نقل قول نوشته اصلی توسط tojar نمایش پست ها
بردنه 100k فكر كنم كار به OFAC نياز داشته باشه. بردنه نقدي 100K !

OFAC LICENCE =OFFICE OF FOREIGN ASSETS CONTROL
شما كه ميخواي همچين پولي انتقال بدي دو راه داري براي اينكه نقدي نبري. اگر اين پول رو همينطوري ببري صرافي و يك شماره حساب تو امريكا بدي و برات حواله كنه. پول در نهايت به اون حساب مياد ولي ممكنه يك دفعه ببيني حساب بلوكه شده كه در اين حالت از وزارت امنيت ملي امريكا با شما تماس گرفته ميشه و ازتون پرسيده ميشه و پروسش براي باز كردنه مجدد حساب و بداشته پول ممكنه تا يك سال طول بكشه. ولي راه دومه آسون گرفتنه مجوز از OFAC هست كه كيسه شما قانوني ميشه. اين قوانين بيشتر به خاطر پولشويي هست.

شما ميتوني صورت اموال و نحوه كسب آنها (بر اساس درآمده مثبت ماليات داده شده در ايران) و پر كردن فرمهاي لازم مجوز OFAC از اين اداره كه مسئوليت اصليش مديريت و اجراي تحريم‌هاي اقتصادي و تجاري در برابر كشورها، نهادها و افراد هست اخذ كني. اين مجوز نشان دهنده پاك بودنه پول شما (نه پول سياه) است و شما بدون هيچ نگراني ميتوني از طريق هر صرافي به هر مقدار داراي مجوز بدون ماليات وارد كني.

تا آخره سال اول اقامت در امركا هم طبق قوانين دولت امريكا فرض ميشه شما ماليات تو كشوره خودت دادي و به شما مالياتي تعلق نمي‌گيره. البته من سعي كردم جوابه كلي بدم و اين كارها براي رقم‌هاي بالاست كه ميره تو بحثه پولشويي و نه دانشجوهايي مثله ما.
فرم رو هم ضميمه ميكنم شايد توضيحات فرم راهگشا باشه.
يك موردي رو كه همين الان شبيه يادم افتاد و گفتم تا يادم نرفته و ممكنه سوال بشه بحثه اين مجوز OFAC هست. احتمالا شما از خودتون مي‌پرسين خوب من اين مجوز رو گرفتم حالا چيكار كنم. اول برم امريكا و بعد از نشون دادنه مجوز بگم صرافي پول رو حواله كنه يا از همين ايران به طور مستقيم بگم پول رو حواله كنن كه اينجوري مجوز كجا به كار مياد. روش انجام اين كار همون روش دومه. يعني شما پولت كه حوالت شد بعد در امريكا اون محوز رو به اون بانك كه حساب توش هست ارائه ميدي. اين مسئله يك حقيقت واضح رو بيشتر به رخ ميكشه و اون اينكه دليله بلوكه شدنه پول زياد تو يك بانك فقط و فقط خوده يانك نگهدارنده حساب است كه به وزارت امنيت ملي امريكا اطلاع ميده و با مجوز اونها حساب شما رو بلوكه ميكنه.

البته امشب كه سرچ كردم ديدم تو حيطه وزارت امنيت ملي امريكا بحث امنيت اقتصادي و يك جورايي اينكه تروريست‌ها نتونن پول براي تأمين سلاح به مملكتشون بيارن مطرحه كه اين من رو اميدوار كرد كه تو كيسهاي نفرات عادي هدف اونها زياد ماليات‌خواهي نيست بلكه امنيتي است (البته به زعم بنده).