صفحه 14 از 15 نخستنخست ... 456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 141

موضوع: مقدار و چگونگی بردن پول به آمریکا

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_m نمایش پست ها
    ببینید شما باید تو اون فرم وارد کنید که چقدر پول همراهتون هست. اگه کمتر از ۱۰۰۰ دلار بنویسین اصلا کاری باهاتون ندارن و از گیت رد میشین. اگه بیشتر نوشته باشین میفرستنتون یه اتاق دیگه که باید اونجا یه فرم دیگه پر کنید و مقدار دقیق رو بنویسین. من اگه خودم بخوام بیام و بیشتر از ۱۰۰۰۰ تا داشته باشم مینویسم ۸۰۰۰ تا و راحت میام بیرون. البته موقع رد شدن از گیت دوباره ازتون میپرسن که چقدر داری و باید اون قدر که نوشتی رو دقیق بگی. اگه مثلا بگی حدود ۸۰۰۰ یا تقریبا ۸۰۰۰ تا باز ممکنه بفرستنت که اون فرم دیگه رو پر کنی.
    این پیشنهاد من هست و ممکنه درست نباشه. اما احتمالش خیلی کمه که توی فرودگاه پولای شمارو بشمرن (تقریبا احتمالش صفره چون معمولا کارای مهمتری دارن اونجا)
    دوستان اگر 1 دلار هم بیشتر از 10000 تا همراهتون هست، حتما، حتما و حتما ذکر کنید! ضمنا اینکه کسی 10هزار تا داشته و عدد کمتر گفته و اتفاقی براش نیوفتاده، دلیل منطقی نمیتونه باشه که سایرین هم این کار رو انجام بدن! اگر به هر دلیلی افسر متوجه بشه که بهش دروغ گفتید، خاطره خوبی از ورود به امریکا در ذهنتون نخواهد گذاشت!!!
    ضمن اینکه اگر بالای 10هزار تا هم داشته باشید، مادامی که اعلام کنید، هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد و جای نگرانی نیست
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقدار و چگونگی بردن پول به آمریکا

برای 4 میلیارد تومن حدودا چه روشی رو پیشنهاد میکنید ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاهدات و تجربيات شما در آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    دوستان اگر 1 دلار هم بیشتر از 10000 تا همراهتون هست، حتما، حتما و حتما ذکر کنید! ضمنا اینکه کسی 10هزار تا داشته و عدد کمتر گفته و اتفاقی براش نیوفتاده، دلیل منطقی نمیتونه باشه که سایرین هم این کار رو انجام بدن! اگر به هر دلیلی افسر متوجه بشه که بهش دروغ گفتید، خاطره خوبی از ورود به امریکا در ذهنتون نخواهد گذاشت!!!
    ضمن اینکه اگر بالای 10هزار تا هم داشته باشید، مادامی که اعلام کنید، هیچ مشکلی برای شما پیش نخواهد اومد و جای نگرانی نیست
    دوستان حتما هر مقدار پول داريد بنويسيد احتمال رندوم چك كردن هست براي يكي از دوستان تمام چمدان را گشته و دونه دونه دلارها رو شماردن و حتي پولهاي ايراني شون رو ديدن و گفتن بگو معادل چقدر دلار ميشه . چون جمع مبالغ از 10000 بيشتر شده كلي دعواشون كرده بودن و عليرغم مجبور كردن به پر كردن فرم حمل پول بالاي 10000 تا به گفته دوستم يه چيزي هم واسه خودشون نوشتن و تو سيستم ثبت كردن .پس كاري نكنيد كه به گفته دوستمون در بدو ورود دچار اضطراب و اعصاب خوردي خودتون بشيد. اينو بدونيد اونا مبناي همه چيز رو صداقت مي دونن.

