. حتی اگه مشکل فرد واضح هم باشه بازم معرفیشون میکنن به 501.
    تو 501 هم دوباره MRI میگیرن. و خب طبیعتا شما دیسکت رو عمل کردی و توی عکس سالم خواهی بود.
    من نمیدونم شما توی کدوم بیمارستان دیسکت رو عمل کردی، چون اگر تو بیمارستانای نظامی و مورد تایید خودشون نبوده باشه یه مقدار اذیتت میکنن. در کل موردت پیچیده ست. البته باز هم میگم من کم تجربه هستم و بازم از دیگران پرس و جو کن.

Junior Member

سلام دوستان من دوتا سوال دارم ممنونم میشم پاسخ بدید؟
    ۱- من چند مورد پزشکی رو دارم ولی نه بصورت وخیم یعنی هم فتخ دو طرف دارم و هم واریکسل (ولی فکر نکنم گرید ۳ حساب بشه) و زانوهام هم پرانتزی هست که چهار انگشت حدودا فاصله داره ، میخواستم ببینم با این سه مورد همزمان میشه اقدام کرد؟ و شانسم چقدره؟

۲- من این ترم فارغ التحصیل میشم، میخواستم بدونم اگه برای پزشکی توی اون یکسال فرصت اقدام کنم اگه معاف نشم هنوز تا آخر اون یکسال فرصت دارم یا باید برم خدمت؟
    پیشاپیش ممنون از پاسختون

ینی اونجا مرحله نهایی هس؟
    دیگه نظر نهایی میدن تموم میشه یا بازم پروسه ادامه داره ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)