صفحه 3 از 238 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

امروز ساعت 9 صبح، دوستان به کمک شما و راهنماییتون معاف شدم.خیلی سخت بود شرایطم.ولی یکچیزه عجیبی:طرف که گفت برو فیش هارو واریز کن فیش 100 تومنی به من گفت واریز کن و منم واریز کردم در صورتیکه 100 تومن برای دیپلم هست و من لیسانس دارم و 5 ماهه دانشگاهم تموم شده.برگشتم به خودش تحویل بدم گفت همینو که بهت دادیم واریز کن و فردا بیا که امروز سرمون شلوغه.نظرتون چیه؟

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rezrez نمایش پست ها
    امروز ساعت 9 صبح، دوستان به کمک شما و راهنماییتون معاف شدم.خیلی سخت بود شرایطم.ولی یکچیزه عجیبی:طرف که گفت برو فیش هارو واریز کن فیش 100 تومنی به من گفت واریز کن و منم واریز کردم در صورتیکه 100 تومن برای دیپلم هست و من لیسانس دارم و 5 ماهه دانشگاهم تموم شده.برگشتم به خودش تحویل بدم گفت همینو که بهت دادیم واریز کن و فردا بیا که امروز سرمون شلوغه.نظرتون چیه؟
    مبارک باشه.

هزینه صدور کارت برای همه 100 هزار تومانه. به مدرک و ... هم ربطی نداره.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام دوست عزیز.
    ضمن تبریک فراوان به شما و تایید فرمایش دوستمون جناب "سپهر" در مورد هزینه صدور کارت، یک نکته رو می خواستم در مورد پاسخ قبلیم به شما اصلاح کنم. من تصورم تا الان این بود که اعتراض به رای کمیسیون کار ساده و روتینی هست ولی با اطلاعاتی که امروز به دست آوردم متوجه شدم خیلی هم کار ساده ای نیست. گویا زمانی فرد می تونه به رای کمیسیون اعتراض کنه که نوع معاینه اش تخصصی نبوده بلکه بالینی بوده. در مورد ارجاع پرونده به شورای عالی پزشکی هم گویا فقط در حالتی که مسئول اداره معافیت پزشکی (همون سرهنگی که تو جلسه کمیسیون هم میاد) تشخیص بده که رای کمیسیون مطابق مقررات صادر نشده می تونه درخواست ارجاع پرونده به شورای عالی رو بده که قانع کردن این سرهنگ هم کار ساده ای نیست. در کل به نظر میرسه برای اعتراض به رای کمیسیون باید خیلی پیگیر بود و اصطلاحاً خیلی باید "سریش شد" تا بالاخره کار آدمو راه بندازن. در مجموع اعتراض به رای کمیسیون کار غیرممکنی نیست، ولی آسون هم نیست. متاسفانه قانون جدید نظام وظیفه هم که در این باره اصلاحاتی نسبت به قانون قبلی توش صورت گرفته هنوز اجرایی نشده و تو نظام وظیفه هم جواب روشنی در این مورد به آدم نمیدن.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

ممنون از همتون.پس این قیمت 250 برای لیسانس و بالاتر با توجه به مدرک چیه؟

Senior Member سپهر آواتار ها

ممنون از همتون.پس این قیمت 250 برای لیسانس و بالاتر با توجه به مدرک چیه؟
    اون ماله کفالته، پزشکی برای همه 100 تومانه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

Junior Member

الان که فیشهارو تحویل دادم مسعولش پروندم رو نگاه کرد و گفت دکتر نوشته نبود عضلات مشکل جدی و خاصی ایجاد نکرده.بعد گفتم مادرزادی نرمی دریچه قلب دارم و اکثر اوقات قلبم تیر میکشه.گفت خوب برو بعد از عید یه سر بهمون بزن.امکان داره تجدید نظر کنن یا من خودم رو معاف کامل بدونم؟تو اول پرونده تیک معاف داعم خورده بود

Junior Member

سلام.چه جوری میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟؟؟تورو خدا زود جواب بدین.
    یا اینکه رای کمسیون رو باطل کرد یا واسه یه بیماری جدید اقدام کرد؟؟