Junior Member

دوستان منم با حدود 12هزار تا رفتم ولي اعلام نكردم پيشنهادم نميكنم به كسي اينكار بكنه چون زياد معقول نيست ولي اگه مبلغتون خيلي بيشتر از ده هزار دلار هست تاكيد ميكنم حتما اطلاع بدين چون به هر حال بايد پول رو توي بانك بزارين و بانك براي تازه واردين و گرين كارتيها مبالغ بالاي ده هزارتا را گزارش ميكنه اونوقت ممكنه بيان سراغتون و به مشكل بخورين
    من از كارمند بانك در مورد پولهاي بالاي ده هزار تا پرسيدم گفت به خاطر مسايل تروريستي كه اين پولها رو بايد گزارش بديم

Member ghorob آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Iowa_Mechanical Engineering

داخل ايران ميگردند به شدت علي الخصوص بانوان محترم رو هم در گيت س پ .. هم نيروي انتظامي. پولهارو تو جوراباتون جايي قايم بكنيد.
    در خاك آمريكا هم بگيد چقدر برديد هيچگونه مشكلي پيش نمياد.

مقدار پول هم بستگي داره كجا ميريد، مجرديد يا متاهل. اگه شهري كه ميريد براي خريد و يكسري كارها نياز به ماشين داشته باشيد بايد حداقل به نظر من 5-6 هزار دلار براي يك ماشين دسته دوم مناسب كنار بزاريد.
    در بدو ورود هزينه هاي هتل + oreintation + خريدهاي اوليه براي خونه 2-3 هزارتايي در مياد حداقلش.
    بعضي دانشگاه ها علي رقم اينكه استاد فاندتون رو ميده مجبوريد يك بخشي از fee هاي اضافي رو براي هر ترم خودتون بديد كه براي ما ترمي 500$ ميشه...
    چيز ديگه اي بذهنم رسيد ميگم خدمتتون
    موفق باشيد

سلام
    ببخشید اگه سوالمو جای مناسبی نپرسیدم
    آیا چنانچه پول کم بیاریم، میشه اونجا طلاهایی که همراهمون هست رو بفروشیم؟ اصلا بدون فاکتور خرید، امکان چنین کاری هست و آیا به صرفه هست؟
    یا بهتره از ایران فروخته بشه و پول نقدشو با خودمون ببریم؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط yasmary نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید اگه سوالمو جای مناسبی نپرسیدم
    آیا چنانچه پول کم بیاریم، میشه اونجا طلاهایی که همراهمون هست رو بفروشیم؟ اصلا بدون فاکتور خرید، امکان چنین کاری هست و آیا به صرفه هست؟
    یا بهتره از ایران فروخته بشه و پول نقدشو با خودمون ببریم؟

بفروشید همون ایران اینجا سرتون بیشتر کلاه میره!
    در ضمن ممکنه در فرودگاهم گیر بدن اگه زیاد باشه!

Junior Member

سلام خدمت دوستان
    در خصوص بردن دلار از ایران سئوال داشتم، تو سایت گمرک مشخصا گفته بالای 5000 تا نبرین ولی من از کارگزاری بانک مرکزی و شعبه ارزی بانک ملت پرسیدم میگن تا 10000 تا هم موردی نداره. الان من واقعا گیج شدم !
    در ضمن از فرودگاه شیراز با پرواز قطر میرم واشنگتن

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط turbo3003 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    در خصوص بردن دلار از ایران سئوال داشتم، تو سایت گمرک مشخصا گفته بالای 5000 تا نبرین ولی من از کارگزاری بانک مرکزی و شعبه ارزی بانک ملت پرسیدم میگن تا 10000 تا هم موردی نداره. الان من واقعا گیج شدم !
    در ضمن از فرودگاه شیراز با پرواز قطر میرم واشنگتن
    قانون جدید 10 هزار شده در گوگل بزنید بخشنامه جدید بانک مرکزی سایتش رو میاره. درسته فرودگاهها عادت نکردن بهش به خصوص شهرستان ها ولی هر کس گیر داد سفت و سخت بهش بگید بخشنامه جدیده کاغذ پرینت کنید پیشتون باشه.
    نوشته ورود و خروج تا 10 هزار مجازه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    قانون جدید 10 هزار شده در گوگل بزنید بخشنامه جدید بانک مرکزی سایتش رو میاره. درسته فرودگاهها عادت نکردن بهش به خصوص شهرستان ها ولی هر کس گیر داد سفت و سخت بهش بگید بخشنامه جدیده کاغذ پرینت کنید پیشتون باشه.
    نوشته ورود و خروج تا 10 هزار مجازه
    ممنون از اطلاعاتتون
    دیروز شخصا هم به گمرک فرودگاه مراجعه کردم و گفتن 10k شده جدیدا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)