صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 141

موضوع: مقدار و چگونگی بردن پول به آمریکا

Member tojar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MISSOURI S&T

پیش فرض پاسخ : مقدار و نحوه بردن پول به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط tojar نمایش پست ها
    بردنه 100k فكر كنم كار به OFAC نياز داشته باشه. بردنه نقدي 100K !

OFAC LICENCE =OFFICE OF FOREIGN ASSETS CONTROL
    شما كه ميخواي همچين پولي انتقال بدي دو راه داري براي اينكه نقدي نبري. اگر اين پول رو همينطوري ببري صرافي و يك شماره حساب تو امريكا بدي و برات حواله كنه. پول در نهايت به اون حساب مياد ولي ممكنه يك دفعه ببيني حساب بلوكه شده كه در اين حالت از وزارت امنيت ملي امريكا با شما تماس گرفته ميشه و ازتون پرسيده ميشه و پروسش براي باز كردنه مجدد حساب و بداشته پول ممكنه تا يك سال طول بكشه. ولي راه دومه آسون گرفتنه مجوز از OFAC هست كه كيسه شما قانوني ميشه. اين قوانين بيشتر به خاطر پولشويي هست.

شما ميتوني صورت اموال و نحوه كسب آنها (بر اساس درآمده مثبت ماليات داده شده در ايران) و پر كردن فرمهاي لازم مجوز OFAC از اين اداره كه مسئوليت اصليش مديريت و اجراي تحريم‌هاي اقتصادي و تجاري در برابر كشورها، نهادها و افراد هست اخذ كني. اين مجوز نشان دهنده پاك بودنه پول شما (نه پول سياه) است و شما بدون هيچ نگراني ميتوني از طريق هر صرافي به هر مقدار داراي مجوز بدون ماليات وارد كني.

تا آخره سال اول اقامت در امركا هم طبق قوانين دولت امريكا فرض ميشه شما ماليات تو كشوره خودت دادي و به شما مالياتي تعلق نمي‌گيره. البته من سعي كردم جوابه كلي بدم و اين كارها براي رقم‌هاي بالاست كه ميره تو بحثه پولشويي و نه دانشجوهايي مثله ما.
    فرم رو هم ضميمه ميكنم شايد توضيحات فرم راهگشا باشه.
    يك موردي رو كه همين الان شبيه يادم افتاد و گفتم تا يادم نرفته و ممكنه سوال بشه بحثه اين مجوز OFAC هست. احتمالا شما از خودتون مي‌پرسين خوب من اين مجوز رو گرفتم حالا چيكار كنم. اول برم امريكا و بعد از نشون دادنه مجوز بگم صرافي پول رو حواله كنه يا از همين ايران به طور مستقيم بگم پول رو حواله كنن كه اينجوري مجوز كجا به كار مياد. روش انجام اين كار همون روش دومه. يعني شما پولت كه حوالت شد بعد در امريكا اون محوز رو به اون بانك كه حساب توش هست ارائه ميدي. اين مسئله يك حقيقت واضح رو بيشتر به رخ ميكشه و اون اينكه دليله بلوكه شدنه پول زياد تو يك بانك فقط و فقط خوده يانك نگهدارنده حساب است كه به وزارت امنيت ملي امريكا اطلاع ميده و با مجوز اونها حساب شما رو بلوكه ميكنه.

البته امشب كه سرچ كردم ديدم تو حيطه وزارت امنيت ملي امريكا بحث امنيت اقتصادي و يك جورايي اينكه تروريست‌ها نتونن پول براي تأمين سلاح به مملكتشون بيارن مطرحه كه اين من رو اميدوار كرد كه تو كيسهاي نفرات عادي هدف اونها زياد ماليات‌خواهي نيست بلكه امنيتي است (البته به زعم بنده).

Member
    رشته و دانشگاه
    UW-Milwaukee

سلام. برا بردن پول میشه از ارز دولتی استفاده کرد یا سقفش همون 2000 دلار بیشترنسیت برا گرفتن ارز دولتی.
    یعنی برا گرفتن 5000 دلار با ارائه چه مدرکی(مثل ویزا یا نامه پذیرش و یا ...) میتنوم کلا ارز دولتی بگیرم
    ممنون
    شاد بودن تنها انتقامی است که می توان از زندگی گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط emadomrani نمایش پست ها
    سلام. برا بردن پول میشه از ارز دولتی استفاده کرد یا سقفش همون 2000 دلار بیشترنسیت برا گرفتن ارز دولتی.
    یعنی برا گرفتن 5000 دلار با ارائه چه مدرکی(مثل ویزا یا نامه پذیرش و یا ...) میتنوم کلا ارز دولتی بگیرم
    ممنون
    اگر I20 دارید میتونید ببرید وزارت علوم پیش آقای موسوی ازش نامه بگیرید برای بانک ملی ... ماهی 1000 دلار بهتون ارز دولتی میدند.

