صفحه 7 از 238 نخستنخست 123456789101112131415161757107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

پیش فرض پاسخ : بیماری های مربوط به قلب و عروق

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    گرفتن معافیت های پزشکی در روند تمدید گواهینامه تاثیر داره ؟

یعنی موقع تعویض گواهینامه میگن برو کارت پایان خدمتت را بیار و بعد استعلام می کنن که نوع بیماری چی بوده ؟
    اگر بیماری شما مانع راننئگی بشه بله صد در صد .

ببینید شما وقتی میرید برای تمیدید گواهینامه میفرستنتون پیش پزشک معتمد نظام برای معاینه

بعد اون اولین سوالی که میپرسه اینه که وضعیت خدمتتون چطوره ؟ بعد وقتی کارت معافین پزشکی چشم رو بهش نشون میدید دیگه اجازه نداره خودش معاینتون کنه میفرستتون نظام وظیفه مرکز استان محل سکونتتون اونجا معاینه رو انجام میدن و تمام .

البته اگر مشغول به تحصیل هستید میتونید حرفی از کارت معافیت نزنید و با گواهی اشتغال به تحصیل معاینه شید ولی توصیه نمیشه به این دلیل که ن.و ممکنه بعد ها گیر بده که شما اگر واقعا مشکل داشتی چطور معاف شدی .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

دوستان من الان ترم 14 هستم (کارشناسی پیوسته) و درسم تیر ماه تموم میشه و بعدش می خوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم, چون همون طور که می دونین در حین تحصیل نمیشه واسه معافیت پزشکی اقدام کرد. حالا مشکل اینجاست که چندتا از دوستام گفتن چون بیشتر از 12 ترم, یعنی تا 14 ترم تو دانشگاه بودم حتما" غیبت خوردم و چون غیبت خوردم نمی تونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم! حالا می خواستم ببینم همچین چیزی واقعیت داره؟! یعنی کسی که غیبت خورده باشه نمی تونه معافیت پزشکی بگیره؟! من این رو درباره معافیت کفالت شنیده بودم نه معافیت پزشکی! ممنون میشم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
    اینم بگم که من بعداز ترم 12 دانشگاه بهم اجازه داد که تا 2ترم دیگه هم بمونم, ولی من دیگه نرفتم از نظام وظیفه اجازه یا مهلت بگیرم. یعنی فکر می کنم غیبت رو خوردم

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_17173 نمایش پست ها
    دوستان من الان ترم 14 هستم (کارشناسی پیوسته) و درسم تیر ماه تموم میشه و بعدش می خوام واسه معافیت پزشکی اقدام کنم, چون همون طور که می دونین در حین تحصیل نمیشه واسه معافیت پزشکی اقدام کرد. حالا مشکل اینجاست که چندتا از دوستام گفتن چون بیشتر از 12 ترم, یعنی تا 14 ترم تو دانشگاه بودم حتما" غیبت خوردم و چون غیبت خوردم نمی تونم واسه معافیت پزشکی اقدام کنم! حالا می خواستم ببینم همچین چیزی واقعیت داره؟! یعنی کسی که غیبت خورده باشه نمی تونه معافیت پزشکی بگیره؟! من این رو درباره معافیت کفالت شنیده بودم نه معافیت پزشکی! ممنون میشم اگه از دوستان کسی اطلاعی داره کمکم کنه.
    اینم بگم که من بعداز ترم 12 دانشگاه بهم اجازه داد که تا 2ترم دیگه هم بمونم, ولی من دیگه نرفتم از نظام وظیفه اجازه یا مهلت بگیرم. یعنی فکر می کنم غیبت رو خوردم
    اتفاقا تا اونجایی که من میدونم غیبت هیچ مشکلی برای معافیت پزشکی ایجاد نمیکنه. البته فکر کنم در صورت معاف شدن باید مقداری هزینه/جریمه بابت این غیبت پرداخت کنی.

ولی کلا فکر کنم از نظر نظام وظیفه 14 ترم تحصیل مشکلی نداره. البته احتمالا باید برای 2 ترم آخر بعد از اجازه دانشگاه میرفتی نظام وظیفه که دیگه کم کاری خودت بوده. اما من از جزئیات خبری ندارم و شاید همین الان هم بتونی درستش کنی.

