نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بازار کار کدام گرایش را در خارج از کشور بهتر ارزیابی می

رأی دهندگان
69. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • گرایشات جزایی و کیفری

5 7.25%
  • گرایشات مالیاتی و فاینانس (حقوق مالیاتی، بانکی)

18 26.09%
  • گرایشات تجاری (حقوق شرکتها، تجارت، تجارت بین الملل)

40 57.97%
  • گرایشات حقوق خانواده

2 2.90%
  • حقوق مالکیت معنوی

6 8.70%
  • حقوق پزشکی

2 2.90%
  • حقوق بشر

11 15.94%
  • حقوق بین الملل

25 36.23%
  • حقوق مسئولیت مدنی(تصادفات، Tort Law)

6 8.70%
  • حقوق ارثیه

2 2.90%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

دوستان عزیز
    با سلام
    لطفا از این به بعد تمام مباحثی که موضوع اصلی آن مربوط به کاریابی و اوضاع بازار کار گرایش های مختلف در رشته حقوق و در کشورهای مختلف می باشد را در اینجا بحث کنیم؛ تا دسترسی سایر کاربران به اطلاعات مربوط به بازار کار رشته حقوق راحت تر و سربع تر باشه.
    قوانین سایت را رعایت کنیم

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

پیش فرض پاسخ : بررسی اوضاع بازار کار برای فارغ التحصیلان گرایشات مختلف حقوق

دوستان
    نظرسنجی فوق با حق انتخاب چندگانه هست و شما میتونید تا دو گرایش رو گه به نظرتون بهترین اند رو انتخاب کنید، تا یک کلیتی از بازار کار گرایش های مختلف حقوق در خارج از کشور به دست بیاید.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط goody_good نمایش پست ها
    در مورد این Msc criminology نمیدونم ولی مثلا من توی رشته ی خودم دانشگاه ماستریخ Msc Intellectual Property داشت که در واقع پل ارتباط بین مهندسین و حقوقدانان مالکیت فکری بود، چون در واقع این رشته میتونه در قسمت هایی فوق العاده تخصصی بشه و فنی.... برای ورودش هم یه تعداد حقوقی میگرفت یه تعداد مهندس.....
    اصولا Msc ها کمتر حقوقی صرف هستند، که البته توی Description میتونید اطلاعات لازم رو پیدا کنید و معمولا هم فقط حقوقی ها رو نمیگیرن....
    نقل قول نوشته اصلی توسط m-lawyer نمایش پست ها
    همانطور که خودتون هم اشاره کردید این مستری که توی دانشگاه ماستریخت هست و مسترهای با موضوعات مشابه مسترهای بین رشته ای هستند و به همین خاطر هم شما باید انتظار داشته باشید که افرادی با تخصص های مختلف سر کلاس باشندو هم اینکه درسها کاملا حقوقی نباشند. فکر می کنم که برای ال.ال. ام ها داشتن لیسانس حقوق الزامی هست و برای مسترهای از این دست با بک گراندهای مختلف شما می تونید پذیرش بگیرید. ولی حداقل پیش بینی که می تونید بکنید اینه که چون برنامه توی دانشکده حقوق برگزار می شود جنبه حقوقی اش بر جنبه ساینس اش بچربد.
    جرم شناسی هم همینطور. اساسا اینجا معمولا توی دانشکده های روانشناسی این مستر ارائه می شود و نه توی دانشکده حقوق. در واقع به نوعی بین رشته ای حقوق و روانشناسی هست و چون اینجا توی دانشکده های روانشناسی ارائه می شود معمولا انتظار می رود که بیس کار روانشناسی باشد تا حقوق.
    باز ممکننه که مورد به مورد فرق بکند. به دانشکده ای که برنامه ارائه می شود و سیلابس درسها و شرط ورودی که برای رشته های مختلف دارد توجه کنید.
    من راجع به این رشته های Msc حقوق، اطللاعات زیادی ندارم ولی میشه دوستانی که اطللاعات و تجاربی دارند بفرمایند که پس از فارغ التحصیلی بازار کار این افراد کجاست؟ حقودان محسوب میشن یا مثلا حسابدار دارای اطللاعات حقوقی؟

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط farzaneh_ نمایش پست ها
    خب ظاهرا کسی پاسخگوی پیام خصوصی نیست البته من حق میدم به دوستان...