الان که فیشهارو تحویل دادم مسعولش پروندم رو نگاه کرد و گفت دکتر نوشته نبود عضلات مشکل جدی و خاصی ایجاد نکرده.بعد گفتم مادرزادی نرمی دریچه قلب دارم و اکثر اوقات قلبم تیر میکشه.گفت خوب برو بعد از عید یه سر بهمون بزن.امکان داره تجدید نظر کنن یا من خودم رو معاف کامل بدونم؟تو اول پرونده تیک معاف داعم خورده بود
    سلام.
    تمام پرونده های معافیت دائم یه بار دیگه در شورای رویت مدارک چک میشه که به قول خودشون چیزی از دستشون در نره و به بعضی ها هم از اینجور گیرها میدن که معمولیه. در هر صورت، افرادی که نوع بیماریشون گذرا هست مطابق ماده 40 اصلاحیه قانون جدید خدمت سربازی، ممکنه بهشون تا یه سال معافیت موقت بدن که معافیت موقت در صورت باقی بودن بیماری تا یک سال دیگه هم قابل تمدید هست، و در سال سوم اگه مشکل برطرف نشده باشه، معاف دائم می کنن. منتهی چون شما مشکلت مادرزادی هست و به احتمال زیاد بدون درمان برطرف نخواهد شد. یعنی اگه بعد از عید هم وضعیتت به همین صورت فعلی باشه، به احتمال زیاد کار به معافیت موقت نمی کشه و می تونی خیلی امیدوار باشی که معافیت دائم رو بگیری.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

نقل قول نوشته اصلی توسط sarbaz67 نمایش پست ها
    سلام.چه جوری میشه به رای کمسیون اعتراض کرد؟؟؟تورو خدا زود جواب بدین.
    یا اینکه رای کمسیون رو باطل کرد یا واسه یه بیماری جدید اقدام کرد؟؟
    سلام دوست عزیز.
    اول این که ورودت رو خوشامد میگم و دوم این که پیشنهاد می کنم در این رابطه خیلی استرس نداشته باشی چون به مرور هر چی کارهای سربازی رو بیشتر جلو می بری متوجه میشی که این جوش زدن ها خیلی فایده ای نداره. در مورد اعتراض به رای کمیسیون، مطابق ماده 42 مکرر اصلاحیه قانون خدمت وظیفه عمومی، اگه نوع معاینه شما بالینی بوده و تخصصی نبوده می تونی به نظر پزشکی که برگه معاینه رو پر کرده (دقت کن نظر پزشک نه رای کمیسیون) اعتراض کنی و درخواست کنی که یه پزشک دیگه معاینه ات کنه. البته در شرایطی که نوع معاینه تخصصی هم بوده میشه اعتراض کرد، منتهی کار ساده ای نیست و به طور معمول باید با رئیس اداره معافیت پزشکی یا رئیس نظام وظیفه حوزه صحبت کنی و قانعش کنی که شما رو برای معاینه مجدد معرفی کنن. در شرایطی ممکنه شما رو پس از معاینه به همون کمیسیون و در شرایط خیلی خاص به شورای عالی پزشکی معرفی کنن. راه دیگه هم همون طور که خودت گفتی اقدام برای بیماری جدید هست که البته در این حالت باید مدارک پزشکی بیماری جدید رو همراهت داشته باشی و به اداره معافیت پزشکی ارائه بدی که شما رو مجدداً برای معاینه به بیمارستان معرفی کنن. البته به یه نکته دقت کن، اگه اونا احساس کنن که داری از قصد داستان معافیت پزشکی رو کش میدی و میخوای عمداً اعزامت رو عقب بندازی، سر راهت مانع تراشی می کنن. مثلاً برای معاینه بعدی به جای یک جا به چند جا معرفیت میکنن، پروسه رسیدگی رو طولانی می کنن و در کمیسیونهای بعدی سختگیری بیشتری می کنن و تحت شرایطی اگه مهلت شش ماهه تحصیلیت تموم شده ممکنه وارد غیبت هم بشی که در این صورت اضافه خدمت هم میخوری. در کل اقدام برای اعتراض یه کار ریسکی هست، ولی اگه مطمئنی حقت ضایع شده و خواستی بری دنبالش، ریسکش رو هم بپذیر و تا تهش برو که بعداً پشیمونی سراغت نیاد. تو سازمان نظام وظیفه معمولاً واحدهای مشاوره هم هست که افراد باتجربه و آشنا به قانون اونجا هستن و می تونی ازشون راهنمایی بگیری که از چه راهی اقدام کنی بهتره. یه گزینه کم دردسرتر و کم هزینه تر هم اینه که صبر کنی برگه اعزامت بیاد و بعد هنگامی که سرباز شدی از طریق شورای رده خدمتی و معرفی به بهداری استان برای معافیت پزشکی در حین سربازی اقدام کنی.
    در هر صورت قبل از این که تصمیمی بگیری خوب فکراتو بکن.
    موفق باشی.