کلا از من میشنوی همین چند روزه برو پلیس +10، نظام وظیفه یا حداقل زنگ بزن به 09680 و شرایطت را براشون توضیح بده و ببین که چی کار میتونی بکنی.
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

همونطور که سپهر عزیز هم فرمودن غیبت برای معافیت پزشکی مساله نیست. دور از جون تون یه نفر غیبت کرده حالا تصادف کرده دو تا پاش قطع شده یا قطع نخاع شده. بهش میگن چون غیبت کردی حتما باید بری سربازی !!!؟؟؟
    شما که احتمالا غیبت خوردید دیگه لازم نیست وایسید واسه فارغ التحصیلی از همین فردا هم میتونی اقدام کنی.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط سپهر نمایش پست ها
    اتفاقا تا اونجایی که من میدونم غیبت هیچ مشکلی برای معافیت پزشکی ایجاد نمیکنه. البته فکر کنم در صورت معاف شدن باید مقداری هزینه/جریمه بابت این غیبت پرداخت کنی.

ولی کلا فکر کنم از نظر نظام وظیفه 14 ترم تحصیل مشکلی نداره. البته احتمالا باید برای 2 ترم آخر بعد از اجازه دانشگاه میرفتی نظام وظیفه که دیگه کم کاری خودت بوده. اما من از جزئیات خبری ندارم و شاید همین الان هم بتونی درستش کنی.

کلا از من میشنوی همین چند روزه برو پلیس +10، نظام وظیفه یا حداقل زنگ بزن به 09680 و شرایطت را براشون توضیح بده و ببین که چی کار میتونی بکنی.
    ممنون از توضیحت. همین شنبه می رم نظام وظیفه شهرمون. این شماره 09680 رو تا به حال موفق نشدم بگیرم! شما تونستی تا حالا باش تماس بگیری؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    همونطور که سپهر عزیز هم فرمودن غیبت برای معافیت پزشکی مساله نیست. دور از جون تون یه نفر غیبت کرده حالا تصادف کرده دو تا پاش قطع شده یا قطع نخاع شده. بهش میگن چون غیبت کردی حتما باید بری سربازی !!!؟؟؟
    شما که احتمالا غیبت خوردید دیگه لازم نیست وایسید واسه فارغ التحصیلی از همین فردا هم میتونی اقدام کنی.
    موفق باشید
    از شما هم ممونم آقا حمید. این رو نمی دونستم که اگه رفته باشم تو غیبت دیگه نیاز نیست معطل بمونم تا درسم تموم شه و می تونیم اقدام کنم دیگه! اینو مطمئن هستین؟

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

از شما هم ممونم آقا حمید. این رو نمی دونستم که اگه رفته باشم تو غیبت دیگه نیاز نیست معطل بمونم تا درسم تموم شه و می تونیم اقدام کنم دیگه! اینو مطمئن هستین؟
    خواهش میکنم.
    ببین دوست من شما تا وقتی معافیت تحصیلی داری نمیتونی برای معافیت پزشکی اقدام کنی. این عین قانونه. شما معافیت تحصیلی تون تموم شده؛ فرجه تون گذشته و وارد غیبت شدید. نتیجه این که شما اصلا الان معافیت تحصیلی ندارید که بخاطر اون نتونید برای پزشکی اقدام کنید.
    اما تو این مسائل قانون و منطق و ... یه دنیاییه و اونی که اجرا میشه یه دنیای دیگه ست!
    شما حتما برای اقدام یک بار هم با +10 چک کنید.
    موفق باشید
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meamari2 نمایش پست ها
    اگر بیماری شما مانع راننئگی بشه بله صد در صد .

ببینید شما وقتی میرید برای تمیدید گواهینامه میفرستنتون پیش پزشک معتمد نظام برای معاینه

بعد اون اولین سوالی که میپرسه اینه که وضعیت خدمتتون چطوره ؟ بعد وقتی کارت معافین پزشکی چشم رو بهش نشون میدید دیگه اجازه نداره خودش معاینتون کنه میفرستتون نظام وظیفه مرکز استان محل سکونتتون اونجا معاینه رو انجام میدن و تمام .

البته اگر مشغول به تحصیل هستید میتونید حرفی از کارت معافیت نزنید و با گواهی اشتغال به تحصیل معاینه شید ولی توصیه نمیشه به این دلیل که ن.و ممکنه بعد ها گیر بده که شما اگر واقعا مشکل داشتی چطور معاف شدی .
    تشکر.