سوال بنده اینه که اینجا نمیشه در مورد رشته و موقعیت شغلی در ایران صحبت کرد؟
    اگه میشه که ممنون میشم راهنماییم کنید
    راستش من پیش دانشگاهی هستم. رشته ی انسانی
    واقعا الان مستاصلم. گاهی اوقات میگم آخه اول و دوم دبیرستان مگه بچه عقلش میکشه که کدوم رشته به درد میخوره و کدوم نه! من دروس رشته تجربی رو دوست داشتم و دارم ولی همیشه از آمپول! و خون و... میترسیدم و اون موقع فکر میکردم که پزشکی یعنی اینکه یا پزشک عمومی بشی یا جراح!
    الان با خودم میگم آخه کودن میرفتی تخصص داخلی میگرفتی خب! به هر حال چیزیه که گذشته ....
    در مورد رشته های انسانی من علاقم به روانشناسیه ولی اصلا آینده کاریشو دوست ندارم. اصلا کار کردن به عنوان یک روانشناس با روحیات من سازگار نیست. بیمارم بیاد از مشکلاتش بگه های های منم باهاش میزنم زیر گریه
    ولی خب از طرف دیگه هم آینده کاری مناسب یک رشته خودش واسه من انگیزست. رک بگم اگه بدونم رشته پول سازیه علاقه خودش میاد و ظاهرا تو رشته های انسانی در صورت موفق بودن در رشته حقوق میتونم به این هدفم دست پیدا کنم. یه چیزی این وسط میمونه اونم وجدانم!
    تا جایی که من میدونم وظیفه یک وکیل دفاع از موکلشه چه حق و چه نا حق! که این ناحقه اینجا مشکل ساز میشه واسه من. میدونم شاید خیلیا واسشون مهم نباشه ولی واسه من هست. اگر هم که بخوام فقط طرف حق رو بگیرم و پرونده های دیگه رو رد کنم که فکر نمیکنم آینده شغلی جالبی داشته باشه.

به چندتا از دوستان پی ام زدم ولی خب حس کردم اگه اینجا مطرح کنم بهتر جواب خواهم گرفت
    ممنون
    در خصوص مسایل اخلاقی که در حرفه وکالت مطرح میشه دغدغه دوستان بجاست؛ ولی یک موضوع مهم رو خوبه اینجا یادآوری کنیم که همون مجرم و قاتلی که باید ازش دفاع بشه هم یک انسانه و یک سری حقوق داره و شما از اون حقوق دارید دفاع میکنید میدونیم که شخص مجرم هست اما شما میتونید از حقوقی که قانون برای مجرم در نظر گرفته دفاع کنید و مثلا خطاب به دادگاه بگید؛ قانون آیین دادرسی کیفری این حق رو برای موکل من قایل شده که تحت فشار اقرار نکنه و مثلا این حقش نقض شده یا حق داره قبل از اعدام خانواده اش رو ملاقات کنه و .... ویا فرض کنید میتونید یک بی گناهی که محکوم به اعدام شده رو با استناد به اینکه دفاع مشروع کرده از مرگ نجات بدید و همه اینها نزد خداوند هم اجری بی پایان دارند.
    حقوق رشته ای بسیار جذاب و متنوع هست؛ حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق بانکی ، حقوق مالیاتی و ... و در خارج از کشور هم تنوع صد برابر ایرانه. اگه هدفتون ادامه تحصیل در خارج از کشوره اینجا لیسانس تون رو بگیرید و از روز اول دانشگاه به جد زبانتون رو تقویت کنید و همیشه امیدوار باشید، میشود خیلی در حقوق رشد کرد و گواه مطلب همه رهبران دنیا (یا حداقل اکثریت آنها) حقوقدان بوده اند.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidar251 نمایش پست ها
    سلام
    همسر من فوق خصوصی ار دانشگاه شهید بهشتی داره. من واقعا اینجا گیج میشم. خیلی به کمکتون احتیاج دارم و البته هجربیاتتون آقای m_lowyer اگه میشه از طریق email در تماس باشید با ما.
    می خوایم برای LLM امریکا اقدام کنیم و البته من هنوز نمیدونم این دوره توی هر کشور مربوط به قوانین همون کشور میشه و فقط توی همون کشور امکان کار کردن بعد از اتمام دوره هست یا اینکه بین المللی هستش؟ و سوالات بسیار دیگه ای که ممنون میشم email bezanid توی پیغام خصوصی email همسرم رو براتون گذاشتم.
    سلام
    در خصوص اینکه اگر مثلا کسی در آمریکا فوق لیسانس و دکترای حقوق رو بگیره آیا میتونه بره و در سوئد یا انگلیس به انجام کارهای حقوقی (به استثنای وکالت و قضاوت) مشغول بشه، به نظرم باید بین 2 موضوع تمایز قائل شد؛ 1- از لحاظ منع قانونی 2- از لحاظ احتمال کاریابی
    1-از لحاظ منع قانونی که من فکر نمیکنم منعی داشته باشه و شما میتونید بعد از اتمام تحصیلات در مثلا آمریکا برید به انگلیس و یا سوئد و اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید مثلا؛ به عنوان مشاور حقوقی بانک X یا فلان شرکت بین المللی مشغول به کار بشوید. یا مثلا از دانشگاهی در آمریکا فارغ التحصیل بشوید و بروید و در دانشگاهی در انگلیس یا جایی دیگه تدریس کنید اینها منع قانونی ندارند.2- اما از لحاظ احتمال کاریابی به نظرم هرچه شخص از کشوری که در اون فارغ التحصیل میشه دور تر بره احتمال کار پیدا کردن هم کمتر میشه حالا این دوری مورد نظر صرفا به لحاظ بعد جغرافیایی نیست؛ بلکه به لحاظ دوری و تمایز سیستم های حقوقی کشوریه که شما ازش فارغ التحصیل میشی و اونجایی که میخای کار کنی؛ مثلا فارغ التحصیل حقوق مالیاتی و بانکی از استرالیا احتمالا بتونه در انگلیس یا نیوزیلند کار پیدا کنه ولی در فرانسه یا هلند احتمالش کمتره و ...
    اما در خصوص دنبال کردن حرفه وکالت و شرایط اون همونطوریکه قبلا بحث شد تابع قواعد و مقرراتی است که کشور به کشور و ایالت به ایالت فرق میکنه و معمولا نیازمند داشتن لیسانس حقوق از همون ایالت یا معدلسازی یکسری واحدها و موفق شدن در آزمون ورودی کانون وکلا (Bar) همون ایالته.

