صفحه 61 از 238 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط ymassupt نمایش پست ها
    دوستان سلام
    احتمالا این سوال قبلا مطرح شده که اگر تکراری بود عذر می خوام
    سوال من اینکه با معافیت پزشکی برای اپلای و گرفتن ویزا از آمریکا یا هرجای دیگه مشکلی بوجود میاد؟
    دوست عزیز سوالتون تکراری نیست و من هم که گشتم چیزی در بارش توی این تاپیک پیدا نکردم.
    اگه منظور سوالتون رو درست فهمیده باشم باید بگم بله. مثل من شدیدا به مشکل می خورید.
    شما از روزی که مدارکتون رو واسه اولین بار میبرید پلیس+10 دیگه نمی تونید از کشور خارج بشید تا وقتی که تکلیف معافیت شما مشخص شود.
    مثلا من اردیبهشت مدارک رو بردم تحویل دادم، و از اواسط خرداد که نامه I-20 من رسیده نمی تونم برم خارج از کشور برای مصاحبه.
    نتیجتا، 3،4 ماهی برای قضیه معافیت پزشکی خودتون وقت قائل بشید، چون توی اون بازه به هیچ وجه نمی تونید از کشور خارج بشید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط colonel نمایش پست ها
    ممنون دوست گرامی. چون چند بار تو این تاپیکها خوندم که هر کی یک چیزی میگفت بعضی میگفتن پزشکها عمومی هستن. در مورد پزشک بیمارستان چون مشکل من نیاز به سی تی اسکن داره و معمولا جواب ازمایشات سی تی رو متخصص رادیولوژی مینویسه واسه همین سوال کردم که قاعدتا جواب رو در این موارد مربوط به سربازی باید متخصص خود اون موضوع بنویسه نه رادیولوژی.
    تو کیس های اینجوری شما اول میرید پیش متخصص؛ متخصص براتون سی تی یا آزمایشات دیگه مینویسه، جواب هاش رو باید دوباره ببرید پیش همون متخصص تا نظرش رو بنویسه برای ن.و.
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

دوستان کسی می دونه چند روز بعد از کمسیون (در صورتی که معاف بشم) می تونم از کشور خارج بشم؟
    کسی اگه جواب بده خیلی به من کمک کرده.
    متشکرم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    تو کیس های اینجوری شما اول میرید پیش متخصص؛ متخصص براتون سی تی یا آزمایشات دیگه مینویسه، جواب هاش رو باید دوباره ببرید پیش همون متخصص تا نظرش رو بنویسه برای ن.و.
    خیلی ممنون از شما. پس باز همون شد، یعنی اونجایی که میرید برای سی تی اسکن یک متخصص رادیولوژی نظرش رو مینویسه بهمراه عکس سی تی میده شما میبرید پیش متخصص بعد متخصص از روی عکس و نظر اون، خودش نظر نهایی رو مینوسیه برای ن.و.

پیش فرض پاسخ : سوال درباره کسر خدمت سربازی (قانون جدید: تغيير مدت خدمت دوره ضرورت از سال 91)

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    یعنی قبل گرفتن گواهی موقت لیسانس نمیشه درخواست معافیت پزشکی داد؟
    نه منم چند وقت واسش منتظر شدم.اگه سریع بری اقدام کنی واسه فارغ التحصیلی دیگه 1 ماهه اماده میشه.

Junior Member

یک سوالی دارم دوستان راهنمایی کنند. من مهلت قانونی درس خوندم در ارشد تموم شده یعنی 4 ترمم تموم شده. تا این ترم دانشگاه خودش هر سال تمدید میکرد معافیت تحصیلی رو ولی برای ترم 5 به بعد باید درخواست سنوات بدی و بعد از موافقت دانشگاه ترم رو شروع کنی. میخوام ببینم میتونم الان که تابستان هست برای معافیت پزشکی اقدام کنم و پرونده رو به جریان بندازم و بعد درخواست سنوات بدم برای ترم 5؟ چه نامه ای از دانشگاه باید ببرم که با اون برگه مدارک معافیت پزشکی رو پست کنم؟

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط aliazadi نمایش پست ها
    دوستان کسی می دونه چند روز بعد از کمسیون (در صورتی که معاف بشم) می تونم از کشور خارج بشم؟
    کسی اگه جواب بده خیلی به من کمک کرده.
    متشکرم.
    بین 2 تا 4 هفته بعد از کمیسیون باید مرتب سر بزنید به پلیس +10 و چک کنید ببینید معرفی به صدور شدید یا نه ..