سلام دوستان.
    من پریروز (دوشنبه) در جلسه کمیسیون پزشکی شرکت کردم و به عنوان سرباز شناخته شدم. بد ندیدم یه سری تجربیات رو اینجا مطرح کنم، بلکه شاید به درد بقیه بخوره.
    - بیماری: یه نوع بیماری گوارشی (نوع معافیت این بیماری در آئین نامه معافیت پزشکی در فصل نهم، معاف دائم ذکر شده)
    - مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد
    - تاریخ تحویل مدارک به پلیس+10: 1390/10/18
    - تاریخ دریافت نامه بیمارستان: 1390/10/25
    - تاریخ مراجعه اول به بیمارستان: 1390/10/28 ==> نوع بیمارستان غیرنظامی بود. در نامه تاریخ مراجعه ننوشته بود، فقط گفته بود به محض دریافت نامه به بیمارستان مراجعه کنین. در معاینه اول دکتر گفت برگه معاینه تخصصی رو بعد از انجام آزمایش و دیدن نتیجه آزمایش پر میکنه.
    - تاریخ مراجعه دوم به بیمارستان: 1390/11/12 ==> دریافت برگه معاینه تخصصی بعد از انجام آزمایش. با یه ترفندی موفق شدم برگه رو ببینم که توش مشکل من رو تائید کرده بود.
    - تاریخ شرکت در جلسه کمیسیون اول: 1390/12/1 ==> برای شرکت در کمیسیون نامه ای دریافت نکردم، بلکه به صورت حضوری به نظام وظیفه مراجعه کردم که گفتن فلان روز فلان ساعت بیا. متاسفانه در جلسه کمیسیون اول بدون پرسش در مورد بیماری و نگاه کردن مدارک رای به معاینه مجدد دادن. نه فقط من بلکه خیلی ها که کمیسیون اولشون بود معاینه مجدد خوردن. نامه رو فردای اون روز از نظام وظیفه دریافت کردم.
    - تاریخ مراجعه به بیمارستان برای معاینه دوم: 1390/12/3 ==> این بار بیمارستان، یه بیمارستان نظامی بود. پزشک دوم تقریباً معاینه مختصری (بیشتر میشه گفت معاینه بالینی) انجام داد و مدارک پزشکی رو دید و چند تا سوال پرسید و بعد نظرش رو نوشت. البته این دفعه موفق نشدم برگه معاینه رو ببینم.
    - تاریخ شرکت در جلسه کمیسیون دوم: 1390/12/22 ==> در جلسه کمیسیون، یکی از پزشکان برگه معاینه رو نگاهی کرد و چند تا سوال پرسید و مدارک عمل جراحی رو خواست که همه رو ارائه دادم. و بعدش هم گفت پای برگه رای رو انگشت بزن و برو بیرون منتظر باش. متاسفانه بعداً متوجه شدم پزشک دوم مطابق همون معاینه بالینی، مشکل رو تائید نکرده و یه بیماری دیگه نوشته که اصلاً تو آئین نامه نیست. در واقع در جلسه کمیسیون اصلاً نتیجه معاینه اول رو ملاک قرار ندادن و رای پزشک دوم (پزشک نظامی) رو ملاک رای قرار دادن.
    همون روز برای اعتراض به مسئولش مراجعه کردم که با یک لحن تندی گفت اعتراض به رای کمیسیون نداریم و من ماده قانونهایی که تو ذهنم بود (مثل ماده 42 مکرر اصلاحیه قانون خدمت وظیفه عمومی) رو بهش گفتم که گفت اصلاً همچین چیزی نداریم. من با توجه به این که احتمال میدادم داره منو از سر خودش وا می کنه، این بار به مسئول واحد مشاوره مراجعه کردم و ماجرا رو براش توضیح دادم. طرف یه سرهنگ میانسال و به نسبت مهربونی بود. بعد از این که به حرفام گوش داد، گفت امروز اینا سرشون شلوغه و جواب درستی بهت نمیدن، فردا صبح (سه شنبه) بیا با خود سرهنگ (رئیس نظام وظیفه شهرستان) صحبت کن.