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    در خصوص مسایل اخلاقی که در حرفه وکالت مطرح میشه دغدغه دوستان بجاست؛ ولی یک موضوع مهم رو خوبه اینجا یادآوری کنیم که همون مجرم و قاتلی که باید ازش دفاع بشه هم یک انسانه و یک سری حقوق داره و شما از اون حقوق دارید دفاع میکنید میدونیم که شخص مجرم هست اما شما میتونید از حقوقی که قانون برای مجرم در نظر گرفته دفاع کنید و مثلا خطاب به دادگاه بگید؛ قانون آیین دادرسی کیفری این حق رو برای موکل من قایل شده که تحت فشار اقرار نکنه و مثلا این حقش نقض شده یا حق داره قبل از اعدام خانواده اش رو ملاقات کنه و .... ویا فرض کنید میتونید یک بی گناهی که محکوم به اعدام شده رو با استناد به اینکه دفاع مشروع کرده از مرگ نجات بدید و همه اینها نزد خداوند هم اجری بی پایان دارند.
    حقوق رشته ای بسیار جذاب و متنوع هست؛ حقوق جزا و جرم شناسی ، حقوق بانکی ، حقوق مالیاتی و ... و در خارج از کشور هم تنوع صد برابر ایرانه. اگه هدفتون ادامه تحصیل در خارج از کشوره اینجا لیسانس تون رو بگیرید و از روز اول دانشگاه به جد زبانتون رو تقویت کنید و همیشه امیدوار باشید، میشود خیلی در حقوق رشد کرد و گواه مطلب همه رهبران دنیا (یا حداقل اکثریت آنها) حقوقدان بوده اند.

من با اینکه از حقوق اولیه یک شخص مجرم و گناهکار چه از لحاظ رعایت صحیح آئین دادرسی و چه از لحاظ تجاوز نکردن از آن مجازاتی که مستحق اونه دفاع بشه موافق هستم ، ولی‌ به هیچ عنوان نمیپذیرم وکیلی بخواد به هر شیوه و هر روشی‌ یک مجرم گناهکار رو از مجازات رهایی بده ، وکیل قاتلی که بی‌ گناهی رو به قتل رسونده اگر با هر روشی‌ بخواد اون رو تبرئه کنه اسمش رو انسان نمی‌شه گذاشت .زیرا ناحق کردن یک حق و خلاف صریح تعریف عدالت وضع الشيء فيما وضع له هستش ، گناهکار حق نداره از مجازات فرار کنه مگر عفو بشه ، ایشالا هر کس وکیل شد اخلاق وکالت رو رعایت کنه . وکیل و قاضی دو بال فرشته عدالت اند و قطعاً به قول آقای صالحی فر اجر بی‌ پایان دارند .
    ویرایش توسط Kiyaarash : February 24th, 2012 در ساعت 09:54 PM

