صفحه 6 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 141

موضوع: مقدار و چگونگی بردن پول به آمریکا

پیش فرض پاسخ : مقدار و نحوه بردن پول به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad2004 نمایش پست ها
    از دوستانی که موفق شدند بروند خواهش می کنم که به دیگران در این زمینه کمک کنند که
    آیا 10000 دلار برای اولین ورود به آمریکا کافیه و چطور باید اون رو با خودمون ببریم؟ اگه کمه چقدر برا کسایی که فاند دارند کافیه؟
    آیا در فرودگاه باید بگیم که این مقدار پول همراه داریم و آیا این مشکل ایجاد نمی کنه؟
    به فکر ماها که هنوز منتظریم باشید
    مرسی
    چون اونها کارهاشون مبتنی بر Trust هست ، اینه که امیدوارند وقتی میگند اگه 10 هزارتا بیشتر دارید اعلام کنید ، شما هم اعلام کنید.
    اعلام نکیند هم جیبهاتون رو نمیگردند . هرچی میخوای داشته باش

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    من و همسرم می 2009 پرواز داشتیم به آمریکا از طریق دیترویت. در فرودگاه دیترویت که درواقع اولین ورودمون به خاک امریکا بود، موقع که آفیسر پرسید چقدر پول همراه دارید ما گفتیم هر نفر 10000 تا (در صورتی که هردو رویهم 22000 تا داشتیم یعنی 2000 دلار اضافه). متاسفانه همه پول های ما رو سنت به سنت شمردن و ما 1000 دلار همون جا در فرودگاه جریمه شدیم.

البته بهتره اضافه کنم :در فرودگاه دیترویت بعد از ما 2 تا دیگه از دوستامون هم به چنین مشکلی برخورد کردن و من فکر می کنم کلا رندم چک در فرودگاه دیترویت به دلیل جرم خیز بودن منطقه خیلی دقیق و با حساسیت انجام می شه.

همچنین آفیسر به ما گفت : اگه مبلغ دقیق رواطلاع می دادید ، فقط در مدارک خودمون ثبت می کردیم و شما می توانستید به محض ورود به شهر موردنظرتون وجه رو در بانک بگذارید. و ثانیا شما رو از گیت دیگه ای چک می کردیم. همین.
    (بنابراین اگه فرض کنیم من همه صحبت های آفیسر رو درست متوجه شده باشم ، آوردن بیش از 10000 تا در ازای هر نفر به شرط اطلاع, ایرادی نداره و شامل پرداخت هیچ مالیات یا تکسی نخواهد بود)
    ویرایش توسط jason_mac : April 14th, 2010 در ساعت 02:37 PM

1) هر کسی می تونه 10000 دلار با خودش وارد آمریکا بکنه، اما اگه به صورت خانوادگی باشید باز هم همون 10000 دلار رو می تونه همراه داشته باشه (یعنی 10000 دلار به ازای هر خانواده، زن و شوهر و 4 تا بچه هم فقط 10000 دلار می تونن بیارن)
    2) هر چقدر بیشتر از این مقدار همراهتون باشه هیچ مشکلی نداره، فقط باید تو یه فرم اضافه ثبت کنید و دلیل آوردن این مقدار پول رو هم توضیح بدید.

حالا تجربه خودم رو در این زمینه می گم. من و خانومم 2 هفته پیش وارد آمریکا شدیم و 20000 دلار (به خیال خودمون هر کدوم 10000 دلار) همراهمون بود.
    داخل هواپیمایی که به مقصد آمریکا در حرکت هست به شما چندتا فرم میدن که باید پر کنید یکی I-94 و دیگری 6059B.
    I-94 مربوط به Immigration میشه که تمام اتباع غیر آمریکایی باید پر کنند و به تعداد افراد خانواده بهتون داده میشه (ما دو نفر بودیم و 2 تا بهمون دادن)
    اما فرم 6059B مربوط به کارهای گمرکی میشه و به هر خانواده فقط یکی داده میشه و توش یه سری سؤال پرسیده میشه از جمله مقدار پولی که همراه دارید. سؤالش اینجوری که: "آیا شما یا بقیه اعضای خانوادتون بیش از 10000 دلار همراه دارید یا نه؟"

در نتیجه هر خانواده ماکزیمم 10000 دلار بدون ثبت کردن می تونه وارد کنه، اگر بیشتر همراهش باشه بدون هیچ مشکلی فقط باید مقدارش رو اعلام کنه و یک دلیل منطقی هم برای آوردنش ذکر کنه.
    مثلاً ما گفتیم که انتقال پول از ایران سخته و ما تو این چند سال باید اجاره خونه بدیم و احتمالاً ماشین بخریم.

در نتیجه اصلاً نگران مقدار پولی که همراهتون میارید نباشید (اگر راستش رو بگید لازم نیست هیچ مالیات و جریمه ای هم پرداخت کنید.)