اون وقت آیا لیستی جایی هست که کدام بیماری ها منع رانندگی داره ؟

مثلا فشار خون جزء اون هست یا نه ؟

یک سوال دیگه هم دارم :

من الان 4 ماه هست فارغ التحصیل شدم، اقدام کردم برای معافیت پزشکی، گواهینامه ام هم 20 روز هست اعتبارش تموم شده

الان چجوری باید تمدید کنم گواهینامه را ؟

Member meamari2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Artificial intelligence

نقل قول نوشته اصلی توسط jmsr نمایش پست ها
    تشکر.

اون وقت آیا لیستی جایی هست که کدام بیماری ها منع رانندگی داره ؟

مثلا فشار خون جزء اون هست یا نه ؟

یک سوال دیگه هم دارم :

من الان 4 ماه هست فارغ التحصیل شدم، اقدام کردم برای معافیت پزشکی، گواهینامه ام هم 20 روز هست اعتبارش تموم شده

الان چجوری باید تمدید کنم گواهینامه را ؟

شما برید پلیس +10 لیست پزشکان معتمد برای گواهینامه رو بگیرید بعد برید پیش یکیشون معاینه کنه و بگه که این بیماری مشکلی برای گواهینامه ایجاد میکنه یا نه .

البته فکر میکنم تا زمانی که رای کمیسیون صادر نشه شما نمیتونید برای گواهینامه اقدام کنید . چون وضعیت ن.و تون معلوم نیست ولی بازم بپرسید .

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunication Eng MSc,Bologna university

دوستان من نمیدونم اینجا جای درستیه برای پرسیدن این سواله یا نه.من میخوام برای معافیت پزشکی (اعصاب) اقدام کنم.نمیدونم کجای دفترچه رو باید پزشک من پر کنه؟برگه 1 که وضعیت هستش و برگه 2 هم برای واکسیناسیون.من متوجه نمیشم کجا رو باید پزشک خود من پر کنه؟در ضمن گواهی پزشکان قبلی و سابقه بستری و اینا رو کجا باید ارائه بدم؟اصلا سوابق بستری به دردم میخوره؟اگه سوالم رو تو فروم نا مناسبی پرسیدم بیزحمت راهنماییم کنین کجا اینا رو بپرسم.
    ویرایش توسط nagual : April 26th, 2012 در ساعت 07:16 PM

Senior Member سپهر آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nagual نمایش پست ها
    دوستان من نمیدونم اینجا جای درستیه برای پرسیدن این سوالیا نه.من میخوام برای معافیت پزشکی (اعصاب) اقدام کنم.نمیدونم کجای دفترچه رو باید پزشک من پر کنه؟برگه 1 که وضعیت هستش و برگه 2 هم برای واکسیناسیون.من متوجه نمیشم کجا رو باید پزشک خود من پر کنه؟در ضمن گواهی پزشکان قبلی و سابقه بستری و اینا رو کجا باید ارائه بدم؟اصلا سوابق بستری به دردم میخوره؟اگه سوالم رو تو فروم نا مناسبی پرسیدم بیزحمت راهنماییم کنین کجا اینا رو بپرسم.
    زیر برگ واکسیناسیون جا هست که دکتر بیماریت را بنویسه. هیچ اهمیتی هم نداره چون مشکل اعصاب، استخوان یا هر چیز دیگه ای که باشه هم یک پزشک عمومی معمولی میتونه پر کنه.

اینو که پر کنی نامه بیمارستان میاد که معرفی میشی به بیمارستان مورد تایید نظام وظیفه. بعد اونجا معاینه میشی و دوباره نامه میاد برای کمیسیون که بر اساس نظر بیمارستان تصمیم میگیره که یا معافی یا معاف از رزم یا نیاز داری به معاینه مجدد(دوباره میری بیمارستان) و یا اینکه معاف نیستی.

سوابق هم معمولا خیلی به درد نمیخوره چون تو بیمارستان که خودشون معاینه میکنند و تو کمیسیون هم باز فقط نظر بیمارستان خودشون را قبول دارند. ولی بازم همه مدارک را هم تو بیمارستان و هم تو کمیسیون با خودت داشته باش و سعی کن که حداقل تو بیمارستان به دکتر مربوطه نشون بدی که اگه مثلا اشتباهی کرد یه مدرکی داشته باشی که توجیهش کنی اشتباه کرده. البته بازم میگم، معمولا فقط خودشون را قبول دارند چون ممکنه مدارکی که تو با خودت میبری جعلی باشه یا مثلا ماله پسر خالت باشه!
    .You tried your best and you failed miserably. The lesson is never try." H.S"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)