    دیروز صبح (سه شنبه) رفتم با رئیس نظام وظیفه شهرستان صحبت کردم. بهش گفتم من به رای کمیسیون اعتراض ندارم اما به نظر پزشک دوم اعتراض دارم چون ایشون معاینه بالینی کرده و نظر تخصصی پزشک اول رو رد کرده و گفتم با توجه به این که نظر این دو تا متناقض هست، منو به یه پزشک دیگه برای معاینه معرفی کنین. اون هم یه سرهنگ مودب و جاافتاده ای بود و به حرفام گوش داد و گفت اگه خیلی اصرار داری، می تونیم پرونده ات رو در بیاریم و دوباره به جریان بندازیم اما مطمئن باش شرایطت در کمیسیونهای بعدی سخت تر میشه، چون این پزشک دوم، پزشک معتمد و اصلی ما تو بیماریهای گوارشی و جراحی عمومی در شهرستان هست و پزشکهای کمیسیون نظر این پزشک رو هیچوقت رد نمی کنن. اینجا بود که من متوجه شدم، معاینه اول کاملاً فرمالیته بوده و تقریباً نظر پزشک بیمارستان غیرنظامی در رای کمیسیون تاثیر خاصی نداره. بعد گفت می تونی اعتراض کنی، اما فقط پروسه رسیدگی به پرونده ات طولانی تر میشه و به احتمال زیاد معافت هم نمی کنن و اگه فرصت شش ماهه ات تموم شده باشه و سرباز بشی غیبت میخوری و اضافه خدمت میگیری. در واقع از این به بعد در کمیسیون، به این دید بهت نگاه می کنن که میخوای از خدمت در بری. در آخر هم یه خورده ما رو دلداری داد و گفت تو که فوق لیسانسی، سربازی اونقدرها هم بهت بد نمیگذره و قبول دارم مشکل داری اما روال کار اینطوریه (یعنی به زبون بی زبونی گفت همه کسایی که مشکل دارن رو نمی تونیم معاف کنیم) و پیشنهاد کرد اگه مشکلم ادامه پیدا کرد در حین سربازی و از طریق شورای رده خدمتی برای معافیت اقدام کنم که گفت اون موقع اگه مشکلت جدی باشه راحت تر بهت معافی میدن و دیگه دنگ و فنگ شرکت در کمیسیون و اینا رو نداره. در نهایت بعد از این که حرفاش تموم شد، ازش تشکر کردم و اومدم بیرون و تصمیم گرفتم قید اعتراض رو بزنم و دیگه بهش فکر نکنم.
    البته من از ابتدا که برای معافیت پزشکی اقدام کردم به ریسکش آگاه بودم اما ترجیح دادم ریسک رو بپذیرم و شانسم رو امتحان کنم. در هر صورت این بود از داستان سرباز شدن ما. به شما هم پیشنهاد می کنم قبل از اقدام برای معافیت پزشکی به ریسکش خوب فکر کنین و ترجیحاً یه برنامه جایگزین (Plan B) هم داشته باشین. هر چند من از راهی که طی کردم پشیمون نیستم و فکر می کنم این اتفاق بی حکمت نبوده و خیری در اون نهفته هست. به هر حال ترجیح میدم به دوره سربازی بیشتر به عنوان یه فرصت نگاه کنم تا یه تهدید و تمام تلاشم رو خواهم کرد که از اوقات بیکاریم طی این دوره به بهترین نحو استفاده کنم.
    امیدوارم همه دوستانی که مشکل دارن بتونن معافی بگیرن و داستانشون مثل من نشه. هر چند سربازی هم فاجعه و پایان دنیا نیست و به قولی بد یا خوب میگذره.
    با آرزوی موفقیت

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)