صفحه 4 از 238 نخستنخست 123456789101112131454104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

سلام

جلسه های کمسیون پزشکی هر هفته هست یا هر دو هفته یکبار؟

بعد از عید معمولا کی تشکیل می شه؟

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    سلام

جلسه های کمسیون پزشکی هر هفته هست یا هر دو هفته یکبار؟

بعد از عید معمولا کی تشکیل می شه؟
    سلام.
    هفتگی هست ولی در مورد این که چه روزی از هفته تشکیل میشه، بسته به شهر و استان ممکنه متفاوت باشه. حوزه های نظام وظیفه مثل اکثر ادارت دولتی بعد از پایان تعطیلات رسمی شروع به کار می کنن، منتهی با توجه مسافرت های نوروزی که تا 13 فروردین هم ادامه داره، احتمالش هست کمیسیون پزشکی رو بعد از اون تاریخ تشکیل بدن. می تونین شنبه به حوزه نظام وظیفه شهرتون مراجعه کنین و از مسئول اداره معافیت پزشکی در این مورد بپرسین.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member

سلام

با توجه به اینکه فرجه 6 ماه فراغت از تحصیل از اردیبهشت امسال تبدیل شده به 1 سال :

آیا وقتی برای معافیت پزشکی اقدام کردیم و نتیجه کمسیون این شد که سرباز هستیم، می تونیم تا اتمام فرجه 1 ساله صبر کنیم ؟

یا چون پرونده ما توی جریان افتاده، بالاجبار باید هر زمان که نتیجه کمسیون مشخص شد، در اولین نوبت، اعزام بشیم.

(منبع یا بندی در این مورد کسی دیده که قابل استناد باشه؟)

Junior Member

سلام دوستان - من تازه عضو شدم
    من با مراحل آشنا نیستم کمکم کنید
    من پلیس +10 رفتم و اقدام برای پزشکی...نامه دادن که بیمارستان نضامی مرکز استان یعنی رشت برم....نامه ام رو گرفتن و شفاهی گفتن یه روزی از 15 فروردین به بعد 7 صبح اینجا باش......
    یعنی اون روز معاینه میکنند؟ این کمیسیون پزشکی که میگن همینه؟؟؟؟
    مدارک با خودم ببرم؟

ممنون میشم زود جواب بدین..با تشکر

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط germany13 نمایش پست ها
    سلام دوستان - من تازه عضو شدم
    من با مراحل آشنا نیستم کمکم کنید
    من پلیس +10 رفتم و اقدام برای پزشکی...نامه دادن که بیمارستان نضامی مرکز استان یعنی رشت برم....نامه ام رو گرفتن و شفاهی گفتن یه روزی از 15 فروردین به بعد 7 صبح اینجا باش......
    یعنی اون روز معاینه میکنند؟ این کمیسیون پزشکی که میگن همینه؟؟؟؟
    مدارک با خودم ببرم؟

ممنون میشم زود جواب بدین..با تشکر
    تا آنجا که من میدونم خیر
    اینجا که میرید پزشک معتمدشون هست که معاینه که کرد 1نامه به کمیسیون که معمولا توی هنگ تشکیل میشه میده
    حالا ضرر نداره مدارک هم ببر
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Senior Member krig1960 آواتار ها

سلام

با توجه به اینکه فرجه 6 ماه فراغت از تحصیل از اردیبهشت امسال تبدیل شده به 1 سال :

آیا وقتی برای معافیت پزشکی اقدام کردیم و نتیجه کمسیون این شد که سرباز هستیم، می تونیم تا اتمام فرجه 1 ساله صبر کنیم ؟

یا چون پرونده ما توی جریان افتاده، بالاجبار باید هر زمان که نتیجه کمسیون مشخص شد، در اولین نوبت، اعزام بشیم.

