صفحه 7 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 86

موضوع: معرفی موضوعات، روشها و الگوریتم‌ها جهت ایده گرفتن

ApplyAbroad Senior Veteran
    ariaie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    CS @ UGA

پیش فرض پاسخ : معرفی موضوعات، روشها و الگوریتم‌ها جهت ایده گرفتن

درود
    دوستان یه چیز یه دونه ای پیدا کردم! (از طریق سایت onelook.com پیداش کردم که یه wordfinder هستش)
    Dictionary of algorithms and Data Structures
    توی این دیکشنری میتونید الگوریتمهای زیادی رو پیدا کنید و همچنین پیاده سازی ها و داده های مرتبط بهشون هم پیدا میشه توش!خیلی چیز باحالی هست!
    این سایت مال NIST (National Institute of Standards and Technology ) هست
    واما آدرس : http://xlinux.nist.gov/dads/
    پیروز باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیامهای خصوصیِ غیرخصوصی اکیدا معذورم....
    ضمن پوزش تاخیر تاپیک Verbal@Advantage کامل شد.
    پروژه آپلود پادکستهای
    انگلیش پاد شروع شد. به همگان توصیه میشود گوش کنند.
    امضا کنید اینجا رو لطفا

ApplyAbroad Hero

سلام بر دوستان متخصص در زمینه الگوریتم ژنتیک
    یه سوال داشتم
    اگر برای یه سیستم الگوریتم ژنتیک رو برای بهینه کردن یه کمیت در یه سیستم واقعی به کار ببریم و فرضا population رو 100 در نظر گرفته و generations رو فرضا 20 بگیریم و ران کنیم، امکانش هست در دو ران مختلف با این شرایط دو جواب مختلف به دست بیاد یا نه جواب بهینه GA همیشه unique هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    یه سوال داشتم
    اگر برای یه سیستم الگوریتم ژنتیک رو برای بهینه کردن یه کمیت در یه سیستم واقعی به کار ببریم و فرضا population رو 100 در نظر گرفته و generations رو فرضا 20 بگیریم و ران کنیم، امکانش هست در دو ران مختلف با این شرایط دو جواب مختلف به دست بیاد یا نه جواب بهینه GA همیشه unique هست؟

در الگوریتم ژنتیک و الگوریتم های تصادفی هر جوابی ممکن هست به دست بیارید حتی ممکن هست با اولین نسل به جواب بهینه برسید. در کل اثبات می شه (به صورت ریاضیاتی) که اگه الگوریتم تا بینهایت ادامه پیدا کنه جواب بهینه رو پیدا می کنه ( که یکتا بودن جواب هم به تابع مورد بررسی بستگی داره) ولی در عمل معمولا این طور نیست و متناسب با تعداد نسل ها و اجرا ها تغییر می کنه.
    بگسل از خویش و به هر خار که خواهی پیوند /// که در این ره ز تو ناسازتری نیست تو را
    ================================================== ===

ApplyAbroad Guru

یه سوال داشتم
    بستگی به نوع پیاده سازی الگوریتم ها داره، GA ها (خودشون) هم Deterministic می تونند باشند و هم Non-deterministic. ولی برای رسیدن به determinism مطلق خیلی فاکتورها لازمه. مقاله در این باره نسبتا زیاد نوشتن.

Member dr-data آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Electrical and Control

یه سوال داشتم

دوست عزيز با اطمينان كامل بهت ميگم جواب سوال اينه:‌"بله احتمالش هميشه هست كه جوابها متفاوت باشه، چون ذات الگوريتم ژنتيك اينطوره واگه اينطور نبود ديگه الگوريتم ژنتيك نميشد، اين خاصيت باعث ميشه كه به عنوان مثال با يك mutation يك فرزند ميشه باهوش و ممكنه با يك mutation ديگه بچه عقب افتاده بشه! "

در كل هدفتون رو از دوبار ران كردم نميفهمم، اگه مسئله رو بگين شايد بتونم كمكتون كنم...

Junior Member

با سلام
    دوستان من یه سوال فوری دارم. لطفا راهنماییم کنید.
    می خواستم بدونم منظور از کاربردهای آنلاین و آفلاین برای یک الگوریتم بهینه سازی مثل الگوریتم ژنتیک چیه؟ و چند نمونه از این کاربردهای آنلاین رو می خواستم.
    ممنون می شم اگه کمکم کنید

Junior Member

سلام به همه شما دوستان
    این اولین پست منه.
    ترم بعد میخوام پروژه بردارم.....درگیر انتخاب موضوع هستم......استادم بهم پیشنهاد داده در مورد کلونی مورچگام و شبکه و الگوریتم ژنتیک یک موضوعی انتخاب کنم.
    موضوعی پیشنهاد میدین که ساده و جذاب باشه.
    ممنون میشم نظرتونو بگید و راهنماییم کنید

من تقريبا 10 روز دارم مطالعه ميكنم ... واقعا كاربردي و جالب اينه كه تور ايران خيلي روش كار ميكنن علي رغم اينكه در دنيا روز هستش ... من دارم برا مصاحبه دانشگاه اسكاتلند آماده ميشم و وقتي ديدم استاده كارش اينه حالا برا اينكه حاضر بشم مطالبي رو دارم در موردش ميخونم واقعا كاربرديه ... راستي من برا مديريت ساخت مقطع دكتري ميخوام برم ... اميدوارم بتونم تو مصاحبه قبول شم ...من رشته ام عمران و واقعا هيچ چيزي در موردش نميدونستم ولي الان خيلي چيزها به صورت مقدماتي دستم اومده ميتونم بگم هوش مصنوعي در همه رشته ها كاربرد داره ... فوق العادست

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط metro نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان من یه سوال فوری دارم. لطفا راهنماییم کنید.
    می خواستم بدونم منظور از کاربردهای آنلاین و آفلاین برای یک الگوریتم بهینه سازی مثل الگوریتم ژنتیک چیه؟ و چند نمونه از این کاربردهای آنلاین رو می خواستم.
    ممنون می شم اگه کمکم کنید
    سلام

کلا اصطلاحات آنلاین و آفلاین مربوط هستن به اجرای سیستم ها ( یا الگوریتم های ) بلادرنگ... ولی الگوریتم روی داده های بلادرنگ کار کنه مکانیزم آنلاین و وقتی داده ها استاتیک باشند و کاملا از پیش در دسترس مکانیزم آفلاین خواهد بود. معمولا نه تنها تعداد تکرار برای رسیدن به جواب بهینه در موارد آنلاین بیشتره بلکه حتی رویه ها هم ممکنه ثابت نباشند.... بعضا *****ینگ داده ها هم لازمه!
    کاربردی که من دیدم ناوبری موبایل روبات هاست... البته با الگوریتم کلونی مورچه ها.

براتون آرزوی موفقیت دارم

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط davod_ نمایش پست ها
    سلام به همه شما دوستان
    این اولین پست منه.
    ترم بعد میخوام پروژه بردارم.....درگیر انتخاب موضوع هستم......استادم بهم پیشنهاد داده در مورد کلونی مورچگام و شبکه و الگوریتم ژنتیک یک موضوعی انتخاب کنم.
    موضوعی پیشنهاد میدین که ساده و جذاب باشه.
    ممنون میشم نظرتونو بگید و راهنماییم کنید
    سلام

خیلی کارهای جالب می تونید بکنید.... مثلا بهینه سازی پارامتر پاداش در Reinforcement Learning... بهینه سازی پیمایش درخت های باینری...و ...

موفق باشین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)