Junior Member

من فکر میکنم یکی از اساسی ترین مواردی که باید چک بشه اینه که ببینیم برنامه ای که داریم براش اپلای میکنیم دوره ی Internship داره و در این مورد تسهیلاتی رو قائل هست یا نه. مطمئنا Internship پل اطمینان بخشی برای پیدا کردن یه شغل تو خارج از کشوره. هرچند همین Internship ها هم رقابتی هستند و عنصر نمره های درسی و زبان نقش مهمی رو ایفا میکنند.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

دوستان بزرگوار و اساتید حقوقدان
    با سلام
    این تاپیکی که ایجاد شده است و نظرسنجی مندرج در اون میتونه خیلی در انتخاب رشته به ما کمک کنه، اگه لطف کنید و براساس دانسته ها و یا شنیده هاتون یک یا دو گزینه رو بزنید خیلی کارسازه، اگر هم معتقدید هیچ کدوم لطفا توی همین فروم بحث کنیم.

ApplyAbroad Veteran
    salehifar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Law PhD, Canterbury

همونطور که اکثر دوستانم در فروم حقوق میدونند؛من در رشته حقوق بانکی از بنگور انگلستان پذیرش دارم، در رشته حقوق مالیات اروپایی و بین المللی هم از دانشگاه لوند سوئد؛ به نظرتون کجا و کدوم یکی از این دو رشته رو انتخاب کنم شانس کار پیدا کردن بیشتر میشه؟ اول نظرتون راجع به رشته ها چیه؟ دوم راجع به کشورها؟
    هزینه زندگی و تحصیل در هر دو این کشورها هم حدود 40/35 میلیون تومان در طی یکسال دوره میشه.
    البته برای رشته حقوق بانکی دانشگاه هلسینکی هم اقدام کرده ام که اونجا مسترش دو ساله و کاملا مجانیه و رنکش هم در حد لوند (جزو 80 دانشگاه اول جهان) هستش. امیدوارم اونا هم پذیرش بم بدند. نظرات شما برای من فوق العاده ارزشمند هست هر تحلیل و نظری میتونه تاثیر گذار باشه، ضمنا از کارمهمتر اخذ پذیرش در دکترا هم هست...
    ازتون ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Master of IP Law - Beheshti Uni

نقل قول نوشته اصلی توسط salehifar نمایش پست ها
    همونطور که اکثر دوستانم در فروم حقوق میدونند؛من در رشته حقوق بانکی از بنگور انگلستان پذیرش دارم، در رشته حقوق مالیات اروپایی و بین المللی هم از دانشگاه لوند سوئد؛ به نظرتون کجا و کدوم یکی از این دو رشته رو انتخاب کنم شانس کار پیدا کردن بیشتر میشه؟ اول نظرتون راجع به رشته ها چیه؟ دوم راجع به کشورها؟
    هزینه زندگی و تحصیل در هر دو این کشورها هم حدود 40/35 میلیون تومان در طی یکسال دوره میشه.
    البته برای رشته حقوق بانکی دانشگاه هلسینکی هم اقدام کرده ام که اونجا مسترش دو ساله و کاملا مجانیه و رنکش هم در حد لوند (جزو 80 دانشگاه اول جهان) هستش. امیدوارم اونا هم پذیرش بم بدند. نظرات شما برای من فوق العاده ارزشمند هست هر تحلیل و نظری میتونه تاثیر گذار باشه، ضمنا از کارمهمتر اخذ پذیرش در دکترا هم هست...
    ازتون ممنونم
    حتما ایشالا اون فنلاند رو میگیرید... ولی در مورد پیداکردن کار یکم توی سایت هاشون در مورد future opportunity بخونید ببینید چیزی دستگیرتون میشه که اصولا چه جاهایی میشه کار کرد.. و اینکه توی گوگل راجع به وضعیت شغلی این رشته ها یکم سرچ کنید، توی فروم های خارجی مطالب خیلی خوبی پیدا میکنید... بعد از همه اینا، اگه حال داشتین توی سایت های کاریابی هم بگردید، از تعداد vacancy هایی که برای این رشته میاد میتونید فراوانی فرصت ها و همچنین جاهایی که احیانا میشه کار کرد رو پیدا کنید... ولی کلا فکر کنم هر دوتاشون خوبه، و نمره هاتون هرچه بالاتر باشه، شانستون بالاتره هم برای دکتری هم برای کار و اینترنشیپ.....
    **میدونم که کمک نکردم :دی

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)