نقل قول نوشته اصلی توسط sepidar251 نمایش پست ها
سلام
همسر من فوق خصوصی ار دانشگاه شهید بهشتی داره. من واقعا اینجا گیج میشم. خیلی به کمکتون احتیاج دارم و البته هجربیاتتون آقای m_lowyer اگه میشه از طریق email در تماس باشید با ما.
می خوایم برای LLM امریکا اقدام کنیم و البته من هنوز نمیدونم این دوره توی هر کشور مربوط به قوانین همون کشور میشه و فقط توی همون کشور امکان کار کردن بعد از اتمام دوره هست یا اینکه بین المللی هستش؟ و سوالات بسیار دیگه ای که ممنون میشم email bezanid توی پیغام خصوصی email همسرم رو براتون گذاشتم.
سلام
در خصوص اینکه اگر مثلا کسی در آمریکا فوق لیسانس و دکترای حقوق رو بگیره آیا میتونه بره و در سوئد یا انگلیس به انجام کارهای حقوقی (به استثنای وکالت و قضاوت) مشغول بشه، به نظرم باید بین 2 موضوع تمایز قائل شد؛ 1- از لحاظ منع قانونی 2- از لحاظ احتمال کاریابی
1-از لحاظ منع قانونی که من فکر نمیکنم منعی داشته باشه و شما میتونید بعد از اتمام تحصیلات در مثلا آمریکا برید به انگلیس و یا سوئد و اگر پیشنهاد شغلی داشته باشید مثلا؛ به عنوان مشاور حقوقی بانک X یا فلان شرکت بین المللی مشغول به کار بشوید. یا مثلا از دانشگاهی در آمریکا فارغ التحصیل بشوید و بروید و در دانشگاهی در انگلیس یا جایی دیگه تدریس کنید اینها منع قانونی ندارند.2- اما از لحاظ احتمال کاریابی به نظرم هرچه شخص از کشوری که در اون فارغ التحصیل میشه دور تر بره احتمال کار پیدا کردن هم کمتر میشه حالا این دوری مورد نظر صرفا به لحاظ بعد جغرافیایی نیست؛ بلکه به لحاظ دوری و تمایز سیستم های حقوقی کشوریه که شما ازش فارغ التحصیل میشی و اونجایی که میخای کار کنی؛ مثلا فارغ التحصیل حقوق مالیاتی و بانکی از استرالیا احتمالا بتونه در انگلیس یا نیوزیلند کار پیدا کنه ولی در فرانسه یا هلند احتمالش کمتره و ...
اما در خصوص دنبال کردن حرفه وکالت و شرایط اون همونطوریکه قبلا بحث شد تابع قواعد و مقرراتی است که کشور به کشور و ایالت به ایالت فرق میکنه و معمولا نیازمند داشتن لیسانس حقوق از همون ایالت یا معدلسازی یکسری واحدها و موفق شدن در آزمون ورودی کانون وکلا (Bar) همون ایالته.