در آخر هم لینک مربوط به دانلود اون دوتا فرم رو که تو هواپیما بهتون میدن رو اینجا میذارم:
    www.greatcampjobs.com/pdfs/sample_i94_form.pdf
    www.cinmay.com/download/CustomsDeclarationFormInfo.pdf

این موضوع 100% هست که جریمه یا مالیات نداره؟
    آخه من شنیده بودم که به خاطر ترس از عملیات تروریستی اجازه نمیدن بیشتر از 10000$ کسی ببره ! البته فقط شنیدم
    من چون مبلغ خیلی بالایی میخوام ببرم برام خیلی مهمه؟ یه سوال دیگه اونم اینه که مثلا آدم 100k$ ببره بانک اونجا براشون طبیعی هست؟ اینم چون شنیدم پول نقد زیاد اونجا دست مردم نیست

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    آخه من شنیده بودم که به خاطر ترس از عملیات تروریستی اجازه نمیدن بیشتر از 10000$ کسی ببره ! البته فقط شنیدم
    من چون مبلغ خیلی بالایی میخوام ببرم برام خیلی مهمه؟ یه سوال دیگه اونم اینه که مثلا آدم 100k$ ببره بانک اونجا براشون طبیعی هست؟ اینم چون شنیدم پول نقد زیاد اونجا دست مردم نیست
    در صورتی که مبلغ دقیق رو اعلام کنید ( تاسنت آخر) جریمه ای در کار نیست ولی اکیدا توصیه میکنم ۱۰۰ K با خوتون نیارید. ۲۰ تا ۳۰ تا رو میشه توجیه کرد ولی ۱۰۰ تا ممکنه دردسر درست کنه.
    از پاسخگویی به پیام های خصوصی که قابلیت مطرح شدن در فروم را دارند معذورم

آیا بردن پول از ایران محدودیتهایی تو فرودگاه امام داره؟

گویا 5000 تااما رعایت نمیشه

Junior Member

سلام دوستان
    سوالی دارم
    دیدم که بعضی بچه ها که SSN ندارن، گفتن که به صورت آنلاین حساب باز کردن و تقاضاشون هم قبول شده! اما مثلا تو سایت citibank که من دیدم برا بازکردن حساب حتما باید SSN رو وارد کرد و ستاره دار هست (الزامیه)! میشه راهنمایی کنین که چطور میشه بودن SSN حساب بانکی باز کرد؟ این موضوع برای من خیلی مهمه! لطفا اگه میتونین راهنماییم کنین.
    ممنونم

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط adelehnejati نمایش پست ها
    آیا بردن پول از ایران محدودیتهایی تو فرودگاه امام داره؟
    تو فرودگاه امام دقيقا نوشته حداكثر 5000 دلار. ولي نه كسي چك ميكنه (طبق تجربه خودم تو اين چندين مرتبه البته) و نه فرمي ميخوان براي پر كردن براي مبالغ بالاتر.

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط dental.persian نمایش پست ها
    بردنه 100k فكر كنم كار به OFAC نياز داشته باشه. بردنه نقدي 100K !

OFAC LICENCE =OFFICE OF FOREIGN ASSETS CONTROL
    شما كه ميخواي همچين پولي انتقال بدي دو راه داري براي اينكه نقدي نبري. اگر اين پول رو همينطوري ببري صرافي و يك شماره حساب تو امريكا بدي و برات حواله كنه. پول در نهايت به اون حساب مياد ولي ممكنه يك دفعه ببيني حساب بلوكه شده كه در اين حالت از وزارت امنيت ملي امريكا با شما تماس گرفته ميشه و ازتون پرسيده ميشه و پروسش براي باز كردنه مجدد حساب و بداشته پول ممكنه تا يك سال طول بكشه. ولي راه دومه آسون گرفتنه مجوز از OFAC هست كه كيسه شما قانوني ميشه. اين قوانين بيشتر به خاطر پولشويي هست.

شما ميتوني صورت اموال و نحوه كسب آنها (بر اساس درآمده مثبت ماليات داده شده در ايران) و پر كردن فرمهاي لازم مجوز OFAC از اين اداره كه مسئوليت اصليش مديريت و اجراي تحريم‌هاي اقتصادي و تجاري در برابر كشورها، نهادها و افراد هست اخذ كني. اين مجوز نشان دهنده پاك بودنه پول شما (نه پول سياه) است و شما بدون هيچ نگراني ميتوني از طريق هر صرافي به هر مقدار داراي مجوز بدون ماليات وارد كني.

تا آخره سال اول اقامت در امركا هم طبق قوانين دولت امريكا فرض ميشه شما ماليات تو كشوره خودت دادي و به شما مالياتي تعلق نمي‌گيره. البته من سعي كردم جوابه كلي بدم و اين كارها براي رقم‌هاي بالاست كه ميره تو بحثه پولشويي و نه دانشجوهايي مثله ما.
    فرم رو هم ضميمه ميكنم شايد توضيحات فرم راهگشا باشه.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    • نوع فایل: pdf ofac.pdf (145.6 کیلوبایت, 146 views)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)