از زمانی که معرفی به صدور بشید میتونید برید ن.و شهرتون و درخواست یک نامه برای صدور گذرنامه بکنید .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    بین 2 تا 4 هفته بعد از کمیسیون باید مرتب سر بزنید به پلیس +10 و چک کنید ببینید معرفی به صدور شدید یا نه ..

از زمانی که معرفی به صدور بشید میتونید برید ن.و شهرتون و درخواست یک نامه برای صدور گذرنامه بکنید .
    من روز 28/3/92 کمیسیون نهاییم بود و معاف شدم...روز 1/4/92 به نظام وظیفه مراجعه کردم و اونها برای اداره گذرنامه به من نامه معافی دادند....نامه رو بردم در دبیرخونه گذرنامه ثبت کردم و بردم پلیس +10
    یعنی اگر تهران باشین و به خود سازمان وظیفه عمومی سر بزنید....حداکثر ظرف 3 روز می تونید درخواست پاس بدین
    فقط این برای یکبار خروجه که نه محدودیت تاریخ داره...نه محدودیت سفر به کشور خاصی.....کارتتون که اومد....کارت و پاس رو می برین اداره گذرنامه و براتون خروج مکرر می زنن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Student in Power Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط colonel نمایش پست ها
    یک سوالی دارم دوستان راهنمایی کنند. من مهلت قانونی درس خوندم در ارشد تموم شده یعنی 4 ترمم تموم شده. تا این ترم دانشگاه خودش هر سال تمدید میکرد معافیت تحصیلی رو ولی برای ترم 5 به بعد باید درخواست سنوات بدی و بعد از موافقت دانشگاه ترم رو شروع کنی. میخوام ببینم میتونم الان که تابستان هست برای معافیت پزشکی اقدام کنم و پرونده رو به جریان بندازم و بعد درخواست سنوات بدم برای ترم 5؟ چه نامه ای از دانشگاه باید ببرم که با اون برگه مدارک معافیت پزشکی رو پست کنم؟
    دوست عزیز
    اولا که بدون نامه فراغت از تحصیل و یا انصراف از تحصیل ، پلیس +10 به هیچوجه مدارک شما رو برای معافیت پزشکی نمی گیره....تازه اگه بگیره هم چون شما همچنان معافیت تحصیلی دارین برگشت می خوره
    ثانیا پروسه معافیت پزشکی به حدی سریعه که من فکر نمی کنم نیاز به عجله باشه.....من نهم اردیبهشت امسال مدارکمو فرستادم..تقریبا هر بیست روز به یک مرحله دعوت شدم..آخرش ششم تیرماه کارتم اومد در خونه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط r_sirjani نمایش پست ها
    من روز 28/3/92 کمیسیون نهاییم بود و معاف شدم...روز 1/4/92 به نظام وظیفه مراجعه کردم و اونها برای اداره گذرنامه به من نامه معافی دادند....نامه رو بردم در دبیرخونه گذرنامه ثبت کردم و بردم پلیس +10
    یعنی اگر تهران باشین و به خود سازمان وظیفه عمومی سر بزنید....حداکثر ظرف 3 روز می تونید درخواست پاس بدین
    فقط این برای یکبار خروجه که نه محدودیت تاریخ داره...نه محدودیت سفر به کشور خاصی.....کارتتون که اومد....کارت و پاس رو می برین اداره گذرنامه و براتون خروج مکرر می زنن
    دو دوستي كه جواب منو دادند كمك واقعا بزرگي به من كردند. واقعا ممنونم.
    فقط من از شوشتر در استان خوزستان اقدام كردم. همون جا پيگيري كنم يا اهواز يا بيام تهران؟
    ميتونيد بيشتر توضيح بديد كه در كجاي نظام وظيفه پيگيري كرديد ؟
    كاش به منم زود بدن برم
    بازم از وقتي كع به من داديد متشكرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)