Junior Member

اگه از وزارت علوم نامه به بانک ببری حله. قبلش باید فرم پر کنی: nesha.msrt.ir
    نقل قول نوشته اصلی توسط emadomrani نمایش پست ها
    ممنون

Thumbs up پاسخ : مقدار و نحوه بردن پول به آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط tojar نمایش پست ها
    بردنه 100k فكر كنم كار به OFAC نياز داشته باشه. بردنه نقدي 100K !

OFAC LICENCE =OFFICE OF FOREIGN ASSETS CONTROL
    شما كه ميخواي همچين پولي انتقال بدي دو راه داري براي اينكه نقدي نبري. اگر اين پول رو همينطوري ببري صرافي و يك شماره حساب تو امريكا بدي و برات حواله كنه. پول در نهايت به اون حساب مياد ولي ممكنه يك دفعه ببيني حساب بلوكه شده كه در اين حالت از وزارت امنيت ملي امريكا با شما تماس گرفته ميشه و ازتون پرسيده ميشه و پروسش براي باز كردنه مجدد حساب و بداشته پول ممكنه تا يك سال طول بكشه. ولي راه دومه آسون گرفتنه مجوز از OFAC هست كه كيسه شما قانوني ميشه. اين قوانين بيشتر به خاطر پولشويي هست.

شما ميتوني صورت اموال و نحوه كسب آنها (بر اساس درآمده مثبت ماليات داده شده در ايران) و پر كردن فرمهاي لازم مجوز OFAC از اين اداره كه مسئوليت اصليش مديريت و اجراي تحريم‌هاي اقتصادي و تجاري در برابر كشورها، نهادها و افراد هست اخذ كني. اين مجوز نشان دهنده پاك بودنه پول شما (نه پول سياه) است و شما بدون هيچ نگراني ميتوني از طريق هر صرافي به هر مقدار داراي مجوز بدون ماليات وارد كني.

تا آخره سال اول اقامت در امركا هم طبق قوانين دولت امريكا فرض ميشه شما ماليات تو كشوره خودت دادي و به شما مالياتي تعلق نمي‌گيره. البته من سعي كردم جوابه كلي بدم و اين كارها براي رقم‌هاي بالاست كه ميره تو بحثه پولشويي و نه دانشجوهايي مثله ما.
    فرم رو هم ضميمه ميكنم شايد توضيحات فرم راهگشا باشه.
    آقا دستت درد نکنه، واقعا اطلاعات خوبی دادی.خیلی دنبال همچین راهکاری بودم .

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوستان برا زندگی در Charlotte, NC چقدر پول لازمه ابتدا ی کار با خودمون ببریم؟ 3000 تا کافیه؟
    I love you USA

Member behrad3d1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Cincinnati

در مورد سقف خروج ارز از کشور که دوستان پرسیدن.

من یک ماه پیش (فوریه 2012) یه سفر داشتم تو فرودگاه اما فقط ماموری که به سالن اول راه میده ازم پرسید پول چقد همراهته و دلیل سفرت چیه... اصلا چک نکرد. منم هرچی دلم میخواست میتونستم بگم (البته راست گفتم چون پول زیاد همراهم نبود). در کل گیری نداد. حالا دوستان دیگه اگه تجربه ی جدید تری دارن بفرمایید.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوستان برا زندگی در Charlotte, NC چقدر پول لازمه ابتدا ی کار با خودمون ببریم؟ 3000 تا کافیه؟
    3000 تا !!!!!! شوخی می کنی درسته که NC ایالت گرونی نیست ولی 3000 تا هم خیلی کمه دیگه پائین ترین آپارتمان هم تو شارلوت ماهی 500 تا باید بدی با این پول اگر کار پیدا نکنی به 6 ماهم نمی رسه
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazy نمایش پست ها
    3000 تا !!!!!! شوخی می کنی درسته که NC ایالت گرونی نیست ولی 3000 تا هم خیلی کمه دیگه پائین ترین آپارتمان هم تو شارلوت ماهی 500 تا باید بدی با این پول اگر کار پیدا نکنی به 6 ماهم نمی رسه
    6 ماه؟؟؟!!! حتما شما شوخی میکنی!!!!
    من ففاند دارم و منظورم اون مقدار پول اولیه هستش....
    I love you USA

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    6 ماه؟؟؟!!! حتما شما شوخی میکنی!!!!
    من ففاند دارم و منظورم اون مقدار پول اولیه هستش....
    خوب اگر فاند دارید که فرق می کنه و هزینه هاتون رو کاور می کنه مخارج ماهیانه در شارلوت شامل اجاره خونه(500$) ، خوراک(200$)، آب و برق و تلفن (150$)و بنزین(100$) ماهیانه کمتر از 1000 دلاره حتی با صرفه جوئی با 800$ هم می شه سر کرد در صورت تامین مسکن توسط دانشگاه اون+هزینه آب و برق هم حذف می شه ولی سعی کنید پول برای خرید یه ماشین ببرید خیلی لازمه
    ویرایش توسط Kazy : March 30th, 2012 در ساعت 11:34 PM
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)