سلام.
    صرفنظر از این که شما زمانی برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشی که مهلت قانونی معرفی به نظام وظیفه 6 ماه بوده یا بعد از تصویب زمان یک سال، اقدام کردی در هر صورت وقتی پرونده ات در روال بررسی قرار گرفت، تابع رای کمیسیون خواهی بود و امکان انصراف از پیگیری پرونده رو هم نخواهی داشت. عدم مراجعه در روز اعزام هم مترادف با غیبت خواهد بود که به ازای هر روز غیبت، چند روز (فکر می کنم سه روز) اضافه خدمت در پرونده درج می کنن. تنها کاری که برای فاصله انداختن بین زمان صدور رای و زمان اعزام میشه انجام داد، اعتراض به رای کمیسیون یا درخواست تعویق اعزام هست. ضمناً افرادی که از ابتدا غیبت نداشتن اگه عمداً روال رسیدگی به پرونده شون رو طولانی کنن (مثلاً در روز معاینه به بیمارستان مراجعه نکنن یا در جلسه کمیسیون شرکت نکنن) وارد غیبت میشن. در همین رابطه بخش پنجم صفحه 11 دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی (نسخه جدید) رو نگاه کنین. اصلاحیه قانون جدید خدمت وظیفه عمومی هم توضیحاتی در این رابطه داره. فایل پی دی اف هر دو از سایت نظام وظیفه قابل دریافت هست. در کل مواظب باشین که اگه نتونستین معافیت پزشکی بگیرین، وارد غیبت نشین، چون در این صورت علاوه بر اضافه خدمت خوردن و پرداخت جریمه در دادگاه، امکان گرفتن امریه هم از بین میره و غیبت یه سری دردسرهای دیگه در زمان خدمت و بعد از خدمت هم ممکنه به دنبال داشته باشه.
    موفق باشین.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام.
    صرفنظر از این که شما زمانی برای معافیت پزشکی اقدام کرده باشی که مهلت قانونی معرفی به نظام وظیفه 6 ماه بوده یا بعد از تصویب زمان یک سال، اقدام کردی در هر صورت وقتی پرونده ات در روال بررسی قرار گرفت، تابع رای کمیسیون خواهی بود و امکان انصراف از پیگیری پرونده رو هم نخواهی داشت. عدم مراجعه در روز اعزام هم مترادف با غیبت خواهد بود که به ازای هر روز غیبت، چند روز (فکر می کنم سه روز) اضافه خدمت در پرونده درج می کنن. تنها کاری که برای فاصله انداختن بین زمان صدور رای و زمان اعزام میشه انجام داد، اعتراض به رای کمیسیون یا درخواست تعویق اعزام هست. ضمناً افرادی که از ابتدا غیبت نداشتن اگه عمداً روال رسیدگی به پرونده شون رو طولانی کنن (مثلاً در روز معاینه به بیمارستان مراجعه نکنن یا در جلسه کمیسیون شرکت نکنن) وارد غیبت میشن. در همین رابطه بخش پنجم صفحه 11 دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی (نسخه جدید) رو نگاه کنین. اصلاحیه قانون جدید خدمت وظیفه عمومی هم توضیحاتی در این رابطه داره. فایل پی دی اف هر دو از سایت نظام وظیفه قابل دریافت هست. در کل مواظب باشین که اگه نتونستین معافیت پزشکی بگیرین، وارد غیبت نشین، چون در این صورت علاوه بر اضافه خدمت خوردن و پرداخت جریمه در دادگاه، امکان گرفتن امریه هم از بین میره و غیبت یه سری دردسرهای دیگه در زمان خدمت و بعد از خدمت هم ممکنه به دنبال داشته باشه.
    موفق باشین.
    آقا منم سوال مشابهی دارم. من اعزامم 1/2/91 هستش (تاریخ فارغ التحصیلی 31/6/90)، حالا اگر برای معافیت اقدام کنم ولی موافقت نشه و با توجه به قانون جدید که فرجه یک سال هستش من تو غیبت خواهم بود یا نه؟
    ویرایش توسط bbehnam : March 31st, 2012 در ساعت 11:50 AM

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bbehnam نمایش پست ها
    آقا منم سوال مشابهی دارم. من اعزامم 1/2/91 هستش (تاریخ فارغ التحصیلی 31/6/90)، حالا اگر برای معافیت اقدام کنم ولی موافقت نشه و با توجه به قانون جدید که فرجه یک سال هستش من تو غیبت خواهم بود یا نه؟
    سلام من پرسیدم این موضوع رو از هنگ شهر خودمون گفتند خیر وارد غیبت نمیشید!
    موفق باشید
    ویرایش توسط en milad : March 31st, 2012 در ساعت 12:26 PM
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام
    یک سوال:
    آقا اگر یک نفر چند نوع معافیت از رزم شاملش بشه، میشه معافیتش به معافیت دائم تبدیل بشه؟
    با تشکر

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط savag نمایش پست ها
    سلام
    یک سوال:
    آقا اگر یک نفر چند نوع معافیت از رزم شاملش بشه، میشه معافیتش به معافیت دائم تبدیل بشه؟
    با تشکر
    خیر!

معاف از رزم هر چند تا که باشه هنوز معاف از رزمه.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)