صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 86

موضوع: معرفی موضوعات، روشها و الگوریتم‌ها جهت ایده گرفتن

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

پیش فرض پاسخ : معرفی موضوعات، روشها و الگوریتم‌ها جهت ایده گرفتن

عزیزان من ، همون طور که قول داده بودم یه مقاله خوب در مورد الگوریتم کرم شب تاب به زبان فارسی به لطف یکی از دوستانم پیدا کردم این مقاله رو اینجا قرار میدم به این امید که برای همگی مفید واقع بشه .

موفق باشید .
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf 79.pdf (873.0 کیلوبایت, 708 views)
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

یک الگوریتم بسیار جالبی که هست در مورد سیستم عبور و مرور و کمرگی سطح سلول به درون اون هست در سلول های مغزی ! ....
    این الگوریتم اونقدر پیچیده هست که هنوز نوشته نشده ! کسی از دوستان اگه تونست اون رو پیدا کنه ممنون میشم ..
    دکتر دیتا و اریایی عزیز و فرهود خان گرامی از مطالب فوق العادتون ممنونم ..

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

farhooood جان ممنون مقاله خوبي بود واس آشنايي، الگوريتم جالبي به نظر مياد يه تستش ميكنم حتماً

flytofuture عزيز فكر كنم شما بتونيد ايده هاي جالبي بديد با توجه به دانشتون تو زمينه زيست. الان همين سيستمي كه گفتيد رو روابط رياضي ايناشو ميشه درآورد؟ مثلاً توي الگوريتم sa اصول كار با يه تابع نمايي براي انرژي هستش، 100% اينجا هم ميشه يه فرمولي درآورد و بعدش پياده سازي الگوريتمش بامن...

ممنون از دوستان بابت بحث و تبادل نظر

خب سلول ها با توجه به تخصصی که دارند موارد مختلفی رو از سطح خودشون عبور میدن به درونشون !! .. و هر ملکولی نمیتونه از این سد عبور کنه ! بلکه وابسته به شکل و نوع اون ماده مورد نیاز سطح سلول جوری تخصصی شده که میتونه اجازه عبور بده ! .. از روی شکل مثلا هندسی مواد مورد نیاز یا ماهیتشون مثلا لیپیدی باشن یا پروئتینی یا غیره !! .. سلول های مغز خیلی سخت گیر هستند نسبت به ورودی ها ! چون بخش مهمی هست و باید سلول ها محافظت بشن از همین رو با توجه به اینکه غذای سلول های مغزی ( نورون ها ) فقط اکسیژن و قند هست با عبور مواد مختلف از از روی تستی که میشه گفت مثل قفل و کلید هست مواد رو شناسایی میکنه و باعث عبور و مرور میشه در بعضی از تحقیقات اومده که مواد نا اشنا رو هم نشانه گذاری میکنه که بعد از مدتی با عبور از اون منطقه چک نشن و سرعت دریافت مواد اصلی بیشتر بشه !! .. تابع ریاضیش نمیدونم فکر کنم باید یک سری یا دنباله اعداد که در بی نهایت به یک عدد ثابت میل کنه بشه !! .. که اون عدد رنج سرعت اومدن مواد به درون سلول هست بدون خطا !!....

دکتر جان حالا دست بگار شو ..!

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

نقل قول نوشته اصلی توسط dr-data نمایش پست ها
    farhooood جان ممنون مقاله خوبي بود واس آشنايي، الگوريتم جالبي به نظر مياد يه تستش ميكنم حتماً

flytofuture عزيز فكر كنم شما بتونيد ايده هاي جالبي بديد با توجه به دانشتون تو زمينه زيست. الان همين سيستمي كه گفتيد رو روابط رياضي ايناشو ميشه درآورد؟ مثلاً توي الگوريتم sa اصول كار با يه تابع نمايي براي انرژي هستش، 100% اينجا هم ميشه يه فرمولي درآورد و بعدش پياده سازي الگوريتمش بامن...

ممنون از دوستان بابت بحث و تبادل نظر
    نقل قول نوشته اصلی توسط FlyToFuture نمایش پست ها
    خب سلول ها با توجه به تخصصی که دارند موارد مختلفی رو از سطح خودشون عبور میدن به درونشون !! .. و هر ملکولی نمیتونه از این سد عبور کنه ! بلکه وابسته به شکل و نوع اون ماده مورد نیاز سطح سلول جوری تخصصی شده که میتونه اجازه عبور بده ! .. از روی شکل مثلا هندسی مواد مورد نیاز یا ماهیتشون مثلا لیپیدی باشن یا پروئتینی یا غیره !! .. سلول های مغز خیلی سخت گیر هستند نسبت به ورودی ها ! چون بخش مهمی هست و باید سلول ها محافظت بشن از همین رو با توجه به اینکه غذای سلول های مغزی ( نورون ها ) فقط اکسیژن و قند هست با عبور مواد مختلف از از روی تستی که میشه گفت مثل قفل و کلید هست مواد رو شناسایی میکنه و باعث عبور و مرور میشه در بعضی از تحقیقات اومده که مواد نا اشنا رو هم نشانه گذاری میکنه که بعد از مدتی با عبور از اون منطقه چک نشن و سرعت دریافت مواد اصلی بیشتر بشه !! .. تابع ریاضیش نمیدونم فکر کنم باید یک سری یا دنباله اعداد که در بی نهایت به یک عدد ثابت میل کنه بشه !! .. که اون عدد رنج سرعت اومدن مواد به درون سلول هست بدون خطا !!....

درود و احترام بنده رو پذیرا باشید دوستان عزیز. یکی از دوستان کتابی داشت که الگوریتمهایی که کلن در نورولوژی هست رو صحیت کرده بود فکر میکنم این مثالی که شما زدید هم توی اون فیلد باشه. کتاب جالبی بود و این دوستمون خودش حتی یه سری کتابهای نورولوزی خوند متاسفانه الان در دسترس مستقیمم نیست منتها سعی میکنم ازش پرسم اسم کتابه رو بگم خدمتتون منتها میدونم توی فیلد کار شده و زیاد هم کار شده و البته فیلد بسیار باز و فعالی هست.
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط FlyToFuture نمایش پست ها

سلام و معذرت بابت تاخير چند روزه.

آقا واقعاً جالب شد برام اين قضيه. اسم دقيق اين پديده رو ميتوني گير بياري شما؟ يعني دقيقاً به اين خاصيت سلولي چي ميگن؟ واس شروع كار و سرچ اوليه لازمه....

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بچه ها با عرض شرمندگي من يه پروژه جديد شروع كردم ديگه كمتر ميام ولي منم در جريان كارا بذاريد ديگه

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

موازنه نش (Nash equilibrium)
    این موازنه توسط جان نش برنده جایزه نوبل اقتصاد ارایه شده که همچنین از زندگی این بزرگمرد عرصه ی اقتصاد و علوم دیگر یک فیلم بسیار معروف به نام A beautiful Mind با بازی راسل کرو و همچنین یه فیلم مستند به اسم A Brilliant Madness ساخته شده. به تمام دوستان توصیه میکنم زندگینامه ایشون رو مطالعه بفرماین.
    و اما موازنه :
    این موازنه در فیلد Game Theory مطرح شده و خلاصش میشه اینکه اگر چند Agent که تمامشون Autonomus و Intelegent باشن در یک مسیله درگیر باشن میدونیم تصمیم گیری هرکدوم بر بهینه تصمیم گیری کردن بقیه تاثیر میزاره برای بررسی این مسایل معمولا روشهایی مثل Min-Max استفاده میشه. این موازنه میگه اگر تمام این Agentها برای بردن مسبله از یک روش استفاده کنن تمام Agentها به یک Competetive State دیگه منتقل میشن ولی نسیت به هم برتری نخواهند داشت هیچکدومشون.این موازنه پیشنهاد میکنه agentها از روش های متفاوت استفاده کنن تا تمامشون به stateهای برنده برسن. از این روش به طور گسترده در اقتصاد، علوم نظامی و استراتژیک، برنامه ریزی شهریو... استفاده میشه.
    برای مطالعه بیشتر درباره Game Theoryمیتونید این موضوع رو ببینید.
    برای مطالعه بیستر درباره Nash equilibrium میتونید پیج ویکی پدیاشو ببینید به این آدرس
    برای مطالعه بیشتر درباره استفاده این روش در بازاریابی این پست رو ببینید(ضمن تشکر و اعلام ارادت خدمت aram_golbaghi عزیز)
    همگان شاد و پیروز باشند
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

با تشکر از اریایی عزیزو اقا دکتر دیتا ..
    خب دوست من اون رو میشه گفت خاصیت انتخابی در غشای سلولی! .. یا یک همچین چیزی واسه سرچ ! اقای دکتر دیتا یک سوال خصوصی میشه بگید روی چه پروژه ای الان کار میکنید؟

اریایی جان منتظریم اسم کتاب رو بگید و ما بریم تو کارش ..

در ضمن یک ویدیو هم واستون دارم

فیلم آموزشی الگوریتم رقابت استعماری به زبان فارسی را قرار داده ام. این فیم آموزشی خلاصه نشستی است که در تاریخ روز شنبه 30 مرداد 1389 به مدت 90 دقیقه توسط ارائه دهندگان: سید مصطفی کلامی هریس (دانشجوی دکتری - دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی، ایران) ساعت 18:30 (06:30 بعد از ظهر) برگزار شده است.

عنوان فیلم آموزشی: فیلم آموزشی عملی برنامه نویسی الگوریتم رقابت استعماری به زبان فارسیزبان آموزش: فارسیحجم فایل: 172 مگابایت
    قسمت اول
    قسمت دوم
    قسمت سوم
    قسمت چهارم

پلیر اختصاصی جهت مشاهده فیلم (حجم 8 مگابایت):

دانلود

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه

با تشكر از زحمات همه دوستان به خصوص آريايي عزيز و پرواز به آينده

پرواز به آينده عزيز خواهش ميكنم، خصوصيم نيست سوالتون پس همينجا ميگم. راستش من تا تابستون انقدر كار ريخته سرم كه خدا بدادم برسه. تزم كه هست كارم كه هست يه كتاب تاليفي كه هست جديداً هم يه مقاله برقي با يكي از دوستان شروع كرديم. خلاصه محتاجيم به دعا

تاپيك خوبيه ادامه بديمش خوبه. مثلاً همين nash equilibrium رو من تا به حال نشنيده بودم جالب بود برام و به لطف آريايي جان آشنا شدم باهاش

فيلمهاي شما هم جالب بود و در اسرع وقت دانلود خواهم كرد و تشكر از شما بابت اين فيلمها.
    به نظر من اگه روي ايدتون بيشتر فكر كنيد حتماً الگوريتم جديدي در مياريد ولي يا خوشبختانه و يا متاسفانه ممكنه كسي با خوندن اين تاپيك ايدتونو زودتر اجرا كنه پس دست بجنبونيد
    نميدونم ميدونيد يا نه كه همين الگوريتم cucko رو يكي از ايرانيها به اسم رامين رجبيون ابداء كرد ولي مقالش رو دزدين داورها!!! اميدوارم از اين مسائل ديگه نبينيم چون واقعاً زشته دزدين ايده كسه ديگه...

در حد وسع و دانش اندكم من هم شركت ميكنم در بحث..

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)